|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Puzanje
19.3.2013 8:27:54   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: tixy1

Pre neki dan smo bili kod rodjaka cija je devojcica tri nedelje starija od moje. To dete puzi, pentra se, posize se u sedeci, a nasa nema pojma da kolena uopste i postoje. :( bas sam skenjana, stalno mi je u mislima da nesto nije u redu, bez obzira sto znam da svaka beba ima svoj tempo. Al kad ne mogu da se ne pitam zasto nasa nije takva.


Imenjakinjo, nekoj decise razvije motorika, nekoj govor pre. Moja je i dan danas tutuban po pitanju pentranja i sl. Misliš da se tangiram? Ne. Zato moje dete parla kao navijena, počela da uz nodija uči i engleski, slovenački joj je ovdašnji, a ja je silim i na srpskom da priča.

E sad, da ne bude da pričam o detetu od tri godine, mi smo puzanje savladali i potpomagali na drugi način - postavimo je da sedi i onda je mamimo nečim što voli - u našem slučaju je to bio telefon user posted image stavim je na jedan kraj sobe, a na ja drugom mašem telefonom i dete malo po malo propuzalo. Nikad se nije pentrala po policama i sl. HVALA BOGU!user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Puzanje
19.3.2013 8:48:36   
sneza24
I moj David je kasno počeo da puzi, bio je jako statičan. Kad ga staviš da sedi on samo sedi nije ga interesovalo da se pokrene. Sam je počeo da se uspravlja da stoji sa 10 meseci sa 11 je počeo da puzi a sa 12,5 je prohodao. Prohodao je sam bez forsiranja. Čučao je ispred mene ustao sam i došo do mene jedno 7-8 koraka.
A Lana je drugačija iz sedećeg položaja se osloni na ruke i kolena i klati se tako ili se uhvati za naslon kreveta, podigne se i kleči. Još uvek ne puzi a sad 28. će 8 meseci.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Puzanje
19.3.2013 9:22:56   
Ivanka 75
Kod Ive ista situacija kao kod Snežinog Davida,
Iva je samo sedela (tj ležala) na podu i nije joj padalo na pamet da se uspravi do 9 meseca. A i dr nam je rekla da će propuzati kad savlada svoju osu.
I tako je jednog dana, sa punih 9 meseci, počela da se okreće i vrti, kretala prem igračkama koje su malo dalje, pa kad ne može da ih dohvati ona se mrdne onako na guzi pa sva srećna kad tako tek posle 2 sata igranja i mrdanja dođe do igraćke koja je max pola metra od nje.
Posle 3-4 dana krenula napred, rukicama i otišla u kuhinju kao da je puzala 3 meseca pre toga.
A i sama je prohodala sa 12m 9dana, niko je nije vodio, ustala s poda i odeeeee user posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 19.3.2013 9:32:25 >

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Puzanje
19.3.2013 9:30:47   
lesica
Lenka nije puzala uopšte. Sa nekih 8 meseci je ustala na noge (usred kafića,da bi bolje videla pse) dotle nije htela ni da pokuša da se sama izdigne u sedeći položaj. A nije da nije bila na podu, ali se uglavnom kotrljala do igračke. Mada njena dr nam je u startu na prvoj kontroli bila rekla da će nam ona prvo protrčati pa sve ostalo. I zaista je tako,nešto pred prvi rodjendan je prohodala,a danas je i više nego vešta,čak i previše user posted image

A ja sam toliko želela da ona puzi...meni su bebci premedeni kad puze.

< Poruku je uredio lesica RR -- 19.3.2013 9:31:25 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Puzanje
19.3.2013 11:56:55   
jovana13
Janja je pocela da puzi sa 13 meseci dotad je nije to zanimala a samostalno prohodala sa 13mes i 2 dana user posted image
Pravila je korake sa 10 meseci izmedju mene i mm po 5-6 koraka ali je da se kaze bas prohodala sa 13m2d.
A Ogi nece jos, stavim ga na stomak on podigne nogice u vis pod uglom od 90 stepeni bude tako malo i okrene se na stomak ne zanima ga da puzi user posted image Ma nek su zivi i zdravi ima vreme i da pize i da hodaju ceo zivot je pred njima user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Puzanje
19.3.2013 11:59:55   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: tixy1

Pre neki dan smo bili kod rodjaka cija je devojcica tri nedelje starija od moje. To dete puzi, pentra se, posize se u sedeci, a nasa nema pojma da kolena uopste i postoje. :( bas sam skenjana, stalno mi je u mislima da nesto nije u redu, bez obzira sto znam da svaka beba ima svoj tempo. Al kad ne mogu da se ne pitam zasto nasa nije takva.


