|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nega mlečnih zuba
28.11.2012 15:00:59   
Shishica
Mi jos nismo kod zubara isli.. peremo zubice da bi dosla Zubic Vila.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Nega mlečnih zuba
28.11.2012 16:59:27   
sanji

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Covece,sad citam ovde i ispade samo mojoj L iznokle sve petice sa 21 tj 22 meseca user posted image


Niste jedini! Mi smo prve dobili sa tri i po meseca a sa peticama završili sa dvadeset meseci.
Ja im perem zube od prvih. Prvo smo samo sa vodom ali već dugoooo koristimo i pastu. One inače obožavaju da peru zube!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Nega mlečnih zuba
28.11.2012 18:32:10   
Snelle
Mi smo baš juče prvi put išli kod zubara. Pripremala sam je psihički nedelju dana pričajući gde idemo i šta će teta zubarka raditi, da se ne bi plašila i plakala. Prošlo je odlično, i naravno svi zubići zdravi. Eto zašto je dobro što slatkiše nismo okusili do druge godine, pa i sada sve u granicama normale.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Nega mlečnih zuba
29.11.2012 15:09:28   
MajaMV
Cerkica redovno odrzava higijenu zuba I usne duplje, inace ima 6 godina, ali su joj cetvorke mnogo propale pojeo ih karijes. Kod zubara su nam rekli to se ne popravlj to su mlecni zubi I ja se sad pplasim da dok ne poispadaju ti mlecni ovi stalni koji su joj izasli ne obole od tih mlecnih koje lekari nisu hteli da joj poprave.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Nega mlečnih zuba
10.1.2013 10:56:41   
Lu
MajaMV, naravno da se popravljaju mlečni zubići, karijes ostane u korjenu i velike su šanse za oboljenje stalnih zuba.
R. sa 6 godina koristi četkicu na baterije i pastu 6+ , elmex, kojom smo do sada jako zadovoljniuser posted image
Čula sam i "protivnike" ove četkice kod djece zbog ozljede desni, jel neko imao loša iskustva?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Nega mlečnih zuba
10.1.2013 11:05:23   
Trcosava
Lu ko zna kako je u Srbiji, ovde isto popravljaju mlečne. Mi smo sa godinu dana išli kod zubara, tada je bilo sve ok i kao detetu da zube peremo samo vodom - dok ne ume da pljune tj do neke 3. godine. Budala sam i poslušala, tj već sa neke 2.5 sam joj kupila pastu za zube. ani su prednji zubi žuti, sve žive sam pitala i rekli su mi da je to ''pigment''. Ana zbog problema sa stolicom nije jela nikakve slatkiše, ali je pila na one aventove flašice sokiće i to nikad čiste već uvek ili pola-pola sa vodom, ako je i 2/3 voda, ostalo sokić (bez dodatog šećera, dakle uvek oni 100% sok u kojima znam ima šećera koje samo voće sadrži u sebi).

Sa 3 godine je imala pregled i i majku mu - kao načeo je karijes zubiće. Rešenje da zakažemo kod zubara i da joj premazuje, dok ne bude dovoljno velika da može da joj popravi.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Nega mlečnih zuba
10.1.2013 12:41:03   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: MajaMV

Cerkica redovno odrzava higijenu zuba I usne duplje, inace ima 6 godina, ali su joj cetvorke mnogo propale pojeo ih karijes. Kod zubara su nam rekli to se ne popravlj to su mlecni zubi I ja se sad pplasim da dok ne poispadaju ti mlecni ovi stalni koji su joj izasli ne obole od tih mlecnih koje lekari nisu hteli da joj poprave.


Meni su u domu zdravlja sa 4-5 godina uredno popravljali mlecne zube, ne vidim razlog da se to sad 25 godina kasnije ne radi user posted image Promenite zubara.

