|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Konjuktivitis
5.11.2014 20:49:24   
Torbica
Tesko je reci na prvu loptu, ako jeste, brzo ce se razviti, za sada mozda. A ne mora da znaci.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Konjuktivitis
5.11.2014 20:52:48   
milicicak
Torbice, hvala user posted image
Mm i mini buba upravo zavrsili kupanje, mm kaze da je skinuo jednog krmeljka iz oka...
Sta sad? Ispiranje fizioloskim, masaza suznog kanala i hloramphenikol? Pa sutra kod dr?
I jel moze da dobije temp u toku noci?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Konjuktivitis
5.11.2014 21:02:03   
Torbica
U principu, u oko uvek sterilno. Dakle, fizioloski samo ako su one jednokratne ampulice Bebisol, koje otvoris i potrosis. Moje iskustvo je najbolje sa rastvorom joda koji se pravi u apoteci i rok vazenja mu je 5 dana. Ja ne bih nista dirala do ujutro, sacekala bih da vidim, mozda je neka prasina iziritala, mozda je rukicom prodrljala, ako je tako nesto banalno proci ce od sebe samo. Ako nije, da znas da se uvek oba oka tretiraju, iako ti deluje da drugo nije uhvaceno, cesto bude ali manje. Ajd, viricu sutra ovde sa posla pa cemo biti pametniji. user posted image ljubim

Ako je samo okice, tesko da ce dobiti temp od toga! To bi trebao da bude neki zesci konjunktivitis!

< Poruku je uredio Torbica -- 5.11.2014 21:03:08 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Konjuktivitis
5.11.2014 21:12:07   
milicicak
Hvala user posted image
Isprali smo oci i nos pa cemo da vidimo.
Ja u kuci imam samo Fiziomer i Baby sol, imam trip od otvorenog fizioloskog...
Hvala jos jednom, stvarno si divna user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Konjuktivitis
6.11.2014 13:38:24   
Torbica
Nadam se da je sve ok!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Konjuktivitis
6.11.2014 18:16:21   
milicicak
Samo da javnem, stanje je isto, i dalje imam crvenila ali ne ide na gore. Zvala dr, kaze ispiranje fizioloskim i hloramfenikol ako se pojave krmelje i jace crvenilo...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Konjuktivitis
6.11.2014 19:32:08   
Torbica
user posted image super!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 15:46:42   
choopa choops
I se jutros probudila i bilo joj je modro ispod desnog oka. Znači podočnjak joj je bio onako kao modar, crven ne znam ni kako bi opisala. Nakon nekog vremena se povuklo. Onda je odspavala, i opet se pojavilo?! Ona inače ima podočnjake (na majku user posted image ) i kad se probudi sva je ptečena, ali ovo je bilo skroz drugačije. Prvo sam mislila da se nije nečim udarila, ali valjda ne bi prošlo pa se opet pojavilo. Može li biti konjuktivitis? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 17:03:01   
Ana RR
Choopo, nemam pojma, obično budu crvene oči. Baš sam danas htela da pišem u ovoj temi, vidim sad da je aktivna pa se zapitah jesam li ja pisala ili šta user posted image Marko se jutros probudio zalepljenih kapaka, jeeedva je otvorio oči. Poludela sam, majke mi. Juče smo bili u domu zdravlja, ali izgleda da treba i treći put da ga vodim user posted image stavljam mu dexametazon-neomicin kapi, juče ih je dobio za nos (inače su za oči i uši)u nos mu kapam sa ogromne visine da slučajno ne bih onim pipkom dodirnula nozdrvu user posted image A da zlo bude veće, mene od jutros boli grlo, kijam i svrbe me oči user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 17:15:05   
choopa choops
Evo sad se probudila i kad je budna ništa, nakon nekog vremena joj se to zacrveni?! Moraćemo kod doktora sutra izgleda, a ne da mrzim da idem jer je tamo sada haos!

Ana, ako su mu zaljepljene vrlo vjerovatno konjuktivitis. Mi za to uvijek dobijemo terapiju deksametazon kapi i hloramfenikol mast(1%)

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 17:22:03   
Ana RR
Joj jeste, mi smo bili tri puta ove nedelje i stvarno je ludilo. Njoj je samo ispod oka crveno, nije unutar oka?

Imam i hloramfenikol, samo ne znam kako da mu stavim. Probaću večeras dok bude spavao. Mamin sin, ne voli da mu se petlja oko očiju. Jutros je baš bilo gadno, beonjače skroz krvave, naduvene oči, grooozno. Sad je već malko bolje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 17:31:14   
serpica

IZVORNA PORUKA: choopa choops

I se jutros probudila i bilo joj je modro ispod desnog oka. Znači podočnjak joj je bio onako kao modar, crven ne znam ni kako bi opisala. Nakon nekog vremena se povuklo. Onda je odspavala, i opet se pojavilo?! Ona inače ima podočnjake (na majku user posted image ) i kad se probudi sva je ptečena, ali ovo je bilo skroz drugačije. Prvo sam mislila da se nije nečim udarila, ali valjda ne bi prošlo pa se opet pojavilo. Može li biti konjuktivitis? user posted image




