|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.6.2018 19:30:48   
Maraj
Jao bilo je ispisano negde po trimestrima...al se ne secam gde user posted image
Jesu li ti trombociti ok u krvnoj slici?
Javi sta ti je dr rekla

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.6.2018 19:31:50   
Maraj

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Les, jeste, javila mi je da je sve ok, da ne povećavam dozu za sada, nego ja zaboravih da javim ovde.

E dobro je. U isto vreme smo pisale user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.6.2018 19:51:17   
lesli
Mislim da moja laboratorija ima granice (oko) 600-1200-2000.
Doduse neki lekari primenjuju 500-1000-1500

Super Dunja sto ne podizete dozu! Kad ti je rekla da ponovis dimer?

< Poruku je uredio lesli -- 24.6.2018 19:52:17 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.9.2018 9:59:04   
masaikiki
Zamolila bih za savet. Primam Fraksiparin od pocetka trudnoce. Sada je problem sto sam upala u jacu anemiju. Hematolog mi je prepisala Referum 2x1, ali nije napisala uz to C vitamin. Inace ni na jednom izvestaju od pocetka ove trudnoce nije uz gvozdje pisala C vitamin, samo folnu, dok je npr. prosle godine kada sam isla kod nje, a nisam bila trudna obavezno pisala C vitamin uz Fe. U apoteci mi kazu da moram da ga uzimam jer se Fe nece vezati. Ali ja sve mislim da nije slucajno sto ga nije napisala, jer mozda ne bi trebalo da ga pijem uz Fraksiparin. Ovo je moja pretpostavka, ne znam da li nesto moze da skodi. Vitamin C valjda isto utice na razredjivanje krvi, pa sam zato to pomislila.
Takodje, pri prvom susretu sam pitala dr ima li nekih ogranicenja sto se hrane tice, i rekla je da nema. Sad citam da neku hranu treba izbegavati, pa me zanima znate ista o tome. Npr. borovnice izmedju ostalog. Ja pijem vec neko vreme maticni sok od borovnice po 0.5ml svakoga dana, znog anemije,
I da li dozvoljeno piti po 0.3ml kupinovog vina i ako jeste, od koje nedelje?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.9.2018 10:21:35   
Maraj
Mozda ako pijes nesto od vitamina u trudnoci (elevit, femibion) ...da tu ima vit.C pa ti dr zato nije dala.
Mozda je i zaboravila....
Sto se hrane tice ja sam sve jela. Sto mi se jede. Ne citaj previse...
A za vino...ja nisam pila alkohol u teudnoci pa makar to bilo i kupinovo vino

(odgovor članu masaikiki)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.9.2018 10:30:07   
masaikiki
Hvala ti Maraj na odgovoru. Ne pijem nista drugo od vitamina. Ne znam samo da li je slucjano zaboravila da napise ili mozda smatra da ne treba da ga pijem iz nekog razloga. Ali imam tri izvestaja, sto privatno, sto drzavno, svi su njeni i ni na jednom ne pise. Zaboravila sam da pitam, a kontrolu imam tek pocetkom oktobra. Mogu u ponedeljak da pitam ginekologa, mada sumnjam da oni znaju. Nisam pametna da li da pijem, da li mogu da nesto pokvarim.
Savetovali su mi kuponovo vino, da bi mi najbrze i najbolje resilo problem anemije. Ali ne znam da li da sacekam kraj 12. nedelje, pa po 0.3 samo uz rucak. Imam domace, odlicno.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.9.2018 11:39:14   
Maslacak15
Ja mislim da Vitamin c nista ne moze da smeta U nekim normalnim kolicinama. Ni sa cim ne treba preterivati. Sto je ishrane tice normalno Sam se ponasala otkako Sam pocela da jedem (posle 13. Nedelje) ja Alkohol nisam konzumirala Ni U jednoj trudnoci. Znam da ima drugih Koji misle drugacije Ali ja mislim Tako. Puno pozdrava.

(odgovor članu masaikiki)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.9.2018 21:46:00   
Maraj
Ja sada dojim pa ne pijem alkohol...kamo li u trudnoci

I ja sam bila anemicna pre trudnoce
Nikakva hrana mi nije popravila krvnu sliku. Iskljucivo lekovi(vitamini)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Fraxiparin u trudnoci
23.10.2018 19:35:22   
Anamaria2711
Ćao devojke,

interesuje me da li je nekoj od vas prekinuta terapija fraxiparinom po ulasku u 9. mesec? Koliko sam pratila temu i iz prethodnih razgovora sa hematologom, terapija se sprovodi do 12-24h porodjaja, pa se nastavlja posle u narednih 4-6 nedelja.
Meni je hematolog propisao fraxiparin zbog visokog d dimera u 6. mesecu, radili smo testove na stečene trombofilije i tu su rezultati ok, a na rezultate na urođene trombofilije čekam do kraja nedelje. Kao posledica terapije su mi se spustili trombociti na 79 i danas čujem da treba od sutra da prekinem sa injekcijama pa sam skroz zbunjena. Ne znam koliko je to rizično po plod a ostalo je samo nekoliko nedelja do porodjaja. Poslednji rezultat d dimera je 842 ng/ ml. Prva mi je trudnoća, nisam imala spontanih.

Hvala unapred!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Fraxiparin u trudnoci
25.10.2018 12:17:19   
lesli
To je skroz korektna vrednost d dimera za taj period. Meni je 7 dana pred porodjaj (a porodila se 2 i po nedelje pre termina) d dimer bio oko 2400. Nastavila sam sa terapijom do 5 nedelja nakon porodjaja i beba i ja smo super!
E sad posto su tebi pali trombociti, poslusaj savet lekara. Znaju oni sta rade.

