|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.6.2013 16:25:55   
Figaro88
Jancice to nije strasno,ta krv je obicno od fisureuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.6.2013 10:51:44   
Zemunka85
Moje dete ima skoro deset meseci, nije novorodjence, ali ja ne znam gde da pitam, pa cu ovde, LM ona cesto ima redje stolice. Cesto - jednom u dva tri dana, redje - ne proliv, ali recimo kao sto je normalna stolica novorodjenceta, malo guscnja, znaci nema oblik :-). Nekada budu sve ok neko vreme. Ne znam da li mi to govori nesto, ili se moze pripisati i vrucini, ukoliko joj npr dan vode posle voca, ili cak urinarnoj infekciji koju ima, jer me je DR pitala da li ima proliv. Sluzi i kr i nema. Nisam primetila da joj ista od hrane smeta, ali sada me zapitalo. BR stolica u danu je ok obicno dve, nekada jedna, tri. Znaci, da li je po koja redja stolica dopustena?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.6.2013 7:57:36   
Misha i Ljisha
ja sam pocela sa uvodjenjem cvrste hrane i pre neki dan sam joj dala sargarepicu. Kakila je evo tek danas treci dan. I to se napatila strasno jedno 40 minuta je plakala i stenjala, a govno joj je bilo tamno i nadam se da je izbacila taj cep koji se stvorio. Skuvala sam joj juce kajsije i to je ruckala a i dala sam joj tu vodicu u kojoj su se kuvale, dana sam joj skuvala breskvice nije ih jos jela ali sam joj evo sad dala opet da pije taj sokic. Da li je moguce da od sargarepe ima zatvor? I primetila sam da od jabuke ima strasne gasove. Da li uopste da pokusavam i forsiram ove dve namirnice ili da sacekam jos jedan mesec pa ponovo? Strasno mi je bilo dok je kakila, gurala me nogicama, drzala za prst, grebala me, udarala ma ja se sva preznojala dok jadna nije kakila. Poslednje govance koje je iskakila je svetlije boje i meske. Jel to znaci da je izbacila cep koji je imala?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.6.2013 8:00:10   
Trcosava
Ljišo, trebalo bi ad jeste, sad pratiš opet situaciju. Da sam na tvom mestu, forsirala bi jabuku - kuvane pomažu kod zatvora. Za svežu je ona još mala?


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.6.2013 8:03:03   
sandrina 85
Tako je i moj D pa sam prestala da mu dajem samu sargarepu, samo u kombinaciji sa jabukom ili kruskom, a kada jede sargarepu i krompiric za rucak onda pije sok od breskve i jabuke.. to mu je super kombinacija ili npr. dodam palentu u rucak, posle toga fino kaki user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.6.2013 8:09:38   
Misha i Ljisha
nisam ja njoj svezu ni davala. Ali kazem primetila sam da ima gasove strasne.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.6.2013 8:18:44   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

nisam ja njoj svezu ni davala. Ali kazem primetila sam da ima gasove strasne.

Znam da nisi, čim pominješ vodicu user posted image - sveža je najbolja za proterivanje. Ana mi nije imala problem sa šargarepom, ali je imala problem sa kruškom. Krušku joj ni dan danas ne dajem

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.8.2013 18:16:33   
majared
Evo i mene sa pitanjem. Moje dete ima tri ipo meseca, grcevi su mu uglavnom prestali ali mu jos uvek dajemo espumisan. E sad, na nekoj od tema mame su se zalile da od espumisana beba ne kaki po tri, cetiri dana sto se desava i mom detetu. Da li je naka od vas imal takvo iskustvo i da li prestanem da mu ga dajem i da vidim sta se desava. Znam da je tolerancija do nedelju dana ali ovaj moj se toliko mucu pokusavajuci da kaki da mi je zao da ga gledam

