|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala pluca
17.1.2011 17:37:21   
pepino
Hvala Verus,sad cu da vidim i taj drugi link,ovo na R.S. sam procitalauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Upala pluca
17.1.2011 17:40:19   
JMPM
Pepino,dosla sam samo da te user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Upala pluca
17.1.2011 17:49:00   
pepino
IZVORNA PORUKA: JMPM

Pepino,dosla sam samo da te user posted image


Hvala mamice!user posted image

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Upala pluca
23.1.2011 23:39:24   
pepino
Radio je i Bronhoskopiju,alergo test i spirometriju,ovo poslednje dvoje ok,nalaz od Bronhoskopije sledeci,tj. dijagnoza:
Tusis prolongata   - pa ispod Sarcoidosis pa jos jedna rijec koju ne vidim procitati!user posted image
Opis:Difuzna hipermija uz naglasen vaskularni crtez.Sva usca vidljiva i prolazna
Dobio terapiju-Pronisonuser posted image  15 dana pa kontrola
Za bolove jos ne znaju od cega su,2-3 dana je bio malo bolje,ali opet ima bolove,zna li iko ista o ovome?user posted image
Pije terapiju,ali cemo gledati ove sedmice ili sledece za Kamenicu jos po misljenej ili na VMA

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Upala pluca
24.1.2011 18:41:59   
Suncicabg
Moja mama ima upalu plucauser posted image
Koliko je to opasno? Bila je kod lekara dala joj je 3 vrste lekauser posted image
Mi ne znamo zaista nista o tome user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Upala pluca
9.4.2012 15:10:06   
Mivica
Mislim da ludim, polako, ali sigurno...
Boris kašlje OD NOVE GODINE!
Krenulo je od zapušenog nosa, pa kašljucanje i u roku od nedelju dana počeo je da se guši šlajmom. Išli smo kod privatnog pedijatra, kao i uvek do sada, jer su ga u dispanzeru jednom tako sredili da je od kijavice za 4 dana stigao do gnojne angine i temperature 40 user posted image . Dr ništa nije čula na plućima, dobio je Amoxiklav i kapi za nos. Kašalj se nastavlja, idemo na inhalacije, i dalje se ništa ne čuje, i tako do početka februara kada je prestao da kašlje. Kroz nekih 10-15 dana ponovo počinje, dobija ovaj put Cefalexin. Posle par dana je dobio temperaturu 37,2 ili 3 i 4 injekcije Lendacin. Kašalj se smanjio, ali nije prestao u potpunosti.
Onda smo sredinom marta otišli u Ćupriju kod pulmologa, bez uputa. Žena se tako ponela prema nama, u smislu-što ste vi došli kod mene, ja lečim hronične slučajeve, ovo je neka akutna zimska infekcija (od 3 meseca!). Uradi mu kožne probe- nije alergičan ni na šta. Odredi inhalaciju, kupimo inhalator; posle 7 dana dođemo na kontrolu, ona kaže-ima nalaz na plućima, ja bih ga ostavila na odeljenju, ali nemamo mesta (renovira se čitavo krilo). Otvori dnevnu bolnicu (utorak), urade laboratoriju, sve je u redu. Primao je 6 Penicilina i 5 Nyripana. U petak mu se nalaz poboljšao, ali u sledeći ponedeljak je bio toliko loš da smo ostali na odeljenju user posted image . Osam dana je primao Longacef, Nyripan, Urbazon i inhalacije na 6 sati. Snimak pluća je pokazao upalu pluća u regresiji user posted image . Otpušteni smo pre 7 dana. Laboratorija ponovo dobra, kontrolni snimak pokazuje progresiju u odnosu na prvi. On i dalje kašlje, istina, manje, ali kašlje. Uz svu tu terapiju na njegovih jadnih 17 kg. Prekjuče smo bili na kontroli, kaže dr-bogatiji nalaz nego na otpustu. Mislim da će nas uputiti u tercijarnu ustanovu jer oni više bukvalno nemaju šta da mu rade. Očajna sam...user posted image
Ona sumnja i na neko strano telo koje je aspirirao, ali on stvarno ne stavlja stvari u usta, nikad u životu se ničim nije zagrcnuo, i uvek je pod nečijim nadzorom. Onda bismo išli na bronhoskopiju, jadničak moj...user posted image
Snimak koji pokazuje upalu i laboratorija se nikako ne poklapaju-čak mu je CRP 4. Nema virusa, nema bakterija, on nema temperaturu. Apetit mu se pojačao, u bolnici je dodao 800 g za nedelju dana! Veseo je i normalno se ponaša, samo taj užasni kašalj. "Samo"!

Znate li za neki sličan slučaj? Ne znamo više šta da radimo...


