|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 16:59:53   
prase
Zaboravljam stalno da dopišem jednu stvar vezano za ovu našu priču - mi smo sebi dali rok da se skrasimo i kupimo sebi krov nad glavom (pretpostavljam u svakom slučaju na kredit) dok Uroš ne krene u školu. Ono što želimo da izbegnemo je da se selimo i da on menja škole ili da putuje do svoje škole, a i nomadski život (u neku ruku) nije za decu... Evo sad kada smo promenili (podstanarski) stan, on je sa svojih 7 meseci bio uznemiren 2 nedelje, čekajući kada ćemo da se vratimo "kući" a ne znajući da je to njegova nova kuća...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 17:05:46   
Anoniman
Ja se slazem da prodaja nekretnina nije dobar potez....ali znam dosta ljudi koji zaradjuju na taj nachin...proda jedno...kupi drugo sredi, pa opet proda...i tako sve vetje i vetje kutje i sume su u opticaju....na tako neshto sam mislila....
Ja i mm tjemo naslediti moju roditeljsku kutju (ja sam jedinica) a on tje naslediti babinu kutju (on ima brata, pa tje on roditeljsku, a moj babinu) ...tako da tjemo onda imati 3 kute....koje nemam nameru da prodajemo...nego lepo sredimo i izadjemo...pa makar i neko samo stanovao tu i odrzavao kutju....

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 17:09:43   
Dora
Mi smo dali sebi rok još 3-4 godine da uradimo nešto po tom pitanju bez dizanja kredita. Ako ne, onda ćemo kredit, šta da radimo, ali ja se ježim ideje o kreditu!!!
Mi smo promenili dosta stanova (podstanarskih), i moja deca su to sa oduševljenjem prihvatala. U ovom stanu smo skoro tri godine, na jesen planiramo da nađemo drugi, veći, bolji. Ali, kredit........user posted image uh!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 17:13:16   
Verus
prase ako ne smeta da pitam gde zivite?

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 17:15:16   
Verus
ako covek ima stalan posao, ne treba se plasiti kredita.  Ne vredi nikada nista ne uraditi u zivotu, zato sto bi "nesto moglo lose da se desi".  Nikada covek ne zna sta ce zivot doneti, pa ne moze bas po tom principu donositi sve odluke.

Nego, neka mi neko kaze, da li su krediti za stanove, i kuce, sa variabilnom kamatom ili fiksnom?  Znam da su kola variabilna ali za nekretnine ne znam?user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:01:38   
Dora
Fixna, sva sreća.
Danas čitam, NBS će malo ograničiti banke, mnogo su preterali, rade šta hoće. Ko zelenaši.
Ja ljudi menjam banku za firmu, ima li neko da preporuči neku dobru i pouzdanu?


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:02:58   
Verus
IZVORNA PORUKA: Verus

ako covek ima stalan posao, ne treba se plasiti kredita.  Ne vredi nikada nista ne uraditi u zivotu, zato sto bi "nesto moglo lose da se desi".  Nikada covek ne zna sta ce zivot doneti, pa ne moze bas po tom principu donositi sve odluke.

Nego, neka mi neko kaze, da li su krediti za stanove, i kuce, sa variabilnom kamatom ili fiksnom?  Znam da su kola variabilna ali za nekretnine ne znam?user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:03:28   
Verus
SAD vidim bas sam danas luda, fixna znaci, pa dobro, to je onda ok ne znam zasto se onda ljudi boje da uzmu kredit AKO naravno imaju stalni posao?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:08:00   
Anoniman
Ja i mm smo kontali.....chak i on da ostane bez stalnog zaposlenja....struka mu je takva da netje teshko natji posao...chak i privatno....100e za ratu tje uvek biti...ako toliko ne budemo imali....onda mozemo da kazemo da nismo sposobni da se snadjemo u zivotu....user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:09:34   
Verus
Dobro kazes smeshkice fino razmisljasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:09:44   
Dora
Draga, da ti ja objasnimuser posted image Evo, npr. fiksna je kamata, ali je kamata najmanji problem. Veći je problem rata koja je vezana za EURO, a plate nisu vezane za EURO. EURO skače, troškovi skaču, gorivo je preko 100 din. litar i da ti ne pričam. A PLATE NE SKAČU. To je problem!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:11:37   
Dora
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja i mm smo kontali.....chak i on da ostane bez stalnog zaposlenja....struka mu je takva da netje teshko natji posao...chak i privatno....100e za ratu tje uvek biti...ako toliko ne budemo imali....onda mozemo da kazemo da nismo sposobni da se snadjemo u zivotu....user posted image

