|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
10.1.2011 22:44:57   
Anoniman
Draga bas mi je žao što se tako mučite. Mi smo imali problema sa ekcemima, ali to je mala maca u odnosu na ovo što se vi mučite. Volela bih da ti pomognem nekim savetom ali ga stvarno nemam, sem da ti pružim podršku da izdržiteuser posted image
A ako možete da odete na leto na more, i to što duže da ostanete, mislim da bi i plućima i koži to jako prijalo. Drži se user posted image i da vas što pre prođe ta muka.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
11.1.2011 0:07:35   
briseljancica
Taso Flogocid je stvarno sjajan, ali mislim da u Markovom slucaju nece pomoci. inace na vma i u sv.save ga koriste kod dekubita

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
11.1.2011 0:29:04   
choopa choops
Pazi scenu...L ima uzasan pelenski osip, probala ja sve kreme i vise ne znam sta bi, zovem sestru da donese bilo sta iz apoteke, kad evo nje sa Flogocidom. Ja sokirana pise ogromnim slovima da je za zivotinjeuser posted image Kaze rekla joj apotekarka da se primjenjuje i kod ljudi, ali da eto jos nije dovoljno testirano valjda pa zato ne pise da moze i kod ljudi. Ali cula sam da je odlican. anyway, ja joj ga nisam mazala jer me bilo strah user posted image Ne kazem da ne bi pomoglo.

Mislim licno da je bolje da probas sa kantarionovim, ako imas kako da nabavis domace, a ne ono iz apoteke.

Nemoj da se sekiras, bice bolje user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
11.1.2011 0:33:12   
choopa choops
E da, a glede ketokonazola
Međutim, zbog nepoželjnog profila bezbednosti, i sa pojavom selektivnijih i manje toksičnih sistemskih antimikotika kao što su itrakonazol i flukonazol, sistemska primena ketokonazola je u većoj meri napuštena.
i
Širu primenu ketokonazol ima kao lokalni antimikotik, u vidu šampona ili losiona. Primarno deluje protiv vrste Candida albicans i drugih vrsta iz tog roda, ima relativno širok antimikotički spektar, ali je slabo efikasan protiv rodova Aspergillus i Cryptococcus. Opisana je i rezistencija na ketokonazol. U Sjedinjenim državama, šampon se u koncentraciji od 2% izdaje samo na lekarski recept; jačina od 1% dostupna je bez recepta (over-the-counter).
Wikipedia


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
11.1.2011 11:13:38   
mihi
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Tash

Flogocid je za životinje.

To su mi rekli.



Evo i ovde da napišem, flogocid se pravi na veterinarskom zavodu ALI je za ljudsku primenu. Moja doktorka ginekolog mi je prepisala da mažem "dole" kad sam se posekla brijačem. I ja sam prvi put bila u čudu, ali više doktora mi je reklo da ljudi normalno koriste tu mast.



E moram da napišem, Flogocid je lek ad.us.vet. tj za upotrebu u veterini, mislim da su je registrovali i za himanu tj ljudsku upotrebu. No, moram da napišem da su je registrovali jer je pre tri godine to moglo bez dokumentacije tj, kliničke studije na ljudima, neželjenih efekata...... i svega ostalog što prati ozbiljnu farmaceutsku dokumentaciju. Sledeću registraciju neće proći ako to ne pribave. Važnije od ovoga je to što je to lek??? a nezna se šta je aktivni princip tj (piše lizati bakterijskih ćelija). MOLIM VAS da ne preporučujete ovu mast bar ne za decu a da neznate šta iza toga stoji.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
11.1.2011 11:17:00   
*Alexx*
Flogocid sam i ja koristila kad sam išla na spaljivanje kondiloma, naravno, po preporuci ginekologa. I naravno da je ne bih koristila na detetu osim ako mi pedijatar ne preporuči.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
11.1.2011 11:45:56   
lenaa
Slazem se sa Alex ja takodje ne bih eksperimentisala sa flogocidom kako ce da deluje na bebi, ne bih rizikovala a narocito ne jer postoje puno drugih lekova namenjenih tom problemu i deci.Znam za ovu mast dugo dugo ali ja sam je vecinom koristila na poslu na zivotinjama i jednom prilikom mi je kolega predlozio da je isprobam za jedan problem koji sam imala na kozi. Moze da pomogne, jako smrdi, nikako ne isprobavati na bebi jer mozda je previse jaka za deciju kozu pa bude jos gore, to je moje misljenje. Da li znate dal postoji Pelsano u Srbiji?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 0:16:20   
Anoniman
Dok drzim bebu na rukama zbog petardi, da ukratko napisem sta se desava.
Telo i lice su mu mnogo bolji PU PU PU, ali sam danas opet bila u decijoj jer mu iz kosmatog dela curi limfa i krv, te nisam znala smem li da kvasim. Ukljucen mu je i Hidrociklin za taj deo glave 2x na dan.
Hemoglobin mu je 83. Anemija je jedan od uzrocnika suve koze, tako da krecemo sa gvozdjem cim zavrsimo sa antibioticima.
Dr definitivno tvrdi da je u pitanju atopijski a ne seboroicni dermatitis. Predvidja poboljsanje za 3-4 meseca, kad stigne prolece i on napuni 6+ meseci.

