|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Konjuktivitis
29.1.2013 16:14:24   
Anck Su Nmaun
Koliko je zarazan Konjuktivitirs? Jel se prenosi?

Tara je danas iz vrtica dosla i vidim da ga je opet zaradila, pa neznam da li da je sutra saljem u vrtic jer ja moram kod Dr, nema ko ni H da mi cuva, a jos i ako T ostane kuci..neznam sta cu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Konjuktivitis
29.1.2013 16:21:25   
Olga75
u principu je konjuktivit zarazan i prenosi se i sa oka na oko
bitno je da se oko ispira , th ce svakako prepisati pedijatar ali je bitno i da dete ne deli krevetninu i svako spavanje je na iskuvanoj , sveze ispeglanoj jastucnici

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Konjuktivitis
29.1.2013 16:45:25   
cockic
jao kad se setim svi smo imali konjyktivitis proslog prvog maja tj peki ga doneo iz vrtica njemy je brzo prosao ali mm se oko skroz zatvorilo jedno vise od drygog ali na oba je imao a i lena mykica je imala sa 3 meseca bas yzas i ja sam ali ja sam preventivno mazala hloramfenikol i nije bilo strasno kod mene ali lena i mm sy gore prlosli.

znaci svi ga y kyci dobismo ma ne mogyce ni sa posteljinom izbeci peki se samo motao oko nas predje to bas lako.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Konjuktivitis
29.1.2013 19:07:25   
Anck Su Nmaun
Ja neznam odakle njoj to toliko cesto, ove godine bar 4 puta je imala (tj.prosle user posted image ) ja to u zivotu nisam imala a ona za godinu dana naredjala user posted image

Mazemo Hloromfenikol, to njoj odmah pomogne vec isti dan.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Konjuktivitis
29.1.2013 19:15:03   
lesica
Anck,jel joj curi nosić? Verovatno je od nosića i prenela na okice. Uglavnom,Lenkina dr nam je rekla onomad kad je i L zapatila konjuktivit,da pre nego da joj stavim kapi,lepo umijem Lenku,očistim joj nos i kad već stavljam u okice,ujedno nakapam na prst ili gazu hloramfenikol i namažem joj i nozdrve. I standardno,posteljina se non stop menja.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Konjuktivitis
30.1.2013 8:05:45   
Anck Su Nmaun
Pa poceo je da curi taman kad se to i pojavilo , znaci juce ujutru u vrticu!
Evo jutros vec nema, sve se povuklo user posted image
Za nosic nisam znala, namazacu joj ...hvala user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Konjuktivitis
29.5.2013 11:12:39   
Modessty
već dva tri dana se Danilo budi sa drljavim okicama i jedva ih operemo. Inače nos mu je zapušen već neko vreme. Jutros se požalim trijažnoj i ona kaže pravac kod lekara. I tako umesto u vrtiću završimo u Domu zdravlja. Kaže dr konjuktivitis. Dala nam dve vrste kapi i mast hloramfenikol. Kapi stavljamo dva puta dnevno a mast samo uveče. Iveć mi je muka od toga jer znam kako će sve to da izgleda!
Znači svako veče mu menjam jastučnicu?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Konjuktivitis
29.5.2013 11:16:45   
Trcosava
Mod, ja Ani nisam menjala jastučnicu. Inače, krmelji i to što curi se brzo povuče (za jedan dan) tako da možeš i u vrtić sledećeg dana da ga odvedeš. Ako si baš u fazonu da menjaš uzglavlje, onda preko jastuka stavi jednu švedsku pelenu, pa nju menjaj.

p.s. zanemari ono na četu, sad vidim ovde da samo uveče mas' user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Konjuktivitis
29.5.2013 11:18:11   
Olga75
Mod za svako spavanje bi trebalo menjati jastucnicu , to je preporuka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Konjuktivitis
29.5.2013 11:18:23   
lesica
Pih Mod..
Menjaj jastučnicu, ispirajte nos, stavljaj kapi i mast u okice, i proćiće.