(odgovor članu Anamaria2711)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Fraxiparin u trudnoci
25.10.2018 12:18:13   
nata11
Da li moze Fraxiparin primati u ruke?

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Fraxiparin u trudnoci
25.10.2018 12:19:44   
lesli
Ja jesam. Ruke i butine. Bila sam vec neka 14. nedelja kad je uveden i stomak zatrgnut iako mali, tako da nisam nikad dala u stomak.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Fraxiparin u trudnoci
25.10.2018 12:20:52   
Maraj
Da nato. Ja sam sad u 2.trudnoci u nadlaktice primala. A prvu trudnocu sam do neke 19.nedelje u stomak pa u butine

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Fraxiparin u trudnoci
25.10.2018 13:01:15   
nata11
Koliko cesto se ide na kontrolu kod hematologa tokom T?Na prvi pregled se ide nakon UZ ili ranije?Da li je dovoljno za prvi pregled krvna slika i d dimer ili je potrebna jos neka analiza?

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Fraxiparin u trudnoci
25.10.2018 14:19:22   
lesli
Meni je hematolog odredjivala na koliko ce biti kontrole. Uglavnom je bilo 2 ili 3 nedelje. Kada je d-dimer naglo skakao u 2 uzastopna vadjenja, trazila je na 7 dana.
A od analiza uradi kks i d-dimer. To je dovoljno za pocetak. Ja sam anti Xa radila, ali samo po potrebi (kada bi dr trazila jer joj je dimer bio visok za odredjenu nedelju)
A st se kontrole tice, pa mozes vec sada da odes. Taman da te prate od pocetka.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Fraxiparin u trudnoci
26.10.2018 11:39:07   
Anamaria2711

IZVORNA PORUKA: lesli

To je skroz korektna vrednost d dimera za taj period. Meni je 7 dana pred porodjaj (a porodila se 2 i po nedelje pre termina) d dimer bio oko 2400. Nastavila sam sa terapijom do 5 nedelja nakon porodjaja i beba i ja smo super!
E sad posto su tebi pali trombociti, poslusaj savet lekara. Znaju oni sta rade.


Hvala, lesli. Raspitala sam se malo kod drugog hematologa i on je mišljenja da su sad trombociti važniji pošto je d dimer u okviru referentnih vrednosti za datu nedelju gestacije. Nadam se da će biti sve ok do porođaja, i naravno posle.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Fraxiparin u trudnoci
26.10.2018 17:02:13   
lesli
Hoce, ne brini!Ima logike kad razmislis sto ukidaju terapiju. Pretpostavljam da se plase pojacanog krvarenja, narocito sto si pred porodjajem ;)

(odgovor članu Anamaria2711)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Fraxiparin u trudnoci
7.12.2018 10:22:22   
nata11
Mene prebacili na Clexan 0.2 koji je deficitaran u mom DZ pa onda kupujemo, idemo kod dr i predajemo za refundaciju.Malo komplikovano ali morala sam preci na njega jer je d dimer i antiX opao nacisto a ne bi me iskljucivali sa terapije zbog PAI.

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Fraxiparin u trudnoci
7.12.2018 10:25:36   
Maraj
Nato i ja sam bila na terapiji zbog PAI.
A fragmin? Jesi li mogla na njega da predjes?
Al ok ako si presla na clexin neka sada tvoj dz potrazuje taj lek. Jesi pricala sa tvojom dr iz dz, hoce li ga potrazivati sad zbog tebe?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.12.2018 8:14:23   
nata11
Maraj pa ne znam jel ima Fragmin od 0.2? Moj dr kaze da je u putanju jacina. Da bude minimalna a opet da ne iskljucujemo.Jesam,  ide mm na 10 dana u DZ. Potrazivali ga vec 2x ali nije isporucen. Pa se sad tako snalazimo sa refundacijom. A papirologija strasna. Pa jos izdaju  u DZ papire za po 10 inekcija. Kada predamo kada ne. Sta da se radi.  Za 2 nedelje cu kontrolu parametra za hematologiju pa cu videti sa dr ako moze neki drugi.


_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.12.2018 8:21:35   
Maraj
Nato ima fragmin od 2500 i od 5000. Sad ne znam jedinicu u kojo se izrazava.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.12.2018 8:38:28   
nata11
Pretrazila sam. Clexan je ipak  najslabiji da kazem - 2000.  Svakako cu proveriti sa dr uskoro.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.12.2018 19:41:02   
Sonja976
primala ga celu trudnocu i 6 nedelja nakon porodjaja...mutacija PAI 4G/5G

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.12.2018 20:18:21   
nata11
Do koje nedelje se spricate u stomak? 

_____________________________





(odgovor članu Sonja976)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.12.2018 20:30:23   
Cruella
po dr do neke 19.ned sme u stomak, posle idu butine i/ili nadlaktice. Moj hematolog je rekao da je Clexan najmanje koncentrovan tj kao od ta 3 sto postoje(fragmin, fraksiparin i clexan) po njemu najbolji. Ja sam svejedno primala jace doze zbog kilaze(clexan 0,6), i 2x dnevno jer nisam pocela na vreme, tj nisam znala da imam trombofiliju. Jos je dobro ako daju da uzmete inekcije. moj dz ne dozvoljava iznosenje inekcija iz bolnice pa sam ja 2x dnevno isla da me bockaju.. Inace kad dz nije imao clexan davali su mi fraksiparin, ali je hematolog napisao da ide prvo clexan pa ako ga nema onda fraksiparin


< Poruku je uredio Cruella -- 20.12.2018 20:32:24 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here