|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
24.1.2011 1:35:08   
Crvenkapa85
ja se sve plasim da nije maji ko maretu samo u blazem obliku.....ja od kraja avgusta mazem maji canestenom, i pantenolom....acidiborici........od nedelje idem da nadjem nekog drugog dermatologa,da je privatno vodim da vidim sta ce reci...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
24.1.2011 13:51:36   
mamanp
Ja ovo ne mogu da verujemuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ispisala i ispisala i izgubi seuser posted image user posted image

Moja devojcica je imala probleme slicne ovom (ali hB ne u tolikoj meri). Obilazili smo lekare, mazali sa kremema i kremama, kupali raznim samponima, izbegavali sapune...nista.
Postoji mlecna mast sa cajevcem, kosta oko 10 EUR-a i ona je nesto sto svaka kuca gde ima dece mora da ima. To je jedino sto je pomoglo mom detetu.

Taso pokusaj sa ovim, nadam se da ce pomoci bar malo. klik

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
24.1.2011 23:05:29   
Crvenkapa85
sutra idemo privatno kod jedne doktorice kod koje dolazi doktort iz BG sa instituta za majku i dte,resila je da nas primi na pregled za dz pa da vidi sta ce sa nama.....ako ovo nije  slucaj za njga onda palim od nedelje za BG

evo isceprkala sam nesto  ovde


(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 13:05:50   
Anoniman
Mi smo juče izašli iz bolnice u kojoj smo na odeljenju imunologije proveli 10 dana. Primao je venski antibiotik 3x na dan i kortikosteroid venski 1x na dan + su ga mazali kortiko.
Primljen je u kriminalnom stanju.
Meni se ishrana svela na bareni krompir, šargarepu, pirinač, karfiol, tikvice i meso, hleb, i kompot od jabuke (pisala sam više u temi Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja).
Njemu je uveden Alfare sem dojenja.
Otpušteni smo preporođeni.
Kupanje u uljanim kupkama do daljnjeg, mazanje Galsanom (neutralna podloga za kreme, kupuje se u apotekama), čim se pojavi ekcem, odmah mazati Elocom u galsani.
Već danas mu se malo pojavilo na glavici, a tek juče smo otpušteni, ali to je mrvica, namazaću već večeras nakon kupanja.
Prognoze su da će se vraćati na otprilike 2 nedelje, i da reagujem Elocomom odmah, jer je bolje da ga mažem malu površinu 2-3 dana, nego da se proširi i da onda moram veliku površinu 10 dana.
Kontrla je za 2 nedelje.
Nadam se najboljem. 

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 13:08:53   
minna
Tash, divno da mu je bolje, user posted image malo i da ste konacno kod kuce!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Seboreični dermatitis kod dece
29.1.2011 13:10:44   
Anoniman
Negde sam pisala da sam zbunjena dal je seboroični derm, ili atopijski, ili ekcem... kažu doktori "To je sve to isto!" user posted image

Inače, jako su razmišljali dal da mu ukinu AD3 kapi, jer one sadrže konzervan i emulgatore.

Gvožđe mu neće uvoditi jer je ono čest uzročnik alergija.

Uvođenje čvrste hrane će početi tek sa punih 6 meseci, i to voće, pa pir. cerealije pa povrće, i to samo određene namirnice. Svaku novu namirnicu ću uvoditi na 7-10 dana, jer organizam često reaguje tek 14 dana nakon nove namirnice...

Kažu, sve ovo će prerasti, pitanje je samo kada! Promene u imunološkim odgovorima organizma se najčešće dešavaju sa 1 god, 3 god i 7 god.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 13:12:01   
indy_25
tasho user posted image super sto je Maretu bolje i daj boze da krene na bolje user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 13:14:59   
Anoniman
Zaista se nadam da će sad krenuti na bolje.
Planiram da prestanem da dojim, u strahu sam da ne pojedem nešto što ne smem.
Previše je velik rizik po meni. Sisao je 5 meseci, sisaće dok ne zaustavim mleko, biće to skoro punih 6 meseci, mislim da je to sasvim dovoljno, ako od toga zavisi njegovo zdravlje.

