|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ragade
24.1.2010 22:52:48   
simke

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja sam imala uzasne regade na obe dojke,u bolnici sam dojila i plakala dok mi muz nije doneo Multimam lanolin.Prosle su za 2-3 dana.Jos neko vreme sam ih preventivno mazala ali nisam vise imala problema.


meni drugarica dala tu kremu...Da li je potrebno da je mazem cim se porodim bez obzira na to sto se mozda tada odmah nece pojaviti???


Mozes slobodno namazati cim se porodis,da bi pripremila bradavice za podoj.Multimam krema je na biljnoj bazi+lanolin,nece skoditi ni tebi,a ni bebiuser posted image Ja sam koristila Multimam komprese,kad su mi se vec napravile ragade(na kompresi ima gel slicnog sastava)i proslo me za 4 danauser posted image Eh,da mi je sad ova pamet nosila bih ih i u porodilisteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ragade
24.1.2010 22:53:45   
Anoniman
Jel se dobro sećam: Lanolin se ne mora spirati pred podoj? 

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ragade
24.1.2010 22:54:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jel se dobro sećam: Lanolin se ne mora spirati pred podoj? 


ne mora Tasha..
Simke hvala

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ragade
24.1.2010 22:55:49   
lothroniell
E devojke jel tacno da sa mazanjem Lanolinom treba poceti par nedelja pred porodjaj?

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ragade
24.1.2010 22:57:12   
Anoniman
Čitaj temu Priprema bradavica za dojenje

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ragade
24.1.2010 22:57:31   
simke
Ne mora Tasho i ne bi trebalo da se sapere,jer se onda gubi zastitno dejstvouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ragade
24.1.2010 23:51:49   
Didy
Imala sam samo malo bolne bradavice, na jednom mestu tek malo potamnelo, ali sve to je trajalo nekoliko dana. Ja sam koristila Lanolin krem Stojanović Pharm. Dobila sam ga na poklon pre porođaja i ponela ga odmah u porodilište, ali mislim da sam viđala po apotekama da nije previše skup. Meni je pomagala ta krema, mada sam posle shvatila da mora biti malo bolno dok ti bradavice ne očvrsnu i dok se ti i beba ne uhodate. Delovalo mi je da mi lanolin svaki put omekša bradavice, a prestalo je da me boli tek kad su skroz očvrsnule, tako da sam je posle izbegavala. Jesam ponekad mazala svojim mlekom i ostavljala grudi da se suše, skidala grudnjak kad god sam mogla. Navodno je tvoje mleko najbolja definfekcija grudi... A lanolin me je pomalo i nervirao, jer je toliko bio masan da su mi na nekim spavaćicama i pidžamama ostajale fleke.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ragade
1.2.2010 16:05:00   
Sunny
citam sva vasa iskustva sa "multimam" kompresama i divim vam se.
meni su te komprese toliko nagrizale ragade da sam imala neizdrziv, ostar, probadajuci bol kroz dojku pa do srca, cini mi se. jos uvek imam ragade na desnoj dojci (doduse, ne krvare, a nisu ni u najbolnijoj fazi) i pomaze mi najobicniji krem "pantenol" i indigo-plavi dezinfekcioni rastvor "gentiana violet" od 2%.

a da li neka od vas ima iskustva sa silikonskim bradavicama ?? (izvinjavam se ako sta vec negde o tome pisale)
da li u tom slucaju beba moze nepravilno da ih obuhvati, obzirom da ne moze cela areola da se stavi u usta (kao sto bi, inace, i trebalo sa "pravom" dojkom) i moze li ta vestacka bradavica da stvori ragade ili bebi probleme ??

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ragade
27.2.2010 22:04:32   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Sunny

citam sva vasa iskustva sa "multimam" kompresama i divim vam se.
meni su te komprese toliko nagrizale ragade da sam imala neizdrziv, ostar, probadajuci bol kroz dojku pa do srca, cini mi se. jos uvek imam ragade na desnoj dojci (doduse, ne krvare, a nisu ni u najbolnijoj fazi) i pomaze mi najobicniji krem "pantenol" i indigo-plavi dezinfekcioni rastvor "gentiana violet" od 2%.

a da li neka od vas ima iskustva sa silikonskim bradavicama ?? (izvinjavam se ako sta vec negde o tome pisale)
da li u tom slucaju beba moze nepravilno da ih obuhvati, obzirom da ne moze cela areola da se stavi u usta (kao sto bi, inace, i trebalo sa "pravom" dojkom) i moze li ta vestacka bradavica da stvori ragade ili bebi probleme ??


