|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 19:44:12   
*Alexx*
Ja sam, recimo, jako zadovoljna Raiffeisenom, ali nemam kredit kod njih, pa ne znam nista oko toga. Sa druge strane, ljudi se zale i na RFB.. user posted image
Komercijalna - nije u celosti privatizovana, deo kapitala je drzavni, pa im valjda kamate ne zavise od onog euribora, vec od ne-znam-ni-ja-cega.Navodno, kamate nece ludovati kao sto je ludovao euribor. Ovo sve pisem iz nekih prica, nista iz licnog iskustva.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 22:19:44   
Snelle
Hvala ti puno Alexx! Svaki savet je dobrodošao. A za jurcanje i raspitivanje po bankama nažalost nemam baš puno vremena, zato i pitam za savet, jer će možda stan da ode u druge ruke. Ovo je po principu ko pre devojci - njemu devojka user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 22:25:10   
LillyT
Drugarica je sada u toj priči i ona se odlučila za Alfa banku, kaže da joj uslovi najviše odgovaraju

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 22:26:46   
Snelle
Lilly, znaš li da li je kamata fiksna ili varijabilna?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 22:31:29   
LillyT
Nemam pojma, pitaću je. Trenutno nije u Srbiji, ali kada se bude vratila, čućemo se, samo me podseti

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 22:41:32   
Snelle
Hvala LillyT!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:04:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Mi smo trenutno u akciji skupljanja papira....ali za kredit za gradnju kuce...idemo polako pa kako bude....mislim da ce nam najmanji problem biti dizanje kredita....papirologija za plac je najobilnija...nikad kraja...user posted image


Smeshkice i mi to planiramo da uradimo. Imamo plac, ali ne znam koja papirologija je u pitanju. Postoji dozvola za vodu, kanalizaciju i jos nesto ali ne znam stauser posted image  Znam da moram da se pokupim i raspitam...Nego, koliki kredit dizete ako nije tajna (pitam zato sto bi mi prizemnu kucu, kao hacijendicu, sa 120kv u osnovi, ali se dvoumimo oko velicine kredita),  i znas li mozda koliko kosta dozvola za gradnju?Ide li to po kvadratu ili..?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:12:37   
Didy
Mi upravo završavamo kuću (treba za mesec dana da se preselimo). Uzeli smo kredit sa subvencijom na 20 godina kod Intese, pošto ona ima neki ugovor sa firmom mm, pa je on neki VIP klijent.
Papire za kuću smo sređivali više od godinu dana.user posted image Kad se samo setim. Mrtva trka! Ne mogu vam reći tačno koliko smo potrošili para, jer nismo sve beležili, ali po slobodnoj proceni oko 5 hiljada evra. S tim što ti priključci što su kao plaćeni ustvari nisu plaćeni kad počneš da prikupljaš sve. Mi smo imali plac na kojem su roditelji mm hteli da grade kuću pre 20 godina i platitli sve moguće takse tad, a kad smo mi krenuli, sve je moralo ponovo. Cifre su bile stravične. Ako računamo i sve što nam je trebalo da se poplaćaju ti priključci, oko 10 hiljada evra spremi.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:16:39   
Didy
Inače, naša kuća je prizemlje+potkrovlje, ukupno nekih 120-130 kvadrata. Treba ti sigurno 60 hiljada evra od početka do kraja. Mi smo imali nešto ušteđevine, nešto smo od plata uspevali da odvojimo, dali su nam roditelji koju hiljadu, koliko je ko mogao i podigli smo 30 hiljada evra kredita. Uspevamo da se uklopimo, ali ostaće još detalja da se dokupljuje (nameštaj za neke sobe, zavese, tepisi i sl.) što planiramo u letu, kad šta stignemo.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:16:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Papire za kuću smo sređivali više od godinu dana.user posted image Kad se samo setim. Mrtva trka! Ne mogu vam reći tačno koliko smo potrošili para, jer nismo sve beležili, ali po slobodnoj proceni oko 5 hiljada evra. S tim što ti priključci što su kao plaćeni ustvari nisu plaćeni kad počneš da prikupljaš sve. Mi smo imali plac na kojem su roditelji mm hteli da grade kuću pre 20 godina i platitli sve moguće takse tad, a kad smo mi krenuli, sve je moralo ponovo. Cifre su bile stravične. Ako računamo i sve što nam je trebalo da se poplaćaju ti priključci, oko 10 hiljada evra spremi.user posted image