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.8.2013 22:05:12   
minnica
Ja nisam davala espumisan, ppa mi ne kaki po 3, 4 dana. Isto se muči, ispušta gasove. Ne mora biti povezano sa espumisanom.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.8.2013 22:22:06   
Misha i Ljisha
majared prosla sam sve to,moja nije kakila i po nedelju dana. Nije vezano za espumisan i slobodno mu daj da se bar isprdi. A iskreno nista od "narodnih" lekova nije pomoglo, ni zasladjena kamilica, ni toplomer u guzu cak nije jednom ni od mikroklizmice kakila. Znaci strahota a bukvalno je jadna stenjala 48 sati. evo sad nas je proslo pu pu da ne ureknem od kad rucka kaki vise puta na dan ali ima osetljiv stomak i ima zatvor od sargarepe i jabuke. Tako da procice al izdrzi

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.8.2013 8:46:57   
minnica
Juče sam mu posle 6 dana bez kakenja skuvala slatku kamilicu. Nisam bila rada da mu dajem šećer, ali se toliko mučio da je bilo strašno za gledati. Elem, popio je 30ak ml oko podne i oko 1 se obilato iskakio. user posted image Stolica mu je normalna žuta, moćda malo gušća, ali nije čvrsta. Jutros je još jednom kakio sam od sebe i sad je zaspao. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.8.2013 11:02:22   
Misha i Ljisha
user posted image super. Nama zasladjena kamilica nije pomagala ali super ako vama pomaze. Probaj svaki put da stavis sve manje secera ili prokuvaj suve sljive sledeci put pa daj da popije taj kompotic. Ali kazem nama to nista nije pomagalo.Znam koliko je to olaksanje. I mi smo imali te periode da kaki dva dana zaredom i onda opet po nedelju dana da ne kaki. Ja i dalje smatram da nije normalno da beba ne kaki 10 dana ma sta rekli pedijatri. njih to ipak jako muci

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
9.3.2014 22:40:02   
reve84
Drugarice i ja sa problemom kakanja...moja smizla ima 3 meseca i evo vec 5 dan nije kakila....pije aptamil1. Vidim da je neko bas hvalio novalac it protiv zatvora pa bih probalaqli kako da joj dajem? Da skroz predjemo na novalac ili da kombinujemo aptamil i novalac jedno vreme ? Inace i nama ti narodni lekovi nisu pomagali..pomagajte.. Ne mmogu vise da gledam kako se muci.
Hvalaaaa

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.3.2014 20:32:28   
Sesilija 83
Uff problem..
evo i kod nas moja beba ima 2,5 meseca do pre 15 dana je samo dojila i super je kakila po 2-3 puta na dan .ali meni se toliko smanjilo mleko odjednom inace neznam zasto, da joj sad dodajem 3 obroka na flasicu Aptamila
,i od tad imamo problem, ne kako po 2 dana i ja joj kad je bas muci kad ima gasove raspovijem pelenu i savijem noge u kolenima onako do stomaka i ona se iskaki...
e sad vec tri dana mi ne uspeva pa neznam sta cu uuff ne bih bas da joj dajem zasladjenu kamilicu ali ako ne kaki isutra moracu nesto...
imace njoj i obicnu vodu koju popije dnevno oko70ml moram malo da zagrejem,jer kad je hladna nece da pije...

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.9.2014 11:00:52   
QueenJ
Drage iskusnije mame, nemam vremena da pročešljam forum, možda je već i objašnjeno negde... Molim za pomoć i savet. user posted image ima 40 dana. Samo je dojim. Imala je grčiće jedan period i davala sam joj Biogaia kapi. Primetila sam da je više ne muče, pa sam ih ukinula. Posle toga nije imala stolicu 5 dana. Ja sam joj "pomogla" 6. dana kremicom na vrhu toplomera... Tada se poprilično ispraznila, toliko da ne znam gde joj je sve stalo! user posted image Posle toga je par dana imala normalnu stolicu. Sada je kaka vrlo malo tečnija, ali dosta česta i obilna. Ona je vesela, raspoložena i lepo spava. Ali ja sam, kao neiskusna mama, zabrinuta. user posted image Treba li da budem?
Pisala sam i u temi proliv kod beba, pa ko pre odgovori... user posted image

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.9.2014 11:17:48   
New Mom
Nista ne brini, sve je normalno i za taj uzrast i za iskljucivo dojenu bebu.
A za dojene bebe je do 10ak dana normalno i da ne kake.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.9.2014 10:14:48   
QueenJ
user posted image Hvala puno! user posted image drugi dan već lepo kaki. Verovatno je samo izbacila sve ono što se nakupilo u crevima...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.9.2014 21:37:16   
big mum
Žene pomoć.

