|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Puzanje
9.1.2011 0:12:51   
dijana1*
Da se i ja pozalim na ovu moju lenju bubicu user posted image
Okrece se za deset u oba smera user posted image kada je samnom samo kenkavi da mu ja dam igracku, retkost da se potrudi da dodje do nje a kada je sa babom i dedom pravi prve korake puzanja tj. vuce se. On mene definitivno zeza user posted image
A sto se tice sedenja pre 15-tak dana sam pocela da ga stavljam u sedeci polozaj, do sada je bio samo u lezecem i jos uvek ne moze samostalno da sedi a kako mi se cini nece uskoro user posted image
samo se spusti na stomak

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Puzanje
9.1.2011 0:13:04   
Diabla
Naravno, i odma napad, kopa iz naftalina moje neke kikseveuser posted image

IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image  a bitno je nista ne reci, jer se onda uvrede jel


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Puzanje
9.1.2011 0:16:30   
Verus
joooj svi su isti!user posted image

dijana: probaj da cesto stavljas u stolicu za hranjenje, to im dodje kao dobra vezba za fino sedenje...mada ja sam helenu stavljala da sedi od 6og meseca, na kratko negde krajem 5og i vec dugo lepo sedi, pravo ko sveca, skoro je i skontala da ako krene da pada i stavi rukicu na pod zadrzi se, pa to i radi.  smesna je ko crtani film.  Ali ne puzi jos uvek, okrece se, vrti se u krug na stomaku, i tako.  UGlavnom ako hoce da dodje do necega okrece se ko virsla dok ne stigne gde hoce!  Poksuavam da je ucim i pokazujem joj kako da klekne da oseti sta treba da radi, ali dobro, nek ide svojim tempom...
IZVORNA PORUKA: Diabla

Naravno, i odma napad, kopa iz naftalina moje neke kikseveuser posted image

IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image  a bitno je nista ne reci, jer se onda uvrede jel


(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Puzanje
9.1.2011 0:28:07   
dijana1*
Vuk se isto okrece na stomaku, i bas je brz za cas napravi krug od 360 stepeni po nekada malo gmize kao vojnik. Fizijatar mi je rekao da ce brzo propuzati a koliko je to videcemo.
Videcu za to sedenje pitacu fizijatra da idemo na vezbice zato sto su mi rekli da ga stavim u kolica da sedi pod uglom od 90 stepeni ali ne moze on to, samo se savije i muci se. Vec par dana ga ucim da se dize iz lezeceg u sedeci i mislim da mu ide dobro ali treba vremena i zivaca definitivno, pokusava sam da ustane u krevetcu pa udari glavom u ogradicu i ceka moju reakciju da vidi da li ga boli ili ne, da li ce plakati sta da radi user posted image
ma pravo je dete user posted image

Videla sam Helenu na slikama bas lepo sedi kao prava mala bubamarica user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Puzanje
9.1.2011 9:03:49   
LillyT
Čim se nešto požalim (ili pohvalim), ona me demantuje. Juče je napravila pomak što se tiče puzanja i krenula u rikverc. Inače, sada sam kod mojih, a oni imaju tepihe i mnogo je lakše kada je dole. Kod mene je parket, a L se kao igra na onoj "kancerogenoj" podlozi, ali tu neće da puzi user posted image
Rekao mi je mm da ćemo da uzmemo tepih, samo mi to još fali sada user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Puzanje
9.1.2011 12:02:24   
indy_25
IZVORNA PORUKA: Diabla

Indy, D. je tek sada sa 18 mjeseci propuzao, poceo samostalno da se ustaje.
A tek sa 8 mjeseci poceo je da se prevrce, tj da se valja kao valjak. Vodili smo ga kod 3 razlicita dr, i svi su rekli isto- LJENSTINA CRNOGORSKA!user posted image A cini mi se da si i ti iz Cg- negdje si spomenula- prema tome, ne briniuser posted image user posted image user posted image

A kako mislis da ne sjedi? Samostalno? pada?




IZVORNA PORUKA: indy_25

Evo i ja da se zalim na svoje dijete ni moje nista nece samo se okrece kad je na podu ranije bi malo puzala a sada ni to nece jos uvijek ne sjedi a 9 mjeseci joj je. sacekacu jos do 10 punog mjeseca pa cu onda da dignem paniku doktorima jer oni kazu da je sve u redu sa njom.



Jeste diabla ona pada sa strana ne moze sama da sjedi, sjedi par minuta i onda padne na stranu ne zna da se pricuva rukama. A i ja sam iz PG pa mozda je povukla na mamu nesto crnogorsko user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Puzanje
16.1.2011 23:00:06   
Snelle
IZVORNA PORUKA: madre

mame, moliiiim vas odgovor na ovo pitanje. sta mislite da li bebu treba vezbati da puzi i sedi, ako ona to jos uvek ne radi ili je pustiti da to uradi kada ona bude zelela pustiti je da negoduje kada joj se igracka stavi dalje od nje da bi ona razvijala misice i nervozno dosla do nje???? stavljati je da sedi van oslonca da bi ona to naucila


IZVORNA PORUKA: marija32

Madre, nista na silu, sve ce sami. Moj mali kasni u motorici jedno 15-ak dana, jer je toliko ranije rodjen, i nista, ne forsiram ga i sve sam radi kada za to dodje vreme. Fizijatar mi je rekao da ne treba da ih posbocavamo jastucima, vec da se stavi da sedi i cim krene da pada napred, levo desno da mu je to znak da je dosta. Samo strpljivo i ne brini!