Tixy, tvoje dete ima tek 6 meseci, tek treba da uči da sedi, pa onda sve ostalo. Moj Marko, koji je sada preaktivan, je bio kao trut do nekih 6 meseci. Bio je bucko a imao je i povišen tonus mišića i sve ga je to kočilo. Onda je počeo da sedi sa 6 meseci, sa 7 je počeo da ustaje na noge, sa 8 propuzao a sa 10 prohodao. I više ga niko nije mogao zaustaviti user posted image Naš kumić je 4 meseca stariji i propuzao je na svoj prvi rođendan a prohodao sa 14 meseci i sve je savršeno stigao, tako da ne brini, nemoj imati prevelika očekivanja jer sve to oni tek uče, sve im je novo i ne treba ih požurivati.

< Poruku je uredio Ana RR -- 19.3.2013 12:00:16 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Puzanje
19.3.2013 12:37:52   
Zemunka85
Moje dete bas doooooobro puzi i to vec bas bas dosta dugo. Sigurno dva meseca.
Ali zato kada sedi, samo sto se ne rasrafi :D. Uspeva, ali tesko :D.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 19.3.2013 12:38:41 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Puzanje
2.4.2013 10:10:16   
Zemunka85
Moje dete pocelo da pokusava da se dize na kolena i sake. Smesna je i sve zanimljivija.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Puzanje
4.5.2013 13:33:41   
sneza24
Lana počela da puzi. user posted image 2 meseca pre Davida.
Već odavno pokušava da puzi ali nije uspevala. Puzi i po krevetu i po tepihu i čim dođe do parketa staje, a ako ima za šta da se uhvati onda ustane da stoji.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Puzanje
5.5.2013 4:25:35   
Bebilina
Meni je ta faza od kad propuzaju na kolenima, pa dok ne prohodaju najsladja. user posted image Obozavam puzavce user posted image
Kod nas je u kuci stalno jurnjava jer smo izneli kucice i tunele i tu seka i bata puze, skrivaju se i jure. Danas je u biblioteci bila cika jer su im decije police u obliku tunela oblozenih iznutra ogledalima. Pa ima uglova, otvora, zavesica i njih dvoje jedno za drugim, dozivanje, kikotanje, radost user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Puzanje
23.5.2013 10:50:13   
zvrk.mrvica
molim za pomoc :-( mala skoro napunila 9 mjeseci, ali ne puze , ali gmize , onako vojnicko puzanje ili vam vuce se po stanu cijelom dode ona do svog cilja ali ne puze na sve cetiri , inace hoce cetveronoske nece vise ni da sjedi odmah krene u cetveronoski polozaj inace iz potrbusnog polozaja se dize u sjedeci , idemo fizijatur svaki mjesec dobili vjezbe za puzanje ali ona nece pa nece. rekli su nam da je veoma vazno da propuze. inace jako aktivna mala obide cijelu kucu tako gmizuci okrece se ali kad joj krenem pomoci da puze( posto nece noge da pomjeri ) jednostavno se ukoci neda ili zabije glavu u pod.. imam osjecaj da ju je jos strah , ona rukama radi sve kao da puze ali noge neda pomjeriti.. molim pomozite...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Puzanje
23.5.2013 11:14:52   
Olga75
Zvrk , probaj samo da je namesti u pravilan polozaj za puzanje i onda se skloni , pa ako se ona spusti u "vojnicki "ti je ponovo vrati i mozda da joj prvo pomeras samo rucice , kroz igru , stavi joj nesto sto voli na par koraka od nje i onda kreni sa vezbom
u krajnjoj liniji uvek mozes ponovo kod dr ako nece da saradjuje , oni su se sigurno susretali i sa takvim "slucajevima
moja je puzala od negde petog meseca vojnicki i unazad pa onda vojnicki unapred i onda ono pravo puzanje i oko devetog meseca se podigla na nozice a sela je samostalno negde sa punih sest , skoro sedam
znaci prvo je gmizala pa sam joj pokazivala kako se sedne pa sam joj pokazaivala kako se puzi pravilno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Puzanje
23.5.2013 11:26:43   
zvrk.mrvica
hvala na , dode ona u taj polozaj da puze cetveronoske i krene rukicama i ona vjerovatno skonta da moze vojnicki i samo se spusti i krene vojnicki, a puze ona vojnicki vec mjesec i vise a spusta na sve cetiri vec 2 mjeseca,pokusavala sam na sve moguce nacine , i kroz igru jednostavno cim je prihvatim za nogice ili rukice da joj pokazem ona u plac i baca se okrecr se na ledja.. puno je plakala kada su nam pokazivali vjezbe i toliko se ukoci neda da su nam morali pokazati na drugoj osobi da vidimo...
inace je jako aktivna, stalno tako gmize, a podize se iz potrbusnog stava u sjedeci tako sto dode prvo na sve cetiri pa se odguruje rukama dok ne sjedne na guzu a inacr kada lezi na ledjima zeli se dignuti tako sto se odguruje laktovima dode do pola pa nezna dalje.. jakoo tvrdoglava malena
kada je meni u krilu prihvati se uz mene i dize se da ustane tako i u hranilici hvata se da se digne ali se samo digne kratko i to je to
kada je stavim na nogice kratko guza je nazad i na prsticima je

