|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
15.5.2012 10:21:00   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: New Mom

Sve se to toleriše do treće godine (hod na prstima, ka unutra itd.) dok mozak ne sazri dovoljno.

mm i dalje nepravilno hoda znala sam da ima neki razlog user posted image

Tash meni je L hodala ka unutra,nije dobila cipelice samo se ispravilo posle druge godine

< Poruku je uredio lanajelena -- 15.5.2012 10:22:52 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
15.5.2012 10:22:01   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
15.5.2012 10:22:50   
minavb

IZVORNA PORUKA: lanajelena


IZVORNA PORUKA: New Mom

Sve se to toleriše do treće godine (hod na prstima, ka unutra itd.) dok mozak ne sazri dovoljno.

mm i dalje nepravilno hoda znala sam da ima neki razlog user posted image

Koja si ti kraljicauser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
16.5.2012 10:16:54   
Anoniman
Bili juče kod ortopeda, sve je ok.
Marko ima malo više X noge nego što bi trebalo (na mm), užasno visok ris (na mm), i široko stopalo.
Visok ris i široko stopalo zahtevaju veću obuću, u kojoj onda noga ima mesta da se krivi ka unutra.
Kaže dr da sa ovakvom nogicom on nema pojma kako ćemo na jesen kupiti cipele, pa da ako to bude problem, da pravimo cipele.
Takođe kaže da soft obuća nije za tako malu decu, da mora biti ojačana od nazad. Kaže da deca mogu bosa hodati samo po travi, pesku i šljunku, ali ne betonu i parketu.
Rekao je da ako bude imao ravna stopala, da tu nikakvi ulošci ne pomažu, već da onda mora raditi vežbice, ali se to radi tek kada izađe iz faze neću (reče da se vidimo kad napuni 4,5 god).
Takođe, idealan sport za X noge je jahanje (normalno je da deca imaju X noge do 7me godine).

< Poruku je uredio Nada RR -- 30.5.2012 23:22:43 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
30.5.2012 23:23:46   
NadaR

IZVORNA PORUKA: VVVV

Danas smo bili na sistematskom (2 godine) i dobili uput za ortopeda, kaze doktorka dete ima x noge.user posted image
Rekla nam je da treba da sedi u turskom sedu i da vozi bicikl, a ortoped ce videti da li treba i jos nesto.
Inace stopala su dobra (posto je prvo na to posumnjala)

Ne znam sta je razlog user posted image . Genetika nije, ni u siroj familiji niko nema krive noge. Mozda nedostatak necega u ishrani.

Imate li kakva slicna iskustva? Kako i da li se krive noge ispravljaju? Je l' treba da joj pojacam kalcijum i/ili d vitamin?

p.s. ukoliko ova tema postoji, izvinjavam se, nisam je nasla



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
30.5.2012 23:25:24   
Anoniman
Takođe, idealan sport za X noge je jahanje (normalno je da deca imaju X noge do 7me godine).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
31.5.2012 10:03:52   
Trbica
Ja sam rodjena sa x nogama, to je bilo toliko izrazeno da su mi se kolena dodirivala. Zbog toga sam bila smotana i padal stalno. Moja mama se ubila pokusavajuci da resi taj problem, secam se odlazaka na vezbe u dom zdravlja, upisivanja na gimnastiku i td. Jedino sto mi je pomoglo je treniranje tenisa, krenula sam sa 5 godina, posle 2 godine aktivnog treniranja moje noge su se ispravile! Danas su mi najlepsi deo tela upravo noge. Znaci ima sanse da se to ispravi i u kasnijem dobu. Upisite vase dete na neki sport cim bude stasalo za takve aktivnosti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
31.5.2012 11:42:35   
Anck Su Nmaun
Na moju inicijativu smo isli kod Ortopeda na pregle, a Dr sve pa ko vas je poslao pa zasto...10 puta joj rekli :"Mi smo traziliiii!!!!"
T ima x noge i bas joj se kolena dodiruju a dole razmak veliki .
A ona ce , ma... bla truc, nista pre 3 god user posted image user posted image

