|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
9.1.2011 22:27:01   
Verus
jaoj tasha boze koliko mi je zao ne znam vise sta da radim, sem sto uzdisem kad citam....

hajde jel mislis da ces moci da probas tu neku drugu terapiju sto si navodila? sta je sada sledeci korak?  sta da radimo??
IZVORNA PORUKA: Tash

BTW, Marku jako brzo otpadaju kraste, ne uspe lepo da zaraste koža ispod, opet curi...

Toliko neopisivo sam tužna.

Samo plačem. user posted image

Čekam da vidim šta će lekari da mi kažu smem li da ga perem Mycoseb-om, jer ima kontraidikacija Trudnoća, i Laktacija... user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
9.1.2011 22:35:33   
Verus
Taske, evo ovaj dr. u SAD sa uspehom koristi sledece kombinacije lekova:

Flogocid mast (tako se i tu zove), plus:

Parfenac (benzeneacetamide, 4-butoxy-N-hydroxy)
Druga imena:


  • Anderm
  • Anhoril
  • Bufal
  • Bufemac
  • Derxam
  • Droxaryl
  • Duradermal
  • Entymac
  • Fansamac
  • Hifmac
  • Isoderm
  • Jomax
  • Parfederm
  • Rublasone
  • Salibedol
  • Viafen
  • Windol


    Evo web sajta:

    http://www.dermatologyinfo.net/english/chapters/chapter27.htm

    (odgovor članu Verus)
  • Direktna veza do poruke: 52
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    9.1.2011 22:38:21   
    Verus
    znaci, cesto se kod teskih slucajeva desi i bakterijska infekcija pa se kombinuju lekovi antifungalni, antibakterijski, i cesto steroid sto u tebi vec davali.

    Takodje neven mast prirodno ima antibakt i antifungalna dejstva, a i masna je, pa bi mozda te kraste zarasle i otpale same nakraju...znam da nisi za prirodno, ali mozda treba i to dodati?  Ne moze u svakom slucaju da skodi...

    Drzi se, nacemo vec nesto!

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 53
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    9.1.2011 23:05:46   
    Jele
    Jao Tašo, čitam i baš mi je žao user posted image Volela bih da mogu da pomognem, ali ne znam mnogo o tome... ali mogu barem da dam podršku i da vam poželim da Marku brzo bude bolje i da dermatitis nestane...

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 54
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    9.1.2011 23:29:54   
    Ana RR
    Flogocid je odlična stvar, protiv gnojnih rana, posekotina, za urasle dlake, nokte.. sve i svašta. UVEK je imam u kući. Ne znam da li je dozvoljen za bebe, ali vredi proveriti.

    _____________________________

    Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

    Jer smo tako u mogućnosti!

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 55
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    9.1.2011 23:33:43   
    New Mom
    KLIK
    Kontraindikacije: Nisu poznate.

    Neželjena dejstva: Nisu poznata.

    _____________________________

    "Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
    "Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

    (odgovor članu Ana RR)
    Direktna veza do poruke: 56
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    9.1.2011 23:36:26   
    Anoniman
    Večeras sam ga namazala nekom kremom iz apoteke koju je savetovala jedna dr (dermatolog) iz Sr. Mitrovice. Sadrži Didermal, neku neutralnu podlogu (da se Didermal rablaži), i ne znam šta još. Na kosmatom delu je lepo reagovao, ali lice baš i ne. No, ko zna dal je od kreme, ili što smo malo danas bili na suncu (čitala sam da je sunce dobro), ili eto se samo bzvz pogoršalo, ali kako se zaplače po licu curi limfa. user posted image   A plače jer ima i dalje ebene grčeve!!!! user posted image user posted image user posted image

    Sledeći koraci su:
    - otići u dečiju bolnicu kod dermatologa, sutra ću otići po uput;
    - posetiti jednu dr dermatologa za koga se mnogi kunu da je najbolja u NS;
    - saznati sme li beba da koristi Mycoseb (ima ga u apoteci) i Triderm;