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Nega mlečnih zuba
10.1.2013 13:22:37   
Olga75
popravljaju se i mlecni zubici ali izgleda da to ne vole ili ne rade svi stomatolozi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Nega mlečnih zuba
10.1.2013 19:48:00   
Mishica 77
Uuuuu i mi jako volimo da peremo zubiće. Njoj je to jako bitna stvar. Voli i da ljudima otvara usta i vizitira da li imaju lepe zubiće ili ne. I onda kritikuje. Zafrkavaju je da će biti zubar. user posted image Čim pojede neki slatjiš odmah kaže: joj, sad su mi prljavi zubići, moram da ih operem. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Nega mlečnih zuba
10.1.2013 20:21:13   
sanji
Lu i mi koristimo te četkice na baterije ali prvi put čujem da mogu da se povrede desni sa njima. Četkica je mekana a namešteno je na slabiju brzinu. Mi ih koristimo već dugo i moja ih deca obožavaju!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Nega mlečnih zuba
10.1.2013 21:58:04   
lesica
Sada ću da zvučim kao reklama za elmex pastu,ali kako L nije htela ni jednu pre ni da pomiriše,možete da razumete moje oduševljenje (a i njeno,čim smo za mesec i po dana dve paste istrošili) Uglavnom,mi smo jesenas išli i kod teta zube i odlični su joj zubići,a tad je još uvek samo četkicom i vodom prala zubiće.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Nega mlečnih zuba
11.2.2013 9:47:26   
coka11
Mom sinu od 1 god i 10 meseci donja vilica je izbačena. Nije strasno , ali se to primecuje. Sta se ustvari radi u tom slucaju? Ne verujem bas da tako malo dete moze da nosi protezu.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Nega mlečnih zuba
11.2.2013 9:58:01   
Lu
Coka najbolje će vam objasniti stomatolog.
Ima jedan na fb kojem možeš postaviti pitanje i brzo ćeš dobiti odgovor.
Ne smijem staviti link ako želiš poslaću ti pp.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Nega mlečnih zuba
11.3.2013 22:47:27   
daca78
peremo zubice redovno,ali me interesuje dali je potrebno da ga odvedem kod zubara cisto na jedam mali pregled jer nisam nikad do sad.mali ima 2 godine od skoro i jos samo kutnjaci nam nisu izasli.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Nega mlečnih zuba
26.3.2014 9:19:17   
Klarita
Da li neka od vas koristi OVU pastu deci?
Primetila sam Klari zadah, a ukapirala da je od ove paste. Prvo sam se uspanicila, pa joj zagledjivala jezik, pa joj malo davala daktanol, user posted image a, onda shvatila da je 100% od paste. I cetkica se umirisala, u pm. Nije to smrad, smrad, ali neprijatno mirise.
Ona pere zube obavezno ujutru i uvece, a nekad i preko dana, mada ne obavezno. Moja tetka je deciji stomatolog i prati joj zubice, sve je OK, ali je prilicno opustena kada je u pitanju izbor paste i cetkice. Je l' imate neku preporuku? Mi smo do sda koristili vademecum i colgate...i da li bi mogla ona tu cetkicu na baterije?

(odgovor članu daca78)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Nega mlečnih zuba
26.3.2014 9:43:21   
Lu

IZVORNA PORUKA: sanji

Lu i mi koristimo te četkice na baterije ali prvi put čujem da mogu da se povrede desni sa njima. Četkica je mekana a namešteno je na slabiju brzinu. Mi ih koristimo već dugo i moja ih deca obožavaju!

Slazem se, neko mi je samo ubacio bubicu. Peremo i dalje sa cetkicom na baterije i super mi je u odnosu na obicne jer ne mora toliko da cetka a znamo kako to djeca cesto smlate.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Nega mlečnih zuba
26.3.2014 12:17:37   
isidora88
koju cetkicu na baterije preporucujete? razmisljam da mateji kupim jer nam pranje zuba traje pola satauser posted image (prvo on sam kao pere zube, pa onda moram ja da mu sve lepo oprerem)

