|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.3.2018 20:31:24   
Maraj
Jao pa ne znam sta da ti kazem... ja imam pai 1 4g/4g homozigot. Primam fragmin... koliko ja znam aspirin se "izbacio" , da je heparinski lek mnogo delotvorniji...
Najbolje ce ti reci dr Jelena. Ipak je ona strucnjak iz te oblasti.
Al sto se tice mog iskustva...mene vodi dr Miljic. Bila sam i kod dr Antica. I on je kao dr Elezovic po meni "neozbiljan " u smislu da tek tako odustaju od terapije. I meni je Antic u sred trudnoce hteo da obustavi uzimanje injekcija al sam se ja vratila na pregled kod dr Miljica koji mi je terapiju ostavio.
Ne znam ni sta imas od toga da konteolises d dimer na 2 nedelje. Bas je to previse. Lepo nek ti daju injekcije pa da malo odmoris sa tom laboratorijom

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.3.2018 13:11:59   
lesli
Maraj, hvala na brzom odgovoru. Postavila sam pitanje i dr Jeleni, pa cu videti sta ce ona reci. Kasnije jos malo prelistala tu temu sa pitanjima i rekla bih da je i njen stav slican, jer je nekim devojkama pisala da pai sam po sebi ne zahteva terapiju i da se vise ni on ni mthfr ne smatraju trombofilijama.

Malo sam jos citala neke druge forume gde ima dosta devojaka koje su radile vto i vidim da su neke sa mutacijama kao sto su moje isto bez terapije i da kontrolisu d-dimer na 4 nedelje. Nekima je ukljucen fraxi kad je d-dimer probio granice za trimestar u kome su, a neke su izgurale do kraja bez terapije.

Inace nije mi frka da se bockam na 2-3 nedelje ako treba za taj d-dimer, samo da sve bude kako treba! :) Svakako moram i da pratim stitnu zlezdu (ja bogu hvala nemam problema ni sa hormonima ni sa at), ali zbog problema u blizoj familiji endokrinolog hoce da me ima na oku za svaki slucaj :) Inace kada je ona pitala da li su mi uveli nesto za pai (osim aspirina), ja rekla ne - samo kontrola d-dimera, nije se pobunila user posted image


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.3.2018 14:30:10   
Bunnyca
Lesli i ja sam jedna od tih sto su mi samo kontrolisali D-dimer, na svake 4 nedelje, i posto je bio ok, nije mi uveden fraxi .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.3.2018 14:53:46   
lesli

IZVORNA PORUKA: Bunnyca

Lesli i ja sam jedna od tih sto su mi samo kontrolisali D-dimer, na svake 4 nedelje, i posto je bio ok, nije mi uveden fraxi .


Hvala puno :)

A koje ti mutacije imas? Iste kao ja?
I da li su ti gledali ref. vrednosti po trimestrima? 90% sam sigurna da je Elezovic pominjao da se fraksiparina uvodi kad dimer predje ovu brojku od 500 (koja je po labu za period van trudnoce), sto mi je malo cudno, a tada se ne setih da ga pitam. user posted image
Stavise nasla sam neke studije nad trudnicama gde su pratili vrednosti d-dimera kroz trudnocu i valjda u 3.trimestru nijedna nije imala d-dimer ispod 500, a u vec u 2. je dosta njih (80% ili tako nesto) imalo vrednost preko 500.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.3.2018 22:31:17   
Bunnyca
Jeste,isto kao i ti. S tim sto je meni preporucen aspirin 75.
A koliko je meni doktor rekao, 1 trimestar da ne predje 500, drugi 1000, a u trecem posle 1500 vec uvode fraxiparin.Meni je bilo 485, pa 868, pa 1200 kad sam usla u 9 mesec, posle nisam kontrolisala

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Fraxiparin u trudnoci
23.3.2018 10:25:03   
lesli
Bunnyca, hvala ti puno!

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Fraxiparin u trudnoci
27.3.2018 7:41:20   
lesli
Moj d-dimer je nakon dve nedelje jos skocio i to za neverovatnih 50%. Teoretski jeste u granicama za drugi trimestar, ali sam ja tek prr neki dan usla u njega. Tako da sam otisla kod dr, nije ni gledao te granice vec onu od 500 i dobih fraxiparin...

Nadam se da ce nekome znaciti iskustvo i nadam se da cemo beba i ja sada biti dobro.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Fraxiparin u trudnoci
27.3.2018 8:05:24   
Maraj
Lesli, i bolje sto si dobila injekcije. Ja sam usla u 3.trimestar d dimer mi je dvocifren uz fragmin

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Fraxiparin u trudnoci
27.3.2018 10:41:43   
lesli
Nije mi bas svejedno sto cu morati da se bockam svaki dan (a kome pa jeste?), ali sam bar mirnija jer znam da nas terapija stiti. :)

Dodatni bonus je sto cu imati dugih pola godine da razbijem fobiju od igle koju imam user posted image user posted image




< Poruku je uredio lesli -- 27.3.2018 10:43:02 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.5.2018 19:48:02   
dzafi
Pozdrav, devojke! Eto mene u 32 nedelji posle druge vantelesne. Prva zavrsena missedom u 9 nedelji. Imam homozigot mthfr i homozigot pai 4g4g. Elezovic mi nije dao terapiju, hematolog sa VMA mi je dao fraxi 0.3 od embriotransfera i posle povecao na 0.4. Sad mi je ddimer oko 900. Dozu mi ne povecava. Kako se blizi porodjaj ja sam u sve vecem strahu. Idem na 4 nedelje na kontrolu ali iskreno jako se plasim tog prekida kiseonika, tromba posteljice itd. Dajte malo pozitivnih iskustava sa ovim mutacijama user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.5.2018 20:17:57   
lesli
Maraj koliko znam ima pai 4g4g i ima sina i druga beba je na putu.

