|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Puzanje
25.5.2011 23:22:25   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: marija32

Cupo, a sto ga ne pustis na pod?


Nemam gdje user posted image Tamo gdje ima mjesta (hodnik, kuhinja), nema tepiha i prehladno je. Ma dosta mu je da puzi kod babeuser posted image , ako puzi.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Puzanje
26.5.2011 7:37:57   
Ana007
Ja je spustim na tepih,ona mi otpuže na parket.Ja je vratim,ona opet.Tako da mi džaba tepihuser posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Puzanje
26.5.2011 16:17:18   
marija32
Ni ja nemam tepihe u stanu i stavljam ga na parket, nista im nece biti. Fizijatar mi je rekao da bebe obavezno budu sto vise na podu.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Puzanje
23.7.2011 9:52:47   
Anoniman
Marko vec neko vreme sprovodi neki cudan stil puzanja. Postavi se cetvoronoske, i onda se odgurna nogama, i doceka na stomak, pa opet cetvoronoske pa se odbaci na stomak... Radio je to expresno brzo, samo je meni bilo zao njegovog stomaka.
Danas je prvi put poceo da koristi i ruke, tj da puzi zapravo!
Niko srecniji od mene nije!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Puzanje
23.7.2011 10:10:26   
majathegreat
user posted image  Još tako bolešljiv propuzao!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Puzanje
17.4.2012 10:49:51   
ishler
Da li je neko imao slicnu situaciju?
Moja beba puzi vojnicki prilicno brzo,nema nameru u cetvoronozni,odnosno dovede se kada hocce da sedne.
Ono sto mene brine je da li je nekome od vas dete puzalo vojnicki ,jer nije pravilno i plasim se da se ne razboli jer mi je cela kuca u parketu i granitu,pa ne znam sta da radim?

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Puzanje
17.4.2012 10:56:14   
Anoniman
Šta je vojnički? Ležeći?

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Puzanje
17.4.2012 10:59:05   
ishler
na stomaku vuce se na laktovima.
prilicno je brza


< Poruku je uredio ishler -- 17.4.2012 11:00:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Puzanje
17.4.2012 11:10:19   
Lilla
Mislim da ne postoji pravilno ili nepravilno puzanje user posted image Bitno je da nauce da se krecu, a kako, pa to sve zavisi od djeteta. Svi oni pronadju nacin koji im najbolje odgovara. user posted image

Moj cvrcak se vec odavno muci, toliko mu je muka jer ne zna da puze user posted image Grabi rukama naprijed a noge podvija pod sebe, ali nije jos naucio da se odigne i odgurne. A stenje za medalju dok to radi user posted image

< Poruku je uredio Lilla -- 17.4.2012 11:11:46 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Puzanje
17.4.2012 11:31:40   
jance
Lilla i Ogi to radi, mada se sada vec tako i odguruje pa se malko i pomera, iako je njemu najbrze pomeranje okretanjem levo desno, ili na rukama pa oko vlastite ose. i ja isto mislim da je bitno da su oni nasli za njih najprakticniji nacin kako da se krecu u prostoru, ostalo ce doci vremenom. bas mi je drugarica pre koji dan pricala, cerkica joj prohodiala sa 11 meseci, kaze kad je kretala da puzi prvo je nedelju dana samo stajala onako cetvoronoske i klatila se levo desno, dok nije skupila hrabrosti da krene user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Puzanje
17.4.2012 11:35:35   
ishler
moja beka je se rano okretala na stomak i ledja i oko svoje ose,pa je pocela da se vuce,pa prestala,sada je ponovo krenula to vojnicki samo brzo,najvise se plasim da se ne prehladi posto je stomakom na parketuuser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Puzanje
17.4.2012 11:37:41   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ishler

Da li je neko imao slicnu situaciju?
Moja beba puzi vojnicki prilicno brzo,nema nameru u cetvoronozni,odnosno dovede se kada hocce da sedne.
Ono sto mene brine je da li je nekome od vas dete puzalo vojnicki ,jer nije pravilno i plasim se da se ne razboli jer mi je cela kuca u parketu i granitu,pa ne znam sta da radim?



Ishler, znam par beba koje tako puze, ništa im ne fali. Ali ti možeš malo da joj pomogneš da nauči, stavi je u položaj za puzanje ali joj ti drži stomak podignut i motiviši je nečim da krene da puzi. Staviš ispred nje nešto što voli da bi krenula to da dohvati.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Puzanje
17.4.2012 11:40:42   
nela79

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: ishler

Da li je neko imao slicnu situaciju?
Moja beba puzi vojnicki prilicno brzo,nema nameru u cetvoronozni,odnosno dovede se kada hocce da sedne.
Ono sto mene brine je da li je nekome od vas dete puzalo vojnicki ,jer nije pravilno i plasim se da se ne razboli jer mi je cela kuca u parketu i granitu,pa ne znam sta da radim?



E da ste mogli da vidite kako je to majstorski radio. Mi smo bas bili odusevljeni njegovim "vojnickim" puzanjem. Prohodao je sa 10 mjeseci. Zasto bi to vojnicko puzanje bilo problem. Samo opustenouser posted image

Ishler, znam par beba koje tako puze, ništa im ne fali. Ali ti možeš malo da joj pomogneš da nauči, stavi je u položaj za puzanje ali joj ti drži stomak podignut i motiviši je nečim da krene da puzi. Staviš ispred nje nešto što voli da bi krenula to da dohvati.