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Nega mlečnih zuba
26.3.2014 12:40:19   
Lu
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Nega mlečnih zuba
26.3.2014 14:42:02   
isidora88
koja je cena te cetkice?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Nega mlečnih zuba
26.3.2014 16:07:51   
Lu
oko13 eura, dobiju se i dvije zamjenske glave.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Nega mlečnih zuba
26.3.2014 16:17:15   
isidora88
super, bas cu pogledati u dm-u ovih danauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Nega mlečnih zuba
26.3.2014 17:28:47   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Klarita

Da li neka od vas koristi OVU pastu deci?
Primetila sam Klari zadah, a ukapirala da je od ove paste. Prvo sam se uspanicila, pa joj zagledjivala jezik, pa joj malo davala daktanol, user posted image a, onda shvatila da je 100% od paste. I cetkica se umirisala, u pm. Nije to smrad, smrad, ali neprijatno mirise.
Ona pere zube obavezno ujutru i uvece, a nekad i preko dana, mada ne obavezno. Moja tetka je deciji stomatolog i prati joj zubice, sve je OK, ali je prilicno opustena kada je u pitanju izbor paste i cetkice. Je l' imate neku preporuku? Mi smo do sda koristili vademecum i colgate...i da li bi mogla ona tu cetkicu na baterije?


Što se tiče paste meni preporučuju elmex pastu. Ima ona za dečicu, a juče kad smo bili kod zubara rekla mi je da slobodno pređem na onu za decu od 6 godina.

Lu, sad si mi ti ubacila opet bubuciu da joj ipak kupimo tu na baterije. Zubarka mi reče juče da oni ne umeju sami dobro da operu zube sve dok ne nauče lepo da pišu, tj ta motorika je tek tada dovoljno dobra da umeju lepo da operu.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Nega mlečnih zuba
27.3.2014 20:42:55   
nina26
ja mojoj perem zubice, pa ne od pocetka, ali smo poceli sa nepunih godinu dana...e sad ja joj perem sa pastom , bez hemije itd....ali to nase pranje, izgleda tako sto joj ja malo promrljam zubice gore i dole, i to je sve...to po meni nije pranje zubica,ali mi ne da duze, i vidim da su joj malo zute jedinice....

ja njoj ne ispiram zubice posle paste, jer je to mala kolicina i pasta nije jaka, a i ne znam kako bih joj ispirala, malo joj dam vodice da popije pa posle mleko pred spavanje...

kako vi raditeuser posted image

< Poruku je uredio nina26 -- 27.3.2014 20:43:56 >


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Nega mlečnih zuba
27.3.2014 23:36:15   
Sanchy
Peremo bez paste,sa pastom tek od druge godine,tako su nam preporucili,koristimo cetkicu iz Dm/a tu su bile tri u pakovanju,jedna za masazu desni pre izbijanja,jedna kada izbiju prvi zubici i sad ova normalna kada ima vec dosta zuba,,prvo on pere kao sam tj.vise zvace cetkicuuser posted image a onda mu ja operem koliko mogu jer stvarno su nezgodni u ovom uzrastu,malo hoce da pere pa onda vise nece pa se dovijaj da jos bar jednom otvori usta,,ali dobro,,razmisljam i ja da kupim tu na baterije,mozda mu bude interesantnija

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Nega mlečnih zuba
28.3.2014 1:19:47   
Azra_
Ja sam počela detetu da perem još kad je imao 3-4 zubića.user posted image Više zbog nekog rituala... Kasnije smo postali ozbiljniji. Permo sa Chicco pastom i četkicom. On proguta dosta paste, deo i pljune, isperemo vodom i to je to. Imam tajmer koji stoji u kupatilu-obavazno izmerimo vreme da ne bi bilo traljavo. Prvo ga ja dobro ˝oribam˝ posle dam njemu, mada je to smešno, ali neka...neka vežba.

Slatkiše ne jede, sokove ne pije. Tu nema straha da nam može zeznuti zube. Ali, noću pije mleko!user posted image

< Poruku je uredio Azra_ -- 28.3.2014 1:21:37 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here