|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samostalno hranjenje
23.7.2015 14:04:06   
mila83
Teodora jos uvek kako kad, zainteresovana je da jede sama prsticima, ali nesto brljavi sa jelom vec duze vreme... Sa svim ,vrucina izgleda... Ili zubi, opet svasta gura u usta i grize, bas se navlacimo sa hranjenjem.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Samostalno hranjenje
23.7.2015 15:52:19   
vikiveki
Moj najmlađi sin već lepo ručka sam u svojoj stolici, neće u ove obične stolice

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Samostalno hranjenje
23.7.2015 17:59:25   
amdn
ovaj nas je ranije jeo ko mecava, sad se molimo po sat vremena, jede i postavlja milion pitanja, i samo se vrti u stolici,
bas nam je problem sad da jedemo, stalno kaze kako nije gladan

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Samostalno hranjenje
23.7.2015 18:01:32   
jovana jojo
amdn,niste jedini, i mi se molima tako za svaki obrok...moja J. žvaće jedan zalogaj po 5 minuser posted image

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Samostalno hranjenje
23.7.2015 18:11:32   
vikiveki
Mene najmlađi u poslednje vreme zeza i samo se nećka kada treba da jede,kao neće neće a kada ga nateram da samo proba malo ukus,onda pojede sve jer je gladan.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Samostalno hranjenje
23.7.2015 19:48:17   
amdn
dobro je da nismo jedini, ja se bas nerviram sto jede toliko dugo, al valjda ce proci i ta faza
ali kaze mi vaspitacica u vrticu da je u stanju da gleda u tanjir supe 10 min a supu obozava.
ko ce ga znati sta mu se vrzma po glavi

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Samostalno hranjenje
23.7.2015 20:02:09   
veselicaa
Moja S jede sporo kada nije gladna ili joj se ne svidja jelo.Cim primetim da gnjavi sa jelom ja onda kasiku u svoje ruke i nahranim je.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Samostalno hranjenje
22.12.2015 10:45:43   
dejana007

IZVORNA PORUKA: veselica

Moja S jede sporo kada nije gladna ili joj se ne svidja jelo.Cim primetim da gnjavi sa jelom ja onda kasiku u svoje ruke i nahranim je.


Ista situacija. Svi me kritikuju zbog toga, kao nikad se nece osamostaliti. Ali kad ga vidim da se glupiora, da odugovlaci, ja ga nahranim. Jedino sto je dobro sto u vrticu jede sam - verovatno tamo mora a kuci ne user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 9:04:19   
eca89
Mamike da malo podignem temu! Moja A.traži kašiku da sama jede, kad ja krenem, ona otima i kaže dašuser posted image ! Kad joj dam t je ljudi strašno, nema gdje nema, ali trudi se, pojede ona, ali mrvu jednu u odnosu koliko pojede kad je ja hranim. Već duže vrijeme sama jede kruh, jabuku, krušku, bananu, plazmu.
Javite se mamike, kako su vaša djeca? Nekad uzima i rukicom, ma to vam je šou, ali ima super kontakt-tanjir- kašika-usta!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 9:11:46   
mama krava
user posted image user posted image user posted image BRAVOOOO!!!

Tako i treba, pusti je! Mora da se brlja i prlja... Ja sam ih stavljala u stoličicu za hranjenje na sred sobe da mi ne bi flekali zidove, a okolo novine. A kad su prešli za veliki sto, onda sam im postavljala jastuke na stolicu da budu viši i te jastuke sam prala kad se umažu, a za stoljnjak sam oguglala.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 9:14:48   
Sanjalicaaa
Ja nemam strpljenja da sam jede, i to je greska. Treba ih pustiti da se mazu i brljaju.
Sendvic, hleb, voce, sve cvrsto jede sam. Ali corbasto mu ja dajem. Mada kada mu dam proba par puta i onda odustane.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 9:15:35   
eca89
Ali, žao mi je ništa ne pojedeuser posted image biće gladnauser posted image !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 9:20:55   
vonavoj
I moja sama jede,i u vrticu ih forsiraju,naravno kad je previse corbasto,ne ume,ali uci se!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 9:21:14   
Trcosava
Ono što može sam da pojede (banana, hleb, jabuka) dajem da sam jede.
Kako da mu dam hleb namazan puterom i džemom?user posted image

Ani smo svojeremeno kupili neku hello kitty mušemu, tj kao stoljnjak je (pvc) pa mogu to da stavim na pod, ali ima da se akam sa pranjem. Možda su ipk bolje novine.
Sam lepo hvata grašak, kukuruz (dam mu da zobe kao kokoški). Supu mu ja dajem. On bi sve brljao prstima, kašiku nekad traži.