Samo je dosadno...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Konjuktivitis
29.5.2013 11:19:30   
Modessty
Pa nije mi teško da mu promenim. A za sada mu oči nisu crvene ni suzne. Po nekad se požali da ima nešto u oku. Moguće da ga po malo iritira. Mislim da smo se javili na vreme pa će brzo proći

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Konjuktivitis
29.5.2013 11:20:58   
Modessty
hvala na savetima!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Konjuktivitis
29.5.2013 11:21:12   
Olga75
proci ce to brzo ,
dobio je predpostavljam neodexacin kapi i chlorampfenikol ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Konjuktivitis
29.5.2013 11:23:42   
Modessty
Tobrex i Ocuflesh kapi. Ove rpve su antibiotik koliko sam razumela

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Konjuktivitis
30.5.2013 10:37:08   
Modessty
sinoć je bilo ludo! Vrištao je kao da ga deremo! Jedva nekako kanusmo kapi, a mast sam mu namazala onako preko okica kad se uspavao. Jutros uglavnom nema drljica, okice čiste. Sinoć sam imala pomoć a jutros sama sa njim. D ane opisujem na šta je to ličilo!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Konjuktivitis
30.5.2013 10:48:54   
Bebilina
Mi to resavamo aloja kapima. Nije nam se desavalo da joj se zatvore oci, ali cim primetim malo krmelja ili cujem da je neko iz drustva dobio odmah joj preventivno nakapam. Tacno znam kad ima potrebe jer ako problem postoji ona kaze da je aloja pecka. Ako ga nema onda je kao voda. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Konjuktivitis
30.5.2013 10:56:44   
Modessty
Bebilina kod nas je problem i kapi za nos da se stave a kamo li za oči!!! To je dranje i vrištanje!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Konjuktivitis
30.5.2013 14:23:53   
cockic
meni je posle nedelje petar dobio konjuktivitis i nije isao celu nedelju u vrtic tj.samo u utorak jeste.ostalo se druzili kuci.ja se ponadala da niko nece dobiti,kad lena dobi u nedelje,znaci nedelju dana posle petra.ali imali su razlicite simptome,on nije imao problem sa nosicem.samo jedan dan beli sekret i to je stalo.ja mu mazala hloramfenikol i proslo mu je brze nego leni.za 3 dana stavljanja vec nije imao.

a lena do juce je bila uzas jer ona je imala bakterioloski,sve zuto iz okica joj je curelo preko dana,ujutru nije mogla da ih otvara.nije ni petar,ali preko dana nije imao to zuto.ona je juce dobila gentokulin kapi za oci,a posto joj je i crveno grlo pije i anibiotik sinacilin.njoj je sve krenulo od nosa,sekret joj je bio bas zut,pa zelen.danas vec mnogo bolje su joj okice.
a kapi joj stavljam tako sto je zarobim,ona zmuri i koprca se ja kapnem,ako nesto udje udje i to je to.kapi pekiju u oci nisam stavljala,mast mi daje da mu stavim.i da mu prsnem fizioloski.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Konjuktivitis
30.5.2013 16:19:40   
dijana1*
Vuk vec 2-3 dana slinavi i jutros kada je ustao vidim da su mu oci pune krmelja. Celo jutro ih je trljao da bi pas postale crvene, natecene i suzne i ima zutih krmeljica. Isli smo kod dr. i ona pretpostavlja da je to sve od nosica pa nam je rekla da stavljamo operil u nos i kapi alcon tobrex u nos i oci. Nadam se da ce mu se brzo povuci i da nije nista strasnouser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Konjuktivitis
30.5.2013 19:30:17   
Bebilina
Modd moja je ista bila, al sad kad je veca objasnim da ce gore da joj bude ako ne stavimo i onda je ok. Inace aloju stavim na zatvoren kapak, na trepavice, i onda ona sama udje. Ne mora da drzi oko otvoreno user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Konjuktivitis
24.12.2013 18:04:14   
Anck Su Nmaun
Pre dve nedelje imla aT opet, a H od jutros..oo poludecu, al oce to kad H nos brise preko ociju user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Konjuktivitis
24.12.2013 23:05:16   
Ivanka 75
Vodili smo je veceras kod lekara, neodeksacin 3x dnevno, ispiranje Ocuflasash-om, i Hloramfenikol uvece.
Jedva se izborismo, baca se na sve strane, dusa me boli kad nam kaze "nemojte to vise da mi radite molim vas" user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Konjuktivitis
24.12.2013 23:09:50   
Janncica
Oj dusa mala...Kako oni znaju u srce da dirnu. user posted image
Stavi joj peskir preko jastuka i bacaj na pranje svako jutro,tj,menjaj peskir preko jastuka.Tako ja radim i kad su bolesni.Nemam ja toliko jastucnica koliko to dana zna da traje. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Konjuktivitis
24.12.2013 23:13:50   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Janncica

