|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 12:39:31   
minavb
 Lukica bio zdrav i prav, a mrvica.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:41:13   
ivaj
Ovih dana se posebno mucimo sa hranom.
Po savetu pedijatra,kad je ispila kutiju bebelaca fl,uzeli smo nan h.a.A njega nikako da prihvati.Nocas je popila samo 40 ml,jutros 30user posted image
Pozvali smo dr,on rece da pokusamo da mesamo bebelac i nan da bi stao proliv i da bi mogao da utvrdi da li je alergicna na mlecne proteine.
O Boze pa pitam se da li se to tako radiuser posted image  Bojim se da ce tim stalnim menjanjem mleka steci averziju pa na kraju nece hteti ni jedno.

I kako se uopste utvrdjuje ta alergija?

Malopre sam otisla u apoteku da se snabdem za narednih par dana jer ne znam kako ce raditi ovih dana za praznike.
Uzela sam bebelac obican i novalac ar(jos njega da probamo ako bude htela) i sokirala sam se kad sam videla da mu je cena 1.000 din! A nama kutija traje tri dana.
Ne znam ni sama koliko para smo do sad dali za ta mleka i koliko istih smo bacili.Naravno da je najvaznije da njoj bude dobro ali verujte da nije ni malo naivno,treba izdrzati finansijskiuser posted image

< Poruku je uredio ivaj -- 29.12.2010 13:42:47 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:43:09   
Sanjica26 RR
Ivaj mislim da je Snelle pisala u temi alergija na mlecne proteine, pa ti procitaj.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:45:33   
ivaj
Ti i ja se jurimo po forumuuser posted image
Znam da je pisala,ali koliko se secam ona je spominjala krv u stolici i ja se tamo nigde nisam pronasla.
Jedino da vidim koje se analize rade.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:47:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivaj

novalac ar(jos njega da probamo ako bude htela) i sokirala sam se kad sam videla da mu je cena 1.000 din! A nama kutija traje tri dana.



Uteshi se ..mi troshimo 1 kutiju na dan....naravno..deshava se da puno bacimo...al shta tju user posted image

A chekaj...ti uopshte ne dojish? user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:47:48   
Sanjica26 RR
Pa, koliko znam moze alergija na mlecne proteine da se i drugacije manifestuje. Procitaj! Daj Boze da nije to.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 29.12.2010 13:49:07 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:48:23   
minavb
Ivaj, alergija se utvrdjuje drugacije, ne tako kako taj doktor radi. On se igra sunce mu njegovo. Tako sam i ja slusala neke bezveznjake koji su me ubedjivali da se dete gadi i povraca od soora pa sam ga mucila gencijanom. Ja se nadam da necete proci kao mi i savetujem vam da trazite uput za gastroenterologa i zakazete sto pre kod Perisica ili Radlovica.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:49:01   
Anoniman
Ne mora imati krv...moze samo da povraca, ili da ima grcheve...ili reakciju na kozi... sve valjda zavisi i koliko je sama beba osetljiva...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:50:25   
Anoniman
Slazem se sa dr...ako sumnja na alergiju na mlechne proteine...kakve veze ima mleko bez laktoze??? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:50:41   
minavb
Dovoljno je da urade test krvi i eto odgovora, ne vidim zasto ih zeza sa tim promenama mleka, to moze samo dodatno da iskomplikuje stvar.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:51:09   
minavb
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Slazem se sa dr...ako sumnja na alergiju na mlechne proteine...kakve veze ima mleko bez laktoze??? user posted image