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Puzanje
23.5.2013 12:25:13   
Olga75
pa mora sama da nauci , ne znam probaj pa kad se iznarvira pusti je da se smiri pa ponovo ili mozda ako su vam dozvolili ( jer ako su rekli da je vazno da propuzi a to je jedina faza koju dete u razvoju moze da propusti znaci da ima neku hm , "smetnju ") da je dovedes do oslonca pa neka se dize i to bosa i ti joj spustaj stopalo
ustvari ne znam
najbolje je da ponovo odete kod fizijatra ako je toliko bitno da prvo pravilno propuzi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Puzanje
23.5.2013 12:33:46   
jovicaa
ja mislim da bebe ne moraju uopste da puze. sve zavisi kakva je beba. aleksandar je bio ka mungos sa 9 meseci vise nismo mogli da ga stignemo, ali isto tako znam bebe koje uopste nisu puzale.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Puzanje
23.5.2013 13:13:39   
zvrk.mrvica
Rekli su mi da je to veoma bitan momenat razvoja jer je to ustvari hodanje ali na sve cetiri( obrazac isti kao hodanje), i da bi bilo pozeljno da propuze, jer se sa 4 mjeseca nije okretala na bok( okrenula se sa 5 mjeseci), a inace je imala malo mjesta u stomaku kod mene pa je savila nogice prema unutra sto se samo ispravilo nakon 2 mjeseca. na noge ne smije jos , inacr se dize sama da ustanr kada sjedi , ali samo se digne i to je to.. a za vojnicko puzanje ili gmizanje su nam rekli da je pocetna faza i da je to kao lakse za nju zato nece da puze , a ja imam osjecaj da jr nju ustvari strah , hoce cetveronoske hoce iz cetveronoskog polozaja da sjedne , gmize okrecr se na bok, okrece se sa ledja na stomak i obratno, jako aktivna govori ma ma ta ta ba ba zna par stvari kucati pozvoniti , gdje se sta nalazi kada je nosim bukvalno me gura laktovima i nogama da je odvedem do necega .. a pokusala sam sa mobitelom uh ne mogu je ni pripremiti u cetveronoski polozaj ona za sekundu se baci u vojnicki polozaj i gmizeeeee jako brzo traje par sekundi , ili se jednostavno vuce uhvati se za tepih i vuce se..
voljela bi i da mi se jave mame cije su bebe isto radile kao i moja da vidim da li su propuzali i poslije koliko..
vjezbe koje smo dobili , ja sam rekla terapeutu te vjezbe i to sve to ona vec radi , samo sto ne puze
vjezbe su da cetveroniske dode ( sto radi) da tako cetveronoske hvata igracku( hvata) da sa strane hvata igracku( radi) da krene rukama naprijed ( radi ) ali nogama nece..
fizijatar kaze da je ustvari pravilnije da beba nauci unazad puzati prvo jer im je to kao lakse , fizioloski je lakse za njih pa tako krenu dok ne skontaju pravac
njoj ce za par dana 9 mjeseci

< Poruku je uredio zvrk.mrvica -- 23.5.2013 13:15:27 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Puzanje
23.5.2013 13:18:04   
Sanja90
moja Marija uopste nije puzala,odmah je prohodala,tek kasnije je pocela da puzi i to sa Angelinom,a Angelina(mladja) je prvo propuzala ali u rikverc,vise se odgurivala,e onda je pocela da puzi pa onda prohodalauser posted image sve nesto naopako kod njih dveuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Puzanje
23.5.2013 13:24:27   
Olga75
Zvrk , nadam se da ce se javiti mame koje su imale isto iskustvo , ja sam ti napisala svoje vrlo dobronamerno da se ne stresiras sto jos ne sedi i ne puze pravilno i rekla sam da su sve bebe za sebe
i najbolje je da trazis misljenje strucnjaka koji su videli i bolje i gore i koji od toga leba jedui\
jer mi ovde mozemo da pricamo - pisemo i to u principu nema ni svrhe ni autoriteta
a eto moje dete je nedonosce i ja sam bas imala razloga da brinemo o lokomotornom i preceptivnom pa i emocionalnom napretku
ali svavete svakako ne treba slusati , za to postoje strucnjaci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Puzanje
23.5.2013 13:35:29   
zvrk.mrvica
Olga , hvala na odgovoru . Vasi savjeti i prethodne stranice koje sam procitala po pitanju ove teme su me malo smirile i umirile. i dr nije napravio neku frku( jer bi morali ici na vjezbe ovako su nam ih samo dodatno pokazali i poslali kuci) ali eto ja kao majka koja od pocetka idem doktorima zbog nekih eto sitnih problemcica , ili problema koje su ona naveli da su problemi a ona je to uspjesno sama uradila kroz par dana( tipa okretanje na bok, nije se okretala u 4 mjesecu nego u 4,5) oni su nas uputili i zbog toga fizijatru, zato da vjerujem da mozete shvatiti moju zabrinutost i preplasenost jer kao sto sami kazete Olga da zbog toga svega njoj se gleda svaka sitnica, idemo fizijatru svaki mjesec , bili smo jucer bas..
uh napisala sam se ja nadam se da ste me razumjeli hehe ne zamjerite kako sam stalno sama sa bebom , imam osjecaj da sam zaboravila sastavljati recenice hehe

