|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
11.2.2013 19:00:41   
Sanchy
Pocela sam da se pomeram sa mrtve tacke,izbacila sam skroz slatkise i pijem vitalis slim,,tri kg manje za desetak dana,nije lose

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
11.2.2013 19:03:12   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Agripina

Sanchy, ako ne upiješ da smršaš u dogledno vrijeme, preporučujem ti da posjetiš nutricionistu. Ja sam stvarno bila ogromna, otišla sam u porodilište sa 96 kg, izašla sa 84, a 10 mjeseci nakon trudnoće imala sam 86. Stomak mi je izgledao kao da se nisam ni porodila. U oktobru sam otišla nutricionisti, dr mi je dala plan ishrane, naravno, nakon što sam uradila silu nalaza i evo, 4 mjeseca kasnije imam 20 kg manje i obim struka se smanjio za 18 cm, a nisam bila gladna, jela sam sve svaki dan.


mozes li mi reci sta si tacno jela? kod nas kad odes kod nutricioniste dobijes samo papir na kom je jelovnik za 7 dana za dijabeticare, uzas, nikakve analize niti bilo sta slicnouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
12.2.2013 1:19:12   
Agripina
Izgleda otprilike ovako: dr me izmjerila, utvrdila koliki postotak masti u mom organizmu čine masti, a iz nalaza je vidjela da nemam dovoljno fozičke aktivnosti i da dnevno unosim oko 2500 kalorija dnevno. Rekla mi je da moram da smanjim na 1640, da ne budem gladna, pošto imam migrenu. Onda mi je napisala na jednom papiru koliko čega smijem da jedem u toku dana ili sedmice. Dakle, tri obroka, dvije užine. Smjela sam da pojedem 180 g crnog hljeba ili pola crne kifle ili zemičke ili oko 100g kuvane integralne riže ili integralne tjestenine; 2 * 250 ml jogurta ili mlijeka do 1% mm, 30 g sira do 5 % mm; svaki dan 150 g mesa - 3 x sedmično bijelo meso bez kožice, 2 x bijelu ribu, 2 x junetinu od buta, ja sam smjela i jednom sedmično da jedem svinjetinu (ali neki dio koji nije mastan, npr. krmenadla); povrće - 250 g termički obrađenog, 250 g svježeg (uz meso se obavezno jede svježe zbog nekog procesa koji se odvija u organizmu, ne znam baš da objasnim, pa da ne lupam); 300 g voća u toku dana - podijeliš na 2 užine, malo maslinovog ulja ili 2 kašičice margarina light. Što se tiče krompira, graška, boranije - samo 250 g u toku sedmice, nebitno da li odjednom ili da rasporediš na više dana, dva tanjira pasulja, ali bez suvog mesa i zaprške, dvoje tvrdo kuvanih jaja i još tri bjelanceta. Slatko smiješ da jedeš samo ako si fizički aktivan i to: 3 kockice crne čokolade ili voćni kolač normalne veličine ili pola šolje pudinga, tj. oko 4 kašike šećera dnevno. Jedna kafa na dan, jedna šolja zelenog čaja, a ostale čajeve smiješ koliko hoćeš. Mora se unijeti oko 2,5 l tečnosti dnevno, od toga 8 čaša vode, ostalo može u čaju, kafi, čorbicama... Ne smiješ da jedeš prženo, pečeno, pohovano, soseve, majonezu, pavlaku, suvo i koštunjavo voće i sl. Dakle, sve mora biti kuvano, dinstano, s roštilja, može meso sa ražnja, pečeno u foliji. Morala sam da doručkujem čim ustanem, tj. u roku od sat vremena, pa tek onda da pijem kafu. Razmaci između obroka (glavnih) su 3,5 do 4 sata.

