|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nizak pritisak
21.6.2011 22:28:27   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: lanajelena

I ja imam nizak pritisak i zbog njega sam opajala sve podove u izlascimauser posted image



Aha bas je to zbog niskog pritiska user posted image user posted image user posted image

user posted image

I  meni je nizak. Najvisi mi bude 110/70. A najcesce  90/60. user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nizak pritisak
21.6.2011 22:29:58   
jovicaa
i meni isto, jedino mi je u trudnoci bio normalan i tada sam bila hiperaktivna a morala sam da lezim. marfiiiiiuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nizak pritisak
22.6.2011 6:06:20   
vukosava
Ja se leti osecam dobro samo uvece i nocu. A danju kao da sam u polusnu. Danas je prvi dan leta. Volim vise sva tri ostala godisnja doba a najbolje mi je kad pada kisa... Trudna sam imala idealan pritisak, nije lose uopste, blago onima koji imaju normalan uvek.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nizak pritisak
25.6.2011 11:50:12   
Anoniman
Ne bi se dzabe reklo normalan pritisak. Moji u porodici svi imaju visok krvni pritisak. Ja imam nizak, ali zbog tendencije naslednog faktora bolje da se teturam nego da razmišljam o infarktu i ostalim strašnoćama visokog krvnog pritiska.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 16:07:19   
LillyT
IZVORNA PORUKA: mihi

A isto tako mi je jedan kardilog rekao da posle 50 većina tih hipotenzičara postanu hipertenzičari, nadam se da to nije baš takouser posted image .


Ovo se dogodilo mojoj mami. Ceo život je imala pritisak 90/60 i tačno posle 50 joj je skočio. I nije ni znala da ima visok pritisak, nego su u školi imali neke sistematske, pa su im između ostalog, merili pritisak. Njoj je bilo sve ok, krenula na čas i kao da na brzinu izmeri pritisak, kad, bum, 220/130. Njoj ništa. Užas kako se sve preokrene.
Ja baš imam prenizak pritisak, često mi je i 80/50, sada mi je baš loše, doduše, kod mene se sada sve skupilo...


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 16:36:15   
*Alexx*
Sta ti se skupilo, LillyT?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 19:22:27   
LillyT
Alexx, čekam sutra rezultate krvi, pa ću već pisati. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 19:26:16   
Verus
Lilly: moj je isto takav pritisak nizak....kad naglo ustanem tako nekad padne da mislim da cu da se srusim.  Jedan dan mi je taaako bilo lose a meni pritisak prvo nije mogao da se izmeri, a onda 80/28...uzas

Sta god da ti se skupilo: upamti da je ceo zivot ciklus, sve se ponavlja dobro pa lose....uvek mora biti dobro posle srnj-a...mene to uvek gura kroz lose situacije u zivotu...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 19:28:53   
Jeca*
meni je pritisak po "default"-u 80/60. na kraju trudnoce, posto sam se puno ugojila, bio je 120/80. Sad mi je isto nizak. Ali ja dobro zivim sa tim...meni bude lose kad je visok
LillyT...i ja sam se napatila zdravstveno poslednjih dana, ali danas je sve doslo na svoje! Nadam se da ce i tvoje analize biti dobre user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 19:33:24   
Verus
Ja zato ne mogu bez kafe...bar te 2 na dan...jedno vreme sam izbacila i bas sam primetila razliku pomogne mi kad je popijem.  Kafa naime skupi krvne sudove i tako malo bar povisi pritisak...zato ljudi sa visokim treba da je se klone.

Valjda necemo zavrsiti sa jako visokim pritiskom kad budemo matoreuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 19:35:29   
Jeca*
ja sam uspela u trudnoci bez kafe i dok sam dojila..bez kapi kafe. STalno sam iskreno u glavi imala svest da ubrzavam bebi srcani rad pa mi se nije ni pila user posted image  ali sam se navukla opet na nju cim sam prestala da dojim i kao po starom obicaju sad pijem bar 3-4 duple turske kafe bez secera user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 19:35:30   
Anoniman
Ja imam normalan pritisak. I jako se plasim da ce mi u trudnoci biti visokuser posted image  posto vidim da svima skace.
Inace, za kafu su mi rekli da ona samo momentalno digne pritisak, a posle bude jos gore. Meni pritisak samo leti zna da padne, valjda od vucine, i tad mi se samo spava, kao danas npr.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nizak pritisak
5.7.2011 19:36:47   
Jeca*
ja isto mislim da od kafe skoci pritisak pa ga sroza...zato se i ne treba zezati previse sa kafom.
ne mora da znaci verolino, samo smanjis so, maksimalno i gledas da se ne ugojis previse...ja sam se zeznula...ali opet, ako imas volje, sve dodje na svoje pa i ovo mozes da kontrolises

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nizak pritisak
20.7.2011 10:23:15   
valenti
drage moje,pronasla sam se ovde .i ja imam nizak pritisak uglavnom 100/60 a zna da bude i manji ali uglavnom ispod normalnog.ali to mi se tek desilo pre godinu ipo a pre toga uvek mi je bio skolski 120/80.sada se borim sa niskim pritiskom svaki dan ,pijem kafu to obavezno ali nekad i ne pomaze.tako me uhvati neka malaksalost,oci se same sklapaju,kad hodam kao da cu pasti i ceste vrtoglavice.narocito kad doobijem menstruac.kao ovih dana.neznam za sebe.cak sam jednom pala u nesvest mada sam istovremeno bolovala od gripa,a hitna je konstatovala nizak pritisak kao razlog.to mi se desilo u kuci i jos sam pala i udarila glavom od dnevni stotic i posle su me glava i vrat boleli mesec dana.srecom muz mi je bio kuci da mi pruzi prvu pomoc i sad cesto strahujem da mi se to ne desi dok sam sama kuci i medju decom da ih ne istraumiram....i sto ste rekle uvek osetim kad se povisi,iako on mozda i nije visok cak jedva normalan ja osetim da mi nije dobro.