U kuhinji i tako imam linoleum dole, pa kad otopli i kad budemo jeli u kuhinji naravno da ću mu davati.
A, sad sam se setila da smo na ebayu naručili činiju koja se zalepi za sto i ne može da je mrda. Tad ću mu dati i kašiku jer on ima foru (s kaškom ili bez) samo da uhvati činiju i baci je pored stolice user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 9:33:06   
eca89

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

A, sad sam se setila da smo na ebayu naručili činiju koja se zalepi za sto i ne može da je mrda. Tad ću mu dati i kašiku jer on ima foru (s kaškom ili bez) samo da uhvati činiju i baci je pored stolice user posted image


Trco ja imam ovu činijicu zalijepim joj za sto onaj u stolici za hranjenje, pa trudi se ona, fazon je što neće da je ja hranimuser posted image !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 10:23:54   
mama krava
Eco, pa to je suuuuper, nemoj da se brineš. Neće biti gladna!

Možda nije tema, ali stvarno preterujemo sa maženjem dece. Ovo sam stvarno sakapirala na svom primeru. Treba od najranijeg doba da ih puštamo da sve što žele rade sami i da ih dodatno ohrabrujemo na više...

Prošle nedelje sam bila na roditeljskom sastanku u školi gde moja Nada na jesen treba da ideuser posted image ...i roditelji su svašta pitali...pa da li treba da znaju da pišu, čitaju...rešavju razlomke...mislim gluposti stvarno i kada su učiteljice videle sa kim imaju posla, tj sa roditeljima koji promašuju temu, one su nam rekle...

Ne treba decu da učite da pišu i čitaju, jer je to njihov posao i da će sva deca garantovano do kraja prvog razreda daznaju da čitaju da pišu, bez obzira na predznaje, ali da je DUŽNOST RODITELJA da ih OSAMOSTALE... da nauče da vežu pertle, da idu sami u WC, da vežu kosu, stave šnalicu, da ne zaborave jaknu ili ranac kada podju kući, da sami jedu, da operu ruke...

I ja sam se osetila prozvanom...jer dosta toga ova moja ne ume sama, samo zato jer ću ja to brže, bolje, bez mazanja i sl da uradim...

Mislite o tomeuser posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 10:29:17   
IvanaSK RR
MK, kod nas je obrnuta situacija. Moj sin je znao sve to da radi pre polaska u prvi razred, ali nije znao da cita, pise, sabira... Znao je osnovno, da napise svoje ime, brojeve do deset, neka slova.. I mi od prvog dana imamo problem sa ucenjem i skolom.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 10:49:31   
mama krava
Verujem da je on generalno takav tip, ali sigurna sam da ume da čita i da piše i da je to naučio u školi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 11:24:43   
Sanjalicaaa
Trco, kako je naziv te cinijice, kako da potrazim na ebay-u?


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 11:34:32   
Mala Elena
Trco pa ne kazu dzabe da hrana zavrsi svuda a najmanje u njihovim ustima user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Samostalno hranjenje
15.3.2016 12:02:18   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: mama krava

Verujem da je on generalno takav tip, ali sigurna sam da ume da čita i da piše i da je to naučio u školi.

Da,da,naravno,samo se razmisljam da je mozda znao vise,mozda bi bilo lakse i manje stresno...mozda..
A slazem se da ih trebamo osamostaljivati sto pre,znaci i roditeljima i deci.Moj sin je dosta toga naucio i u vrticu.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Samostalno hranjenje
26.5.2016 13:03:37   
mila83
Moja T sada hoce sama da jede,i otima se kada hocemo da je hranimo.Koristi kasiku,i kako kada,nekad je lepo drzi,a nekad izvrce. Viljusku nece,ostalo sve jede prstima,samo da iseckam.
A ostalo,tipa nekog mekanog voca,kolacica,peciva,proje..to sve jede sama.

Ne zeli da jede u hranilici,vec da sedi na obicnoj stolici kao i mi..pa joj onda podmetnem neko jastuce pod guzu da joj ne bude visok sto.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Samostalno hranjenje
7.11.2016 14:58:41   
branki*
meni boka od kada je posla u vrtic,znaci od septembra insistira da jede sama i ne daje uopstew da je hranim.obmotam je portiklom da se ne umaze i ona kasikom sama koliko pojede,toliko.i uopste nije losa sa kasikom,dobro barata.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Samostalno hranjenje
7.11.2016 15:06:01   
suzi kju
Uh...kad li cu ja pisati ovakav post kao Branki...
Ja bih samo da pocnu da zvacuuuuu user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Samostalno hranjenje
7.11.2016 15:20:41   
branki*
pisaces,suzi,videces,ubrzouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here