Detalje o bolnici ću pisati u temu o dečijoj bolnici, ovde samo kratko: svaka čast tom osoblju, doktorima, posebno sestricama, svi su diiiivni.

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 13:35:31   
viking
Tasho, drago nam je da ste ponovo sa nama! Veeeeliki poljubac sa Marenceta user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 14:04:06   
gagana83
Ja nisam imala pojma da ste bili u bolniciuser posted image a bas razmisljam sto te nema.
Drago mi je da je malecnom boljeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 14:10:23   
nala
Tasho, nisam znala da je bilo toliko zeznuto i da ste zbog toga morali u bolnicu.user posted image
Drago mi je da mu je dobro sada i navijam da sto duze dojis bez obzira na sve. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 14:34:08   
NadaR
Dobrodosli nazad Tashke user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 21:35:15   
Crvenkapa85
tash mi smo bili u decijem dispanzeru....i za ekcem nam je prepisala triderm mast i posle 2 dana skoro nas je proslo ....jesi li je koristila.....elokom smo bili dobili prviatno al ga doktorica ukinula,kaze bolji je triderm....

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 22:19:46   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Zaista se nadam da će sad krenuti na bolje.
Planiram da prestanem da dojim, u strahu sam da ne pojedem nešto što ne smem.
Previše je velik rizik po meni. Sisao je 5 meseci, sisaće dok ne zaustavim mleko, biće to skoro punih 6 meseci, mislim da je to sasvim dovoljno, ako od toga zavisi njegovo zdravlje.


I ja nesto kontam mozda bi bolje bilo da je samo na posebno AM plus ta dohrana kad krene. Kako god, samo da se ne muci vise.
ovo sto kazes za Elocom...moja sestra malome isto odmah maze te pregibe, inace nastane haos. user posted image
Koliko sam ja shvatila, razlika izmedju seboreicnog i atopijeskog je u tome sto je SD samo po podrucju glave, a ovaj je slicniji ekcemu user posted image Pojma nemam, ali koliko vidim sve tri stvari se isto lijece user posted image

Bravo za osoblje bolnice user posted image
I velkom bek user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 22:22:55   
Crvenkapa85
mi smo kod privatnika dobili elokom da namazemo da vidimo reakciju...jer je rekla ako se posle elokoma upali znaci ima prisustvo gljiva,ako se povlaci polako onda je ekcem....na sta se druga doktorica smejala ko blesava...pa su nam dali triderm i deluje...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 22:22:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops



Koliko sam ja shvatila, razlika izmedju seboreicnog i atopijeskog je u tome sto je SD samo po podrucju glave, a ovaj je slicniji ekcemu user posted image Pojma nemam, ali koliko vidim sve tri stvari se isto lijece user posted image




Tačno tako.

Za Triderm je mali.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 22:25:15   
Crvenkapa85
za elokom mi je receno da 1 cm elokoma pomesam sa 5cm pantenola pa da je tako mazem

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 22:55:14   
Anoniman
Meni je Elokom pravljen razblažen sa Galsanom u razmeri 1:1

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
29.1.2011 22:58:11   
Crvenkapa85
e sta god da je samo da vec jednom pomaze

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
16.2.2011 14:24:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

Bili smo na kontroli, sve super manje-vise, samo sto se promene i dalje javljaju, dakle, reaguje na jos nesto od ovih 5-6 namirnica koje unosim (?!). Preporuka je da batalim malo piletinu jer je ona najvise puna koncentrata i kojecega, nego da predjem na svinjetinu, junetinu i jagnjetinu. Ali pre te promene da probam da izbacim psenicno brasno da vidim hoce li biti promena. Kaze dr da je imala blizance, nema sta nisu probali, nedeljama u bolnici, pod terapijom, dijetama, a deca sve gore, dok nisu izbacili psenicno brasno, i deca se oporavila. Pa da peobamo...
Sem toga i dalje kupanje u uljanim kupkama, za negu Galsana, na promene Elocom u galsani, i 1x na dan Aerius sirup.

