|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Histeroskopija
22.4.2009 8:24:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

Ja sam vam mile bila danas kod dr i zakazala laparoskopiju mioma i histeroskopiju (ako sam dobro zapamtila naziv), za sledeci utorak. Ufff, za sad sam ok, ali pocinje frka da me hvata, Bicu 2-3 dana u bolnici.



Evo šta sam ja našla:

Histeroskopija je endoskopska metoda kojom se uz pomoć optike i svjetala ulazi u materičnu duplju, gleda se materična šupljina i po potrebi odstranjuju nepravilnosti. Prvu opisanu histeroskopiju sa dilatacijom kavuma uspio je izvesti Pantaleoni 1869. uz pomoć karabitne lampe i lupe.
Napretkom tehničkih disciplina, konstruisan je današnji histeroskop prečnika 4 mm dužine 300 mm sa priključkom za hladno svjetlo i kameru težine 50-60 g, kojom se slika prenosi na ekran uvećana od 10-150 puta. U matericu se ubacuje tečnost ili gas CO2 radi širenja i boljeg prikaza. Intervencija se radi u opštoj ili sve češće u lokalnoj anesteziji. Nakon dilatacije grlića uvodi se reseotoskop (instrument za operacije) sa optikom u materičnu duplju pod kontrolom kamere. Uz pomoć optike i svjetla sagleda se materična duplja i uočene promjene: uređene pregrade, miomi, polipi, hiperplastični endometri, karcionom, strana tijela – spirale mogu se ostraniti.
Više: medicicom.com
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Histeroskopija
22.4.2009 9:30:21   
Modessty
Tasha pa ti si bolja nego wikipedia!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Histeroskopija
22.4.2009 9:32:26   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Histeroskopija
22.4.2009 10:13:06   
Tralala
Lenka RR, ja ti mogu reči iz svog iskustva, da Laparoskopija nije ništa strašno, ti ni ništa ne osetiš, kad se probudš jedino ti može biti malo muka od narkoze ili te malo boleti rame zbog plina...ništa drugo,neboj seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Histeroskopija
22.4.2009 10:51:16   
Anoniman
Imamo temu o tome: Laparoskopija u ginekologiji KLIK, a ova tema je za Histeroskopiju.

(odgovor članu Tralala)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Histeroskopija
23.4.2009 15:22:24   
kumara
Hvala Tasho!!! Hvala Tralala!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Histeroskopija
24.4.2009 13:01:23   
izabella
Lenka RR nemoj da se plasis. Ja sam do sada bila na jenoj laparaskopiji i dve histeroskopije. Nije to nista samo da rezultati budu OK. Zelim ti sve najbolje.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Histeroskopija
24.4.2009 19:30:27   
Modessty
Koja je razlika izmedju laparaskopije i histeroskopije?
Meni to izgleda isto user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Histeroskopija
24.4.2009 20:15:52   
Anoniman
Pa valjda kod histeroskopije sipau vodu ili CO2 da vide da li ima nepravilnosti, a kod laparoskopije to ne rade. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Histeroskopija
24.4.2009 20:39:30   
izabella
Laparaskopijom gledaju spoljasnost materice. Da li ima priraslica na spoljnim zidovima materica, na besici, crevima, jajnicima i jajovodima. Laparaskopijom se odklanjaju priraslice, endometrioza, ciste... To je vrsta operacije gde ti ulaze sa kamerama i mikroskopskih hirurskim instrumentima. A histeroskopija je diagnosticki pregled unutrasnjosti materice. Da provere da li ima mioma, adenomioze, debljinu i opste stanje endometrijuma. Nadan se da sam ti pojasnila razliku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Histeroskopija
24.4.2009 23:10:59   
Anoniman
Jesi sigurna da se miomi ne skidaju laparoskopski? Ja bih se zaklela da je Lenki RR dr rekao da će laparoskopski da joj skine miom... Jel miom može biti sa spoljne strane materice? user posted image

