|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
23.12.2010 16:19:14   
ivaj
Mi smo juce bili kod naseg pedijatra.Otisla sam i rekla mu kako s mojom bebom nesto nije u redu.Na stranu to sto povraca,ali danima je bila uznemirena,plakala je po ceo dan,nije spavala i vise nisam znala sta cu sa njom(zato me nije bilo na forumuuser posted image ).

Izmerili smo je,fino je napredovala-330 gr za deset__ dana,dr je pregledao i rekao da vise o zeludcu ne razmislja,da mu je to na poslednjem mestu,nego da sve vise sumnja na alergiju.Pojavio joj se ekcem na licu,a ja mislila to se beba ''''cisti'''' jos od porodjaja.Tako da nam je rekao da uzmemo bebelac bez laktoze koji smo jedva nasli da kupimo.I danas smo poceli da joj dajemo pa cemo videti sta ce biti.

I jos je dodao ako ni to ne uspe,promenice joj mleko skroz.Kad sam pitala sta to znaci on rece probacemo sa sojinim mlekomuser posted image

I zaboravih da napisem kako je malopre imala proliv,sto je bas cudno s obzirom da ova formula,koliko znam,bas pomaze kod proliva.

< Poruku je uredio ivaj -- 23.12.2010 16:21:58 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Refluks (GER)
23.12.2010 16:58:03   
Anoniman
Da...nama je pomogla sad kad smo imali virus da zaustavimo proliv,...ali mozda njoj smeta promena mleka??? user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Refluks (GER)
23.12.2010 17:02:20   
ivaj
Pa mozda,a mozda je to i samo trenutna reakcija na promenu.Videcu sutra.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Refluks (GER)
23.12.2010 17:04:35   
Anoniman
Mozda da joj sa mlekom dash probiotik...dan-dva dok se ne privikne stomachitj user posted image Ipak je ona malecka user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Refluks (GER)
23.12.2010 17:13:27   
minavb
E nece valjda sad i to da vas snadje?!?!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Refluks (GER)
23.12.2010 17:31:29   
ivaj
A sta je to probiotik,kako se dajeuser posted image

minauser posted image  Na sta mislis,na proliv ili na netoleranciju(valjda se ovako kaze?)?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Refluks (GER)
23.12.2010 20:31:07   
Anoniman
Probiotici su obichno u obliku prashka u kesicama po 2g...ima nekih i u technom stanju... znam sigurno da tako mala beba moze bacilas infantis...mi ga koristili i koristimo ga...user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 207
   RE: Refluks (GER)
23.12.2010 20:45:13   
minavb
IZVORNA PORUKA: ivaj

minauser posted image  Na sta mislis,na proliv ili na netoleranciju(valjda se ovako kaze?)?

Mislim na alergiju na proteine kravljeg mleka.
Nesto razmisljam, ako vec nema efekta sa mlekom bez laktoze, tj ako nije u pitanju intolerancija na laktozu, onda vam treba mleko za bebe alergicne na proteine kravljeg mleka. Pisali smo o tome, to je ono Allernova mleko.

Vanji se danas ceo dan nesto seta po jednjaku. Stalno nesto guta i mrsti se, podriguje i gadi se. Aman vise!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Refluks (GER)
24.12.2010 11:16:37   
ivaj
Jelena od juce mnogo manje povraca.E sad,videcu da li je to trenutno,posto i kad smo ar mleko poceli da joj dajemo nije povracala par dana pa posle krenulo po starom.
Nema vise proliv,jutros je normalno kakila.Ali zato su se navratili grceviuser posted image  Bas joj ne prija ova promena.Nadam se da ce se srediti za par dana kad se navikne.

mina,nama dr nije spominjao to mleko nego je rekao da cemo odmah preci na sojino.Zasto ne znam.Ne znam ni kakvo je to sojino mleko i zasto bas onouser posted image

A inace cula sam za allernovu,znam da je uzasno skupo valjda.

Kako vi klopate ovih dana?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Refluks (GER)
24.12.2010 11:30:31   
minavb
Mi nikako. Em je sve na gurku i uz muku, em svaki dan povraca. Juce je povratio kasu za dorucak, malopre je povratio mleko...i tako svaki dan najmanje jednom bljune. Nije mi jasno zasto je to sada tako, a pre dve nedelje se stanje srdilo. Odjednom je poceo svaki dan da povraca, i to kad ga dignem da podrigne.
Ne verujem da je dr mislio na ono obicno sojino mleko u tetrapaku, vec bas na adaptirano, a to je, cini mi se , Allernova. Nekad se desi da su alergije na proteine mleka i soje udruzene, ali se nadam da kod vas nije ni  jedno ni drugo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Refluks (GER)
24.12.2010 11:38:05   
ivaj
Znaci mislis da je bolje da je refluks nego alergijauser posted image  A ja biser sve razmisljam kao da mi je da stane povracanje i da otkrijemo razlog pa neka je i alergijauser posted image