Bravo Smeškice, to je ok.100 E možeš zaraditi. Jbg, život ti je stalna borba. Podstanar je teško biti. Boriš se i ovako i onako, ali bolje da se boriš za NEŠTO ŠTO JE TVOJE...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:18:46   
Anoniman
Pa ali gledajutji da tjemo ratu platji 100e stanarinu isto toliko....ako ne budem imalaza stanarinu....nece me ni gazda drzati na lepe ochi....i on tje traziti nekog ko tje mu placati....pa mi se isto hvata....rati bilo za kredit ili stanarinu moram imati...

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:22:46   
Verus
da vidis ja to ne kontam.....npr. ako dolar jaca ili slabi to ne menja ratu za kucu.....e sad, valjda bi se to i kod nas resilo da je sve na euro nivou, bas sranje..
IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, da ti ja objasnimuser posted image Evo, npr. fiksna je kamata, ali je kamata najmanji problem. Veći je problem rata koja je vezana za EURO, a plate nisu vezane za EURO. EURO skače, troškovi skaču, gorivo je preko 100 din. litar i da ti ne pričam. A PLATE NE SKAČU. To je problem!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:27:55   
prase
IZVORNA PORUKA: Verus

ako covek ima stalan posao, ne treba se plasiti kredita.  Ne vredi nikada nista ne uraditi u zivotu, zato sto bi "nesto moglo lose da se desi".  Nikada covek ne zna sta ce zivot doneti, pa ne moze bas po tom principu donositi sve odluke.

Nego, neka mi neko kaze, da li su krediti za stanove, i kuce, sa variabilnom kamatom ili fiksnom?  Znam da su kola variabilna ali za nekretnine ne znam?user posted image


Ja nisam ekonomista, pa nešto ne bih o tim kamatama... Ja bih fiksnu ratu, ako može, u eurima. E to ne može. Većina mojih kolega je uzela kredite i sada su u šoku - rate u eurima za kredite porasle, iznos u dinarima tek porastao (zato što je i dinar značajno pao), a plate u eurima padaju (što nije običaj za moju firmu, mi se sa direktorom "dogovaramo" za platu u eurima, ali može im se...)! Tako su neki koji nisu uzimali ratu u visini 50% od primanja, nego od 30% - sada prešli preko 60%. O toj neizvesnosti ja govorim. Nije toliko pitanje da li ću preživeti, verujem da bih mogla da se izvučem, ali poenta je u tome što ne želim da se izvlačim i da preživljavam nego da živim. I neću da me tamo neki pelješe samo zato što im se može.

E sad, neke druge stvari... Ja imam stalan posao, mm nema. Sa jedne strane je to OK, zato što može da ode kada hoće i ima mnogo više opcija šta može da radi. Moja uža struka je, sa druge strane, jako specifična i ako napustim ovaj posao ili ga izgubim - mogu da se slikam i da krenem negde kao početnik. U ostalom, nismo nesposobni, oboje smo dipl. inž. elektrotehnike, ne plašim se ja neizvesnosti baš toliko. Samo nećemo da srljamo kada već ne moramo, a iz razloga koje sam podrobno objasnila ranije. Zaista nije trenutak da se kupuje stan u Beogradu, evo ja vam kažem a vi mi verujte da će već od jeseni da krenu cene nizbrdo, sada su blago počele da padaju a kada prođe leto i poslednja nada prodavaca da će studentarija da im pokupuje/poiznajmljuje stanove, odoše cene za 25%. Nisu u pitanju samo faktori koje sam ranije navela, tu su i SEKA i DEKA, za koje ljudi misle da su već krenuli ali ovo je ništa kako će tek da bude. Kod nas sve dolazi sa zakašnjenjem, pa i to.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:32:28   
Verus
Da prase, bas je lose sto banke tako funkcionisu lose tamo....nego, ima toliko stranih banki, pa zar one i u drugim zemljama prave tako ne povoljne uslove?  Zasto se rata ne bi mogla zakljucati na jednu sumu, izracunati pri potpisivanju ugovora (u evrima), pa onda da tako i ostane?  E sad, troskovi zivota svuda rastu, pa evo i ovde.  Meni je rata 928 dolara.  Plata mi je zamrznuta, tako da kuci donesem posle poreza nekih 2050-2100 zavisi da li sam na pozivu i da li radim vikend.  Hrana je otisla gore, gorivo, struja voda-a ta rata od 928 mi ostaje takva zauvek, 30 godina.  Jbg. niko ne moze da ti obeca da ce sve ostati jeftino ili da se plata nece zamrznuti, ali dok imam posao platicu bar kucu, a dal cu imati da jedem to je druga stvar. Da ja sama radim, ne bih mogla priustiti da kupim kucu....

