|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 11:49:25   
Anoniman
ma, da....ne shvatam ljude - kakva sramota! jedan zivot imamo, treba da ga prozivimo kvalitetno, a takvi napadi i depresije i razni drugi problemi ne doprinose kvalitetu, a mogu relativno bezbolno da se rese, pa zasto to ne uraditi.
jedna moja ucenica je psiholog-psihoterapeut i kaze da je strasno sa kakvim se problemima ljudi nose, a pogotovo sto je cesto u pitanju mlad svet.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 12:06:21   
indy_25

IZVORNA PORUKA: ksena

mislim da psihijatri samo prepisuju lekove, a psiholozi su ti koji se bave podrskom i resavanjem tih dubljih problema. jedna moja drugarica je imala slicnih problema, na psiholoskoj bazi je sebi prouzrokovala mnogo fizickih problema (jako ubrzan puls, osecaj gusenja i cak osecaj da dozivljava srcani napad). posete psihologu ili psihijatru (ne secam se) su joj jako pomogle.


Jeste uprqvo tqko.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 13:01:06   
jovicaa
mama mi radi u psihijatriji 20 godina i naslusala sam se svakakvih prica i nazalost dosta mojih prijatelja je bilo ili je i dalje na lecenju.. pa iz prve ruke znam da ih bas briga za tebe, prepisu ti lekove i cao, a ni sa psiholozima nije bolje...
jedino privatno mozes imati pristojan tretman. ja sam htela da idem kod psihologa, ali cemu, ni ne trude se da ti pomognu. probajte da pricate sa nekim iz okoline ko bi mogao da vas razume, meni je to puno pomoglo...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 13:06:50   
nencydrew
Da,jedno vreme cela nacija na bensedinu!user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 13:08:17   
Anoniman
razgovor sa ljudima iz okoline mislim da jos manje moze da pomogne nego razgovor sa nekim psihologom koji ti se bas ne posvecuje i to iz vise razloga. Prvo, okolina je ta koja cesto pogorsava problem. Drugo, o nekim stvarima je ponekad lakse razgovarati sa nepoznatim ljudima, nego sa ljudima koji su nam bliski jer se mozda stidimo svog problema ili se plasimo da se to moze u nekom momentu upotrebiti protiv nas. Trece, za suocavanje sa nekim ozbiljnijim oblicima, okolina nema dovoljno znanja (a cesto ni volje) da pomogne. Pa ako odete kod jednog psihologa-psihijatra i on vas ne slusa i ne pomaze, trazite drugog, treceg, petog...nemoguce je da bas niko nije spreman da odradi svoj posao kako treba.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 13:11:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nencydrew

Da,jedno vreme cela nacija na bensedinu!user posted image


mislim da to ima veze i sa vremenom, nazalost. nedavno smo gledali dokumentarac o argentini i bankrotu u zemlji i kako je to uticalo na zdravlje stanovnika. Jako tuzni grafikoni. Mislim da je bolje biti na bensedinu, nego dozvoliti da te strefi srcka, da dozivis nervni slom ili vec sta...

(odgovor članu nencydrew)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 13:14:48   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: nencydrew

Da,jedno vreme cela nacija na bensedinu!user posted image

i meni se gadi sto je tako, ali tako je. ...
mislim da razgovor sa nekim iz okoline moze da pomogne. naravno ne sa bilo kim, ako postoji adekvantna osoba. ja sam sate i sate provodila pricajuci sa svojim ocem o problemima i to mi je jako puno pomoglo! bukvalno kao psihoterpija.. ali retki su ljudi kao sto je on, to stoji... on je jako puno proucavao psiholoske probleme, i prepun je razumevanja
ako je u pitanju neki ozbiljniji problem koji vec izaziva i fizicke nemire ili uopste ozbiljniji problem, onda je naravno potrebna pomoc strucnog lica. a psihoterapija vise ne postoji u drzavnim bolnicama. razgovor da, ali psihoterpija se placa

< Poruku je uredio jovicaa -- 10.4.2011 13:16:37 >

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 13:44:14   
Olga75
depresije i psihicki poremecaji neretko imaju i organsku podrsku pa se cesto mogu izleciti samo lekovima

