|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
27.8.2020 12:36:24   
mati
Opet smo u ovoj temi.
Za razliku od Matije koji je pričao da neće da spava cele noći kako bi se uspavao za školu, čini mi se da Mita to bolje prihvata... Mada i ova korona.
Inače, sinoć je učiteljica napravila viber grupu. I tako smo saznali kod koje smo učiteljice i ko su nam budući drugari... Za dalje nista ne znamo. Samo nam je anketu i obaveštenje prosledila. Ne svidja mi se sklop odeljenja, ali... Mozda tako treba.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
27.8.2020 13:09:57   
doramar11
Dele se odeljenja na manje grupe koje idu u razlicito vreme u skolu. Kako li ce ovo da ispadne..

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.9.2020 22:42:30   
mati
Moj prvaci krenuo u školu... Za sada je lepo prihvatio. Učiteljica deluje ok, mlada je, došla sa porodiljsko. Da bude dobar kao bata, ništa više ne treba.
Naša "korona" generacija. Skroz drugačiji polazak u školu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
3.9.2020 12:42:14   
flamingos
Mati,srećan polazak u školu.Da bude odličan đak.Ljubim vas.Odosmo u školu.❤


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.9.2020 14:47:26   
Sanjalicaaa
I mi smo krenuli u skolu 😊


Mame, jel saljete prvacicima nesto od hrane i sta ako da? 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.9.2020 20:21:58   
flamingos
Sanjalice,srećan polazak u školu.❤


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
5.9.2020 7:13:53   
branki*
da pozelim sanjici i sanjalici srecan pocetak i da im ide kao voda!
da,kod nas nose uzinu svi,jer ne radi djacka kuhinja prve dve nedelje,a i posle ne smeju da mrdnu van dvorista skole.
ovi kod mene nose nesto kao lunch box,vidim,pa ponesu uglavnom sendvic domaci,bananu,sokic ,flasicu vode obavezno.ono sto dete voli i sto znas da ce pojesti,a da se ne umaze puno .

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
5.9.2020 7:27:15   
Sanjica26 RR
Hvala Branki moja.

Sanjalice, mi nismo uopste pakovali uzinu. Sofi je bila samo sat vremena u skoli. Planiram da im saljem mafine slatke, slane, voce, nekad sendvice. Moram da imam vec spremljen rucak jer one sledece nedelje pocinju u isto vreme casove. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
5.9.2020 11:57:30   
Sanjalicaaa
G je bio cele nedelje 2,5 sata. Od sledece od nedelje od 8h do 12:30h. Kuhinja im isto ne radi. A njemu se ne jede ujutru kad ustane, ali posle ogladni. 



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
5.9.2020 13:22:49   
mati
Naši su podeljeni u dve grupe, A - 8h do 10:25h i B- 10:45h do 11:35h. Prva grupa četiri časa, druga tri, pa se rotiraju sled nedelje.
Kod mlađeg je učiteljica rekla da ne može ra da se nosi užina, malo vremena su u školi i imaju vremena ujutru da doruckuju. Mada je M sve zanimljivo sada i on želi da nosi.
Slala sam im 7days kifle. I jedan dan sendvič kiflu.
Voda i sredstvo za dezinfekciju obavezno.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
3.6.2021 13:43:18   
dunja RR
Ne znam više gde sam pisala, pa ajd sad ovde.

Ja i dalje mozgam da li sam odabrala pravu školu. Dve su u opticaju, nijedna nam nije posebno blizu, da jeste, ne bih se razmišljala.

Pripadamo jednoj, i tu sam upisala S, a srce me vuče za drugu u koju sam ja išla, i kojoj sada ne pripadamo jer je ne Vračaru ( a mi smo na Zvezdari, tj. skoro na samoj granici Zvezdare i Vračara).


Elem, držim papir u ruci, i treba da naručim udžbenike, već kasnim sigurno, ali lomim se, šta ako ga odlučim i prebacim ga sada u moju školu, ne znam ni da li mogu, ali ludim više, i dalje mi se to mota po glavi.