Bas tako!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 13:53:57   
Anoniman
Iako moja dr kaze da su sva ta mleka ista...ja mislim da beba itekako oseti ukus i teksturu mleka...Jer npr nan ha i bebelac fl uopshte nisu isti kad se umute...drugachije mirishu, drugachiji ukus...drugachije cure iz flashice...sve to bebu moze da iritira...I nemoj da je terash da pije nan ako joj se ne svidja...ima ona razlog zashto nece da ga pije...samo ga mi josh neznamo...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 14:14:41   
ivaj
drzim je pa moram jednom rukom
on nam je prvo dao bez laktoze da vidi da nije intolerancija,pa valjda sad hoce da proveri mlecne proteine
a smeshki ne dojim je odavno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 14:18:46   
minavb
Veruj mi, mnogo je jednostavnije da vas je odmah poslao na alergolosku probu. Ovako se mucite a i dalje ne znate sta je. Kazem ti, trazi uput za gastro i zakazi u Tirsovoj!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 14:21:20   
Anoniman
Pa Nan HA i Bebelac FL je isto...oba bez laktoze...mlechne proteine nemash jedino u alernovi

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 240
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 20:39:34   
ivaj
Sutra moramo opet kod pedijatra ali verujte mi da vise ne znam ni sta da ga pitam ni sta da mu predlozimuser posted image
Vodila sam Janu na predstavu i sad kad sam dosla suprug kaze da je Jelena opet imala proliv,da je nenormalno smrdelo i da je naravno puno povracala.
I sama sve vise sumnjam na alergiju pa se pitam ako bude to,sta ce mi dete jesti.Odakle da placam 2.300 za jednu kutiju alernoveuser posted image

A gledam je kako je mala mrvica i dusa me boli sto je sto cuda snaslouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 20:46:46   
minavb
IZVORNA PORUKA: ivaj

A gledam je kako je mala mrvica i dusa me boli sto je sto cuda snaslouser posted image


Sta da ti kazem, grozno je kad ne znas kako da im pomognesuser posted image
Doktoru predlozi alergoloski test da vise ne gubite vreme i ne bacate pare na razna mleka koja ona nece da pije.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 21:43:04   
choopa choops
ivaj bas mi zao sto se tako mucite user posted image user posted image

A imas li priliku da promjenis pedijatra ili da je vodis kod specijaliste? Cisto da je neko drugi pogleda i kaze svoje misljenje?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 22:41:44   
ivaj
mina,a vidis da mnogi kazu da ni taj test nije nesto pouzdanuser posted image Volela bih svakako da ga uradimo pa sta bude.
Toliko sam zabrinuta da te danima ne pitam-kako vi?

choopo,pedijatar nam je do sada bio prva liga,divan covek,neko kome mozes da verujes,pa ga ne bih tako lako menjala iako se ne slazem sa njim za ovo sada.Videcemo kako ce biti ubuduce.
A sto ses pecijaliste tice,pedijatar nam to do sada nije ni spominjao,meni nesto i frka,svasta mi se mota po glavi.I priznajem,sama pomisao na cekanje po klinikama me ubija u pojam.Da mogu otisla bih privatno.Ali vidim da je samo pregled 2.800.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 22:47:01   
Anoniman
Ivaj...Imash prava da trazish uput za specijalistu....pobogu radi se o tvom detetu...ne libi se da dignesh glas i trazish shta god za njeno dobro...

A shto se tiche cene alernove....ako i budete morali to da pijete...veruj mi...odnekle ce se pare stvoriti... ni ja neznam odakle nama 20 i vishe hiljada samo za mleko za mesec dana...a da ne pricham o ostalom... jednostavno...za njih mora da bude...

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 245
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 22:49:00   
choopa choops
e sad ne znam da li to ima veze, ali kad su L dijagnostifikovali alergijski bronhitis, ja sam imala namjeru da joj odradim taj alergo test, ali su mi svi rekli da ti rezultati nisu tacni kod djece manje od (cini mi se) 2g. Radi se o RAST testu, ne znam je li to isto?

A mislila sam da je povedes kod drugog dr cisto da cujes jos jedno misljenje?user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 22:52:52   
ivaj
Danas sam saznala da kupujes po 4 kutije nedeljno novalaca i veruj mi da ceo dan razmisljam o tebi.Cak sam pricala i muzu a on je naravno odmah sracunao koliko je to mesecnouser posted image
I nije moglo a da mi ne padne na pamet kako vecina roditelja nema problema koje mi imamo pa samim tim ni troskova,a sve im malo i roditeljski i deciji dodatakuser posted image Ali necu o tome,nego cisto onako kazem.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 22:55:11   
ivaj
IZVORNA PORUKA: choopa choops

e sad ne znam da li to ima veze, ali kad su L dijagnostifikovali alergijski bronhitis, ja sam imala namjeru da joj odradim taj alergo test, ali su mi svi rekli da ti rezultati nisu tacni kod djece manje od (cini mi se) 2g. Radi se o RAST testu, ne znam je li to isto?