Dobila sam i ja prijedlog jelovnika, ali nisam mogla ništa da iskoristim, jer mi je sve to izgledalo fuj, pa sam sama sebi smišljala šta da pravim, a i dr mi je rekla da bi to trebalo samo da mi da ideju, da ipak moram da se držim onog što mi je ona odredila, lično za mene, jer ni količine nisu iste. Nisam bila gladna, naprotiv, ja sam još smanjila količine, npr. hljeba, jer ga nikad nisam nešto puno jela. A ostalo sam raspoređivala prema obrocima. Npr. doručkovala sam pahuljice (zobene, ječmene i sjeme lana) s jogurtom, jer mi je to najbrže zbog bebe. Trebala sam tri supene kašike, s 250 ml jogurta, ali jela sam pola od toga, je rmi je ružno. Kupila sam steper u prodavnici polovne robe i počela da vježbam redovno, jer mi je dr rekla da ću bez vježbanja gubiti i mišićnu masu, a da idem 2 puta sedmično na fitnes i sl. nije mi dovoljno. Vjerovatno sam nešto izostavila, ali to je otprilike to. Sad kad sam ušla u normalu rekla mi je da povećam unos kalorija i da samo pazim da se ne udebljam više od 1 kg, čim krenem da se debljam odmah moram to da skidam, jer nije dobro da se prave velike oscilacije.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
12.2.2013 10:07:04   
isidora88
hvala ti punouser posted image
ako ti nije tesko i kad budes imala vremena pisi sta si jela za rucak i veceru jer bas imam problem sa tim osmisljavanjem ukusnih jela a da nisu kaloricniuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
15.2.2013 0:17:31   
Agripina
Nema na čemu. Drago mi je ako sam pomogla. user posted image

Za ručak sam obično pržila meso na teflon tavi sa jako malo ulja, par kapi, čisto da je podmažem, a kasnije na roštilj tavi i na kraju sam dodavala neku mješavinu začina, mislim da se zove dalmatinski mix (ruzmarin, morska so, majčina dušica) ili samo so i đumbir, a ribu sam pekla u rerni u foliji i opet na kraju dodavala malo ulja, limun, peršun i isti začin. Kao prilog sam jela npr. carsku mješavinu (karfiol, brokoli i mrkvu), to bih kratko kuvala i onda posolim, pouljim i stavim limuna. Možda je to nekome ružno, ali ja volim. Nekad sam kuvala kormpir ili ga pekla u rerni, ali kada sam pekla, samo sam ga dobro prala i onda ga presječem napola i tako pečem. Možeš u foliji da ispečeš povrće, kao što bi pravila za bebu, npr. paprike ili patlidžan, a poslije sebi začini po ukusu. Pravila sam i čorbice od raznog povrća, ali kod mene to uvijek nekako ide u letu - nemam pojma šta će da ispadne dok ne bude gotovo, zavisi od inspiracije. Često sam dinstala kupus (kao predjelo), onako solo, pa dodavala malo domaćeg paradajz sosa i soli. Malo mi je bilo nezgodno, nije baš sezona povrća, pa sam uglavnom kupovala zaleđeno. Za večeru sam sebi ostavljala mali komad mesa od onih sirotinjskih 150 g, taman da mi pokrije krišku hljeba, i od toga pravila sendvič sa zelenom salatom i kečapom ili meso zamijenim jajetom. Uglavnom, nezgodno je prvih sedam dana, ni ja nisam imala ideja, ali kasnije ide.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
15.2.2013 8:56:18   
isidora88
jos jednom ti hvala, sad sam zapisala poneku ideju pa cu danas da se bacim na spremnje, a i krecem u teretanu sledece nedeljeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
21.4.2013 21:54:24   
Sanchy
Da li je neko cuo za diastasis recti?To bi bilo pucanje ili raydvajanje trbusnih misica u trudnoci ovako pise "After pregnancy, diastasis recti usually goes away within a few weeks. Some moms (less than 5%) have diastasis recti 2-20 years after having a baby" ...e taj sam izgleda slucaj zato mi je ovoliki stomak deset_ meseci posle porodjaja..bas sam se smorilauser posted image ...Pise da moze da se napipa kao rupa ispod ili iznad pupka,meni je to sve mekano tako da predpostavljam da je to taj rascep,takodje moze kicma da boli zbog toga jer misici koji potpomazu njeno drzanje ne vrse tu funkciju..Postoje neke vezbice za to ali su trbusnjaci zabranjeni takodje joga i pilates,i konstantno nosenje pojasa cvrsto stegnutog..Takodje sam nasla podatak da ginekolog moze da utvrdi da li je doslo do Diastasis recti i da se podvezivanje misica vrsi o trosku drzave ali ostaje bljak oziljak,,sve bolje od boljeg...mene stvarno deprimira ovaj stomak,mislila sam da ce do sada otici ali neee ja kao da sam opet u sestom mesecuuser posted image -----