(odgovor članu izabella)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Histeroskopija
24.4.2009 23:15:29   
izabella
Mogu da se skidaju i laparaskopski ali u tom slucaju oni sa instrumentima ulaze unutar materice. Najveca razlika izmedju laparaskopije i histeroskopije je da kod histeroskopije ulaze kroz vaginnu u unutrasnjost materice a laparaskopski ti prave ulaze sa dve strane otprilike oko kukova i kroz pupak. Histeroskopija je samo diagnosticki nalaz a laparaskoppski se mogu vrsiti i operacije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Histeroskopija
24.4.2009 23:23:35   
Anoniman
user posted image Hvala!

(odgovor članu izabella)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Histeroskopija
25.4.2009 18:42:29   
izabella
Molim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Histeroskopija
26.4.2009 19:07:05   
Buba76
Izabella vam je sve super objasnila,bez greske.Lenki ce laparaskopski odstraniti miom ,a obicno(pogotovo dr. kod kojeg ona ide) uz to urade i histeroskopiju.
Jedino se histeroskopija radi sama za sebe a laparaskopija ide zajedno sa njom.
Lenka,ici ces u NS?

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Histeroskopija
26.4.2009 21:48:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Buba76


Jedino se histeroskopija radi sama za sebe a laparaskopija ide zajedno sa njom.



user posted image Ili sam umorna... ili... sve u svemu - ne razumem.

(Lenka će u NS raditi.)



(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Histeroskopija
27.4.2009 12:07:45   
Jacaca
taso pa gde je ona moja poruka ceo postupak sam objasnila jer sam radila histeroskopiju i to nazivo? Otklonili su mi polip.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Histeroskopija
27.4.2009 12:14:27   
Jacaca
To je vrsta dijagnostike kod mene i mini operacija  (koja je mene jako bolela) uglavnom sve uspavaju, mene nisu. Otvara se grlic materice ulazi se kamerom koja snima grlic i cela materica, da li je pregradjena kakav je endometrijum, da li ima mioma ili polipa, pa ako ima na licu mesta se kroz siroku iglu user posted image user posted image (kroz koju ide i kamera) seku ili makazama ili ga uvrcu i cupaju. Pustili su me kuci istog dana sa obrazlozenjem da sam dobro podnela i da je polip izvadjen u celosti. mada ja sam i posle imala uzasne bolove povracala sam im tamo od istih, jedva su se smilovali da mi daju injekcije protiv bolova, tada se smirilo. Nakon 10dana stigao je nalaz histo patoloski koji je kod mene bio ok.user posted image user posted image Volela bih da se javi neko ko je operisam na taj nacin. P.S. Doktor mi je rekao da se polip tesko vidi na UZ. a da obicno pretstavlja spiralu, pa je nemoguce zatrudneti sa njim.

Evo kopirala sam posto imamo dve teme histeroskopija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Histeroskopija
30.4.2009 9:22:32   
kumara
Joooooj Jacka, na zivo!!! user posted image user posted image user posted image user posted image Mila to mora da je jako bolelo!!!! Uf, bas mi je krivo!!!! Mene su skroz uspavali, tako da sam super prosla!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Histeroskopija
30.4.2009 23:35:46   
lucia
IZVORNA PORUKA: izabella

Laparaskopijom gledaju spoljasnost materice. Da li ima priraslica na spoljnim zidovima materica, na besici, crevima, jajnicima i jajovodima. Laparaskopijom se odklanjaju priraslice, endometrioza, ciste... To je vrsta operacije gde ti ulaze sa kamerama i mikroskopskih hirurskim instrumentima. A histeroskopija je diagnosticki pregled unutrasnjosti materice. Da provere da li ima mioma, adenomioze, debljinu i opste stanje endometrijuma. Nadan se da sam ti pojasnila razliku.


da li to znaci da i ako su mi jajovodi prohodni zbog tih spoljnihh priraslica ne mogu da zatrudnimuser posted image ima li to kakve veze,pa cim se radi laparoskopija verovatno ima??
ti si jacka bas bila nadrljala

