|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
13.6.2009 19:58:34   
plawka
Jao zene blago vama, ocu ja u Srbiju da tamo vodim ovu sad trudnocu, a ne da se cimam ovde sa ovima.Ovde vam je sve mnogo drugacije.Svaka zdravstvena ustanova trazi svoj karton krvne grupe u kojoj mora da postoje dva pecata sa oznakom krvne grupe inace vas ne siskaju bog zna sta.Rhogam narucite u apoteci ujutru za uvece kupite ga i odnesete u bolnicu da vam ga daju, a daju ga na pocetku svake trudnoce i na kraju svake trudnoce kako god se ona zavrsila! Jedino sto je ovde dobro je to sto doktor dobija sve nalaze kad i vi (salju vam ih posle par dana na kucnu adresu) i u slucaju da mu je nesto sumljivo zove vas kuci da se javite hitno kod njega a inace vam zakazuje na svakih mesec ipo.
Sve u svemu osmeh na lice i furajte dalje, ja bila skoro skrenula posle spontanog a da me vidite sad nabacila kez oko glave i pevam stomaku ringe rajauser posted image

(odgovor članu nita)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Spontani pobačaj
13.6.2009 22:55:28   
Buba76
Pahulja,sada ne znam ,ali javicu ti. Debeljuca poslala sam ti pre par dana pp.

(odgovor članu plawka)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Spontani pobačaj
15.6.2009 9:55:09   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: nita

Juce je bio daj bezvezni dan!Od 7h do 11h sam cekala,e to me je ubilo u pojam!!!user posted image Pustili su me kuci u 12h,sat vremena posle intervencije.Dok sam cekala svoj red u cekaonici pre mene je proslo 35 zena sa istim slucajem,to je strasno,ja se pitam sta se ovo desava kao da je neka epidemija,zalosno.user posted image


i ja sam se to pitala kada sam lezala u bolnici cekajuci na intervenciju... vece pre moje intervencije dosla je zenica starija od mene 2 god. koja je pre 6 meseci imala spontani u II mes. i sada je opet prokrvarila u III mes. a i njena sestra i snaja su imale spontani kada su bile II mes. trudnoce... izgleda da je ovo postala "normalna" pojava a kada se ispitujemo kazu nam da smo zdrave i da je sve u redu... pa, ZASTO SE ONDA SVE TO DESAVA user posted image ???

(odgovor članu nita)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Spontani pobačaj
15.6.2009 10:25:24   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Buba76

Pahulja,sada ne znam ,ali javicu ti. Debeljuca poslala sam ti pre par dana pp.


Bubo, ako saznas nesto javi please. user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Spontani pobačaj
16.6.2009 7:25:50   
Baby1608
user posted image user posted image zaista se desavaju te stvari toliko cesto za nepovjerovati,,,nikad u zivotu nebi mogla povjerovati da se i meni to desilouser posted image ali nazalost ja sam u petak u 11sedmici izgubila svoju bebicu,,,i psihicki totalno luda koliko li traje ta depresija...stalno mi slika te mrvice na monitoru user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Spontani pobačaj
16.6.2009 9:47:17   
sephora
drage moje,
evo i ja sam imala  to ruzno iskustvo, sta da vam kazem...
tesko, jako tesko za zenu koja se radovala trudnoci...user posted image
ali verujte, ja sada na to gledam sa jedne vremenske distance (sada imam user posted image user posted image ) pa mogu da vas posavetujem...
svasta sam posle spontanog mislila jer jedno vreme nikako da user posted image , pa kada vidim user posted image ja samo user posted image , bedacila se,...
a onda kada me je taj psihicki haos prosao sve je polako doslo na svoje...kada sam se posvetila nekim drugim stvarima-desilo se!
zato moje drage-samo bez stresa. taj gad je i kriv za sve!!! svuda ga ima+zagadjenost okoline=puno spontanih
kada sam ja izgubila bebu, to se desilo i nekim mojim drugaricama ali danas sve imaju decu!!!
SVE CE BITI OK-verujte!!!
Puno vas ljubim!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Baby1608)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Spontani pobačaj
16.6.2009 10:40:08   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Baby1608

user posted image user posted image zaista se desavaju te stvari toliko cesto za nepovjerovati,,,nikad u zivotu nebi mogla povjerovati da se i meni to desilouser posted image ali nazalost ja sam u petak u 11sedmici izgubila svoju bebicu,,,i psihicki totalno luda koliko li traje ta depresija...stalno mi slika te mrvice na monitoru user posted image user posted image user posted image