Oj dusa mala...Kako oni znaju u srce da dirnu. user posted image
Stavi joj peskir preko jastuka i bacaj na pranje svako jutro,tj,menjaj peskir preko jastuka.Tako ja radim i kad su bolesni.Nemam ja toliko jastucnica koliko to dana zna da traje. user posted image

Menjamo jastucnicu svako vece, i peskire, operem preko noci pa u masinu na susenje ujutru, samo da prodje sto pre.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Konjuktivitis
11.1.2014 11:23:08   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mm se razboleo odmah posle nove godine, konuktivitis mu ne prolazi, desno oko mu je modro kao da ga je neko nalupao, plus temperatura, kašalj.
Slomilo i mene, temperatura već dva dana, slinim, iskočile mi žlezde na vratu.
A evo od danas i Mare ima temperaturu, oči su mi sumnjive, samo da ne dobije opet konjuktivitis.




IZVORNA PORUKA: Azra_

Anči, ako imaš kod kuće Aerijus, daj Maretu, možda preduprediš konjuktivitis. Nama je tako rekla dr jednom prilikom.





IZVORNA PORUKA: Peace*

Veza Aerius - konjuktivitis? Možda ako je alergijski, ne znam kako bi Aerius mogao da utiče na bakterijski?

Šta stavljate u oči? Meni je bio krenuo konjuktivitis, stavljala sam Tobradex kapi, one su kombinacija antibiotika i kortiko, to su mi prepisali kada sam u aprilu imala konjuktivitis.



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Marku je za par dana prošlo od hloramfenikola (imao je pred novu godinu, nadam se da će ga ipak sada zaobići) a mm je dobio neke kapi..hm.. lupiću, dexometazon neomicin, nešto u tom fazonu, 6x1 a uveče hloramfenikol. Jutros mu je kapak bolje ali oko mu je i dalje ludački krvavo (jutros mu je i drugo oko crvenije iako i u njega stavlja kapi). Da li je alergijski ili bakterijski, ja nemam pojma. Bio je kod dr, pogledala i prepisala th.


IZVORNA PORUKA: Azra_

Da ne mašimo temu... Nama dr reče da kada smo primetili te početne smetnje probamo da damo aerijus i ukoliko je alergijski, zaustaviće se. Ako se nastave problemi da se javimo jer je onda baktreijski. Čim je počelo oko da suzi i da se češka, dali aerijus...prvih par dana bilo na istom stadijumu i onda se poboljšavalo. Verovatno neka alergijska reakcija bila.