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 0:18:00   
indy_25
Super tasho da je bolje user posted image user posted image user posted image  dusa mala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 0:23:03   
Podrum Š.
Mišić jedan dragi, a tako je meden user posted image
Mislim proleće... za izludeti... šta da ti kažem, držim fige da što pre dođe to proleće user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 0:27:12   
Anoniman
Cuti, prekjuce je pedijatar izvadio knjigu, da me utesi i cita... "prolazi do druge godine zivota", zastaje, cuti, ja se naginjem nad knjigu a tamo pise "ili u pubertetu"... Mislila sam upucacu se!

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 0:29:19   
Anoniman
E da, i lekari su u kompletnom rebusu kako je tako veseo i kako tako dobro napreduje. Kazu da bebe sa ovakvim promenama su placljive i mrsave. :)

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 0:33:32   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: Tash

Cuti, prekjuce je pedijatar izvadio knjigu, da me utesi i cita... "prolazi do druge godine zivota", zastaje, cuti, ja se naginjem nad knjigu a tamo pise "ili u pubertetu"... Mislila sam upucacu se!
ja sam danas sasvim slucajno naletela na emisiju na decijem kanalu onaj D kanal,tako se valjda zove i pricali su bas o tome....rekao je da prolazi do 5 godine....dodje ode,prodje vrati se....nama se opet vratilo,ja stvarno vise ne znam ni sta je to sto je stalno spopada....sa ruke polako nestaje al se zato pojavilo sa leve stane duz celog boka....poludela sam,i sto je najgore bukne preko noci.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 0:35:38   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Tash

Juče kažem doktoru "Nekada bih plakala nad njim", a on mi kaže "I plači, biće ti lakše! Imate oblik kao iz udžbenika, a u udžbenicima su najgadniji oblici bolesti". user posted image
U celoj priči, moj beban je nasmejan i divan, da čovek ne poveruje. user posted image

Tek sam sada pročitala sve postove vezano za ovo... nisam stizala.
Rasplaka me ovim postom user posted image ...
On je preslatko malo biće... videćeš biće to bolje.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 0:38:24   
choopa choops
Mis maleni user posted image Samo neka prodje ova zima sto prije ;)))

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 8:41:34   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

Dr definitivno tvrdi da je u pitanju atopijski a ne seboroicni dermatitis. Predvidja poboljsanje za 3-4 meseca, kad stigne prolece i on napuni 6+ meseci.

Sa nestrpljenjem cekamo prolece!!! I ja sam citala da moze da smara do trece godine pa da moze da se povuce i vise nikad ne javi. Nadam se da ce na prolece da nam sine sunce i da se vise necemo muciti!user posted image  za smeska Mareta od Vanje anoreksicara!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 20:43:27   
Crvenkapa85
evo kako izgleda ovo nase  user posted image


< Poruku je uredio Crvenkapa85 -- 14.1.2011 20:44:31 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
14.1.2011 22:29:37   
Anoniman
Novost...

Malo gledam sa mamom Markovu krvnu sliku.
Sem što je malokrvan, povišeni su mu eozonofili, tj kaže u rezultatima, "eozonofilija"... Ona se javlja kad je kod pacijenta prisutna neka alergija. Njegova vrednost je 2.17 [10^3/uL]; 20.1 [%] (0.8-4.7%) (0.10-0.70)... u zagradama (običnim zagradama) su ref. vrednosti.