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ni moja lenjivica nece da puzi....ali danas se ipak potrudila!

Mm je sa njom lezao na jednom kraju kreveta a ja na drugom..i ona me zove mam..mamm..da je uzmem a ja je zovem  sa moje strane i ne mrdam....
Ona onako kao place i dere se , naravno nigde suza, i zove me..
Ja je sdruge strane zovem i pruzam joj ruke, sto nju jos vise razbesni, da je vidte samo ... i onda kao pocne da se vuce onako po vojnicki..i na kraju je uspela da doje do mene....
I tako 3 puta!

Neka deca ne puze nego odmah prohodaju, zato je j nesto ne forsiram , po malo se trudimo ali ako nece ..nece!



IZVORNA PORUKA: JMPM

Madre,ja sam isto mislila da je moje dete jedno od lenjivaca koje "nece" da puzi.Ali sam se trudila dugo i sa njim puzala po podu (mora biti tvrda podloga da bi dete naucilo da puze) dok nije sam naucio.Namestim mu ruke i kolena u puzeci polozaj i onda drzim rukom ispod stomaka,tek da ima mali oslonac i mnogo se raduje kada shvati da moze tako da se krece sam .Propuzao je onako bas lepo kako treba sa nepunih devet meseci,a prohodao sa 12.Imamo jednu drugaricicu koja je nije vezbala puzanje i prohodala sa 10 meseci,ali ona ne zna sama da ustane nego hoda,hoda,pa kad padne place da je neko podigne .Moje misljenje je da puzanje ipak treba malkice podsticati i vezbati,jer je to bitna faza u razvoju


IZVORNA PORUKA: Snelle

Meni danas kuma kaže, koja je inače vodila dete čitavih godinu dana kod fizijatra u Sokobanjsku, da decu itekako treba učiti da puze. Tako su i njoj rekli, i da treba da se radi baš ovako kako je opisala JMPM. Ja sam počela danas da vežbam sa mojim detetom, jer vidim da kod nje postoji volja, ali nema dovoljno snage da se drži na kolenima...pa ćemo polako, mic po mic.



IZVORNA PORUKA: madre

a da li ga pustiti da place ili to raditi kada je za to raspolozen



IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Slazem se da ne treba forsirati u nicemu, niti ga uciti puzanjem, sedenje bez potpore i sl.
Kad beba bude sigurna, jaka verujem da ce ppokusati sama i da sedi, puzi i istrazuje.
Moja mala nije puzela niti je htela, kada sam pitala fizijatra ona mi je rekla da je ne forsiram i osatvim, verojatno ce se pre pustiti da stane na noge nego da puzi.
Jednostavno nije joj bilo zanimljivo puzenje.A ja blesava mam cak i pokazivala, kao JMPM demonstrirala. Ma nije htela.
I onda sa 8 meseci ona se uspravi u ogradici, zanimljivo joj bilo, ali mi nismo smeli da stanemo na noge zbog deformiteta koji smo imali pa sam pokusavala da je kontrolisem da neradi to, ma kakvi ona sa 9,5 spuste od krevet dok sam se okrenula napravila dva koraka i pala na guzicu.Malo se uplasila tada.
Samo nemoj da verujes u one prazne price kao dete koje nije puzelo teze prohoda.
Ja sam se vala naslusala svega.
Mi i pored deformiteta koji smo imali, naravno i sanirali postepeno, prohodali sa 13 meseci.




IZVORNA PORUKA: Snelle

madre, ja ovako radim: pošto moje dete nikako ne voli da leži na stomaku ja je ne silim, već idem polako, postepeno. Mislim da dete ne treba pustiti da plače, jer ćeš onda izazvati kontraprodukt, tj. onda će zamrzeti taj položaj....dakle, po malo, danas minut, sutra dva, tri....sve dok on sam ne oseti potrebu da stane na kolena. Možda će za to trebati više vremena, mesec, dva, tri....ali je bitno da si mu pomogla da savlada nešto što je za njega jako teško 


IZVORNA PORUKA: Snelle

I da, slažem se sa SM - neka deca jednostavno ne puze, već odmah prohodaju. Dakle, ako i pored svih tvojih napora, ne nauči da puzi, nema mesta brizi. Ja kod svog deteta vidim da postoji mogućnost da puzi, jer kad je naslonim na sebe oslanja se na kolena i ljulja napred-nazad što prethodi puzanju. U svakom slučaju madre, radi ono što će prijati tvom detetu i što mu neće škoditi.


