|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 13:49:59   
emicaa
Jesi li probavala sa jabukom ili kruškom?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 13:53:11   
World
Jesam i kruske i jabuke i sljive i breskve.. nista..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 14:16:50   
emicaa
Jesi li probavala sa biljnim šećerom,možeš u vodu stavit da popije,Dori to omekša a smije svaki dan piti po 5 ml

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 14:24:55   
World
Nisam, sta je biljni secer?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 14:39:20   
daca77
Word, nama je skoro pomogao sirup Laktuloza, to je sineticki secer koji je sastoji od fruktoze i galakoze.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 14:42:02   
janabons
Jel si probala zasladjen caj od kamilice na prazan zeludac? Moja sestricina je kao beba imala problema sa zatvorom, to je jedino upalilo

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 14:51:29   
World
izbjegavam sinteticke proizvode koliko god mogu, a secere ne koristimo inace u ishrani.. mozda kamilicu da probam jos, ali ne znam koliko ce pomoci tako sama..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 15:52:56   
emicaa
Ovo što mi imamo se zove gatinar ali ne znam ima li ga i tu.Ali možeš pitati u apoteci.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 15:55:01   
World
Hvala zene.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 16:26:40   
Trcosava
World, Daco - Laktuloza, Laktakon (jedno te isto) nisu laksativi i od njih se neće prokakiti, već će novnastalo govance da smekšava. Pisala sam već sve na nekoj od stranica.

Pisala sam i ovo verovatno na nekoj od stranica oko pražnjenja creva kod novorođenčadi - ispipati stomak kada je opušten. Ako je mekan, ok je. Ako je tvrd - potrebno je što pre da se isprazni.

IZVORNA PORUKA: World

masnije supice domace,



Masna supa zatvara. Ne davati masnu supu.

Možeš da probaš još i ovo - potpiti seme lana u čašu preko noći, pa tu vodu dati da popije. Lan možeš da samelješ ili takvog staviš u neku kašicu pa da pojede.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Zatvor kod dece
22.6.2015 16:34:51   
World
Nije mu nikad tvrd stomak, a lan nisam uvela jos, ne znam da li je previse za njega od nepunih 11 mjeseci? Nisu mi laksativi rjesenje nikakvo, vise sam trazila savjete neke koji se ticu hrane, ne moze laksative koristiti citav zivot, a njemu je ovo ocigledno trajnije stanje..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Zatvor kod dece
23.6.2015 7:46:22   
Trcosava
Koliko sad čitam, lan može da se doda u bebinu ishranu od 8. meseca tako da nije rano. Samelji ga, pa u kašicu. A celo seme se potopi u vodu, pa se samo voda pije (koja postane sluzava)

Na drugom sajtu sam našla da se uvodi os 7+ meseci, postaviću ti oba linka.

KLIK 1 (ovde piše od 7+)

KLIK 2

Sa drugog klika ću ti samo ovo ovde izdvojiti, a ostatak pročitaj

''* Leči zatvor
Ukoliko vaša beba pati od zatvora, ovaj problem najlakše ćete rešiti ako u njenu kašicu ili jogurt dodate kašiku mlevenog lanenog semena. Ono je bogato vlaknima i supstancama koje pokreću “lenja” creva, čisteći ih i pomažući njihovo pražnjenje.''

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Zatvor kod dece
23.6.2015 7:52:40   
daca77

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

World, Daco - Laktuloza, Laktakon (jedno te isto) nisu laksativi i od njih se neće prokakiti, već će novnastalo govance da smekšava. Pisala sam već sve na nekoj od stranica.



Trco, ono sto je najbitnije je da smo se mi nakon 2dana uzimanja lepo pokakili i od tada kuc kuc u drvo nemamo problema sa zatvorom...za sada kruska sve resava, a onda ni ona nije pomogla.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Zatvor kod dece
23.6.2015 8:03:26   
Trcosava
Daco, da ali opet - zato što je ono novonastalo vršilo pritisak na creva pa je isteralo i ono staro napolje.

Od laktacona neće biti ništa detetu niti će se 'navući' niti ulenjiti creva. Meni je Ana na njemu bila oko 2 godine konstantno. Svaki dan, sa sve povećavanjem doze.
Anu je kruška najstrašnije zatvarala (i to pre nego je napunila godinu dana) - probati sve pa šta upali.

