|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 0:58:11   
vikiveki
Ih dobri ste vi...ja sam u grupi pre neku god. imala devojčicu koja kući ništa nije htela da jede tj. malo šta je jela,bila je baš mršava.I mi smo pokušali u vrtiću svašta,ali ništa nije urodilo plodom,a onda meni padne na pamet...više je nisam silila da jede,nego njen ručak ostavim i pravim se da je ne gledam,tao je prošao 1 dan,a drugi dan je sama prišla kada je mislila da je niko ne vidi,kada smo otišli u kupatilo...i pojela je sve sama u nekoliko zalogaja.Tako je i narednih dana bilo a onda sam rekla roditeljima i tako su i oni kući i počela je sama da jede bez teranja

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 1:05:05   
Ivanka 75
Ja sam tako oduvek radila sa Ivom, stavim tanjir ispred nje, bez reci, samo kazem "prijatno", on gleda, istrazuje sta je na tanjiru.
Dok je bila manja, 2-3 god, dok jede sulu samo joj pruzim cevcicu a ona radosna posrce supu za tren user posted image
Tada sam znala i da joj ukrasavam tanjir, rasporedjujem hranu u neke oblike, svidjalo joj se to.
Jedino nisam dozvoljavala da brlja po tanjiru tipa "ne svidja mi se, necu da jedem", to sto ti dam to je za jelo, nema biranja.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 1:05:52   
mila83
Eto,mozda je privlacila paznju na taj nacin ili joj se nije svidjao taj pritisak...
a o tome sta sve roditelji rade da bi deca jela,bolje da ne pisem...bar kad je T sada u pitanju,ovo dvoje su ok.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 1:15:01   
vikiveki
user posted image tako i ja radim,ponudim im i nema teranja...u tome većina roditelja greši,jer terajući i moleći decu da jedu oni kod njih stvaraju odbojnost prema hrani.Sećam se kada smo bili mali i kod tetke u gostima,ja i moj brat kada sednemo da jedemo sve je super a kada za sto sednu naši rođaci baba odmah sa prutom pored njih stoji da bi jeliuser posted image i naravno kome bi se jelo u takvoj atmosferi,uvek su bili mrckeljavi... a ja i moj brat smo sve jeli,imala sam osećaj da su tetka i baba nekad bili malo i zavidni,kako to mi tako da jedemo a ovi njihovi ništa

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 8:07:21   
Rosita

IZVORNA PORUKA: mila83

Joj Rosita,moj sin ima 5 godina i dalje sav takav,ne daj Boze da bude nesto lepljivo,masno,prebira po jelu ako nesto slucajno mu se ucini cudno..jede sve ali ne voli da se prlja kada jede,odmah se pere ili presvlaci..ne voli kada mu lubenica curi npr. ili neko voce...ne voli ruke da prlja.
I mi smo to nekad radili,kao i ti,pocne da gnjavi , pa ga mi hranimo.


Pa da, kad gnjavi ili malo jede, sto kaze Ivanka uvek su tu dva pribora, malo on, malo ja. Mada bi sve i uvek mogao sam, majka ko majka... ma ni ja ne volim da mi se cedi lubenica ili breskva niz bradu, pihhhh. Ja to isecem pa prstima ubacujem zalogaje :)


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 9:06:09   
mila83
Seckam i ja klincima ,a nama secem komade,pa se ne ulepimo,ne volim ni ja..Ali Dimi bas preteruje,nije hteo nista u ruku tako "ljigavo". Ispocetka nije hteo ni kivi,paradajz,krastavac..sve vodenastije tako,tek posle nekako ,da uzme u ruku,kada je vec probao..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 11:12:58   
World
Mi smo nekako par mjeseci nakon zapocinjanja dohrane pustili anu da sama brlja, kasikom, rukom, ono suput dok je hranimo i tako se naucila da jede, mislim da je prije druge godine sama uveliko jela. Jeste ono da je prosipala svuda, ali nema veze, sad pojede supu bez problema, a i sve ostalo. Jedino je malo problem sto sve zivo mora da jede kasikom ili viljuskom, nekad i noz ubaci u sve to iako joj ne treba.. ne znam na koga je, ja obozavam rukama da jedem..user posted image ako slucajno padne neka kapljiva necega to je haos, mora odmah da se obrise po cijenu zivota, a jede stvari jednu po jednu, nikako u kombinaciji i to joj moram stavljati u njenu tacnu tako sve jedno po jedno. Npr. prvo pojede jaje, pa onda sklonim tanjir pa stavim jogurt, pa ako ima jos nesto onda moram sve skloniti pa staviti sledece i tako.. Al ajd, bitno je da jede. Nismo je nikad tjerali ni maltretirali, ako hoce hoce, ako nece molim lijepo, jesce kasnije kad ogladni. A ona trazi da jede kad ogladni, rijetko je imala faze kad ne jede i ne trazi, obicno joj se nesto desavalo tada. I sad vidim da se isplatilo to sto sam stalno morala da cistim i nju i kuhinju nakon jela. user posted image
Aleksi sam pocela da stavljam kuvane komadice povrca kad je poceo da jede, od 6 mjeseci, i puno je on to bolje sam jeo nego kam mu dam, nekako kao da sam zna koliko mu treba i da stavi i zvace i sl. Blendano je jeo mozda mjesecak dana i onda vise nije htio pa sam gnjecila, sjeckala, a sad sa 11 mjeseci jede skoro sve kao i mi, malo mu nesto isjeckam ako su bas veliki komadi. Uz to jelo obicno on dobije nesto da gricka rukom (ovih dana se navukao na hljeb, valjda mu odgovara da cese zube), sve on to fino porucka, ili kasiku da brlja po tanjiru, pa on nas 'hrani' usput dok mi njega..user posted image
Napisah roman, ali poenta price je da se treba malo pretrpiti sto se tice prljanja i vremena i dati djeci da sama jedu sto ranije, bolje ce nauciti. Sad gledam kako je to dobro, kad bih ja sad stigla oboje da ih nahranim, recimo, a ovako Ana sasvim fino sama jede.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 11:47:54   
mila83
U pravu si sto posto World.To je i prirodno i spontano nekako.I logicno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 12:47:31   
Rosita
Ma, u prevodu- samo mame trebaju da olade. Jelo, kakenje, piskenje i slicno su prirodne stvari i ako se tako postavis sve je lakse... ali tesko je nekad se obuzdati. Vrtic je tu isto dosta dobra stvar. Evo kod D, oni su grupa u proseku od dve godine, ima ih do tri meseca mladjih i tri starijih. Ovi od dve navise svi jedu sami. Tu i tamo ih podsticu, ali umjeju da jedu. I skinuli su pelene svi. A u septembru im dolaze novoupisana deca i vaspitacice kazu da njima uvek treba mnogo vise pomoci.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 12:55:02   
emicaa
Ja stavim pred T tanjir i jedna kašika njoj jedna meni.Ona pokušava sama ali i ja joj ubacujem.Kad vidi da joj sve ispada iz kašike onda počne rukom ubacivati u usta a kašiku ostavi user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 12:59:46   
veselicaa
Emice oni se najlepse najedu kada jedu rucicama,ja mojima nikada nisam branila da se tako hrane.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 13:13:55   
vikiveki
Ma ja sam moje pustila i u početku su jeli rukicama,ali opet kažem u vrtiću su od drugih videli kako jedu sa viljuškama i kašikama pa su i oni počeli.Da bi mi pokazali koliko su veliki često su znali da uzmu kašiku i da kao jedu sami supu,naravno više bi završilo po njima nego u ustima,ali bože moj ,pokazali su mi da su veliki

