|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 7:48:12   
Trcosava
Tajčice, sve je zavisno od deteta. Neko dete protera jedno, nekoga drugo. Muku sam mučila sa Anom jedno vreme. Doručaj jogurt sa palentom sam joj davala, od silnih tih preparata ništa nije pomagalo.

Probaj da kupiš donat, pusti ga preko noći da izvetri i pomešaj sa nekim sokom od bresve (savet lekara ovde u bolnici) pošto mg bude baš bljak. Što više vlakana u ishrani, naravno što manje šećera. Čorbice od brokolija, kuvaj buranije...

Ani je mleko pravilo problem. Sada se to sredilo. Možda jednostavno ima lenja creva.

Sve dok ne završite na klistiru je dobro.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 8:39:07   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


Sve dok ne završite na klistiru je dobro.



Nama je dr rekla kolko god malo da kaki njima to puuuuunoo znaci. Posto kaki svaki dan to je odlicno. Tvrdju stolicu mozete hranom da sredite sigurno. Taj isolax ili kako se vec zove imam u kuci i nikad NIKAD ga nisam dala D. Procitala sam nuspojave i odustala (hahaha ja i nuspojave na lekovima jadno moje dete sa mnom). Ako je vec problem bolje mikroklizmice na bazi glicerina.

Cokoladu skroz izbacite. Ja kao Hitler zabranjujem da se D daje cokolada ako vidim da ima i najmanji problem. Babama i dedama i strogo zabranjeno da joj daju cokoladu bez mog aminovanja.user posted image Rekla sam im dacu vam ja onda D pa je vi gledajte kako se pati!!!!

Sto vise tecnosti, bukvalno nalivanje. Med ne bih davala jer med steze stolicu. Kravlje mleko isto tako zna da pravi problem. Sveze voce je super.

E sad homeopate tvrde da se klinom klin izbija i da recimo treba dati detetu mak. Mak inace steze stolicu ali sam ja bila jednom bas bas ocajna i dam joj mak kad se onaka ukakala. Da li je to slucajnost ili nije ne znam. On mene je nasledila taj problem ja sam se celog zivota patila do neke svoje 26te godine i onda sam sve regulisala nekim cajem iz nemacke i nemam pojma kako se zove caj ni nista ali kad sam popila samo kutiju tog caja posle toga vise nikad nisam imala problema. A verujte mi plakala sam na wc solji, pila caj od sene i pitaj Boga sta sve nisam.

Znaci bitno je da kaki svaki dan pa makar i svaki drugi, njima to znaci, za njihove stomacice je to veliko olaksanje.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 8:42:31   
Anoniman
i mi smo shvatili da nam je mleko napravilo problem. mesecima nije htela mleko i kakila je redovno, a onda je pocela da pije i evo haos. sad sam joj ga ukinula, ali nikako da se vratimo u stari ritam. jos je pocela da izvoljeva oko hrane i ne jede nista sto bi joj pomoglo. uz pretnje pojede vockice i popije cedjenu narandzu.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 9:18:50   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ako je vec problem bolje mikroklizmice na bazi glicerina.




Maximalno ednom mesečno, sve ostalo - pa i čepići je problem tj može još više da ulenji creva. Bitno je da aima svaki dan stolicu. Ana nije po 5 dana kakila.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 9:59:34   
Mala Elena
Nemamo bas problema sa zatvorom, evo upravo se okrenula na stomak , pustila rafal i prodje kaka kroz slojeve do nadduseka ! Brisi , ribaj user posted image
Pre mesec dana smo imali zatvor 3 dana al doktorka rece da je to normalno kod beba i da je cak normalno do 7 dana.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 10:04:16   
Anoniman
za laktulozu, sirup, pise da nema problema sa duzim koriscenjem, da se ne stvara navika.