Ja imam mthfr heterozigot i pai 4g4g i meni je pre nedelju dana d-dimer bio 900. Inace sam 23. nedelja. Dr za sada ne dize frku, ali mi je dala da izvadim ponovo d-dimer i ovog puta i anti Xa, pa ce odluciti o podizanju doze. Posto ona ne vidi razlog za paniku, ne vidim ga ni ja user posted image

Gledaj na to ovako: mnoge zene ni ne znaju da imaju ovaj problem ukoliko nisu imale problema sa zacecem ili ucestalim pobacajima pa sve prodje ok, a ti si u prednosti jer znas za problem, pod nadzorom si i primas terapiju. Tako da bez brige ;)

< Poruku je uredio lesli -- 24.5.2018 20:18:55 >

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.5.2018 20:27:10   
dzafi
Hvala, lesli, na brzom odgovoru! :D
I ti si u istom sosu. Koliko sam skapirala, ddimer do 1500 u trecem tromesecju je ok a do 1000 u drugom. Mada svaki hematolog prica drugacije. Po hematologu iz fronta, ja uopste nisam za terapiju. user posted image
U pravu si potpuno za sve, nego valjda me tako uhvati neka panika kad procitam tuzne price pa se sva uznemirim. Lakse mi je kad vidim kako guraju druge zene sa istim problemom. Koliko sam mogla da skapiram, nijedna koja je bila pod terapijom nije imala problem, hvala Bogu. user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.5.2018 21:40:34   
Maraj
Dzafi odgovorila sam ti i na pp.
Mnogi hematolozi ne daju terapiju. Mene vodi dr Miljic. Imala sam terapiju i u ovoj i prosloj trudnoci. Ja idem kod njega na 8-9 nedelja. Sad treba da imam jos jednu kontrolu kod njega i to je to. Tada mi daje semu za porodjaj.
Pod terapijom si i ne brini

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.5.2018 21:48:32   
dzafi
Hvala, devojke, stvarno ste divne! user posted image Mnogo mi je nekako lakse, necu vise da citam nista. Praticu vas kako napredujete. A Maraj i ja smo tu negde user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.5.2018 21:55:42   
IvanaSK RR
Dzafi, bice sve u redu. Pridruzi se u trudnickim temama, bice lakse da prebrodis strahoveuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.5.2018 22:02:35   
dzafi
Hvala, hocu! Samo mi javite gde ste najaktivnije user posted image
Dobro sam i gurala do sada nego me uhvatila poslednjih dana uzasna panika jer sam citala svasta.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Fraxiparin u trudnoci
25.5.2018 7:33:18   
Maraj
Dzafi , evo je tema klik
user posted image

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 16:51:19   
dzafi
DEvojke, koje su ref.vrednosti ddimera za treci trimestar pod terapijom?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 17:19:08   
lesli
Dzafi, trebalo bi da laboratorija navodi referentne vrednosti za svaki trimestar. Kod mene je valjda oko 600 za prvi, oko 1200 drugi i mislim da je oko 2000 treci.
I ovde su neke slicne vrednosti (osim za prvi, gde je 950)
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

Sta ti kaze hematolog? I koje su ti vrednosti dimera?
Inace mislim da mnogi lekari kod nas gledaju da vrednosti lo trimestrima budu 500-1000-1500

< Poruku je uredio lesli -- 8.6.2018 17:20:09 >

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 17:21:50   
dzafi
E drzao se na 900 nekoliko nedelja, sad je 1300. Doza mi je 0,3 ali je fora sto hematolog nece da je poveca. Kao to je ok. A mene "malo" brine da ne ode dodjavola.user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 17:30:07   
lesli
Mislim da je to ok.
Uklapa se u referentne vrednosti na ovom sajtu, u referentne vrednosti koje daje moja laboratorija (mogu da nadjem tacnu vrednost ako te zanima) a cak i u ovih najrestriktivnijih 1500 kojih se neki nasi lekari drze. Bez brige!

Ako ce te utesiti ja sam ravno 10 nedelja iza tebe, moj d-dimer je pre oko nedelju dana bio nesto manji od tvog u 35 nedelji. Mislim da ti moja dr ne bi podizala dozu, ti ionako mozes da se porodis vec kroz 2-3 nedelje a za to vreme sumnjam da moze ista ozbiljno da se desi i da bas drasticno skoci...

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 17:34:21   
dzafi
A i to sto kazes ali je valjda strah jaci. user posted image Trudicu se da iskuliram!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 17:35:38   
Maraj
Dzafi jel ti gledaju protoke, jesu li ok?
I trombociti ?
Ne gledaju oni samo 1 parametar

< Poruku je uredio Maraj -- 8.6.2018 17:36:04 >

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 17:36:47   
dzafi
Protoci super, levi losiji od pocetka ali kao posteljica je bocno desno i taj protok je super kao i kroz pupcanik. TRombociti mi padaju od starta ali su super, bili su na pocetku oko 400 sad su negde na 200 i nesto.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 17:47:03   
Maraj
Pa jel dajes sebi naizmenicno fraxi? Jedan dan u levu drugi dan u desnu. Ili da vise dajes u tu stranu gde je slabiji protok?
Meni su trombiciti bili 200 i nesto pre 2 meseca. Sad su mi pali na 173 cini mi se. Znam da su pali ispod 200. I hematolog mi sad rekao da kontrolisem krvnu sliku na 2 nedelje. Tako da eto vidis kod mene padaju trombociti

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here