ja upravo pisala o silikonskim bradavicama u temi Dojenje-vaše iskustvo. Kažu da se bebeteško navikavaju na njih. To nije tačno! Moj bebac je odmah prihvatio! Beba praktično uvuče bradavicu u silikonsku bradavicu i tako sisa kao na cuclu. Čak i bolje. Mene silikonske bradavice spasiše!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sunny)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ragade
27.2.2010 22:08:09   
Modessty
Ja sam još u porodilištu imala rane na bradavicama. I krvarilo je kad ih samo dotaknem a da ne pričam koliko boli! Soasila me i spašava me Multimam krema. Ne komprese već krema. Jedna mis e bradavica oporavila, a na drugoj imam još po neku ragadu. Primetila sam da ako mi je bradavica izložena vazduhu bez namazane kremice, boli me i pecka. Kao da je vaduh još više isušuje. Kad namažem Multimam bol prestaje. U grdunjak stavljam uloške za grudi (one za jednokratnu upotrebu). Oni su nežni i štite bradavice od trenja.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ragade
1.3.2010 7:50:03   
Mishica 77
A koja je razlika izmešu Multimam kreme i balzama? Jedno valda sadrži i nešto biljno. Ne kapiram koja je praktična razlika i da li je uopšte ima? Cena im je skoro ista.
I još jedno pitanjce: kako da utrefim veličinu veštačkih bradavica? Jel to zavisi samo od veličine mojih bradavca ili i od veličine bebinih usta? user posted image Koje preporučujete jer predpostavljam da ima više vrsta?
(ovo je bilo više od jednog pitanjca... user posted image )

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ragade
1.3.2010 11:16:27   
AtenA
meni su bolje multimam komprese zato sto nekako mozes da drzis koliko hoces,tako da mi je to vise prijalo,a krema tj.balzam cim pokrijes grudi upije!
a sto se tice vestackih bradavica,mislim da ih nema po velicini samo raznih proizvodjaca!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ragade
1.3.2010 11:47:58   
Markovicka
Multimam komprese su odlicne, kraste omeksaju i otpadnu za dva dana.
Ja sam lanolin koristila kao preventivu ali sam ipak dobila ragade.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ragade
2.3.2010 15:44:06   
choopa choops
Ja sam ih imala samo prva dva, tri dana, poslije svakog podoja bi oprala bradavice-vodom (ponekad i sa sodm bikarbonom), namazala jedan put lanolinom, a poslije sledeceg dojenja uljanim AD kapima. Ni jedno ni drugo nisam ispirala. grudi su mi bile non stop na izvolte da se luftiraju user posted image Kad bi isli vani nosila bi brus sa uloscima i to je to.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ragade
15.7.2010 22:44:26   
Nensi*
Meni se na jednoj bradavici pojavio kao plih-plik,kako li se vec kaze...Boli i pecka,nekad bas jako...Jel to pocetak ragade? Ne krvari...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ragade
15.7.2010 23:03:10   
pepeljuga
ako te imalo boli, odmah uzimaj multimam komprese i drzi izmedju podoja, garantovano pomaze user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ragade
15.7.2010 23:44:44   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: nensi27

Meni se na jednoj bradavici pojavio kao plih-plik,kako li se vec kaze...Boli i pecka,nekad bas jako...Jel to pocetak ragade? Ne krvari...

meni to 'mirise' na blister user posted image

Cek sad cu da nadjem nesto o tome..


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ragade
15.7.2010 23:46:05   
choopa choops
Ne znam smije li link na forum slicne sadrzine, pa cu ti zato poslat na pp da vidis da li je to u pitanju?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ragade
15.7.2010 23:50:34   
dunja RR
Devojke naš sponzor koji učestvuje u paketu za Porodilje deli uzorke Fitomamma krema. Porodilje koje su je probale kažu da je odlična, na biljnoj bazi je potpuno. Da li neka želi da joj pošaljem nekoliko uzoraka, zaista pomaže?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ragade
15.7.2010 23:52:04   
dunja RR
choopa choops draga kada si se ti porodila?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ragade
15.7.2010 23:54:46   
dunja RR
nensi da li sam tebi poslala kremu za ragade, u paketu. Da li želiš da ti pošaljem uzorke, ima ih nekoliko, ima dosta Fitomamma u njima?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ragade
16.7.2010 15:50:30   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: dunja RR

nensi da li sam tebi poslala kremu za ragade, u paketu. Da li želiš da ti pošaljem uzorke, ima ih nekoliko, ima dosta Fitomamma u njima?

Jesi,hvala...Pocela sam da mazem user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ragade
16.7.2010 17:18:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: dunja RR

nensi da li sam tebi poslala kremu za ragade, u paketu. Da li želiš da ti pošaljem uzorke, ima ih nekoliko, ima dosta Fitomamma u njima?

Jesi,hvala...Pocela sam da mazem user posted image


user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ragade
17.7.2010 0:02:00   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dunja RR

choopa choops draga kada si se ti porodila?


Ja 16.09.2008. A sto? user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ragade
17.7.2010 0:25:02   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: dunja RR

choopa choops draga kada si se ti porodila?


Ja 16.09.2008. A sto? user posted image



ma ja se nešto preračunala, izvini user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here