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 13:17:01   
emicaa
Ni ja njoj ne branim,osim kad pokuša oprati ruke u supi,tad ja preuzmem pa je nahranim.Tako će se najbolje naučiti da jede sama,bolje i neka malo bude haos oko nje nego da je ja hranim do pete godine user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 13:24:18   
veselicaa
Emice i ja sam moju S pustala da jede rukama pa evo malo,malo pa ja moram da je hranim.Jednostavno je njoj dosadno da jede,jos ako A zavrsi pre nje onda ona odmah ustaje sa stola i kaze-ja sam se najela.A tanjir pun.Pogotovo sada kada preko dana pojede dosta voca,povrca koje imamo u basti,onda obavezno i neki sladoled pa se njoj apetit bas smanji i lakse mi je da je nahranim nego da razmisljam sta je pojela.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 14:17:24   
World
osim kad pokuša oprati ruke u supi,



ja ih pustim i da peru ruke user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 15:30:25   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Emice oni se najlepse najedu kada jedu rucicama,ja mojima nikada nisam branila da se tako hrane.


Vec sam pisala, njima je to sladje i kada jedu komade,zvacu i bolje osecaju ukus hrane nego kada je blendano.Ali sto Viki rece, odmah pocinju da uzimaju escajg sa stola, hoce da kopiraju nas i da budu "veliki" i to je normalno.Kako god, i cime god,bitno da jedu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Samostalno hranjenje
11.7.2015 0:28:18   
mila83
Teodora uspela danas "pinceta hvat": uzimala je male komadice hleba sa pavlakomuser posted image i stavljala u usta ! Nije samo gnjecila i igrala se,kao inace. Jos malo da izvezba zvakanje user posted image ,solidno je pojela,iako se malo zagrcavala,ali nista strasno,dok se navikne.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Samostalno hranjenje
11.7.2015 0:30:14   
vikiveki
user posted image za Teodoru,polako ali sigurno napreduje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Samostalno hranjenje
11.7.2015 0:32:54   
veselicaa
Bravo za malu princezu,veliki je to napredak kada krenu prsticima da uzimaju hranu i jedu user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Samostalno hranjenje
11.7.2015 0:34:55   
mila83
Znam,i ja sam bila jako srecna danas ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Samostalno hranjenje
11.7.2015 0:37:13   
vikiveki
Ako,ako i treba da budeš srećna i ponosna na svoju veliku curicu i velikog borca,duša mala

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2015 15:54:32   
vikiveki
Evo ova tema je vezana za male junake koji uče samostalno da jeduuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2015 16:00:33   
jovana jojo
Hvala viki...evo da i ovde napišem ovih dana D. pokušava samostalno da kašikom uzima hranu,pogodi on ponekad usta ,ali većinom promaši sve.Naravno uvek smo umrljani posle jela

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2015 22:54:12   
Mariya

IZVORNA PORUKA: mila83

Teodora uspela danas "pinceta hvat": uzimala je male komadice hleba sa pavlakomuser posted image i stavljala u usta ! Nije samo gnjecila i igrala se,kao inace. Jos malo da izvezba zvakanje user posted image ,solidno je pojela,iako se malo zagrcavala,ali nista strasno,dok se navikne.


Mila bravo za drugaricuuser posted image
Evo i ja sam ušla u temu da se pohvalim da je i moja H danas jela mladi sir prstićimauser posted image
Pre nekoliko dana sam joj ponudila lubenicu i nije htela, samo ju je gnječila, a danas je već stavljala zalogaje u ustauser posted image
A za L i njeno jelo....pisaću kad buidem imala vremena. Urniše me sa hranjenjem...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Samostalno hranjenje
22.7.2015 22:57:38   
jovana jojo
A prstićima im je najslađe jesti...i moj D. više voli prstićima da jede nego priborom za jelo

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here