|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
17.7.2010 0:59:32   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: jacagoga


Kako mi je dr objasnio plod je uginuo jer posteljica nije bila u redu


pitaj ga da li je doslo do tromboze posteljice, posto je to karakteristicno za taj period pobacaja ukoliko neznas da imas problema sa krvlju.



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2010 9:29:50   
majared
Posle svog uzbuđenja zbog  user posted image  na kućnom testu šok. Prvi UZ pokazuje da se nije razvio plod. Zatim kontrolni juče i ništa user posted image . Idem ponovo u četvrtak jer doktorka kaže da sačekamo još malo i damo šansu bebici ali ja nisam preterano optimistična. Grudi su prestale da me bole i imam osećaj da ću dobiti. Tako sam tužna. Dragi me teši,  a vidim da mu je teško, toliko smo želeli user posted image  iako je bilo neočekivano.user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2010 9:39:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: majared

Posle svog uzbuđenja zbog  user posted image  na kućnom testu šok. Prvi UZ pokazuje da se nije razvio plod. Zatim kontrolni juče i ništa user posted image . Idem ponovo u četvrtak jer doktorka kaže da sačekamo još malo i damo šansu bebici ali ja nisam preterano optimistična. Grudi su prestale da me bole i imam osećaj da ću dobiti. Tako sam tužna. Dragi me teši,  a vidim da mu je teško, toliko smo želeli user posted image  iako je bilo neočekivano.user posted image
user posted image user posted image user posted image Nemoj da si tuzna,probaj da nabacis osmeh,ima vremena,bice user posted image ili user posted image user posted image

(odgovor članu majared)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2010 10:11:49   
pahulja76
majared user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2010 16:57:31   
jacagoga
majared, nemoj biti tuzna ako ne bude sad bice uskoro user posted image ili user posted image .
Mozda cu zvucati surovo, ali bolje da ne uspe ako nesto nije u redu sada na pocetku nego da bude ne daj boze veca trudnoca (kao sto je bio moj slucaj) zato glavu gore

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Spontani pobačaj
22.7.2010 15:12:18   
majared
Hej Cipiripi,
Da li znaš ko može da mi kaže kakav je postupak prilikom kiretaže u smislu da li je potreban uput ako idem u Narodni front ili GAK. Do sad sam išla kod privatnika i nemam otvoren karton u Domu zdravlja. Danas mi je treća kontrola ali ako se plod do sada nije razvio mislim da će intervencija biti potrebna.
Hvala unapred

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Spontani pobačaj
22.7.2010 15:19:31   
cipiripi
Pretpostavljam da ti treba uput..
Sa sa tim drzavnim ustanovama slabo stojim jer za 90% stvari idem privatno, tako da neznam..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Spontani pobačaj
25.7.2010 20:42:41   
jacagoga
ja sam primljena kao hitan slucaj i nisu mi trazili uput a mislim da za ostalo treba

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Spontani pobačaj
25.7.2010 20:45:21   
Anoniman
Jacagogo draga jesi dobila ph nalaze i nalaze sa obdukcija?
Šta kažu?

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Spontani pobačaj
25.7.2010 20:46:44   
jacagoga
nalaz obdukcije jesam, plod je bio ok ali posteljica nije bila u redu, pise polja hijalinoze i opseznog krvarenja, sada cekam drugu M pa na kontrole itd

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Spontani pobačaj
25.7.2010 20:51:58   
Anoniman
Aha.Veruj , ja sam mesecima studirala jednu po jednu rečenicu sa tih nalaza , nosila lekarima ...
Ništa.
Iako nije mala stvar , to kod tebe se skoro može nazvati i prevremenim porođajem a ne spontanim pobačajem.
Trebalo bi se detaljnije baviti time ... ja ništa nisam saznala.
Jesi radila neke testove ili tek krećeš?
Šta su ti preporučili?

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Spontani pobačaj
25.7.2010 21:16:04   
jacagoga
tek cu da krenem, nista posebno, komplet pregledi, brisevi, uz itd.Detalje cu saznati kada odem kod dr.