mina,tebi bas trebaju celicni zivci.Ja se s tim borim mesec i po pa sam prsla,a mogu misliti kako ce biti ako se produzi.
Jesi li razmisljala da li je jeo nesto drugacije ovih dana kad kazes da se stanje bilo popravilo? Tako ja radim,sve premotavam film da se setim sta je moglo da dovede do ponovnog povracanja.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Refluks (GER)
24.12.2010 12:02:42   
minavb
U poslednje vreme jede za dorucak pirincano kukuruznu kasu sa mlekom, ranije jeo onu obicnu pirincanu bez icega. Mozda je to u pitanju, ko zna.
Sve ce to jednog dana da prodje, samo treba imati strpljenja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Refluks (GER)
24.12.2010 18:05:27   
ivaj
Ne vredi,opet povrati sve sto pojedeuser posted image  Juce npr nije povratila ni kap i ja se taman ponadala kad eto malopre opet sve po staromuser posted image
Bas sam se razocarala.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Refluks (GER)
24.12.2010 18:44:00   
minavb
Mrvica malauser posted image
Ja mu nisam dala mleko u 18h. Sad drema, pa kad e probudi probacu da mu dam keksolino sa aptamilom. Joj, imam tremu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 10:16:29   
ivaj
Osecam se tako jadno i nemocnouser posted image Celo jutro smo se mucile sa hranom,prepistala je jer je gladna,ja joj dam ona povrati.I tako nekoliko puta.Ceo dnevni boravak i spavaca soba su nam ispovracani.
Ne znam vise sta cu.I ne znam vise sta je u pitanju kad nista nije sigurno-da li je intolerancija na laktozu,alergija na mlecne proteine ili zeludacuser posted image Konfuzija u glavi.Plakala bih od muke.

Znam da sam dosadna vise ali verujte da mi je lakse kad se bar izalim dobro.I znam da bar mina to procitauser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 11:05:39   
Anoniman
Prochitam i ja...vrlo dobro znam kako ti je user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 11:07:26   
minavb
user posted image
Idite kod gastroenterologa ako vec niste bili. Ako je alergija, lako je utvrditi a da se dete ne muci. Glupo je isprobavati mleka pa cekati da li ce da upali ili ne. Sto pre se utvrdi da li je alergija ili refluks, pre cete pomoci detetu, ili bar sebe umiriti. Najgore je kad ne znas sta je u pitanju.
Kod nas uobicajeno mucenje. Jedva mu uvaljujem kase i sad ima novu foru, nece ni pljuvacku da proguta u slucaju da ima hrane u ustima. Ne znam vise kako da ga nateram da jede, da li da kupim sirup za apetit, da li da ga izgladnim...pojma nemam.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 11:54:55   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Prochitam i ja...vrlo dobro znam kako ti je user posted image


Jao Smeshki ti bar prebrodi to...Mogu misliti kako je sad zivot lepsi kad nema vise povracanja.Sva sreca pa je kod vas prestalo 'na vreme',nije dugo trajalo.

mina,kako je proslo sa keksolinom? Ono sto stvarno ne shvatam jeste to da li je Vuk ikada gladanuser posted image  Razumem da ima averziju prema jelu,ali da li se bar nekada desi da hoce sam da jede,bez guranja i uvaljivanja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 11:59:07   
minavb
Vanja, Vuk je nensin sin.user posted image
Takva deca igrnorisu glad, nauce to i sasvim su zadovoljna i kad ne jedu po ceo dan. Jednom smo probali da ga izgladnimo. Bio je nervozan ali opet nije hteo da jede. Juce pola rucka lepo jeo, gledao crtani i gutao, cak i otvarao usta par puta. Onda se predomislio i poceo da se dere, glupira, pljuje...onda moram da guram dudom i vodom. Tako sam mu nagurala i keksolino i karamdelino. Sve je na gurku, a voce nece ni tako.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 12:04:34   
ivaj
IZVORNA PORUKA: minavb

Vanja, Vuk je nensin sin.user posted image


user posted image  Znam,sory.Pogresila sam mahinalno.

Moja Jana nije imala problema ove vrste ali kad se samo setim,ona nikada nije bila gladna.Za ceo dan pojede dva zalogaja.I tako do druge godine.
Sudjeno mi je da nemam dete koje normalno jede.
Sve razmisljam blago onima koji muku muce sa obicnim,normalnim stvarima kao sto su grcevi i zubi i koji svoje dete nahrane i mirni su tri sata.Ja sam se i sa prvim i evo sad sa drugim kidala oko te hrane i nikad mirna nisam bila.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 12:11:43   
minavb
Opet mi nestade postuser posted image
Desava se da vise dece u porodici ima probleme koji su posledica GERa, bilo da je to obilno povracanje ili odbijanje jela. Ja ne bih mogla sve ponovo da prozivljavam, ovo je stvarno strasno. Puno puta mi dodje da posizim kad mi se neka mama zali na dete, a ono zdravi, lepo jede i pije.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 12:18:45   
Anoniman
Mina, nemoj da te to koči da rodiš drugo jednog dana, molim te.

Pa skontaj koliko se Luka i Marko razlikuju. Luki ništa nije falilo, a ova mukica od kad se rodila vodi bitku sa životom. Ništa ozbiljno, ali stalno nešto. Prvo pupak nije hteo da otpadne, pa hoće da lapisuju ili neće, bolje pov.jod na pupak, pa ojed od pov. joda, pa grčevi, pa osip na guzi (kandida), pa nos, pa kreće ekcem, pa bronhitis, pa do kraja haos od ekcema... Ja se često zapitam kako uopšte ima volje da se smeje, a on se bubica stalno smeje...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 12:28:41   
minavb
Ne znam sta da ti kazem, u svakom slucaju mora mnogo vremena da prodje. Volela bih jednu devojcicu ali...nekad sam stvarno bas ocajna.
Sto se vas tice, zanimljivo mi je da Mare , pored svih problema, uspeva tako dobro da napreduje.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 12:35:58   
Anoniman
Da... baš dobro napreduje! 

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Refluks (GER)
26.12.2010 12:39:00   
Anoniman
Nismo prebrodili to...vidish da josh uvek ne mozemo obichno mleko da pijemo...a i ono nam toliko pomogne da ne povracamo nego bljuckamo...ali opet izbace hranu...jbga...

A isto to...kad se neke mame zale na takve gluposti ...kao shto je buka koju dete pravi i sl...pobenavim...user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here