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 81
   [Obrisana poruka]
9.4.2012 15:22:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Upala pluca
9.4.2012 15:26:42   
Nensi*
Joj Mivice bas mi je zao sto ste prosli kroz sve to user posted image
Mozda glupo pitam,ali zar se to strano telo ako ga uopste ima ne bi videlo na snimku?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Upala pluca
9.4.2012 15:40:49   
Mivica
Hvala vam puno.
Nensi, i ja sam isto pitala, kažu da uopšte ne mora da se vidi, da u tom slučaju mora da se radi bronhoskopija.


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Upala pluca
9.4.2012 15:50:57   
Olga75
znam za slucajeve upale pluca koje se uopste ne cuju stetoskopom user posted image a znam i za aspiraciju stranog tela koja se nije videla na RTG pa je radjena bronhoskopija mada je CRP bio bas visok
nadam se da ce sto brze da prodje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Upala pluca
11.11.2014 8:49:44   
Anck Su Nmaun
Evo vec dve nedelje Taca kaslje i davi se! iz laringitisa preslo u pocetak Upale pluca!
Taman posle 10 dana i 5 inhalacija dnevno i dva sirupa pocne T user posted image
Poludela sam ... kaslje i povraca slajm, udavi se jadno dete. user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Upala pluca
22.8.2016 14:36:34   
World
Mi sad vodili A. doktoru, ima atipičnu upalu pluća, ne znam otkud se dobije uopšte! Počela je da kašlje prije 2-3 dana i ima visoku temperaturu, to su jedini simptomi. Dr prepisala antibiotike i inhalacije. Ima li neko iskustva sa ovim, koliko dugo traje, šta, kako?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Upala pluca
22.8.2016 15:09:23   
Zemunka85
NZM sta znaci atipicna upala pluca, ali mnogo dece ima upalu pluca koja se stetoskopom ne cuje.
Mi smo za NG to imali. Pet DR je slusalo, niko nije cuo. Ks je pokazala da postoji bakterijska infekcija. Povecani LE i CRP. Temperatura ogromna, opste stanje ocajno.
Dobila je AB, ali nista nisu pomogli. Vodili smo je u bolnicu, tamo sam potpisala da ne zelim da ostanemo, bio je 31.12., ali da cu se sutradan javiti - imala sam prostor za ovakvu odluku i podrsku DR, jer jos nije proslo (cini mi se) 48h od pocetka uzimanja AB, pa su pomislili da AB nije poceo da deluje. No, ni sutradan nije bilo bolje, pa sam spakovala torbu i krenula u bolnicu. Usput u DZ po jos jedno misljenje njenog pedijatra i tamo mi rece da je poslednji voz da probamo injekcijama. Vec posle prve je bilo bolje, tako da je to bilo to.
Opet kazem nzm sta znaci atipicna (da li je ustanovljena stetoskopom ili snimkom?), ali svaka upala pluca nije za salu. Mi smo primili 5injekcja + AB 7 dana i mesec dana zabrane vrtica.
Upalu smo dobili u par sati, bukvalno, ali buukvalno.
Taj tan smo bas bili u Kamicku na RR Deda Mrazu, ona niti je kasljala, niti je slinila. Niiiista. Uvece temp preko 39, sutradan LE vec 18 i CRP 30....

Koliko znam svaka upala pluca se leci AB i ozbiljno shvata.
Neka me ispravi neko ako gresim, ovo sve pricam iz licnog iskustva, ne nekog prevelikog znanja ...

Inace i mi smo dobili inhalacije.
Pisala sam u odeljku - deca, upala pluca.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 22.8.2016 15:10:13 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Upala pluca
9.7.2018 22:08:37   
dunja RR
Mm odveo S do doktora jer kašlje od juče.
Poslaše ga u bolnicu za plućne boelsti, tamo dr odmah rendgen. A ja poludela, ne mogu ništa , ležim sa utrogestanom. Ludim jer ga šalju na rendgen a ni krvnu sliku nisu uradli, a dete nema T, merili mu tamo i 37,4, kontrolisali mu kiseonik, to sve ok. Dete veselo, raspoloženo. Sutra mu tek zakazali vađenje krvi, a dali antibiotik. Ja sam tražila taj sirup po bulevaru nema, pa sam zvala po gradu, našla i otišao mm večeras. Napisali nespecifična upala pluća, pitao mm jel može da more, kaže dr što ne bi mogao, 7 dana će piti antibiotik. Zvala sam dr Julku, ona kaže na moreobavezno a nije joj jasno što su g slali odmah na rendgen, njoj na osnovu nlaza deluje da je ili virusna upala pluća ili opstrukcija, videćemo sutra i krvnu sliku. On pomalo kašlje, najviše noću, nema T, i jurca po kući. Samo kašalj je prisutan.