< Poruku je uredio Sanchy -- 21.4.2013 21:55:06 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
20.9.2013 18:08:55   
dada951
Devojke, da li je neka od vas koristila neku kremu za zatezanje koze, tipa , Nivea Q 10? Inace ja sam istu koristila kao devojka I mogu vam reci da mi se koza poprilicno zategla. I to ne sa namerom da ucvrstim kozu nego ono dobila za rodjus, pa reko da ga koristim. Inace, uskoro cu se poroditi, druga beba, isto velika, kao I stomak pa se plasim da ce mi koza jako visiti. Imate li neki savet?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
21.9.2013 16:58:59   
anci kv
ja sam u trudnoci koristila bademovo ulje i pavlovicevu najvise,sad bebi ulje.stomak se vratio nekih 90 posto,mada tek je proslo skoro mesec dana.jedva cekam da pocnem da vezbam,nisam navikla na ovaj mali stomacic

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
22.9.2013 10:41:39   
lokica77
Meni je stomak i dalje ogroman kao da sam u 7 mesecu, evo skoro 10 meseci od porodjaja,a ja polako ali sigurno ludim i nemogu vise da se pogledam u ogledalo, na vezbe moram da zaboravim naredne dve godine zbog operacija, jedem umereno i nikad posle 18.00, hleb jedem vrlo retko i uglavnom pre podne i opet nista poludecu

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
28.5.2014 13:43:07   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom

5 dana posle porođaja = 96cm.

Ovaj put 5 dana posle porodjaja 94cm.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
16.4.2019 9:31:15   
dejana007
Nisam merila obim.. ali mesec i po dana od porodjaja kao da sam 6 ili 7 mesec. Plasim se da se nikad nece povuci. Kako ste vi resile problem? Ginekolozi kazu bez steznika al ja bih krenula s tim...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
16.4.2019 9:55:57   
Maraj
Dejana i ja sam tako bila. Kao da sam trudna. Ja sam imala i carski, pa verovatno i od toga. Spasce ne brini. Jos ti je rano. Tek si se, sto bi se reklo porodila. Doduse ima i onih zena koje iz porodilista izadju ko da nisu bile trudne. Verujem da su to one kkje su se ugojile par kila u trudnoci. Ja sam se ugoila 25kg u trudnoci. I sad 9 meseci nakon porodjaja ja sam na kilazi od pre porodjaja. Nisam drzala nikakve dijete. Beba susa. Stimak mj jeste ostao malo. Ulazim u svoje farmeice al kipi malo stomaka preko. Jbg...verujem da je to zbog carskog. Trebalo bi da se angazujem bar sa nekim trbusnjacima.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
16.4.2019 10:23:26   
popkica bebic
Meni je oba puta stomak brzom nestao. Bez pteterivanja, za par nedelja. Deca su bila vatreni sisari 😄, a ja smršala i bila kao štapić. Ulazila sam u sve svoje farmerice i suknje. Nadam se da će i ovoga puta biti tako. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
19.4.2019 21:33:17   
mama ivane
Da izjavim samo da mi je stomak posle porodjaja bio veci, nego kada Sam bila trudna


(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
20.4.2019 0:16:13   
Nensiq
Ja sam bolje izgledala par meseci nakon porodjaja nego pre trudnoce. A u trudnoci sam se malo ugojila, s tim da sam sklona gojenju. Ali nakon godinu dana od porodjaja nabacih neko stomace mekano 🤣


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
21.4.2019 0:38:09   
MilicaJole
Ne usudjujem se da uzmem metar da izmerim stomak, dovoljno je sto sam videla sta se desilo sa grudima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
21.4.2019 7:45:10   
dragana25
Meni je samo ostao obaj istegaren deo oko carskog reza a gore sam "shank" sto bi rekli. I sad u ovoj novoj trudnoci, nakon 18 i po meseci sam 4 mesec. Sve super ali taj viseci deo je tuu....

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Obim stomaka posle porodjaja
21.7.2019 10:28:15   
MimaKos
Meni se stomak oba puta odmah vratio u normalu i splasnuo skroz, samo sam imala visak koze koja se sredila posle dve, tri nedelje


(odgovor članu dragana25)
Direktna veza do poruke: 69
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here