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Puzanje
17.4.2012 11:41:37   
Ana RR
Moj komša mi lepo uglača parket kada dođe user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Puzanje
17.4.2012 11:46:26   
nela79
Jes' vid'la user posted image Zato ja i kazem, vojnicki ili ne vojnicki bitno je da se krecu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Puzanje
17.4.2012 11:48:18   
Ana RR
I da dođu do svih zabranjenih stvari u kući user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Puzanje
17.4.2012 12:22:02   
Anck Su Nmaun
Ishler i moja T je tako puzala na pocetku po vojnicki!
Prvo je islo u nazad, pa onda tako kao vojnik dok nije savladala ono klasicno puzanje

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Puzanje
17.4.2012 22:04:31   
ishler
Ja sam je stavljala u cetvoronozni,ali ne ona hoce ovako.Inace idemo na kontrole kod fizijatra jer je ranije rodjena,pa su mi rekli da je puzanje obavezno,ja bih volela da propuzi pravilno a ako ne sta da radim.Jedino me brine da se ne razboli.Hvala na savetima i iskustvu,puno znaci.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Puzanje
22.4.2012 18:43:31   
Mizzy
I moja Tara tako puzi, ja je zovem "marinac"user posted image  Mi imamo laminat, i onu gumenu podlogu sam stavila, ali ona uvek stigne do laminata i lupa igračkama, znate kako zveči. Srecom smo u prizemlju!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Puzanje
22.4.2012 20:29:34   
jance

IZVORNA PORUKA: Ana RR

I da dođu do svih zabranjenih stvari u kući user posted image


user posted image tacno tako...
i ja sam rekla, bitno je da se krece, a sada kako to vec nije moje, to je njegovo..

inace posle koliko su bebe koje su se ovako kretale propuzale normalno?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Puzanje
23.4.2012 9:20:25   
jance
ovo me je sada malko uznemirilo:
"Da bi zauzela četvoronožni položaj beba prvo treba da nauči da se uspravi kada je potrbuške, zatim da ima oslonac o opružene ruke da bi mogla da prebacuje težinu napred nazad i tek onda krene da puzi. Ako nije prošla sve faze u uzrastu kada je time trebala da ovlada, verovatno će početi da baulja "kao vojnik" ili da se rukama odguruje i kreće pomeranjem u nazad. " IZVOR

Ogi bas to radi, baulja kao vojnik, ali se vec davno uspravlja potrbuske, i ume da se postavi onako na kolena i laktove i da se pomera napred-nazad onako u mesto ko da ce da se pokrene, pa opet se pusti na stomak i tako nastavi.. nikad ga nisam stavljala da sedi, samo sam nekoliko puta probala, od njegovog treceg meseca ga stavljam na stoma, lepo se okrece sa stomaka na ledja i obratno, igra se sa igrackama kad je na stomaku, pa mi nije jasno koju fazu uzrasta nije prosao, pa se to desava? mislim, sve sam radila kako treba, nisam dozvoljavala da ga stavljaju u sedeci ili stojeci polozaj, bas sam bila striktna, radim sa njim, stimulisem ga.... user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Puzanje
23.4.2012 9:23:47   
lesica
Ma Jance ne opterecuj se! Moja L je pomalo pocela da puzi tek kad je prohodala. Stabilno je sedela sa 7,5,ustala sa 8. Svako dete je prica za sebe.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Puzanje
23.4.2012 11:01:54   
ishler
Evo moja beka je sada kreneula u polozaj cetvoronoske malo se klati napred nazad pa se vrati i sedne.A kada brzo hoce stici do necega daljeg legne pa baulja.Nama je fizijatar rekao da bauljanje predhodi pravom puzanju,ne verujem u taj clanak jer moja beka odavno cvrsto sedi sa svim odbranama i ustaje iz lezeceg.
Tako da bez brige.user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Puzanje
18.5.2012 19:54:31   
mamicak
Ja se vec dva meseca nadam da ce moja malena krenuti da puze. Ona ustvari to radi na neki nacin ali sasvim malo.i po meni nekako cudno.....Meni to izgleda kao da pliva (muski) ...okrene se sa strane pa ispruzi jednu ruku pa se povrati na stomak , malo skoci i pomeri se sasvimmalo napred. Tako par puta i nastavi se onda valjati do zeljenog cilja. Jos uvek ne zna sama da ustane i sedne. Prvo sam pomislila DA mnogo kasnimo, ali citajuci razna iskustva mi je sada malo lakse. Stavljam joj ispred razno razne igracke, telefon,aparat, daljinske..........i ona s uzbudjunjem sve zeli da krene ali nikako da to uradi......izludim nekad, ali necu odustati.

< Poruku je uredio mamicak -- 18.5.2012 19:55:09 >


_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Puzanje
19.5.2012 17:03:14   
ishler
Ne sekiraj se moja je propuzala sa 9,5m i posle 10 dana stala na noge i vec seta uz namestaj,sve odjednom,tako da bez brige.Ima fore do 10m a ako ne nema vezeuser posted image Mada ja sam za puzanje jer se lepo razviju misici i kordinacija i ravnoteza.user posted image

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here