IZVORNA PORUKA: World

Mi sad vodili A. doktoru, ima atipičnu upalu pluća, ne znam otkud se dobije uopšte! Počela je da kašlje prije 2-3 dana i ima visoku temperaturu, to su jedini simptomi. Dr prepisala antibiotike i inhalacije. Ima li neko iskustva sa ovim, koliko dugo traje, šta, kako?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Upala pluca
9.7.2018 22:24:50   
vonavoj
Dunja,sto se nerviras,sto jw isao na snimanje?
Pa valjda znaju dr kad salju. Ali da nema temp i sam9 kasljuca,a upala plucauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Upala pluca
9.7.2018 22:31:16   
Sanjica26 RR
Nas nisu slali sa upalom pluca na rengen. Odmah je dr znala da je upala pluca. Ona je bila mala, pa je boce dobila, ab i inhalacije.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Upala pluca
9.7.2018 22:31:48   
dunja RR
Baš zato Von, što ne verujem da je upala pluća, ne liči mi. Evo da ga vidite, još je budan, vadi igrač,e ne staje dete. Nema T, zakašlje se jednom u 10 minuta, i ređe.
Ja sam zvala mm da kaže dr-u da neće rendgen, i ovaj mu rekao, jesi ti muškarac, otac, ili žena odlučuje preko telefona. Isti nalaz je napisao i pre rendgena i posle, ništa romenio nije. Ništa nije zaključio na osnovu rendgena.

Jedino pto mi liči na upalu pkuća iz ovih komentara je što sse taj debeo kašalj, znači onako pun šlajma, desio odjednom, bez curenja nosa. Bukvalno odjednom.
Bio jevrućkast sinoč (ali ne puno, ne radi midobro toplomer), i zadremao predveče, li od jutros nema T.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Upala pluca
9.7.2018 22:35:48   
vonavoj
Boze kakav komentar?!?
Nisam imala iskustva sa upalom pluca,ali ide ta temperatura, ne nista visoka..svakako je pokriven antib.sto kazes ista terapija..cemu snimanje..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Upala pluca
9.7.2018 22:53:40   
Sanjica26 RR
Visoka temperatura bude(barem je to bilo u nasem slucaju) i tesko disanje
Moguce da je Dunja virusna upala pluca. Nije strasno sigurno. Mogli su odmah da odrade krvnu sliku.


A taj komentar user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 9.7.2018 22:55:01 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Upala pluca
9.7.2018 23:10:41   
Rosita
Dunja, mi smo imali taj slucaj. Bez T. Skakao, veseo, super. Samo duze je kasljao. Dr bilo sumnjivo na stetoskopu i poslao ga na rentgen. Ali bila je i ks pokazatelj. A dete super! Posle ab sve ok.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Upala pluca
10.7.2018 7:53:55   
dunja RR
Rosi, to je to, isto :(
Posle mi mm kaže, da će posle današnje krvne slike odlučiti da li da mu uvedu još nešto, verovatno injekcije. Mene nervira što mi nisu juče izvadili krv.
On je sinoć krenuo sa AB, i čini mi se da je manje kašljao noćas, mm spava sa njim.

I nerviram se što sam ga slala prošle nedelje u vrtić. Mešaju ih sada sa velikima, jer ih malo dolazi u mlađoj.
A nismo htel da ga šaljemo 2 nedelje pre mora, nije ni išao u ponedeljak, ali je toliko divljao dok sam ja ležala zbog krvarenja, i odlučismo u utorak da ga ipak pošaljemo još prošlu nedelju, a eto nije trebalo.
Od nove godine mu nije nos procurio, išao redovno u vrtić bez ijednog izostanka, osim, kada je bila op, i kada smo putovali. I još kažemo vaspitačici pre deset dana da ćemo ga povući zbog mora, a ona reče ma štooo, pa on nije bolešljiv dovodite ga.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Upala pluca
10.7.2018 7:55:29   
dunja RR
Ako je virusna infekcija, da li je mogao virus nešto da naškodi meni i bebi?
Plašim se BO, jer su mi kada se to desilo pre 5 godina u trudnoći, rekli da je mogući uzrok virus koji je protrčao :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Upala pluca
10.7.2018 9:53:52   
vonavoj
Ne vredi ti da se nerviras,virus je mogao i u parku da pokupi...uvek tako kad ne treba ispadne.
A sto se tice tebe i bebe,ne mozes se izolovati..ja sam sa J lezala u bolnici,zbog stomacnog, nije mi bilo svejedno,ali uvek racunam tako je sudjeno. Ne mogu da se sklonim od bolesnog deteta kome treba majka..tako sam i ja dobila stomacni..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Upala pluca
10.7.2018 9:57:32   
Rosita
Ma jok bre, ne opterecuj se! Ja sam bila isto trudna. Visila na pulmologiji sa njim par puta. To nije sad neki bog zna kakav virus. Mi smo bili besni na dr iz dz sto nije cula upalu a vodili ga vise puta prethodno. Medjutim pulmolog kaze da se to desi za par sati! I bolje sto je odmah uhvaceno na pocetku. Opusti se, nije ni rendgen otrov, kad mora. Sve ce biti dobrouser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Upala pluca
10.7.2018 10:05:51   
IvanaSK RR
Suzi, nemoj da se nerviras, sto kaze Von bilo gde je mogao pokupiti. Ne znam da li moze uticati na tebe i bebu, nadam se da ne ❤️

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here