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Problemi u glavi
10.4.2011 21:56:06   
nencydrew
Polako se razbija i taj tabu, ali se o tome još ne priča javno.U biznis firmama na Zapadu Moraju da idu kod psihoterapeuta, kao što idu kod zubara.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Problemi u glavi
11.4.2011 9:29:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ksena

razgovor sa ljudima iz okoline mislim da jos manje moze da pomogne  


Sa ovim se ja ne slažem.... Ja sam baš najveću podršku imala od svoje najbliže okoline... Ljudi su videli da mi je teško i stvarno su činili sve da se nasmejem... Trebalo je vremena, ali su uspeli... Shvatila sam kako divne prijatelje imam i porodicu koja me podržava i da je to veće bogatstvo od bilo kojeg stresa na ovom svetu. Našla sam razlog za svoju bezuslovnu srecu, kakvi god problemi da naidju, uvek gledaj veću sliku. Ne dozvoli da od jednog drveta ne vidiš celu šumu!
Žao mi je ako pojedinci nemaju takav oslonac u svojoj okolini..... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Problemi u glavi
12.4.2011 14:07:12   
magde
zdravo svima e tek sad sam nasla vremena da sednem i da napisem jedno veliko HVALA i da vidim da skoro svaka druga zena ima neki prelom i sta sad sad sam u veci problem u taj stomaacni virus samo molim bogu da mi silu da da sve ovo izdrzim kako je krenulo prvo Nikolina sa 4 infuzije pa dete vec skrenulo p a dobila gnijnu anginu pa opet infuzije pa ondak JOVAN proliv i 4 infuzije i ja sam totalno u hausu osecam se nekako izgubljeno sve me nervira i opet se pitam gde je moj problem postporodilna depresija ....hm ovakva nervoza me je uhvacala i kad nisam bila u takvo stanje.Pa ondak kako da rewsim problem samo sa dijazepame????a za psihijatar i nemam vremena kako cu da ostavim dece i odam dame neko saslusa a dece sedu kuci bolesne dodge mi da se jako isplacem pa da mi sve ovo jednom prodge .Rekla sam takva je bila moja mama uvjek se svagdala sa tatu ii to pred mojuh ociju a ja sam sve to gledala do kraja da vidim sta ce da se desi dok sestra nije mogla da slusa to eto zato smo danas razlicite ona je smirenija a ja NE........ima puno toga ali toliko imam vremena da spodelim svama drage moje.Jos jednom HVALA na razumevanje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Problemi u glavi
12.4.2011 14:11:54   
Verus
joj magde nisam ni znala sta vas je snaslo, bas mi je zaouser posted image

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Problemi u glavi
12.4.2011 14:12:00   
Olga75
Magde , samo polako , sad su ti deca bolesna i normalno je da si depresivna i zabrinuta a kad se to resi sigurna sam da ces naci vremena da odes kod dr na razgovor user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Problemi u glavi
14.4.2011 11:55:11   
magde
da vam kazem da su deca dobri .NIKOLINA je poclea da jede super ali jovan mi je pio 150 a sad samo 50 a isto na 3saate ali doktor kaze da je to normalno dok se ne regenerira dete.a ja?? pa ja sam jos uvjek pod neku nervozi ali videcemo kako ce da ide  ovako sami mozda ce nam biti bolje.....hvala vam opet

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 15:56:23   
lelaigor
Evo, i ja da se javim. Red je, otvorila sam temu, valjalo bi da napišem kako se stvari kod mene razvijaju.
Što se tiče kardiologa - relativno sam rešila sve. Imam neku slabu tahikardiju, pijem lekove i bolje mi je. Poenta je da je većina toga meni išla zbog nervoze. Treba da radim test opterećenja, ali sam mnogo bolje.
Što se tiče moje Darie, da ne čuje zlo, bili smo na pregledu na koji smo trebali da idemo. I navodno nema tu drugu anomaliju, a prva se povukla (pisala sam o tome i ovde i u negativnoj energiji). I dalje pijemo lekić, i kontrolišemo urin, ali će valjda sve doći na svoje.
Što se tiče mojih problema u glavi - bila sam kod psihijatra, i nije tako strašno kao što sam mislila. Imam neki anksiozni poremećaj. Dobila sam lekić, polako se privikavam na njega, malo me usporava, ali valjda tako treba, pričala sam sa ženom o svemu i svačemu, za prvi pregled kopala je jako duboko, i rekla da za 15 minuta priče ima dovoljno materijala (iz detinjstva i života) da bih ja imala zdravstvene i psihičke probleme kakve imam. Treba da idem na testiranje kod psihologa, pa opet na kontrolu kod psihijatra. Rekla je da ćemo se neko vreme družiti. I nije bilo samo: evo ti lek, i zdravo! Žena se u potpunosti zainteresovala za moj problem. Izvlačila zaključke iz najbanalnijih stvari iz mog detinjstva. A platila sam 50,00din. participaciju. Tako da se ne slažem, da će svaki državni psihić prepisati lek i od*ebati, jer neće.
I sa moje tačke gledišta skroz sam za odlazak kod psihijatra! Magde, indy i sve ostale koje ste napisale da se dvoumite oko toga....odite odmah! Što pre odete, lakše ćete rešiti sve to! Ja sam možda čak i zakasnila, jer dosta stvari koje me tište vučem još iz detinjstva, i na ovaj ili onaj način se to ispoljilo sada, uz sve što se posle još nadodavalo!
Ja sam otišla kod svog dr opšte prakse i tražila mu uput za psihijatra (neuropsihijatra), rekla sam da se loše osećam zbog Dariinog zdravstvenog stanja i da mi treba pomoć. I to je sve.
Hvala Vam svima koje ste me podržavale, i hvala za sve lepe reči...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 15:58:39   
Ana RR
Lelaigor, skoro sam naletela na ovu temu i baš sam se pitala kako si. Mnogo mi je drago da je sada bolje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:02:53   
lelaigor
Hvala Ana, mnogo sam bolje, imam još nervozne napade, ali ne pijem lek ni dve nedelje, pretpostavljam da ne može tako brzo da deluje. Ali osećam da sam bolje i da sam smirenija. Ne planem tako lako. A razgovor sa psihijatrom mi je za trunčicu ulepšao život. I znam da će mi posle svega, opet biti super, i da će jednog dana to sve biti iza mene. I da ću naučiti da se borim sa svim što me snađe, a ne da se to odražava na srce i na moje zdravlje.
Hvala puno!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:08:13   
*Alexx*
Lela, zvučiš TAKO pozitivno user posted image Baš mi je drago, zbog svega user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:10:14   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: lelaigor
I znam da će mi posle svega, opet biti super, i da će jednog dana to sve biti iza mene. I da ću naučiti da se borim sa svim što me snađe, a ne da se to odražava na srce i na moje zdravlje.
Hvala puno!user posted image user posted image user posted image user posted image