Baby zao mij e user posted image

(odgovor članu Baby1608)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Spontani pobačaj
16.6.2009 10:43:14   
Sneža
Babyuser posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Baby1608)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Spontani pobačaj
16.6.2009 10:44:55   
Ana RR
user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Spontani pobačaj
16.6.2009 15:01:20   
sneza24
Baby i meni je zao.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Spontani pobačaj
16.6.2009 15:13:28   
Shishica
Ocigledno da nesto gadno ne stima ovde kod nas na Zemljici... Nesto ne radimo kako bi trebali... I onda nas cika Boga pec,pec po prsticima i drugim stvarima..ma koliko mi mislili da smo dobri.. Moje misljenje...ne znam sta drugo...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Spontani pobačaj
17.6.2009 6:50:01   
Anoniman
Oh....baby....zao mi je jako user posted image bash uzas...neverovatno koliko spontanih ima...nije ni chudo shto je lekarima "normalna stvar" user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Spontani pobačaj
17.6.2009 7:29:49   
ceca80
Baby jako mi je zao user posted image Bilo kakve reci su suvisne jer samo mogu da pretpostavim kako se osjecas.

(odgovor članu Baby1608)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Spontani pobačaj
17.6.2009 13:13:30   
Baby1608
user posted image hvala vam drage moje bol ofd rane polako prolazi ali u glavi ja jos uvijek kaos,,,,zasto bas meni? sta sam pogresno uradila da joj srce prestane da kuca itd itd....i na svaku stranu na koju se okrenem vidim trudnicu na tv nevjerovatno stalno emisije o trudnicama  uzas user posted image user posted image

(odgovor članu ceca80)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Spontani pobačaj
17.6.2009 13:16:59   
Anoniman
Jao..prichaj mi o tome...kad sam na ulici samo trudnice, mame i bebe vidim....a u ulici preko puta u 3 kutje 4 bebe....i u dvorishte kad izadjem....sve chujem i vidim...i nije mi lako user posted image I ja sa to razmisljala...zashto je srce prestalo da kuca...kad su mi samo 3 dana ranije rekli da bebi kuca srdashce malo....

Al....ne vredi razbijati glavu o tome...i  postavljati pitanja na koja netjesh dobiti odgovor....user posted image

O kakvoj rani prichash?user posted image

(odgovor članu Baby1608)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Spontani pobačaj
19.6.2009 9:05:13   
Baby1608
od idiotskog polipa koji su sjeckali, reckali, strugali, uzasno zateze cak evo i nakon 7 dana (endometrioza) nije kao oni mali bezvezni malo dirnes i on padne......ja neznam jeli normalan ovaj osjecaj meni jos uvijek nije dobro isto kao da imam postporodjajnu depresiju,,,,jos uz to osjecaj da fali jedan dio mene uzas uzassssuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Spontani pobačaj
19.6.2009 9:08:34   
Anoniman
A joj Baby..... moram sada da jurim na bus....eto me za sat vremena...pa tju opshirnije da se raspishem user posted image

(odgovor članu Baby1608)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Spontani pobačaj
19.6.2009 9:19:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Baby1608

malo dirnes i on padne......


user posted image

Drži se Baby, biće bolje. user posted image

(odgovor članu Baby1608)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Spontani pobačaj
19.6.2009 10:27:04   
Debeljuca
Baby drzi se.... bice bolje....

ja sam pisala o svom iskustvu....

sada sam naisla na elkara koji je super... nista ne placam.... jer vodim drzavno...
lekari na odeljenju su ekstra....


e sad... ja kad sam pitala sta moze biti posledica....

on me je pogledao i rekao devojko, mlada zeno....
koliko si godina imala 99???
znas li ti da se posledice tek sad osecaju....

uvedi obavezno pre trudnoce omega3, folan, nesto kao mamavit, utrogestan, litar mleka... kilo sveg voca i povrca i tako....

osecam se kao narkoman kad sve to progutam.... i kad spremim tabletice... ali... beba je sad 13 nedelja.... i super je..... :D

uglavnom kod nas za 75% spontanih nema objasnjenja... oa ga pripusuju bombardovaNJU... ostalo su tromboze.. hormoni... i sve se jednostavno da regulisati...