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
16.2.2011 14:29:45   
Anoniman
ooooo sa telefona kuckam, i vidi papazjaniju sto sam napravila. Moderatoriiiii moooooliiiiim vas sredite. :(

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
18.2.2011 21:31:49   
Anoniman
Dr je rekla da pokušam pšenično brašno da zamenim kukuruznim (u svojoj ishrani), da vidim šta će biti, kao što sam gore i napisala. Već u sredu sam to uradila, juče jela kukuruzno, i danas, on je prvi put moje takvo mleko jeo juče u zoru (1.30h), danas oko podne se osuo po licu i iznad ušiju. Related or not, nemam pojma. user posted image Vratila sam se pšeničnom brašnu.
Sem toga je dr rekla da mu ne dajem AD kapi, jer one sadrže riblje ulje i dosta beba reaguje na njega.
Onda kada sam otkrila ovo za Alfare (da je za diareju), mama je odnela to odštampano dr-u, i dr je bila u čudu. To joj je bio prvi glas da je to za diareju, kaže, do sada su svu decu alergičnu na kazein stavljali na tu formulu, i deca su bila ok, popravila su se. Takođe, pokazala joj je i fotku Markove zelene stolice, i dr kaže da misli da nije kandida (radili smo analizu stolice, kandide nije kultivisana, a stolica je zelena od kad je Marko na Alfareu), te je dr rekla da se vratimo na Allernovu. Šta ću ja sa 8 kutija Alfarea (1600din je kutija)? user posted image Činjenica je da on ima užasna krčanja creva od kad je na Alfareu. Ebo pare, ali ipak... I BTW, Alfare sadrži riblje ulje. Ebe lud zbunjenog, da prostite. user posted image
Kad mu se smire promene na licu i u kosi (nije strašno, ali ima promene), preći ćemo na Allernovu, da vidimo šta će biti.


< Poruku je uredio Tash -- 18.2.2011 21:32:18 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
18.2.2011 21:58:00   
Anoniman
Tash nisam sve citala, ali koliko sam shvatila ti jos uvek dojis? Zasto ne probas da pijes homeopatski lek protiv alergije, pa vidis da li se poboljsava stanje kod Marka. Ili si mozda i to probala?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
18.2.2011 22:44:25   
Anoniman
Nisam probala, ne verujem u homeopatiju, al na stranu to. Garant mi lekari ne bi dozvolili, jer ako sam dobro upucena, homeopatija se zasniva na biljkama, a Marku skoro nece biti dozvoljen takav kontakt, s obzirom na genetsku predispoziciju alergije na polene.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.2.2012 11:08:43   
maslackic

kozici se izmedju ociju u korenu nosa pojavio seboreici dermatitis, dr u gradskoj u neonantoloskoj ambulanti je rekla da je mozda oset_ljiva na neki protein iz mleka i da izbacim mlecene proizvode na dve nedelje da vidimo da li ima poboljsanja i tacno posle nedelju dana noj je lice bilo cisto i posle ukupno dve nedelje ko da nista nije bilo i pre tri dana ja ponovo krenem sa jogurtom i nekim sirom i opet joj se javi samo na drugom mestu oko nosa user posted image

imeni je do sada ishrana bila pretenzno mlecna , cak sam i uz rucak uvek neku vrstu sira jela, a da ne pricam da sm po litar jogurta pila...sad sam jogurt zamenila vodom...sve za kozicu, samo da njoj bude ok, a lako cu ja bez mlecnih proizvoda iako se cak i u pola noci probudim sa zeljom za jogurtom...

nadam se samo da se nece razviti u neki jacu alergiju...

ocigledno da je na nesto oset_ljiva iz mleka ali je sada jako mala da bih radili testove ,ovako ja na dijetu a ona super ...

< Poruku je uredio maslackic -- 14.2.2012 11:10:07 >


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here