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Puzanje
23.5.2013 14:11:47   
jance
zvrk, Ogi je vojnicki puzao od negde sredine 7og meseca do negde 9og ako se dobro secam, onda je poceo redovno da puzi i puzao je do 2 nedelje pred prvi rodjendan, kad je prohodao. ja sam jaako volela to njegovo vojnicko puzanje, bilo mi je simpaticno, on je to bas bio usavrsio lepo. isto je i poceo da se ukrece tek negde u 5om mesecu (ako se dobro secam, ali sigurno nije pre navrsena 4 meseca), i nikad nisam oko toga dizala paniku, nisam ni znala da trebam, da budem iskrena :)

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Puzanje
23.5.2013 14:42:23   
jance

Ogijevo vojnicko puzanje

zvr ovo je video sa mm profila, nisam sigurna dali mozes da ga vidis..?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Puzanje
23.5.2013 14:46:11   
zvrk.mrvica
jao boze kao da gledam svoju malenu isto tako i ona puzi :-) jos pogotov ako je sa druge strane mobitel :-)
otprilike i ona tako, mozda sa nepunih 8 mjeseci pocela vojnicki a sada za par dana ce imati 9 mjeseci.. isto tako puze kao Ogi, neznam je li se tvoj iz tog polozaja dizao u sjedeci , ona tako rukicama se digne iz tog polozaja u cerveronoski pa iz cetveronoskog u sjedeci polozaj .. i kad joj ja namecem da puze ona tako jednostavno sjedne i neda se heheh
a nisam ni ja znala za okretanje dok nismo slucajno saznali kod dr

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Puzanje
24.5.2013 23:50:55   
pocahontas
molim vas za savet, moja bebana je dosta staticna pa nam je pedijatar rekao da treba da je spustamo na pod da bi vazbala, pa mene sad zanima da li vi svoje bebe spustate bas na parket ili im stavljate nesto ispod? vidim da je jance svog klinca spustala na parket ali vidim da je samo u bodicu pa pretpostavljam da je bilo leto, a mi to trebalo to sad da radimo, a bojim se da ce joj na parketu biti hladno, a opet ako je spustim na cebe nece moci lepo da se odguruje rukamauser posted image

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Puzanje
25.5.2013 0:19:29   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: pocahontas

molim vas za savet, moja bebana je dosta staticna pa nam je pedijatar rekao da treba da je spustamo na pod da bi vazbala, pa mene sad zanima da li vi svoje bebe spustate bas na parket ili im stavljate nesto ispod? vidim da je jance svog klinca spustala na parket ali vidim da je samo u bodicu pa pretpostavljam da je bilo leto, a mi to trebalo to sad da radimo, a bojim se da ce joj na parketu biti hladno, a opet ako je spustim na cebe nece moci lepo da se odguruje rukamauser posted image

U početku dok se Petra samo prevrtala sa leđa na stomak i obrnuto, stavljala sam je na ćebe. Kad je počela vojnički da puže, vrlo kratko se zadržavala na ćebetu i potom nastavljala da baulja dalje po sobi, pa tada više nije bilo svrhe stavljati ćebe. A sad već puže kao prava i osvaja sve delove stana i uvek završava tamo gde ne treba da bude i dira sve što nije za nju.
Inače mi u dnevnoj sobi imamo tepih u centralnom delu sobe po kojem može slobodno da se kreće, ali opet mnogo češće zavši na parketu.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Puzanje
25.5.2013 0:34:30   
Leax
I ja sam u pocetku stavljala cebe ali sada to nema vise svrhe jer otpuzi za cas sa njega a i ustaje sam hvatajuci se za namestaj pa seta, moj mali spajdermen user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here