Baby ljubim te.... i zelim da sledeceg proleca.... docekas svoju malu bebu.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Spontani pobačaj
19.6.2009 16:54:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Baby1608

kao da imam postporodjajnu depresiju,,,,jos uz to osjecaj da fali jedan dio mene uzas uzassssuser posted image


To tje trajati dok ne budesh ponovo trudna....predpostavljam...poshto mene josh drzi taj osetjaj ...i jedva chekam novu trudnocu....pa da me prodje....da imam chemu da se radujem .....

Zelim ti da te shto pre prodje ta fizichka bol koju osetjash....a i sva bol koju osetjash user posted image



(odgovor članu Baby1608)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Spontani pobačaj
11.8.2009 0:14:37   
dacica
evo i mene u klubu...ja sam imala spontani u 4-5 nedelji,taman kad sam svima rekla lepu vest,i pocela da se radujem i uzivam u svojoj dugo,dugo ocekivanoj trudnoci,meni je dr.rekla kad je pocela da pada beta,da cu sama prokrvariti i da ce sve samo otici-zato sto je mala trudnoca...evo danas mi je 5 dan i jos krvuckam po malo,ali jedva cekam da stane da mogu u nove pobede...naravno da sam bila ocajna...ali zivot ide dalje...moj dragi kaze..videli smo da mozemo-pa cemo opet...nekome Bog da lako...nama teze..ali bice...samo treba ici napred...kisss-za sve u klubu...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Spontani pobačaj
11.8.2009 0:39:16   
leptir
Dacica potpuno te razumijem, ali to što tvoj M kaže tako je i moj isto rekao.Važno je da možemo kad tad će se desiti user posted image .

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Spontani pobačaj
11.8.2009 6:38:42   
Debeljuca
Bice... Dacice...

Znam i sama kako je...

ali evo sad posle 4 spontana za koje nikad nije utvrdjen razlog i nakon svih ispitivanja... danas ulazimo u 21 nedelju....

samo glavu gore... i misli pozitivno....

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Spontani pobačaj
11.8.2009 11:27:40   
Zlatna ribica
IZVORNA PORUKA: dacica

evo i mene u klubu...ja sam imala spontani u 4-5 nedelji,taman kad sam svima rekla lepu vest,i pocela da se radujem i uzivam u svojoj dugo,dugo ocekivanoj trudnoci,meni je dr.rekla kad je pocela da pada beta,da cu sama prokrvariti i da ce sve samo otici-zato sto je mala trudnoca...evo danas mi je 5 dan i jos krvuckam po malo,ali jedva cekam da stane da mogu u nove pobede...naravno da sam bila ocajna...ali zivot ide dalje...moj dragi kaze..videli smo da mozemo-pa cemo opet...nekome Bog da lako...nama teze..ali bice...samo treba ici napred...kisss-za sve u klubu...


Ja sam imala dva takva, rana spontana. Uzrok im ne znam, znam da sam bila mnogo povredjena i da sam mnogo suza prolila, a evo sad, hvala Bogu, guram drugu trudnocu, nakon sto sam se porodila pre godinu dana. Vecina zena ima takve rane spontane, mnoge  i ne otkriju da su bile trudne, pomisle samo da im kasni menstruacija i primete da je malo obilnija. Ponavljam, to se desava velikom broju zena.
Glavu gore i misli pozitivno. Doci ce i beba, kad Bog kaze user posted image

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Spontani pobačaj
30.8.2009 20:42:43   
Tuzna80
Hm....evo da vam se i ja pridruzim...imala sam treci spontani po redu,pre tri dana... user posted image
uzas...ne znam ni sta da napisem....sva sam ...bzvz user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here