(odgovor članu Mala Elena)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 10:08:08   
emicaa
Elena meni je pedijatar rekao da je normalno do sedmicu ako beba doji,meni to nije normalno ali valjda on bolje znaj.
Mi za zatvor što više masiramo stomačić,ako baš ne pomaže onda ima neki sirup od voćnog šećera.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 10:31:35   
Mala Elena
Ni meni nije , mislim nije mi bilo svejedno, jer posle idu cepici a ja bas nisam za njih user posted image
U bolnici smo mi od starta imali kaku , dok su se druge dve bebe mucile . Mame su bile tih dana najsrecnije kad vide kaku , vredna kao milion dolara user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 12:30:16   
Trcosava
Elena, imamo temu oko zatvora i pražnjenja creva kod novorođenčadi i tvrda stolica kod novorođenčeta. Ovo je ipak za stariju decu. OSim ako nemaš još jedno starije dete ( a ja to ne skapirah iz priče)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Zatvor kod dece
6.9.2014 12:48:25   
Mala Elena
Nemam starije dete, ali ovde svi imaju vecu decu, ja rekoh da podelim neko svoje iskustvo user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Zatvor kod dece
20.2.2015 11:22:51   
jelenan
Kada je L imao zatvor preporucili su nam da sto vise pije vodu, jede sveze voce i povrce i 1 kasika maslinovog ulja dnevno. Na opste zaprepascenje svidelo mu se maslinovo ulje i nismo vise imali probleme sa zatvorom user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Zatvor kod dece
1.3.2015 13:13:16   
mila83
Mi smo imali malo tih problemcica, samo je Mima unosila vise tecnosti, nije bitno,voda,supa,sokic,kompot i nije dugo potrajalo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jelenan)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Zatvor kod dece
1.3.2015 13:52:07   
veselicaa
Moje nisu imale nekih vecih problema,ali kukuruz secerac,banane i toplo mleko nama resavaju probleme.Moje vole da jedu musli a kako u njemu ima raznih zitarica i semenki,verujem da im dosta pomaze da imaju redovnu stolicu.Sveze povrce i voce takodje pomaze kod problema sa stolicom,kao i cajevi.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Zatvor kod dece
1.3.2015 14:15:02   
mila83
Samo banane moraju biti zrele dosta, u tom slucaju.Inace zatvaraju...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Zatvor kod dece
1.3.2015 14:18:55   
veselicaa
Ne,ja sam mojima uvek davala kada bi imale zatvor,tako deluju i meni.Cula sam da se ljudi zale da zatvaraju ali kod nas je obratno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Zatvor kod dece
1.3.2015 16:34:24   
mila83
Moguce, kazem ako su jako zrele banane nema sanse da zatvaraju,samo one tvrde nisu dobre u tom slucaju.Sad mi je to i pedijatrica napomenula jer pocinjem sa nemlecnom dohranom sa Teodorom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Zatvor kod dece
1.3.2015 21:42:20   
Mariya
Kod nas tj. kod Lu sok od sljive i kompot od sljiva resava stvar. Dam joj 1 juvitanin sokic i za sat/dva ona ide da kaki.
Mila, izmedju tvoje i moje bebe dan razlikeuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Zatvor kod dece
1.3.2015 22:23:55   
mila83

IZVORNA PORUKA: Mariya


Mila, izmedju tvoje i moje bebe dan razlikeuser posted image


user posted image a mi smo stariji jedan dan user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Zatvor kod dece
2.3.2015 14:41:41   
Bibilib
Meni je doktorka rekla ako duze vreme dete ima zatvor i kaki tvrdo,moze da dobije suljeve...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Zatvor kod dece
10.3.2015 13:41:46   
acalukic
hvala Bogu moji to nisu imali nemaju ni unuci,ali moze biti vrlo nezgodno imao sam priliku da cujem od komsinice kakav ima problem zbog sina koji ima zatvor

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Zatvor kod dece
10.3.2015 13:52:13   
majared
Nama pomaze kasica od sljive Juvitana i Nestle ovsena kasa sa sljivama. Sad se hvala bogu sredilo a bilo je cupavo

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Zatvor kod dece
15.3.2015 19:06:27   
Anarunika
Moja beba je imala zatvor 5 dana i baš se mučila. Problem smo rešili sa sapunčićem. Iskakila se odmah jednom i posle sat vremena još jednom onako baš ljudski.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 12:09:48   
World
Aleksa ima problem sa stolicom stalno, mislim da je samo redovno kakio prvih par mjeseci.. Mislila sam kad uvedemo dohranu da ce poceti redovno, medjutim nista. Otprilike kaki svako 2-3 dana i prilicno mu je tvrda stolica. Nekad i ne bude tvrda, ali rijetko se bas desi svaki dan. Evo sada vec cetvrti dan samo iskaki po jedno govance od oko 1-2 cm i to je to. Ne znam vise sta da radim. Ne izgleda mi kao da se muci nesto toliko, ne place i to, ali ne vjerujem da mu je bas ok s obzirom da bas fino jede. Probala sam suve sljive na sto nacina, maslinovo ulje, kokosovo ulje, masnije supice domace, rijetku palentu sa svim i svacim, kruske, breskve, proso ovako i onako, amarant (cula sam da se i od njega ide u wc), jogurt, kefir u raznim kombinacijama, ponekad mu dam probiotik i obicno se sutradan fino pokaki, ali evo sad ni to ne pali. user posted image Kako da mu poboljsam probavu? Sta da radim?

Inace ga dojim jos, ne jede ad niti mlijeko neko drugo, od mlijecnih samo jogurt i kefir. Ne dajem mu nikakvu suvu hranu koja bi mogla pogorsati stanje.

< Poruku je uredio World -- 22.6.2015 12:17:55 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 13:09:52   
emicaa
World moja Teodora od rodjenja ima problema sa stolicom,kad je bila beba nije po par dana kakala.Od septembra se malo smirilo ide svaki dan ali naidje period kad je baš baš tvrdo,tako samo par kuglica pa naidje period kad je normalna.Pričala sam sa pedijatrom i on kaže sve dok je stomak ne muči da je to normalno,kao nekoj djeci traje do 4 godine dok se to reguliše.Uglavnom dajem joj neki sirup kad začepi,sokiće i dosta voća.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 13:36:09   
World
Ma ok je dok je samo dojeno da ne kaki, ali kad vidim sta sve pojede tacno se zabrinem..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Click Here