Pre neki dan smo prošetali do te moje škole, koju S nikada nije video, jer je zavučena i mi u taj kraj nikada ne idemo, što je recimo stavka protiv. U dvorištu škole puuuuno dece, na brdašcetu iznad škole isto, graja, gungula. Škola deluje malo oronulo, nije puno strašno. Deluje nam svima da nam je bliža u odnosu na školu kojoj pripadamo. Ali prelaze se 2 velike raskrsnice.


Juče išli do škole kojoj pripadamo, malko dalja, ali sa naše strane Bulevara, nema raskrsnica, samo Bulevarom pravo, i posle dve uličice desno.
Škola renovirana, skroz sterilna, nema deteta u dvorištu, svuda znakovi da je zabranjeno trčanje nema dece u dvorištu, itd. Sušta suprotnost od škole koju malopre spomenuh.


Sava se smorio skroz, kada je video kako je opuštena ova škola gde sam ja išla, u odnosu na njegovu. A u tu "opuštenu" ide i njegov najbolji drugar iz vrtića, i to obojici teško pada, što nisu zajedno. Juče mi vaspitačica kaže, ma oni su nerazdvojni!

Pride, vraćamo se juče iz vrtića, i mm stane da priča sa nekom mamom na ulici, vodi grupu dece, vraća ih iz škole. Pita mm kjel idete iz Siniše, kaže ona da. Kakve je škola pita mm, ja sve čekam sad će nešto loše da kaže, kaže ta mama, savršena, savršena!


Znam da mislte da sam luda, i jesam priznajem.

I evo, i dalje oklevam da naručim udžbenike user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
3.6.2021 16:41:42   
flamingos
Pročitah Dunja.Znam da neću biti baš od neke pomoći,ali sam uz tebe šta god da odlučiš.Ne znam šta da ti kažem...Razumem te u potpunosti Hajd još malo razmisli,pa nam javi kakvu si odluku donela.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
3.6.2021 17:10:32   
Ana RR
Suzi, ja se zaista ne bih dvoumila na tvom mestu već bih slušala srce. Ja mislim da će te to stalno proganjati.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
3.6.2021 17:41:56   
pari
Dunja, i ja bih kao što je Ana rekla...slušaš svoju intuiciju i presudiš



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
3.6.2021 19:32:59   
Milena18
Dunja, ja bih po tvom pisanju rekla da će tebi biti žao ako ga ne prebaciš u svoju školu. On bi se verovatno snašao u obe i bilo bi mu dobro, ali ti bi se uvek pitala.


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
3.6.2021 20:10:42   
Ivanka 75
Dunja, lepo ga upisi u tvoju skolu, da ti ne bude tuga posle. L❤️


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 8:09:31   
Tiziana
Dunja nemoj ni da narucujes udzbenike ako si neodlucna i treba ti jos vremena. Mozes i sama da kupis udzbenike, isto kostaju.ja do sad ni jednom nisam preko skole. 

Sto se tice izbora skole, mislim da sam ti pisala. I mi prelazimo Nemanjinu i Srpskih Vladara, a skolu vidimo sa terase. Da, neko vreme cete ga voditi, ali onda ce on polako krenuti sam, sa drugarima.tebi ce srce stajati dok se ne javi da je stigao, ali ces se vremenom navici. Ako mislis da bi mu tamo bilo lepse, nemoj da se dvoumis. 8 godina treba tamo da provede. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 9:23:35   
dunja RR
Hvala drage.

Šta je po vama bolja opcija:

1. da je škola bezbedna, imaju svakakve mere, pravila, protokole i deci zabranjeno trčanje u dvorištu
2. da je škola opuštenija, deca na odmorima, i posle škole jurcaju po dvorištu, graja i gužva na sve strane

Znači ovo su 2 potpuno različite škole. Ja nisam sigurna šta je u današnje vreme dobro za decu. Mene iskreno malo plaši to što sam videla u mojoj školi, sva ta gungula. A opet ova druga škola sva nobles. Kapiram da ne može biti sredine, kako izvesti..

