|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 73 [74] 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
4.8.2020 20:24:21   
jabudic
Branki, nista se ne razumijem, samo jedan zagrljaj za tebe! 🤗


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Spontani pobačaj
4.8.2020 20:31:39   
flamingos
Branki,i ja ti šaljem puno poljubaca i zagrljaja.❤


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Spontani pobačaj
4.8.2020 21:34:56   
mama Jo
Branki user posted image
Nadam se da ce Maslacak videti da ti odgovori sto pre...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Spontani pobačaj
4.8.2020 22:00:05   
Maslacak15
tu sam , pisah pre pola sata pa me izbacilo. nista posebno nismo saznali. osim da su te embrionalne ovojnice bile nekroticne, ( nekroza je forma celijske smrti/ odumiranja tkiva) znaci definitivno nije bilo nekog naglog dogadjaja nego je problem bio dugorocan. e sad histopatologoja daje info samo o spoljasnjem izgledu da tako kazem i en obuhbata genetiku tako sa ne znamo zasto je to tako ali ja misllim da je daleko najverovatnije da plod nije bio hromozomski u redu i da je zato doslo jako rano do zastojanu razvoju. to je u tvojim godinama u 30 posto slucacajeva problem. ali kao sto sam rekla , ne znaci da naredni put nece biti ave u najboljem redu.budi hrabra i probaj da kazes sebi da je tako moralo biti...mislim na tebe!!! drzi se dragaaa.



(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Spontani pobačaj
4.8.2020 22:10:44   
physio70
Branki, ne daj se draga.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Spontani pobačaj
4.8.2020 22:12:15   
BubaBubica
Branki, jedan jak virtuelni zagrljaj od mene, sve će doći na svoje, slažem se sa Maslačak ovaj put biće sve u redu. user posted image

< Poruku je uredio BubaBubica -- 4.8.2020 22:13:24 >


_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Spontani pobačaj
4.8.2020 22:39:39   
branki*
Hvala puno!

Hvala ,maslacak sto si tu i sto mi objasnis sve strucno,a kao prijatelj.❤Hvala,drage moje zenice sto odvojite vreme i javite se❤

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Spontani pobačaj
4.8.2020 22:43:08   
Mirko Svirko
Branki,draga moja,sada sam citala... 

Veliki veliki poljubac ti saljem. I jedan jakkkk jakkk zagrljaj.


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Spontani pobačaj
5.8.2020 8:02:06   
Maruska15
Branki ljubim te i grlim. Puno pozdrava od mene,pa uskoro u nove pobede! 🥰


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Spontani pobačaj
19.11.2020 16:27:51   
Karirana tufna
Zdravo, evo i ja da se ukljucim u ovu temu.

Beta se nije duplirala, rasla mi je jako malo, medjutim plod se duplirao, moja doktorka je mislila da moze da opstane, mesjutim danas sam po drugi put prokrvarila samo sto je danas jaca boja krvi, pa me zanima kad mogu da ocekujem da ce se krvarenje ponoviti? Gotovo je izvesno da je pobacaj u toku, juce mi je konstatovala da se plod duplirao odnosno uvecao za skoro duplo u odnosu na ono sto je bilo pre 3 dana. 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Spontani pobačaj
19.11.2020 17:08:27   
lesli


IZVORNA PORUKA: Karirana tufna

Zdravo, evo i ja da se ukljucim u ovu temu.

Beta se nije duplirala, rasla mi je jako malo, medjutim plod se duplirao, moja doktorka je mislila da moze da opstane, mesjutim danas sam po drugi put prokrvarila samo sto je danas jaca boja krvi, pa me zanima kad mogu da ocekujem da ce se krvarenje ponoviti? Gotovo je izvesno da je pobacaj u toku, juce mi je konstatovala da se plod duplirao odnosno uvecao za skoro duplo u odnosu na ono sto je bilo pre 3 dana. 




Cekaj koja je velicina ploda? Da li je vidjen eho na uz itd.?Koja si nedelja?
Krvarenje samo po sebi ne mora da znaci da je pobacaj u toku. Ja sam u prosloj trudnoci bas obilno krvarila pa imam dete od 2g. 


(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Spontani pobačaj
19.11.2020 17:29:11   
Karirana tufna
5a nedelja plus 6 dana

14.11 beta 92,716.11 beta 116,1 i mesak velicine 4,7mmx6,6mm
18.11 beta 134,7 i mesak 12,5x10,7Po beti, ne razvija se kako treba, plus sto mi je danas krvarenje jace boje, bas ono jako crvene. Trenutno je stalo, ali kada god se obrisem ostabe trag krvi na papiru

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Spontani pobačaj
19.11.2020 19:49:01   
lesli
Aha. Propustila sam i cinjenicu da se beta ne duplira lepo.Na zalost, onda to verovatno jeste to.Osim toga, na 5+6 bi vrlo verovatno morala da se vidi i zumancana kesa i embrion. Meni su se poredjenja radi oba puta kada je trudnoca bila ok na 5+5 videli embrioni od 2mm koji imaju eho. 
Zao mi je. 😔Beta je mala. I sama trudnoca je bas mala, verovatno ces uspeti sama da se ocistis bez da ti rade reviziju.


(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Spontani pobačaj
19.11.2020 20:10:40   
Karirana tufna
Da, evo upravo sam dosla iz Fronta, oni nisu videli mesak, ni krvarenje, samo neku zaostalu krv i to je to.