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:33:37   
Dora
Pa da, draga, sranje je to. A da ti ne pričam o kursnoj razlici! Ona je veća od kamate! Svaka banka ima svoj kupovni i prodajni kurs. Ti ratu ne možeš platiti u eurima nego u dinarima. Uglavnom banke računaju ratu po srednjem kursu NBS na dan uplate. Ali, neke banke računaju ratu po svom prodajnom kursu! A prodajni kurs im je za par dinara veći nego srednji kurs NBS! To je strašno! 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:36:14   
Dora
Prase:"...Nije toliko pitanje da li ću preživeti, verujem da bih mogla da se izvučem, ali poenta je u tome što ne želim da se izvlačim i da preživljavam nego da živim. I neću da me tamo neki pelješe samo zato što im se može."

Da, slažem se, i još da dodam: ne želim da preživljavam sledećih 30 godina koliko bih otplaćivala stambeni kredit!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:42:30   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus

Da prase, bas je lose sto banke tako funkcionisu lose tamo....nego, ima toliko stranih banki, pa zar one i u drugim zemljama prave tako ne povoljne uslove?  Zasto se rata ne bi mogla zakljucati na jednu sumu, izracunati pri potpisivanju ugovora (u evrima), pa onda da tako i ostane? 


Banke su uglavnom sve strane a nemaju istu politiku kod nas i u inostranstvu zbog zakona. Zakoni su takvi da građani plaćaju jako skupo svaku bankarsku uslugu. Tako se puni budžet, valjda, ko će ga znati. Sve je to mafija, ku*va banda, pizuser posted image im materina i ko ih dovede!!!user posted image user posted image user posted image
Ali, jbg, ...ne znam više šta reći, bolje da ćutim, dobiću ukoruser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:46:05   
Verus
uf mamu im lopovsku u pm!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:46:40   
prase
IZVORNA PORUKA: Verus

Da prase, bas je lose sto banke tako funkcionisu lose tamo....nego, ima toliko stranih banki, pa zar one i u drugim zemljama prave tako ne povoljne uslove?  Zasto se rata ne bi mogla zakljucati na jednu sumu, izracunati pri potpisivanju ugovora (u evrima), pa onda da tako i ostane? 