Ali šta je bolje?

Moja komšinici kaže da je njima glavna stvar pri upisu bila ta bezbednost koju ova škola gde smo upisani nudi.

Plašim se da ga ne prebacim, i shvatim da je to loša odluka.


A što se tih raskrsnica tiče, i to mi komšije pričaju, njima je suoer što deca ovde do škole nemaju nikakvu veliku uicu da pređu, nemaju raskrsnice, njihov sin skoro od starta ide sam, a još je krenuo sa 6,5 godina, jer je rođen 28.2. Ali opet, iako i on i drugari ne prelaze raskrnice do škole, njegovog najboljeg druga je pre neki dan, ispred škole, udario auto :(

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.6.2021 9:25:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 9:28:04   
Tiziana
Dunja, zavisi sve od toga kakvo ti je dete.
Moja deca, pogotovu sin, bi poludeli u toj sterinoj skoli. Oni su neverovatno zivi.
Briga decu za nobles, samo da im je zabavno.

Pa skola bez graje i gungule nije skola.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 10:56:21   
bubulence
Da li bi vise volela da radis u luksuznoj kancelariji gde ne smes da se pomeris ili u prosecnoj gde je sve opusteno, gde mozes da popijes kafu i procaskas sa kolegama a da to nikom ne smeta?

Mislim da je deci jaaako bitna sloboda. Za mene bi to bilo presudno. I ne znaci da nisu bezbedni ako smeju da trce. Da li trci u parku? Da li se penje na tobogan? Ne znam kako je kod vas, ali mi prvake moramo da odvodimo u skolu i da ih dovodimo. Ako ga u prvi razred vodis raskrsnice tu nece praviti problem a u drugom ce vec biti dovoljno velik da moze sam. Mi imamo srecu da starija cerka a sada od septembra ce i mladja do skole imaju izmedju 3 i 5 min peske. Prelaze glavni put ali su kod skole postavljeni lezeci policajci. Ispred skole je oogrooman i predivan park i kada je lepo vreme vecinu casova imaju napolju. Sednu na travu i slusaju uciteljicu. Na odmorima se igraju, trce,skacu, i nikada se nista nije desilo. U nasoj skoli vazi pravilo da decu ne oblacimo u novu garderobu jer se akcenat stavlja na park i igru, na skakanje i valjanje. I odusevljena sam. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 11:05:19   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala drage.

Šta je po vama bolja opcija:

1. da je škola bezbedna, imaju svakakve mere, pravila, protokole i deci zabranjeno trčanje u dvorištu
2. da je škola opuštenija, deca na odmorima, i posle škole jurcaju po dvorištu, graja i gužva na sve strane

Znači ovo su 2 potpuno različite škole. Ja nisam sigurna šta je u današnje vreme dobro za decu. Mene iskreno malo plaši to što sam videla u mojoj školi, sva ta gungula. A opet ova druga škola sva nobles. Kapiram da ne može biti sredine, kako izvesti..

Ali šta je bolje?

Moja komšinici kaže da je njima glavna stvar pri upisu bila ta bezbednost koju ova škola gde smo upisani nudi.

Plašim se da ga ne prebacim, i shvatim da je to loša odluka.


A što se tih raskrsnica tiče, i to mi komšije pričaju, njima je suoer što deca ovde do škole nemaju nikakvu veliku uicu da pređu, nemaju raskrsnice, njihov sin skoro od starta ide sam, a još je krenuo sa 6,5 godina, jer je rođen 28.2. Ali opet, iako i on i drugari ne prelaze raskrnice do škole, njegovog najboljeg druga je pre neki dan, ispred škole, udario auto :(



Ja prvi put cujem da postoji takav protokol, da deca ne smeju da trce u dvoristu🙄
Naravno, da je za danasnju decu najbolje da provode vreme napolju, posebno sto je tehnologija dostigla svoj vrhunac. 
Suzi, upisi ga tamo gde ti srce govori. 😊

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 11:12:43   
dunja RR
Jao, pa blago vama! Stvarno, stvarno zavidim, kako ovo je ovo lepo.