Povećani su kod: astme i alergijskih bolesti, parazitskih infestacija, bolesti kože, osobito pemfigusa, urtikarije, ekcema, malignih bolesti (uključujući eozinofilnu leukemiju), zračenja, Lofflerova sindroma, sindroma ozračenja, tokom oporavka od infekcije.
Naziv za povećan broj eozinofila je eozinofilija.
http://www.doktor.rs/forum/lab-dijagnostika/laboratorijske-analize-krvi-korisni-podaci-t23239-15.html

Eozinofilija je naziv za povećani broj eozinofilnih granulocita (jedne od grupa leukocit) u krvi iznad normalnih vrijednosti, koji se može pronaći kao posljedica određenih bolesti organizma. Normalne vrijednosti eozinofila u krvi su od 0 do 430/mm3 (0-0,43 * 109/L) za odrasle osobe. Uzroci eozinofilije mogu biti određeni lijekovi, infekcije parazitima, alergijske bolesti (npr. astma), neke maligne bolesti (npr. eozinofilna leukemija, Hodgkinov limfom), hipereozinofilni sindrom, sustavne autoimune bolesti. http://hr.wikipedia.org/wiki/Eozinofilija

No, ono što ne znam (a ni moja mama) jeste da li su eozonofili povišeni jer ima ekcem, ili se ekcem javlja kao posledica alergije na nešto pa su eozonofili povišeni.
Čekamo IgE na nutritivne alergene, i žao mi je što nisam tražila da odrade i respiratorne odmah. Zvaću sutra laboratoriju da pitam imaju li možda dovoljno krvi da odrade i njih ili moramo ponovo vaditi krv.

< Poruku je uredio Tash -- 14.1.2011 22:31:29 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 2:12:22   
Dora
Eh, Tašo, ne znam šta da ti kažem, znam da ti je jako teško. Bitno da njega to ne boli. Jadničak mali. Nisam imala pojma da je tako ozbiljno, znam da ima ekcem, ali reko proći će, nije to ništa strašno.
Želim vam brzo ozdravljenje. Ti budi strpljiva i istrajna. Nemoj da očajavaš. Jbg, draga, tako je kako je, mali su pa ih sve snađe...Ljubim vas puno.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:19:45   
Anoniman
Stigli rezultati specifičnih IgE na nutritivne alergene: nizak stepen na kazein! Kaže dr da se kod beba uglavnom ništa ne pokaže i da ako se očitala alergija na kazein da to znači da je prilično alergičan, iako piše da je nizak stepen.
Eto...
Ostalo im je dovoljno uzorka krvi da odrade i inhalatorne alergene, tako da sam tražila i to. Biće za koji dan.

Ja sam se vratila na dijetu bez mleka i mlečnih proizvoda, a on je prešao na Allernovu...

Pojavio mu se neki osip po celim leđima. Uplašena sam dal je alergija na antibiotik. Zvala sam dr, kaže da misli da nije, ali da prekinem antibiotik, i ako se stanje pogorša tokom noći da ga zovem. Lično mislim da se upario od kremica, jer kada ga namažem, onda posle spava na leđima... Držite fige da je samo osip od kremica a ne alergija i na antibiotik! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:25:12   
indy_25
Evo drzzim ja fige tasho daj boze da nije alergican dusa me boli kad se tako muce male bebice. Daj boze da vam ubrzo bude bolje i da vam se te muke skrate.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:28:56   
NadaR

Mis mali , pa hoce li ga ista zaobici ?!

Drzimo fige da uskoro bude bolje i da napokon odahnete!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:32:53   
Anoniman
E, moderatori, nije seborEični nego seborOični... ispravite, molim vas, zeznula sam.

Hvala vam ženice. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:33:11   
Verus
Taske poslah ti email..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
15.1.2011 22:36:29   
Verus
Eosinophilia is when the eosinophils in the blood increase. They do this to fight off some alien that has entered your body and is damaging it. Eosinophils are particularly prevalent in allergic reactions where their numbers can be increased in both the circulation and at the site of inflammation. Take a blood sample before drinking milk. Drink a glass of milk and after half an hour take a blood sample and see how it has jumped. This happen every time you drink milk which is why your body is so against it. What does esonophilia do to the body ? It weakens it severely.

Mislim da eozinofilija cini njegovo telo slabim ( i imunitet) sto pogorsava ekcem.  Kao zacarani krug.  Cim se dovede pod red alergija na mleko, smanjice se eozinofili, sto ce polako, smanjiti ekcem...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here