Zove majka dječaka od nepuna 2 mj (5.5kg) da li smije djetetu staviti glicerinski čepić.Nije kakio 6 dana i isključivo je dojen.Imače je zdrava beba.
Sjećam se da sam svom sinu stavljala te čepiće ali se ne sjećam u kojem tačno uzrastu.Zaboravila sam.

Rekla sam joj da smije ali samo pola pa kasnije ako nebude ništa onda ostatak.Ona je stavila malo više od pola i kaže da se odmah smirio i zaspao.Kenjkao je cijeli dan a zadnja dva sata je drečao i izvijao se.

Šta vi mislite smje li on tako mali cjeli čepić user posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.9.2014 21:41:52   
Milagros
Ja baš nebi stavljala te čepiće,bolje masaža stomaka,lagano kružnim pokretima i gimnasticiranje dječijim nogicama lagano u krug i uz stomačić.


_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.9.2014 21:46:40   
Milagros
Ili jedan obični štapić za uši neka umoči u baby ulje ili u neku drugu masnu dječiju kremu i polagano protrlja analni dio tj.da štapićem izazove crijeva na pražnjenje.Ništa agresivno,ja sam svojoj djeci tako radila,meni bezbjednije nego čepić,posebno ako mama nije sigurna u stavljanje istog.

_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.9.2014 22:03:08   
big mum

IZVORNA PORUKA: Milagros

Ili jedan obični štapić za uši neka umoči u baby ulje ili u neku drugu masnu dječiju kremu i polagano protrlja analni dio tj.da štapićem izazove crijeva na pražnjenje.Ništa agresivno,ja sam svojoj djeci tako radila,meni bezbjednije nego čepić,posebno ako mama nije sigurna u stavljanje istog.



Mama je viša med.sestra koja radi u Hitnoj,ovo joj je 3.djete.Radila je to sa 1.ali se ne sjeća u kojoj dobi.Radila je to izazivanje sa štapićem ali nije uspjela da izazove reakciju.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.9.2014 22:15:27   
Milagros
Meni je skoro uvijek palilo,mada moja curica je znala ne kakiti i po 10 dana,dok nije navršila 6 mjeseci i počela jesti kašice.
Neka mama koja doji,što više pije sok ili kompot od šljiva,to isto pomaže kod regulisanja stolice kod bebe koja doji.


_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.9.2014 22:23:58   
big mum
Hvala ti na savjetu user posted image
Moj je kakio svake srijede oko 12huser posted image bio je kao sat.
Ali toj bebici smeta i izgleda da ima lijena crijeva.Predlagala sam joj masažu pa nek kombinuje.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.9.2014 22:26:42   
Milagros

IZVORNA PORUKA: big mum

Hvala ti na savjetu user posted image
Moj je kakio svake srijede oko 12huser posted image bio je kao sat.
Ali toj bebici smeta i izgleda da ima lijena crijeva.Predlagala sam joj masažu pa nek kombinuje.

Upravo tako,malo masaža,malo štapić pa opet masaža i nek čeka,iskakiće se valjda do sutra,mislim poslije toga trebalo bi,a i da se bebi olakša.user posted image

_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.11.2014 18:08:38   
QueenJ
Osam dana ništa. Poslednja dva je muče gasovi. Masirala stomačić, pokušala sa štapićem i kremom... Ništa. Sad sam skuvala kompot od jabuka, daću joj samo vodicu. Ako se ne desi ništa, sutra ću probati sa zaslađenom kamilicom.
Samo 1 pitanje-čaj iz kesice ili biljčice iz zdrave hrane?

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here