    Ovo mi je drugarica rekla da probam:

    DERMIO BIOELIKSIR - Krema za negu kože   Zbog svojih aktivnih sastojaka ( salicilna kiselina, mentol, cink oksid i ekstrakta hajdučke trave, gaveza i nevena ) , kao i masnih sastojaka iz kold (Cold) krema, ova krema može da ostvari efekte na suvoj, ispucaloj i koži koja se peruta, crvenoj i upaljenoj koži jer dovodi do regeneracije, omekšavanja i hidratacije kao i smirivanja površine kože.
    Krema moze da smanji ispucalost, isušenost i hrapavost koze.
    Izvor: KLIK
     


    (odgovor članu Verus)
      Direktna veza do poruke: 57
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    9.1.2011 23:37:36   
    Ana RR
    IZVORNA PORUKA: New Mom

    KLIK
    Kontraindikacije: Nisu poznate.

    Neželjena dejstva: Nisu poznata.



    Eto! user posted image Super stvar, zaista. 

    < Poruku je uredio Ana RR -- 9.1.2011 23:42:59 >


    _____________________________

    Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

    Jer smo tako u mogućnosti!

    (odgovor članu New Mom)
    Direktna veza do poruke: 58
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    9.1.2011 23:41:56   
    Diabla
    Jao Tasho, stvarno uzas,  mogu misliti kako ti je tesko, a tek njemu mrvici.user posted image Ja ne mogu nista da ti pomognem ni da savjetujem bez da user posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    Something is rotten in the state of Denmark.

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 59
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    9.1.2011 23:53:17   
    Anoniman
    Jao Verus, kakve slike na sajtu. user posted image user posted image user posted image user posted image

    Odoh da držim Maretu ruke da se ne češe...

    (odgovor članu Verus)
      Direktna veza do poruke: 60
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 0:15:09   
    Anoniman
    Nisam sigurna dal sam se na ove slike skenjala ("nece se valjda toliko pogorsati..."), ili utesila ("dobro je, nase nije toliko strasno")...
    Inace, u ns su se otvorile "slane pecine" za lecenje koznih i plucnih bolesti. I to razmatram...

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 61
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 0:22:10   
    Verus
    Mislim da je taj dermatolog stavio najgore slucaje i onda izlecene iste, da pokaze koliko je efektivno to sto radi: pokusaj nema sta da se izgubi...

    bas mi ga je zao taske, a mogu misliti kako se tebi srce kida kad ga pogledas, ali jedino nastavi da tragas da mu olaksas tegobe dok ne izrase iz toga, sto ce nadam se biti ubrzo!

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 62
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 0:26:12   
    Verus
    Ketoconazole is at least as effective at treating seborrhoeic dermatitis as steroid creams and may be better at preventing recurrences providing a good alternative to using steroid creams in infants.


    Gledam i citam opet neki reserach o ovome i kazu da cak, antifungalna sredstva budu podjednako ili bolja opcija preko steroida.  I opet se spominje ovaj ketoconazole u upotrebi kod beba: jel si pitala u apoteci ili dr sta misle?

    Mozda da pokusas ketoconazole, i flugocid?

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 63
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 15:28:38   
    Olga75
    Jao , Tash , pa vi se bas jako mucite. Ajd ja cu da lupim , probaj ketokonazol i kad se malo upije obicnom pavlovickom , ona ima malo zinka , malo nista - svasta ali je dovoljno masna ili mozda samo lanolin user posted image  

    _____________________________

    Marija je moj najveci uspeh

    JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 64
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 16:59:30   
    Anoniman
    Bila sam u dečijoj bolnici, primili su nas dermatolog i alergolog.

    Kažu, na glavi infekcija, stafilokok, mazati maslinovo ulje, iščešljavati, pa prati Mustelinim šamponom protiv temenjače, + antibiotik Galadrox sirup, 10 dana, 2x2ml.
    Na lice Hydrokortison za oči.
    Na telo Elokom Galsane.
    Za negu Musetla Stelatopia krema, i kupanje svako veče u Mustela Stelatopia ulju.