Dok cekas da ides kod dr nakapi joj svog mleka u okce,ne moze da steti a moze da pomogne,mojoj skoro zakrmeljilo oko ja dva dana po malo kapala svoje mleko i proslo...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 17:47:21   
madre
cupo, po tvom opisu ne bih rekla da se radi o konjuktivitisu i neko vreme bih samo pratila, ne bih je odmah vodila u dzuser posted image
ovo vreme kakvo je prosto garantuje da cak i kada jeste konjuktivitis u pitanju, da se radi o virusnom i u tom slucaju ne bih koritila nista sem fizioloskog rastvora, sto vise ispiranja i brisanje od spoljasnjeg ugla oka ka unutrasnjemuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 6.12.2015 17:49:34 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 18:14:04   
choopa choops
Ana mojima je isto bio problem staviti hloramfenikol user posted image Sjećam se da smo L jednom držali i da smo pola tube potrošili dok nismo ubacili.

Serpi to sam i ja pomislila. Ili ću fiziološki da stavim što kaže madre. Samo da se ne razvije stvarno u konjuktivitis...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 18:30:41   
Ana RR
Kad je bio manji stavljala sam mu kad zaspi pa povučem kapak i istisnem kremu. Ne znam da li ću uspeti sada, valjda se neće probuditi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Konjuktivitis
6.12.2015 20:48:40   
branki*
Mene taaako svrbe oci,pogotovo desno,samo se nadam da nije konjuktivisuser posted image
A,choopo,identicno ima boka na oku,ispod oka od pre dva dana,ja ispiram fizioloskim i mazem hloramfenikol,ali isto ne uspevam da ubacim u okouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Konjuktivitis
3.1.2016 9:14:43   
Mala Elena
A kako leciti konjuktivitis u trudnoci ? Mislim da samo fizioloski nece odraditi posao...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Konjuktivitis
5.1.2016 8:50:55   
jess021
ME, slobodno stavi Hloramfenikol, nece uticati na trudnocu, to je spolja i lokalno tako da ne brini.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Konjuktivitis
5.1.2016 11:33:54   
dijana1*
ME konsultuj se sa dr. Po meni su tobrex masti i kapi najbolje.
Uros se jutros probudio sa krmeljavim ocima. Isli smo kod dr. i dala nam je tobrex kapi 3x1 ali uzela sam na svoju ruku i mast pa cu mu uvece stavljati.
Rekla je da kapamo kapi 5 dana ali iz dosadanjeg iskustva to je malo i vratice se infekcija 100 posto tako da cu terapiju produziti na 10 dana.
Kosta se isto tako mucio sa konjuktivitisom dok nisam otisla kod ocnog i terapija je trajala 15 dana. Od tada vise se nije vracalo. 5 dana je bas malo.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Konjuktivitis
5.1.2016 17:53:58   
choopa choops
Dijana nama dr uvijek kaže da terapiju nastavimo još dva dana nakon posljednjih simptoma infekcije. Znači čak i kad im oči budu na izgled čiste, još dva dana im stavljam kapi/mast...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Konjuktivitis
18.4.2016 0:58:26   
choopa choops
I krmeljaju oči već par dana. Prvo sam mislila da je od prehladice, ali jutros je prilično začepila. Nema crvenila, samo sekret.
Stavila sam joj noćas hloramfenikol, ne mogu da se peglam da idem u DZ, nadam se da neće trebati jača terapija, onda ćemo morat.
Nego koliko puta da joj stavljam? Zaboravila sam skroz kako ide? Ujutru i uveče? Ona sad ima 1g i 2mj.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Konjuktivitis
18.4.2016 9:37:39   
branki*
Choopo,da ujutru i uvece,a kupi joj i one tobrex kapi ili tobradeks,dva puta po jednu kap,slobodno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Konjuktivitis
2.6.2016 14:45:41   
Petrusa
ALERGIJSKI KONJUKTIVITIS
e pa drage mame da vam pomognem. Mi smo zaradili alergijski konjuktivitis pre 7 dana. Okice su mu bile u pocetku rozikaste, dobili smo tobrex kapi i nista se nije povuklo. Zatim je dr premisala hloranfenikol mast i to smo mazali 3 dana da bi mu juce oci postale tamno crvene. Jako se pogorsalo. Dobili smo uput za ocnog lekara i prepisao je TROBADEX kapi i verujte posle jednog stavljanja beonjace pobelele. Jako smo presrecni. Znam da u njima ima kortikosteroida ali od par puta stavljanja sigurno mu ne moze biti nista a pogotovo kad vidim da mu se stanje pre tih kapi jako pogorsavalo. Nadam se da sam vam pomogla. Bebica je stara 8 meseci .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Konjuktivitis
2.6.2016 14:47:47   
Petrusa
Pogresila sam TOBRADEX kapi.

(odgovor članu Petrusa)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Konjuktivitis
2.6.2016 15:06:24   
Mala Elena
To je onda bas zaznut konjuktivitis. Nama je do sada pomagao hloramfenikol u kombinaciji sa gentokulin kapima..

(odgovor članu Petrusa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here