IZVORNA PORUKA: madre


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mm se razboleo odmah posle nove godine, konuktivitis mu ne prolazi, desno oko mu je modro kao da ga je neko nalupao, plus temperatura, kašalj.


saosecam se sa tmuser posted image identicno se osecam! samo sto mi oko nije modro nego crveno, kapilari popucali i krmeljaaaa! a danas je preslo i na drugouser posted image to je moj prvi konjuktivitis u zivotu! a inace u zadnjih par dana sam videla i cula puno istih slucajeva, nikada nisam toliko slusala o konjuktivitisuuser posted image

vidim da ce se ova tema napuniti ocas poslauser posted image



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Joj madre user posted image ja ne znam šta je to. Trebala sam slikati da vidite kako to izgleda, kapak modar, otečen, celo područje oko oka naduveno, beonjača krvava, puna vode.. ma užas blagi, kao iz horor filma.


IZVORNA PORUKA: madre

sve isto, samo sto kapak nije modar! nadam cu proci bez toga! koliko mu je to trajalo? je l imao neku terapiju? meni danas 4ti dan...


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Danas 7 dana i još ne prolazi. Koristio je par dana hloramfenikol ali mu nije prolazilo, sve je gore bilo pa je otišao kod dr i prepisala mu dexametason-neomicin kapi 6x po 1 kap i uveče pred spavanje hloramfenikol. Sinoć kaže da nije stavio hloramfenikol jer mu je bilo loše od njega, nisam stigla da ga pitam kako loše. Sad je otišao na kontrolu, rekla sam mu da uzme uput za očno jer to nikako da prođe.


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Off - i Ivi je dr prepisala Neodeskacin kapi 3x i hloramfenikol uvece ali pre svega toga obavezno ispiranje oka u mlazu Ocuflash-om (otvoreno oko pa se prsne iz bocice od spoljasnje strane oka ka unjtrasnjoj, i obrisati sterilnom gazom na isti nacin od spolja ka korenu oka da bi se obrisali svi krmelji).

Mora da se ispira, dzaba hlorfenikol i kapi kad se ne ispira.
Kapi i ispiranje pece kad ima dosta popucalih kapilara a hloramfenikol moze da izazove glavobolju.


IZVORNA PORUKA: Štetica

Anci masim temu ali moram da ti napisem. Ja imam problem sa konjuktivitisom od detinjstva,tako da ga razumem u potpunosti. Pokusaj negde u marketu da nadjes svez krastavac,iseces na kolutove i stavis mu na kapke dok zmuri. Krastavac izvlaci toplotu iz kapaka i trenutno olaksava bol,sto je isto bitno pored masti i kapi koje sluze da izlece infekciju. A mogu i da posluze i kesice caja od kamilice,skuvas caj,izvadis kesice i iscedis,mlake(vise hladne) na kapke stavi. To je sve sto trenutno pomaze kod natecenih i bolnih kapaka,sto je mislim najgori bol koji postoji.



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Hvala vam na savetima user posted image

On ispira oči bornom kiselinom, rekla sam mu da stavlja i kamilicu. Jutros mu bolje izgleda oko, kapak nije naduven, valjda će to uskoro proći. Dobio je juče uput za očnog ali nemam pojma kada će otići.

Inače, jutros se Mare probudio sa oba oka krmeljiva user posted image kaže Mama, ja imam kamen u oci..

Miš moj mali..



IZVORNA PORUKA: Peace*

Neka ode kod očnog.

U NS na očnoj klinici samo što te ne upucaju kada čuju da si stavljao hloramfenikol u oči. Kažu da nova ispitivanja pokazuju da stavljanje masti u oči apsolutno nije dobro, i zbog toga prepisuju kapi. Ja sam se veoma brzo oporavali uz Tobradex kapi.
A druga stvar koju sam čula na očnom je da kamilica nikako ne treba da se stavlja u oči jer ona ne ispira oči već skuplja sve čestice prašine i sl na gomilu i začepljuje suzne kanale (laički pričam, svašta mi napričaše, a ja sam sebi pojednostavila).




_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here