Lakse mi je tako. Ali to sad samo znaci da mozemo da zatrudnimo, i to je nesto, sledeci put ce biti bolje 🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Spontani pobačaj
19.11.2020 20:54:21   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Karirana tufna

Da, evo upravo sam dosla iz Fronta, oni nisu videli mesak, ni krvarenje, samo neku zaostalu krv i to je to.

Lakse mi je tako. Ali to sad samo znaci da mozemo da zatrudnimo, i to je nesto, sledeci put ce biti bolje 🤗
Joj kako se rastužim...Drži se.Drago mi je da pozitivno misliš.Hajde da se uskorno javiš sa divnim vestima.Od srca ti želim sve najbolje.Srećno,da uskoro zatrudniš,ostvariš se u ulozi majke i da svi zajedno proslavimo na našoj rr.Grlim te i ljubim.❤


(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Spontani pobačaj
19.11.2020 21:13:18   
Karirana tufna
Bolje da ode ako se vec nije razvijalo kako treba.

Idemo dalje, samo jako 😍😍😍Nemamo nista od tuge za necim sto je moglo biti, samo pozitivno do sledece 2 crtice 🤗

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Spontani pobačaj
17.2.2022 9:47:26   
Nora332
Ja sam svoju devojcicu izgubila u 19.nedelji trudnoce. Zamolila bih administratore da mi kazu kako da se odjavim sa biltena i ostalih clanaka na koje sam prijavljena, jer mi i dalje obavestenja za odredjene nedelje trudnoce stizu na mail, a meni je u ovom momentu jako bolno to da gledam, buduci da sam u jako teskom psihofizickom soku. Hvala vam unapred. 

(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Spontani pobačaj
17.2.2022 10:03:22   
flamingos
Nora,tako mi je žao...Znam da ne postoje reči utehe...Mogu li da ti pošaljem pp?Želim nešto da ti napušem,podržim i ohrabrim za dalje koračanje kroz život.Ljubim te.Drži se...


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Spontani pobačaj
17.2.2022 10:12:29   
Nora332
Naravno, javi se slobodno. I hvala ti puno. Jos uvek ne znam gde se nalazim. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Spontani pobačaj
17.2.2022 10:22:04   
Sanjica26 RR
Bas mi je žao Nora. Prosledila sam administratoru, pa ce biti reseno. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Spontani pobačaj
17.2.2022 13:56:49   
Milena18
Mnogo mi je žao, Nora. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 0:41:53   
lesli
Nora 😔Zao mi je jako. Drzi se! 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 11:06:57   
Shilja
Drage devojke, ja Sam na ulasku u 12 nedelju imala spontani pobacaj, koji je poceo dva dana ranije, Ali je bio nepotpun I zavrsen je kiretazom. Na otpusnici pise da je materijal poslat na analizu. Dr koji mi je radio intervenciju mi nista nije rekao o tome, kad su rezultati I gde mogu da ih podignem. Da li vi znate nesto vise o tome? Jos uvek je sve sveze, stalno motam film zasto se to desilo. U pretrage cu cim se oporavim, Ali za sad bar da znam da li se nesto moze saznati od te analize? Inace, na samom pocetku pobacaja, Dr mi je uzela vag. I cerv.bris jer navodno to traze kad ides na intervenciju koju prvo moraju da ti zakazu, Ali ja nisam stigla do zakazanog termina jer su u medjuvremenu bolovi bili jaki I krvarenje dosta obilno, tako da mi Niko nikakve nalaze nije ni trazio. Juce Sam podigla Rez I pise III grupa cistoce vag.sekreta. Cerv.je negativan. Da li to moze imati neke veze sa spontanim? Ako se neko razume Ili ima neko slicno iskustvo. Iza sebe imam dve uredne trudnoce I dvoje dece, tako da mi je Tek zato nejasno sta se desilo

(odgovor članu nita)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 12:18:34   
nata11
Shilja ja sam radila privatno tako da sam kod dr koji mi je radio preuzela rezultat.

Nemam nesto velikih iskustva i ono sto sam znala zaboravila ali jedino ti mogu reci da iz tog rezultata nisam nista saznala.

Drzi se.

_____________________________





(odgovor članu Shilja)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 16:34:27   
lesli
Shiljo, ti rani pobacaji (do kraja prvog trimestra) najcesce su uzrokovani time sto je beba imala genetsku anomaliju. Telo je odbacilo plod koji ne bi mogao da prezivi. 3. grupa sekreta nije mogla imati uticaj na to sto se desilo. Niti bilo sta sto si ti uradila ili nisi. Nema krivca.
U izvesnom broju slucajeva uzrok pobacaja mogu biti trombofilije, ali obzirom da si iznela 2 trudnoce bez problema, verovatnije je da je ovo prvo uzrok.Eventualno uzrok moze biti i neka jaka infekcija, ali one ne uzrokuju klasican pobacaj koliko znam - nego prerano prsnuce ovojaka npr. koji posledicno vodi gubitku bebe.
Patoloski nalaz ti nece nista pametno reci, na zalost.Gde je radjena kiretaza? Meni su u Frontu rekli kada da dodjem na uz kontrolu i kada dolazim po taj nalaz (mislim da se cekao 3 nedelje).Koliko imas godina?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 73 [74] 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 73 [74] 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here