< Poruku je uredio jacagoga -- 25.7.2010 21:17:13 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Spontani pobačaj
27.7.2010 10:31:35   
kristinak
Cao
Nova sam ovde i koliko vidim ima dosta slicnih slucajeva kao i ja. Imala sa 4 spontana pobacaja u ranim trudnocama, tacnije cim dodje do 10mm pre nego sto se cuju otkucaji srca ode.Radjena mi je jedna kiretaza. Radila sam torch-ok, kariotip i mm i ja-ok, trombofilije-ok, antitela-ok, genetske mutacije-nema, ogtt test-pokazao povisen secer(na dijeti sam vec 4 meseca) a prosek secera koji mi je uradjen posle 4 spontanog pokazao vrednosti manje od 6 (znaci nije ni to), hlamidija, mikroplazma, ureaplazma-negativna. Ali postoji jedna zackoljica mm niko nije trazio briseve na hlamidiju, mikroplazmu i ureaplazmu nego sam ja saznala za njegovo neverstvo od pre par meseci i kazem mu da je dr rekao da mora da ih uradi i gle cuda ima ureaplazmu veca od 100000. Kako mi je dr objasnio taj rezultat znaci da je dobio u skorije vreme tj moguce ove zime, sto znaci da su moguci uzrok poslednja 2 spontana to jer sam imala u februaru jedan i u julu jedan. Sada smo na terapiji antibioticima do mesec dana. Iskreno plasim se da ponovo ostanem u drugom stanju jer nisam bas sigurna posto su mi spomenuli da imam losu prokrvljenost materice i da se plod ne usadi dobro. U sustini rekli su i da pravim bebe i da se jedno mora zadrzati.
Pozdravljam vas sve i svima zelim  uspesnu user posted image .

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Spontani pobačaj
27.7.2010 10:37:39   
dunja RR
kristinak dobrodošla
hvala ti što si svoje bolno iskustvo podelila sa nama

na forumu imaš dosta koristnih a i zanimljivih tema, te ostani sa nama što duže
user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.7.2010 10:38:04 >

(odgovor članu kristinak)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Spontani pobačaj
27.7.2010 11:22:29   
ksenija81
Kristinak, zao mi je zbog svega. Zeno divim ti se zbog toga sto si jaka i sto pored neverstva ne odustajes...user posted image
Ja iskreno ne znam da li bih to mogla...
A kako su ti utvrdili da ti je losa prokrvljenost materice? Sto ne probas sa nekim cajevima?


(odgovor članu kristinak)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Spontani pobačaj
27.7.2010 13:01:46   
smeško
Svaka cas_t na hrabrosti i snazi!!!user posted image
Zelim ti da se uskoro nadjemo na veselijim temama!
Zasluzila si!user posted image user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 27.7.2010 13:02:13 >

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Spontani pobačaj
29.7.2010 9:35:37   
majared
Sutra idem na kiretažu.
Noćas celu noć sanjala bebe user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Spontani pobačaj
2.8.2010 18:53:56   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: majared

Sutra idem na kiretažu.
Noćas celu noć sanjala bebe user posted image


Zao mi je draga, glavu gore, bice bolje  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Spontani pobačaj
5.8.2010 10:29:08   
mama2x
user posted image user posted image user posted image Draga moja , svaka ti cast. Samo naprijed!!! Prosla sam kroz spontani na kraju 16. nedelje i pretesko je ! Ali , sve ce to nova trudnoca potisnuti , sigurna sam . Podijeli svoj teret sa drugima.

(odgovor članu kristinak)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Spontani pobačaj
28.8.2010 16:28:12   
jacabg
Malo optimizma u ovoj bolnoj temi.... Isti partneri... tj. muza nisam menjala... imali smo 3 spontana pobacaja, jedan prekid trudnoce zbog teskih anomalija ploda.... i sada imamo deojcicu od godinu dana.... potpuno zivu i zdravu... sto bi crnogorci rekli ko od brega odvaljenu!

moj savet uraditi sve analize.... biti miran i stalozen u narednoj trudnoci....

i eto bebe user posted image ...


a sad cekamo jos jednu bebu!!!


(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Spontani pobačaj
23.9.2010 12:03:49   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: majared

Nisam sigurna da li je ova tema već otvorena na forumu ali imam potrebu da pišem o tome. Da čujem devojke kako su vaši najbliži reagovali na spontani sa posebnim osvrtom na vaše jače polovine.

Ovom prilikom posebno zahvaljujem svom dragom za podršku i brigu.
Ti si moj oslonac i moja ljubav
I naravno, veliko olakšanje je  bilo podeliti sa vama svu muku. Ljubim vas sve.


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu jacabg)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Spontani pobačaj
23.9.2010 12:20:27   
Lilly*
Pisalo se i OVDE i OVDE o spontanom pobačaju

< Poruku je uredio Lilly RR -- 23.9.2010 13:03:13 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Spontani pobačaj
2.10.2010 23:16:22   
danica km
ja sam imala spontani pobacja pre 2 godine u 10.nedelji.nosila sam blizance i jednostavno su ta mala srca prestala da kucaju.jos uvek se borim sa tim bolnim iskustvom.suprug mi je velika podrska i zajedno smo prolazili kroz taj pakao user posted image
nazalost pojedini ni danas nemaju razumevanja za mene i moja osecanjauser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Spontani pobačaj
2.10.2010 23:22:49   
dijana1*
danice user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu danica km)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Spontani pobačaj
3.10.2010 13:43:09   
danica km
hvala Dijana1 na podrsci,nadam se da cu uskoro imati lepe vesti i jedva cekam da to podelim sa vamauser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here