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
31.5.2012 13:56:28   
Trbica
Meni su krenuli sa vezbama u domu zdravlja cim sam prohodala, to je trajalo do moje 4 godine. Posle su probali sa gimnastikom ali to nije islo, bila sam previsoka za svoj uzrast i nisam se uklapala uz gipke i spretne male devojcice koje su mogle da rade ono sto ja nisam uspevala user posted image tako da je trener radio samnom samo osnovne vezbe koje mi nisu pomagale. Bas aktivno bavljenje sportom, tipa prve godine treniranje dva puta nedeljno. Posle godinu dana treninga sam krenula svaki dan, to mi je pomoglo.
Moja mama je te moje x noge strasno dozivljavala i nenormalno se trudila da mi pomogne da to ispravim. I dan danas mi prica o tome pa zato znam sve detalje user posted image Ja stvarno mislim da treba da se krene sto pre sa vezbicama jer meni su nogice bile prave tek sa 7 godina! Anck Su Nmaun ja mislim da si ti skroz u pravu i da ne treba da odustanes i da cekas 3 godinu...



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
8.3.2013 11:21:49   
Moja sreca
Nisam nasla drugu temu,a nisamhtela da otvaram novu,ako admini misle da treba nova tema neka otvore. user posted image

Mi nemamo problem sa nogama,stopalima,hodom,vec sa prstima na nogama. Treci prst mu ide ukrivo,ispod drugog prsta,kad se osloni na tu nogu nekad se prst vrati u normalu,a nekad ostane ispod drugog prsta. Nosio je anatomsku obucu od prve cipelice,bas smo vodili racuna o tome. Planiramo da idemo da trazimo da idemo kod ortopeda,pa da vidimo sta i kako dalje. Ima 3.5godine,pa me vec strah da ne ostane tako.
Jel imao neko slican slucaj?

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
8.3.2013 13:04:01   
cockic
i moja cera ima kriv prstic na levoj nozi koliko se secam treci prstic od palca.ja se nesto nesekiram i da joj ostane nista joj nece biti.sta cu kad joj je tako bilo u tibi.i fiz mi reko da se to tesko ispravlja.a isla sam kod fiza sa 3 i po meseca i rekla sam mu on rece nije to nista.samo ce joj estecki smetati kad poraste.

ona ima 13 meseci...

(odgovor članu Moja sreca)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala,krive noge ..
8.3.2013 20:43:00   
Moja sreca
Ali nama nije bio kriv prstic,iskrivio se posle.Primetili smo prosle zime da je prstic kriv. Pa smo kao cekali da prodje malo vremena ,kao mozda se ispravi,medjutim nije... user posted image user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
8.3.2013 20:56:28   
cockic
a nisam svatila.
moja lena ima od kad se rodila,ja sam odmah primetila.i danas sam lepo videla ide joj ispod oba onaj srednji prstic.on kao da joj je ispod ostalih,a ne u ravni.eto tako je mojoj leni.
ne verujem da je tvom sincicu od obuce jer se uvek uzima veca,nista ga nije stezalo.doduse nemam pojma,ako je tek iskrivljen skoro mozda je od obuceuser posted image


(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
9.3.2013 18:38:27   
Moja sreca
Od obuce ne verujem da je,jer kao sto kazes uvek bude veci broj,a i uglavnom je sve sire jer ima visok ris i onda to sto i moze da obuje to je sire. Ne znam jel moguce da je od carapica?Mozda su mu carapice bile malo uze,al ne znam,nije se nikad zalio da ga nesto steze,zulja...danas kad smo isli kod dr pitala sam i rekla nam je da idemo u razvojno savetovaliste,da to nije za ortopeda...ici cemo sad kad ozdravi pa cemo videti sta ce tamo reci

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
11.3.2013 9:25:03   
madamme
mi smo juce nasli jednu ortopedsku radnju gde prave uloske po meri. uzme se orisak i bude za 15 dana gotovo. kostaju 3000 do 5000 (silikonski). sigurno cu joj uzeti, vec se zzli da je bole nogice.

(odgovor članu Moja sreca)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
4.4.2013 16:00:47   
Ivanka 75
Bili smo danas kod fizijatra jer Iva ima malo iks noge. To nam je i fizijatrica potvrdila rečima onako kroz osmeh "Pa ima malo user posted image "
Divna ženica.
Savetovala nas da sedi što više u turskom sedu, nikako na kolenima, da vozi biciklu, skače na lopti i nosi obuću sa uloškom.
Turski sed smo već počeli pre nekoliko dana (ja biti pametna mama koja sve zna user posted image ), ne prija joj, verovatno zbog tih slabih mišića koji drže koleno ali polako se navikava.
Kontrola za 6 meseci pa ćemo videti dokle smo dogurali.