Moja deca su jako jako aktivna i od ranih dana naviknuta na park po ceo dan. Kažem vam da se i on smorio kada je video ovo razigrano dvorište, (tu je bilo toliko dece da nisam skoro videla toliko dece na jednom mestu), pa uporedio sa svojom školom u kojoj nema niti jednog deteta dvorištu.


IZVORNA PORUKA: bubulence


Mislim da je deci jaaako bitna sloboda. Za mene bi to bilo presudno. I ne znaci da nisu bezbedni ako smeju da trce. Da li trci u parku? Da li se penje na tobogan? Ne znam kako je kod vas, ali mi prvake moramo da odvodimo u skolu i da ih dovodimo. Ako ga u prvi razred vodis raskrsnice tu nece praviti problem a u drugom ce vec biti dovoljno velik da moze sam. Mi imamo srecu da starija cerka a sada od septembra ce i mladja do skole imaju izmedju 3 i 5 min peske. Prelaze glavni put ali su kod skole postavljeni lezeci policajci. Ispred skole je oogrooman i predivan park i kada je lepo vreme vecinu casova imaju napolju. Sednu na travu i slusaju uciteljicu. Na odmorima se igraju, trce,skacu, i nikada se nista nije desilo. U nasoj skoli vazi pravilo da decu ne oblacimo u novu garderobu jer se akcenat stavlja na park i igru, na skakanje i valjanje. I odusevljena sam. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 12:49:08   
dunja RR
Jao žene, upravo je priredba u vrtiću, zabranjeno je prisustvo roditelja ali snimaju za našu dušu i samo za naše oči, videla sam deo i plačem kao kiša. Moj S je voditelj user posted image
A u nedelju pravimo privatno van vrtića priredbu u dvorištu jednih roditelja, prekoputa nas baš, tada svi dolazimo, jao kako ne mogu da dočekam user posted image Zabranjene su priredbe zbog korone, ali smo se mi snašli.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 13:08:39   
vonavoj
Ovako,to drugarstvo iz vrtica je promenljivo,mali su jos da se toliko vezu,da ne mogu jedan bez drugog,za to postoji resenje,upoznace nove drugare..o tome ne bi razmisljala..moja T se od jaslica druzila sa jednom malom,i mi sa njenim roditeljima,nisu krenule zajedno u razred..sad su na cao,cao...i sva srecz da nisu zajedno,moja T se od tad trgla,posto joj je ta mala sve naredjivala..a ja to nisam primecivala..vec sam i pisala..i ta mala nije nasla novo drustvo,jer retko ko voli da mu neko naredjuje,a moja se druzi sa novim drugaricama.

Za skolu,igru u dvoristu,ne znam sta bi rekla...opasno je kad su prepusteni sami sebi u dvoristu,a ima dece do 8og razreda...nasi jmaju samo deo po kome smeju da se set_aju,da se ne mesaju sa starijima....Kod nas nema ucenja u prirodi,samo fizicko...I raskrsnice ce nauciti,pazljivo..moja je krenula jos u prvom sama da se vraca i ide..ima nekih 800m do skole..i 3 raskrsnice..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
4.6.2021 13:23:40   
pari
Dunja, jako zavisi od toga kakvo je dete. Ja sam kao dete bila stidljiva, poVučena, meni je odgovarala tišina u školi, disciplina, red (to sam imala u školi u Rusiji)... Galama i gužva su bile previše za mene ali sam se navikla (kad sam došla u Srbiju). I jedno i drugo ima svoje prednosti i mane. Drugo,možda u toj sterilnoj školi ipak nije sve tako sterilno, ipak su i tu deca...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here