Predstavništva stranih banaka ovde nemaju u suštini nikakve veze sa centralom... Čak imaju manifeste (ili šta već) u kojima stoji da u slučaju propasti predstavništva centrala ne odgovara za to, a kamo li vraća pare oštećenima. Oni su lepo prodali ime banke kao brend i tu je bilo kakva sprega završena. Zašto rata ne bi mogla da bude fiksna? Može, ali onda je nešto viša (to sada nude neke banke) nego ova varijabilna... A u ogromnoj većini su ljudi koji jedva skupe uslov po pitanju visine primanja za tu nižu ratu. Ono što ne štima u celoj konstrukciji je što posle niko ne pita da li ti imaš i dalje posao ili ne, da li ti je rata i dalje manje od 50% plate ili je sada 100%... Lepo su to smislili. Drugo, ako bi rata bila fiksna, onda bi deo rizika na globalnom nivou pao banci na pleća a oni to ne žele. Banke sa kreditima funkcionišu po principu nekadašnje Dafiment i Jugoskandik banke - gledaju da se nalapaju što više para, a mole Boga da ne dođu svi po svoje jer tih para na gomili nema... Pretaču iz šupljeg u prazno i nadaju se najboljem. Naša mila država im u tome naravno pomaže. Niko neće moći da me ubedi da postoji realan ekonomski razlog za sunovrat eura na 75 dinara prošle godine, a bio je blizu 90 još 2006. godine. To su te "dođem ti" i "kume moj" veze, a mi koji nismo kumovi možemo samo da gledamo... Sve to preko leđa prosečnom građaninu, a u džep multimilionerima. Evo na primer, meni je prosek za naknadu na porodiljskom bolovanju računat kada je euro bio 76. Sada je 95 - znači meni je naknada pala za skoro trećinu u eurima. E sad zamisli da sam uzela kredit u visini 50% od plate - to što sam rodila dete bi me zavilo u crno, pa oteralo pravo na semafor zajedno sa detetom da pitam vozače da mi daju neki dinar za mleko za bebu...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 18:49:38   
Verus
user posted image nisam pametna.... eto tamo nisam nikada sa tim morala da se nosim pa samo mogu da pisem kako je ovde...ne znam jesil citala moj post uvezi toga koliko ce me kuca kostati na kraju?  sve to je to kur** banda sto kaze dora.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 19:01:40   
prase
IZVORNA PORUKA: Verus

user posted image nisam pametna.... eto tamo nisam nikada sa tim morala da se nosim pa samo mogu da pisem kako je ovde...ne znam jesil citala moj post uvezi toga koliko ce me kuca kostati na kraju?  sve to je to kur** banda sto kaze dora.



Jesam, čitala sam... Ti si još dobro prošla, šta tek može da se desi nekim ljudima koji su podigli kredite sa varijabilnom kamatom ovde. Prvo da se rastanu od života pokušavajući da otplate kredit, a onda odluče da ipak prodaju stan i otplate banku - e onda tržišni uslovi diktiraju da je cena stana toliko pala da oni u stvari ne mogu da otplate banku. Stvar može i dalje da im se iskomplikuje - ako su stavili hipoteku na drugu nekretninu, ode i taj stan i druga nekretnina na licitaciju. Mislim, znam da je ovo jako crn scenario, ja u suštini nisam tako negativna osoba, ali imam prirodnu potrebu da razmotrim ubedljivo najgori scenario kada se upuštam u nešto što nosi rizik. Na primer, ako mi neko traži pare na zajam, dajem samo ako znam da mi ne znači ništa da mi nikada ne vrati. Odmah pretpostavim da te pare nikada više neću videti, pa tek onda razmišljam da li sam spremna na to ili ne. Obično mi vrate, ali nekoliko njih i nije vratilo. Opet, gde bih ja bila sada da sam imala neku određenu namenu za taj novac, koja mi je neophodna? Jedno je da blefiram kada igram poker u šibice, a drugo je da se nategnem za najbolji mogući scenario i pristanem na uslove koji mogu da mi bukvalno upropaste život, sa sve idejom da to valjda neće da mi se desi. Verovatno sam malo odrasla, pa sam prestala da verujem da se loše stvari dešavaju tamo nekim nepoznatim ljudima...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 19:11:46   
Verus
Ne znam sta da ti kazem drago prasence....strasno je sve to, a ono sto je najstrasnije, sto se uvek u kriznim situacijama bogati jos vise obogate a siromasni jos vise osiromase....evo ovde, sto ljudi izgube posao pa ne mogu vise placati kredite na kucama pa ostanu na ulici, banka te kuce prodaje za sumu koja je ostala tom coveku da odplati, tako da znam tipa koji je kupio kucu za 180 000 dolara, sredio je i kroz 2 nedelje je prodao za preko 250 000....sta da ti kazem, ko ima kesa u ovakvim situacijama je na konju ,a nama smrtnicima-kako su vec karte podeljene, tako igramo.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 19:12:59   
Verus
da, i u pravu si, ako uspem sada da prodam kucu, sto moj mm kaze "imacemo srece ako dobijemo za nju ono sto dugujemo".  Sa ovakvim marketom su slabe vajde za zaradu, a ko ima love da kupi nekretnine po ovako niskim cenama, ce se jako obogatiti kada kroz koju godinu sve ode a staro,  i cene opet skoce.... a oni kupili stanove i kuce za mali novac...

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here