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
12.4.2013 11:20:53   
Moja sreca
Mi smo isli kod ortopeda zbog prstica i njegov odgovor na sve to je da on nikad nije video da neko ima 3.prst duzi od ostalih i da mu se zato krivi,da stavljamo sundjercice/gazu,da to nije strasno,i da to kasnije moze da se resi operativnim putem,ali eto ja nisam nesto posebno mirna sto se toga tice. Najveci nam je rpoblem sta da stavimo izmedju prstica,a da stoji tu gde treba da stoji...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
3.8.2013 22:24:50   
Наташица
да се укључим на ову тему. имам цурицу од годину дана. са 11 мј. је почела да устаје и тада смо примјетили да су јој зглобови накривљени према унутра,а прстићи сви укошени према вани.
обувала сам јој одмах ципелице за проходавање и то се мало средило, али још увијек је криво.
скоро смо ишли на контролу са 12 мј. и докторица нас упутила ортопеду. није дјеловала нешто забринуто много па се надам да није неки већи проблем. муж се баш оптеретио и забринуо. пошто је он имао проблема са ногама и куковима као мали. за пар дана идемо ортопеду па ћемо видјети.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Moja sreca)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
24.10.2013 15:07:49   
srecica_80
Mame imam jedan problem. Moj sin ima spistenu tetivu. Nalaz od fizijatra nemam, ali mi je usmeno receno da mu trebaju ortopedski ulosci.Na internetu sam gledala ali ne shvatam bas najbolje. Postoje ulosci na sraf( 4.500 Ekovel), ulosci po meri( 1600 Rudo). Neznam koji bi njemu odgovarali i gde treba da ga vodim

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
24.10.2013 15:15:40   
pocahontas
mi imamo problema sa stopalima I za sve oko toga se konsultujemo sa ortopedom...

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
26.10.2013 8:44:52   
Наташица
ми смо ишли ортопеду око 12 мјесеца и уопште није био забринут. као све ће се исправити. рекао да радимо вјежбице (које једва могу да радим, јер нема шансе да ми да) и обућу која је позади тврђа и ево сад има 15 мјесеци и исправило се доста у односу кад је почела да устаје. нон стоп је у обућу и по кући, некад ми је и жао што је стално у ципелицама :( некако се тјешим, захладило је па нек има нешто на наогама, неће јој бити хладно.
ваљда ће се исправити за који мјесец још. мислим да ће увијек остати са тако мало кривим зглобићима, јер и муж има исти проблем. узима тврђу обућу позади и фино хода, чим има мекшу одмах криви.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
26.10.2013 23:57:33   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Bili smo danas kod fizijatra jer Iva ima malo iks noge. To nam je i fizijatrica potvrdila rečima onako kroz osmeh "Pa ima malo user posted image "
Divna ženica.
Savetovala nas da sedi što više u turskom sedu, nikako na kolenima, da vozi biciklu, skače na lopti i nosi obuću sa uloškom.
Turski sed smo već počeli pre nekoliko dana (ja biti pametna mama koja sve zna user posted image ), ne prija joj, verovatno zbog tih slabih mišića koji drže koleno ali polako se navikava.
Kontrola za 6 meseci pa ćemo videti dokle smo dogurali.


Moja ima nekako stopala na unutra, i cini mi se da se to moze staviti malo pod iks. Pedijatar je rekla da je normalno kod dece da im se noge tek formiraju da ce se to unormaliti vremenom da nista ne brinemo. Aj pa cemo videti. A nije jos bila ni kod fizijatra ni ortopeda samo kod pediajtra....

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
7.11.2013 16:19:13   
minnica
U okviru sistematskog pregleda smo odveli detekod ortopeda. Zaključeno je da ima šroko, ravno stopalo i visok ris. Nosiće ručno izrađene uloške i za jedno godinu dana da počne da radi vežbice.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
16.11.2013 19:57:38   
soni
Luna ima 16 meseci, sa 13 punih je prohodala..sada ubacuje noge umutra kada ide...vise desnu...posle koliko meseci mogu da kzem da imamo problem?? do kada bi trebale nogice da se isprave... kupujemo bas kvalitetnu obucu ne znam zbog cega je tako


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
10.12.2013 15:03:40   
jelenazvezda
meni treba savet. moja beba ima 2 meseca i desno stopalo joj je islo ka unutra,sad se to vec ispravilo al mora da operise ahilovu tet.jer je kratka pa me zanima dal neko zna koliko i kako tece oporavak

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here