A mislila sam da je povedes kod drugog dr cisto da cujes jos jedno misljenje?user posted image



Ne znam ni ja,stvarno se ne razumem.

Jedino mogu da je odvedem privatno kod nekog pedijatra,samo da nadjem nekog po preporuci.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 22:56:52   
choopa choops
Ivaj ne znam kako stojis sa engleskim, ako treba prevod vici. U vezi testova....Nije bas tema, ali vezano je.
TESTING FOR FOOD ALLERGIES At present there are no medical tests for food allergies that are more accurate than the detective work of a parent who is a keen observer and accurate recorder. In most cases, a carefully done elimination diet will uncover what the allergy is to. Your doctor or allergist can help by performing one or both of the following tests:
  • Skin test. A skin test is helpful in uncovering hidden food allergies, but it has a high incidence of false positives, meaning the skin test is likely to show that you or your child is allergic to a food when really you are not. A negative skin test (i.e., your child does not react to a certain food allergen injected in his skin) is a reliable indication that you are unlikely to be allergic to that food.
  • Blood test. This test, called a RAST (Radio-Allergo-Sorbent Test), measures the antibodies in your bloodstream to certain food allergens. Unlike the skin test, a RAST test has a high degree of false negatives, meaning it does not detect food allergies that your child really has. A positive RAST test is a reliable indicator that you are likely to be allergic to that food. If a certain food, say peanuts, show up positive on a RAST test, that means you are more likely than not to be allergic to peanuts. If a skin test and a RAST test agree, you can give the results even more weight. But keep in mind that neither a skin test nor blood test is as reliable as your own observations, and they are certainly more costly. Testing may be most helpful when the results of an elimination diet are confusing.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Refluks (GER)
29.12.2010 23:10:53   
minavb
IZVORNA PORUKA: ivaj

mina,a vidis da mnogi kazu da ni taj test nije nesto pouzdanuser posted image Volela bih svakako da ga uradimo pa sta bude.
Toliko sam zabrinuta da te danima ne pitam-kako vi?

choopo,pedijatar nam je do sada bio prva liga,divan covek,neko kome mozes da verujes,pa ga ne bih tako lako menjala iako se ne slazem sa njim za ovo sada.Videcemo kako ce biti ubuduce.
A sto ses pecijaliste tice,pedijatar nam to do sada nije ni spominjao,meni nesto i frka,svasta mi se mota po glavi.I priznajem,sama pomisao na cekanje po klinikama me ubija u pojam.Da mogu otisla bih privatno.Ali vidim da je samo pregled 2.800.


Ne treba ti drugi pedijatar vec gastroenterolog, veruj mi! Trazi uput, ja cu ti dati broj za zakazivanje kod gastroenterologa kod kog sam ja bila, a mozes da probas i kod drugih ako on nema slobodnih termina u skorije vreme. Ne ceka se puno, nikad nije bila guzva kad smo mi vodili Vanju tako da nemoj da brines zbog toga. Pa i da cekate , kakve veze ima ako ce vam razresiti dilemu o cemu se radi. Ako promenite pedijatra, samo cete se opet vreteti u krug. Ako si resila da ides privatno, opet idi kod gastroenterologa. I perisic i Radlovic rade privatno a ja cu ti naci brojeve telefona. Ja sam dva meseca menjala pedijatre, slusala njihove gluposti i evo gde sam sad.
Inace, probala sam da mu za veceru ne dam mlecnu kasu, nego povrce. Skuvala krompir i u njega dodala zumance i malo kiselog mleka. Pojeo je 100g.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here