(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nizak pritisak
20.7.2011 14:17:09   
bajkica
ja sam pre trudnoce imala normalan pritisak 120/80 a sad u trudnoci imam 100/60
ali nemam nikakvih smetnji, pijem samo ujutru kafu i retko kad osetim malaksalost

(odgovor članu valenti)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nizak pritisak
20.7.2011 20:15:29   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Jeca*

ja sam uspela u trudnoci bez kafe i dok sam dojila..bez kapi kafe. STalno sam iskreno u glavi imala svest da ubrzavam bebi srcani rad pa mi se nije ni pila user posted image  ali sam se navukla opet na nju cim sam prestala da dojim i kao po starom obicaju sad pijem bar 3-4 duple turske kafe bez secera user posted image


Ja i trudnocu i dojenje. Kad sam probala da popijem skoro bolela me glava i jelo mi se ko provaliji... Izgleda da sam se odvikla..

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 14:25:40   
limunada
Jao i meni je nizak pritisak,sad sam procitala sto je gagili napisala za nizak pritisak.Odjednom me savlada,pomalo mi se vrti al nedam se,sad sam skuvala kafu bice mi bolje.Neki dan mi bio 95/45 a posle 80/40 strasno,bas mi smeta.Nikad pre nisam imala tako nizak,kako je jesen pocela tako i meni to.Al imam jedno pitanje:Da li cigare spustaju pritisak?Ja nikad pusila nisam al pre jedno mesec dana sam pocela pomalo,svega 2-3 u toku dana ispusim,neznam dal mi to smetauser posted image nebi da se naviknem al kako sam pocela...user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 15:08:14   
vukosava
Limunado bolje batali cigare. Meni recimo pomaze kad popijem dodatak ishrani gvozdje, nekako mi prija, budnija sam. Uvek sam na donjoj granici ka malokrvnosti, ne volim preterano meso da jedem.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 15:37:11   
limunada
ma i ja slabo meso jedem,a jel taj dodatak ishrani gvozdje tablete sumece?a za cigare znam uff krivo mi nikad nisam pusila i sad zbog nekih problemcica ja se uhvati za cigar a i sama sa detetom pa kad me uhvati nervoza i nostalgija ja zapalim.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 15:42:28   
zeljo
Da li pijes dovoljno vode? Kad osetim da mi se manta, ja se nalijem vodom, dodouse, ja i pijem dosta vode, bar sam pila i po 2-2.5 L dnevno, sad vec zabusavam, a i nemam nesto vremena da se sebi posvetim. Pojedi i nesto malo slanije i to pomaze, mozda samo trenutno, ali ipak pomogne.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 16:35:13   
PoisonEve
meni je i u trudnoci sad 90/60, ne vredi ni kafa, ni voda, ni gvozdjeuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 16:40:23   
*Alexx*
Kaže mi koleginica pre neki dan da ona ujutru popije čašu soka od paradajza, koji dodatno malo posoli. Njoj pomaže, valjda će i vama user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 17:01:12   
bea83
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

meni je i u trudnoci sad 90/60, ne vredi ni kafa, ni voda, ni gvozdjeuser posted image


uuu, pa to mi je normalan pritisak, tad sam u top formiuser posted image treba da me vidiš kad krene dole, pa još dole, pa još malo .....user posted image
Ceo život mučim muku sa pritiskom, bez jutarnje kafe nigde,vučem sa sobom uvek kiselu vodu, grisine itd. Po preporuci doktora pila sam i kompleks b vitamina ali ništa mi nije pomoglo. Da znate pritisak najviše obara vrućina i stres, to mi reče doktorka još u srednjoj školi kad sam krenula da se družim sa patosom i ispostavilo se kao tačno.
A prva tri meseca trudnoće su me dokusurila, mantalo mi se non stop, ništa nije pomagalo, bukvalno ništa...kupala sam se iz tri pokušaja jer mi se stalno vrtelo od tople vode, stepenice su bile noćna mora...sad se vratio na normalu 90/60user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 17:06:21   
limunada
znaci i stres utice na nizak pritisak?ja sam bas imala stresova sa sveki bas sam se jako nervirala a nikad u zivotu nisam imala probleme i ovo mi je sok bio,mozda mi od toga tek sad tako.cak mi se cesto stomak naduva ko da sam u petom mesecu trudnoce al zadnjih dana mi je bolje sto se tice stomaka.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nizak pritisak
10.10.2011 17:08:34   
PoisonEve

IZVORNA PORUKA: limunada

znaci i stres utice na nizak pritisak?ja sam bas imala stresova sa sveki bas sam se jako nervirala a nikad u zivotu nisam imala probleme i ovo mi je sok bio,mozda mi od toga tek sad tako.cak mi se cesto stomak naduva ko da sam u petom mesecu trudnoce al zadnjih dana mi je bolje sto se tice stomaka.



To se i meni desavalo. Stres utice na sve.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here