Bitno je da se beba/dete olakša

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Zatvor kod dece
24.6.2015 12:34:52   
World
hvala trco, dacu mu onda i lan.. sto se tice krusaka, zakljucila sam da neke vrste djeluju na stolicu i to one slatke skroz, a one sto su kao tvrde i malo manje slatke zatvaraju...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Zatvor kod dece
24.6.2015 23:23:02   
branki*
Slobodno mleveni lan,ima da se kupe kesice u bioducanima,vec samleven.ja bozi trpam u sve i svasta,jako je dobar za probavu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Zatvor kod dece
15.7.2015 15:12:12   
vikiveki
Moj srednji sin je jedno vreme imao problema sa zatvorom,pa sam mu ja počela davati mleveni lan i jako brzo se sve stabilisalo.Inače mleveni lan,mekinje i kim ja koristim svaki dan ujutru i uveče isto zbog probave

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Zatvor kod dece
5.3.2016 11:53:01   
Trcosava
Žene da li je neka detetu davala Makrogolaxan od Ivančić i sinovi?
Mala joj ima problem, sve moguće sam joj rekla. Ne pije mleko, jogur pije. Ima 20 meseci.

Fora je što čitam za taj neki prašak i tamo piše samo doza za decu od navršene 3. godine. Pedijatar rekla da joj da, a u apAteci kažu nikako.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Zatvor kod dece
5.3.2016 11:56:08   
World
E da vam kazem sta je na kraju nama pomoglo, kokosovo ulje, eksta djevicansko, po kasicica-dvije na taste. A. voli da jede tako na kasicicu, ali moze se staviti u neku tecnost pa da popije, ako nece da jede. I nema vise problema sa stolicom. Kljucno je uzeti na taste, inace nema efekta.

< Poruku je uredio World -- 5.3.2016 11:57:09 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Zatvor kod dece
5.3.2016 11:57:10   
Trcosava
World ti našla kokosovo ulje u tečnom stanju????user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Zatvor kod dece
5.3.2016 11:58:22   
World
Trco, u treba da stoji na sobnoj temperaturi, u tecnom stanju je ako je na t od 24 C i vise, a ispod toga se stisne. Ali nije bitno je li tecno ili cvrsto, bitno da ga pojede. Ako nece cvrsto, samo ubacis teglicu malo u toplu vodu.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Zatvor kod dece
5.3.2016 11:59:43   
Trcosava
Znam da je u čvrstom stanju, zato te i pitam. A šta ti znači extra devičansko? Da nema dodatka palminog ulja ili da je bio? ili hladno stiskano?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Zatvor kod dece
5.3.2016 12:04:58   
branki*
i moj b je usao u ovaj zacarani krug,on svesno zadrzava stolicu i napravio je zacarani krug,govance je sad cvrsto i boli ga i onda se on stisne i pravi veci problem.dajem mu portalak dva puta dnevno po kasicicu,kupila suve sljive.kokosovo ulje mu inace dajem svaki dan,zdravo je,nisam znala da mora da se pije na prazan zeludac,ja davala bilo kad,promenicu sad to.poslednja 4 dana imao svaki dan stolicu,juce nije,videcemo danasuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Zatvor kod dece
5.3.2016 12:05:03   
World
Ljeti obicno bude skroz tecno, ne utice mu agregatno stanje na kvalitet, samo ga ne treba drzati u frizideru jer onda postane kao kamen, nema teorije izvaditi. Ekstra djevicansko, prvo hladno cijedjenje, nerafinisano. Ne smije imati nikakvih dodataka. Obicno pise na njima sve to. Mislim da u Srbiji ima ono neke marke Beyond (mada moze i bilo koje drugo koje nadjes). I bitno je jos da je SA mirisom, posto ih ima i bez mirisa, a to onda znaci da je vec bilo nekako preradjivano.

A ti si nisi u Srbiji, sad vidim. Jos bolje, mozes tamo naci i boljih ulja.

< Poruku je uredio World -- 5.3.2016 12:06:25 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Zatvor kod dece
5.3.2016 12:08:19   
Trcosava
Branki, to ti je mala doza portalaka za njega.
5ml daj, ako ne radi radnju. Povećaj na 8. 100% garantujem da ne stvara zavisnost jer ga je Ana pila pune 2 godine svaki dan. Krajnja doza joj je bila 10ml 2x dnevno. Znači ukupno 20ml. Tad je imala 3 do 4 godine.

World, ne treba mi za mene. Drugarka iz Bosne muči muku. Gde si uzela to tvoje, da joj kažem da kupi. Ja ovde imam milion sajtova sa bio kokosovim uljem, samo je papreno skupo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here