IZVORNA PORUKA: Tash

Luka nije puzao.  Nikako nije naučio da puzi, šta god da sam radila. Tek kad je stabilno hodao, onda je naučio da puzi. 


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja kao beba nisam nikada puzala, ama ni blizu.  A prohodala sam sa 10 meseci.  Potrcala, pala, i onda hodala samo uz podrsku do 12 meseca.  Od tada, potpuno sama.

Helena isto ne puzi, trci i se i kleci, ali nista od puzenja, samo se okrece i kotrlja da stigne do zeljene destinacije  Hoce da stoji uz namestaj, ali se ne podigne sama, ja joj pomognem....



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Puzanje
16.1.2011 23:30:03   
pepeljuga
mislim da nije lose staviti im nesto sto ih zanima u vidokrug...npr, moj vuk puzi od prve polovine sestog meseca, a sve je pocelo tako sto smo se valjali po krevetu i onda on usnimio daljinski na drugom kraju kreveta i polomio se da ga dohvati user posted image

prvi put je ustao sam, tj. podigao se uz ivicu kreveta takodje u sestom mesecu, da bi dohvatio venecijaner na prozoru i eto...ode venecijaner  user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Puzanje
16.1.2011 23:34:48   
Kvrkac
a mi puzimo...ali unazad  user posted image i vrtimo se u krug a napred ni da mrdne(teska guza  user posted image )
samo pokusa i na tome ostaje

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Puzanje
24.1.2011 10:12:50   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dijana1

Vuk se isto okrece na stomaku, i bas je brz za cas napravi krug od 360 stepeni po nekada malo gmize kao vojnik. Fizijatar mi je rekao da ce brzo propuzati a koliko je to videcemo.



ovo sam napisla 9.1. a 3-4 dana posle toga je poceo da puze, a sada stavljam barikade po kuci jer sve zivo stavlja u usta i samo odjednom nestane ispod stola ili iza garniture user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Puzanje
24.1.2011 17:13:48   
Kvrkac
Napredujemo...  user posted image
dignemo guzu i gegamo se i onda se bacimo unapred....hoce,hoce

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Puzanje
24.1.2011 21:38:41   
Anck Su Nmaun
Puziimooo...Puziiimoooooo....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image samo smo bili lenji

MM dosao sa posla i ostavio fasciklu pored Kompa, a ona ( posto smo se igrale na podu) brze bolje odpuzi do nje ne bi li otkrila sadrzaj te fascikle user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Puzanje
24.1.2011 21:39:28   
JMPM
Anck,rekoh ti da treba samo biti uporan i strpljiiiiiiiv user posted image user posted image user posted image !Bravoooooooooooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I trebali ste ranije staviti fasciklu na to mesto user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio JMPM -- 24.1.2011 21:41:15 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Puzanje
24.1.2011 21:40:06   
New Mom
user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Puzanje
24.1.2011 21:48:40   
Podrum Š.
user posted image  Anck

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Puzanje
24.1.2011 21:50:22   
Anck Su Nmaun


I trebali ste ranije staviti fasciklu na to mesto user posted image user posted image user posted image



Sta ce dete, bilo joj sve na dohvat ruke pa nece da se muci, ja sam vec otpisala puzanje.... pre sam mislila da ce prohodati nego propuzati user posted image

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Puzanje
24.1.2011 22:16:12   
Pretty78
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Puzanje
24.1.2011 22:26:36   
madre
bravoooouser posted image imam utisak da cemo i mi jos malouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Puzanje
26.1.2011 22:33:15   
IVA 11
Poceli po malo da puzimo, podignemo guzu i grabimo rukama i nogama do zeljene igracke. Joj, kako su u ovom stadijumu kad puze presmijesni. user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Puzanje
26.1.2011 22:35:22   
Dada81
ovaj moj pokušava,ali glavom zaroni,pa nikako da uspe,a guza tada visooko,visokouser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Puzanje
26.1.2011 22:36:00   
Podrum Š.
Bravo user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Puzanje
26.1.2011 22:37:40   
mati
E pa mi da se pohvalimo... Puzimo i to unapred... Guza kad treba da dohvati igracke zna na gde se iduser posted image e...

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Puzanje
26.1.2011 22:37:55   
IVA 11
Heh, hvala, tako je i Luka u pocetku, skroz visoko dok nije smogao snage za puzanje...Moram napomenuti da igracka koja je bila u pitanju je bio moj telefon. user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Puzanje
26.1.2011 22:46:47   
madre
IZVORNA PORUKA: mati

E pa mi da se pohvalimo... Puzimo i to unapred... Guza kad treba da dohvati igracke zna na gde se iduser posted image e...

bravo, matiuser posted image svaka castuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Puzanje
26.1.2011 22:48:34   
mati
Hvalauser posted image  Inace vec dva dana ide po kuci, u setalici naravno, i vice MAMA MAMA.user posted image  Znam ja da on ne zna jos sta prica, ali mi je puno srce...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here