Slažem se user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:18:34   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Lela, zvučiš TAKO pozitivno user posted image Baš mi je drago, zbog svega user posted image



Jeste, naspram "one mene od ranije" mnogo sma pozitivnija; ne dam baš svakom da me izvede iz takta (čitaj:svekar; ali to je već druga priča), zdravstveni problemi se rešavaju polako jedan po jedan. Krenulo je lepo vreme, Dariu vučem svaki dan napolje...život je postao lepši. Jeste da pijem po 3-4 leka svako jutro i veče, ali nisu ni lekovi izmišljeni za bezveze nego da pomognu. A i lepo piše u mom potpisu...Always look on the bright side of life...I bright side mog life-a je upravo došao, kad sam sela i priznala sebi da imam problem. Žene, volim vas! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:22:10   
Anoniman
Hej LelaIgor user posted image Drago mi je zbog tebe , nisam ni znala sta se sve desava sa tobom , pratila sam samo tvoju devojcicu . Samo napred , isplivaces user posted image

Sto se tice bensedina i ostalih stvari , ne bi niko trebao da ih pije a da se ne konsultuje sa nekim dr .. Nekom takvi lekovi pomognu a nekom moze biti jos gore .

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:23:33   
Verus
bice sve to super lela, najgore je iza vasuser posted image
IZVORNA PORUKA: lelaigor


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Lela, zvučiš TAKO pozitivno user posted image Baš mi je drago, zbog svega user posted image



Jeste, naspram "one mene od ranije" mnogo sma pozitivnija; ne dam baš svakom da me izvede iz takta (čitaj:svekar; ali to je već druga priča), zdravstveni problemi se rešavaju polako jedan po jedan. Krenulo je lepo vreme, Dariu vučem svaki dan napolje...život je postao lepši. Jeste da pijem po 3-4 leka svako jutro i veče, ali nisu ni lekovi izmišljeni za bezveze nego da pomognu. A i lepo piše u mom potpisu...Always look on the bright side of life...I bright side mog life-a je upravo došao, kad sam sela i priznala sebi da imam problem. Žene, volim vas! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:26:12   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:28:05   
Vika
Lela, samo istraj, slušaj dr i sve će doći na svoje! Vremenom će se lekovi smanjiti pa i isključiti, a ti ćeš ostati vedra i nasmejana!user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Problemi u glavi
15.4.2011 16:30:13   
lelaigor
Ribizla, ne pijem ja lekove na svoju ruku, nikad. To su mi sve dr davali.

Verus, u pravu si. NAjgore je iza nas. Kada smo preživeli taj grozan pregled, sad je sve ok. Bilo je teško i Daria mi se opet malo istraumirala, ali ovaj put su bili malo više fer, dali su joj sedativ i pustili i mm da bude sa nama na pregledu, ali da ne skrećem sa teme, sve je mnogo bolje, i izgleda da će ići još više na bolje.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here