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Histeroskopija
6.5.2009 22:35:57   
Shizika
IZVORNA PORUKA: Jacaca

To je vrsta dijagnostike kod mene i mini operacija  (koja je mene jako bolela) uglavnom sve uspavaju, mene nisu. Otvara se grlic materice ulazi se kamerom koja snima grlic i cela materica, da li je pregradjena kakav je endometrijum, da li ima mioma ili polipa, pa ako ima na licu mesta se kroz siroku iglu user posted image user posted image (kroz koju ide i kamera) seku ili makazama ili ga uvrcu i cupaju. Pustili su me kuci istog dana sa obrazlozenjem da sam dobro podnela i da je polip izvadjen u celosti. mada ja sam i posle imala uzasne bolove povracala sam im tamo od istih, jedva su se smilovali da mi daju injekcije protiv bolova, tada se smirilo. Nakon 10dana stigao je nalaz histo patoloski koji je kod mene bio ok.user posted image user posted image Volela bih da se javi neko ko je operisam na taj nacin. P.S. Doktor mi je rekao da se polip tesko vidi na UZ. a da obicno pretstavlja spiralu, pa je nemoguce zatrudneti sa njim.

Evo kopirala sam posto imamo dve teme histeroskopija.



Mene ceka to isto...ja imam mali polip na samom pocetku jajovoda,medjutim doktorka mi je rekla da to nije prepreka trudnoci ,s obzirom da nije zaglavio otvor jajovoda,ali u svakom slucaju ce mi to odstraniti...e sad,neke zene ostanu trudne i sa jednim jajnikom i jednim jajovodom,ali bem li ga....trebala sam to da radim pre nekih dvadesetak dana i taman se spremila,primili me,znas i sama kako to ide....kad ono aparat otisao na servis....kakav sam ja sreckovic pa nemam reci...i sad cekam da se vrati aparat pa da radim to....a isto su mi rekli da to ide na zivo...doduse,ja se vise plasim anestezije,tako da mi to i odgovara,ali sta sve necemo istrpeti,da ne poverujes....

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Histeroskopija
28.5.2009 12:23:31   
kumara
Drage, imamo i zakljucanu temu Histeroskopija, pa mozete da procitate sta smo tamo pisale. KLIK

(odgovor članu Shizika)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Histeroskopija
18.6.2009 1:54:39   
Jacaca
Shizika, svaki polip predstavlja spiralu i moras ga se resiti da bi bila trudna, boli ali prezivi se.

(odgovor članu Shizika)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Histeroskopija
26.7.2009 20:28:30   
lence
Histeroskopija se prvenstveno koristi za dijagnosticiranje mioma (fibroida) posto se ultrazvukom bas ne vidi savrseno unutrasnjost maternice. Ako se pronadju prepreke implantaciji oplodjenog jajeta i dovoljno su malene da se uklone tom prilikom, onda se to i uradi. Za vece miome se mora zakazati posebna operacija. Priraslice u unutrasnjosti misica maternice i na vanjskom tkivu su obicno manji problem (ako ne pritiscu jajovod i sl.) i obicno se ne uklanjaju jer oziljci od operacije mogu predstavljati veci problem od samog fibroida. Ako se ne varam polipima se zovu oni fibroidi koji rastu kao na peteljci?
Ja sam imala histeroskopiju i laparaskopiju uradjenu istovremeno i to pod opstom anestezijom, uklonili su mi i fibroide sa podstave maternice i endometriozu izvan maternice. Savjetuje se da pocnes uzimati antibiotike oko sedmicu dana pred operaciju kako ne bi doslo do infekcije. U biti je oporavak relativno brz. Srecno!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Histeroskopija
4.12.2009 12:06:17   
melania
Dobila sam savet da odem na histeroskopiju,ne znam gde je najbolje raditi?Malo sam se raspitala i mislim da cu u Specijalnoj bolnici Beograd.Da li neko ima iskustva sa njima?

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here