    Ono što mene buni je da oni kažu atopijski dermatitis a ne seboreični... user posted image

    Naravno, opet mrmljaju dijeta... a ja mislim da nije povezano.

    Bili smo da vadimo krv, vadili su mu iz vene, mene poslali u čekaonicu da ne gledam user posted image , odradiće mu specifične IgE na nutritivne alergene.

    (odgovor članu Olga75)
      Direktna veza do poruke: 65
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 18:32:55   
    Anoniman
    Zaboravih:

    Mycoseb šampon, Diprosalik gel i triderm mast se ne prepisuju deci ispod 1 god.
    Flogocid je za životinje.

    To su mi rekli.

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 66
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 21:37:43   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: Tash



    Ono što mene buni je da oni kažu atopijski dermatitis a ne seboreični... user posted image




    Ovo je stvar koja me najviše plaši. Jer, temenjača se izčešljava, da, ali se ljuspice od seboreičnog dermatitisa ne iščešljavaju, jer se stvaraju mikrorane koje se mogu inficirati.
    Eto, opet sam zabrinuta.
    I antibiotik... sat vremena nakon što ga je popio se ukakio, odmah crvena guza... kandida... koja opet nepovoljno utiče na ekceme, atopijski dermattis... dovodi do pogoršanja... Dala sam mu Liobif....

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 67
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 21:45:17   
    NadaR
    Ufff Tasho .. user posted image

    Drzite se user posted image

    _____________________________

    JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 68
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 22:07:46   
    indy_25
    JOJ Tasho bas mi je zao user posted image

    (odgovor članu NadaR)
    Direktna veza do poruke: 69
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 22:21:51   
    Anoniman
    Ajmeeeee...100 lekova...200 nuzpojava user posted image

    Nemash nekog privatnog dr-a, koji je struchan u toj oblasti da ga pogleda....

    Jesi mu radila alergotest?

    (odgovor članu indy_25)
      Direktna veza do poruke: 70
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 22:23:22   
    JMPM
    Mogu samo da ti pozelim svu srecu i da budes jaka do kraja,dok potpuno ne prodje  user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 71
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 22:23:55   
    Anoniman
    Ma išla sam i kod privatnika...

    Danas su mu vadili krv, raiće mu iz krvi. Ne mogu sa kože zbog antihistaminika, a i ja ne dam.

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 72
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 22:25:21   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: Snelle

    lenaa, definitivno je temenjača. Peri joj kosicu Mustelinim šamponom protiv temenjače, nama pomaže, a mi imamo jako puno kose user posted image


    Ovaj šampon miriše kao dezinfekciono sredstvo iz Betanije. user posted image

    (odgovor članu Snelle)
      Direktna veza do poruke: 73
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 22:28:37   
    Ana RR
    IZVORNA PORUKA: Tash

    Flogocid je za životinje.

    To su mi rekli.



    Evo i ovde da napišem, flogocid se pravi na veterinarskom zavodu ALI je za ljudsku primenu. Moja doktorka ginekolog mi je prepisala da mažem "dole" kad sam se posekla brijačem. I ja sam prvi put bila u čudu, ali više doktora mi je reklo da ljudi normalno koriste tu mast.


    _____________________________

    Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

    Jer smo tako u mogućnosti!

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 74
       RE: Seboreični dermatitis kod dece
    10.1.2011 22:33:45   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: Tash

    Ma išla sam i kod privatnika...

    Danas su mu vadili krv, raiće mu iz krvi. Ne mogu sa kože zbog antihistaminika, a i ja ne dam.



    Ufff...neznam shta da ti kazem....

    Moguce da je na neshto tako jako alergichan da mu tako koza reaguje? user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 75
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
    Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
    Jelena S.: Moja porođajna priča
    Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
    Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
    I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
    Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
    Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
    HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
    photo
    Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



    image
    MamaNecaVo
    CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
    Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
    image

    Anketa

    Да сазнате...
    пеперутка16

    ...да носите тројке, шта бисте радили?

    Click Here