Mati milauser posted image user posted image user posted image
Pa kucu mozes da sagradis samo od para za dozvole...Ista situacija je i sa mojim placem...Placene su takse pre 20 godina...
Jbteuser posted image user posted image user posted image
Didy, a koliko vam je para trebalo da sagradite kucu???Pitam, zato sto cujem razlicite informacije koje se krecu od 15000-50000evra....user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:18:12   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

Drugarica je sada u toj priči i ona se odlučila za Alfa banku, kaže da joj uslovi najviše odgovaraju


E, da, u Alfa banci je još neko koga poznajem digao kredit, baš zbog uslova (ali mislim da je u pitanju kredit sa varijabilnom kamatom). O dosta uslova možeš da se raspitaš i preko neta, a toplo preporučujem i sajt kamatica.com, imaju odličan kredit kalkulator user posted image
Recimo, ja se ne bih odlučila za kredit sa fiksnom kamatom, jer su kamate dosta više u odnosu na kredite sa varijabilnom kamatom. Naravno, to nosi sa sobom određeni rizik. Ali, majku mu, pa valjda ću napredovati u životu (i finansijama), a ne nazadovati user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:27:32   
Lu
IZVORNA PORUKA: verolino

Didy, a koliko vam je para trebalo da sagradite kucu???Pitam, zato sto cujem razlicite informacije koje se krecu od 15000-50000evra....user posted image

Sa 15 000 možeš da sazidaš i pokriješ kuću (naravno bez uračunatih ikakvih dozvola i priključaka) a sa 50 000 možeš da završiš kuću, sve sa fasadom ... kuću sa stotinjak kvadrata!
Neko se useli u nedovršenu kuću pa postepeno radi ostalo, mada se niko ne može useliti u kuću koja nema prozore, kupatilo i ostalo, da ne pričam o grijanjuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:40:32   
Didy

IZVORNA PORUKA: verolino

Didy, a koliko vam je para trebalo da sagradite kucu???Pitam, zato sto cujem razlicite informacije koje se krecu od 15000-50000evra....user posted image


Ovih 60 000 je sve od prvog papira pa do kraja ugrubo računato, jer smo dosta plaćali usput, onako od plate i nismo precizno vodili evidencije od samog početka. Da je podignemo pod krov, trebalo je nepunih 20 000. Tu smo digli neki kredit od 5 hiljada evra sa subvencijom, nešto smo imali ušteđevine, po koji hiljadu su nam roditelji pomogli, koliko je ko mogao.
Posle smo uzeli još 30 000 evra na 20 godina i uspećemo da privedemo kraju, s tim što nećemo namestiti dve sobe u potkrovlju (parket i nameštaj) i kupatilo odmah, već kako nam bude pristizalo para od plata. Sigurno će tu ostati još sitnica (zavese, tepisi i sl.), ali računamo da ćemo to polako "u letu". Nije sjajno, ali drugo rešenje nismo imali. Ili nismo hteli.
Još samo da ti napomenem da mislim da bi to sve moglo mnogo jeftinije, ali mm je svuda birao "najbolju", tj. kvalitetniju varijantu, što znači najskuplju. Npr. zid je pravio sendvič sa jako debelom izolacijom, računajući da će nam to doživotno smanjiti račune za grejanje, crep je uzeo neki nemački, sad traži izolaciju za potkrovlje koje nema u Srbiji, a on je čitao da se u svetu samo to koristi, pa hoće da je kupi negde preko i doveze...user posted image Samo hoću da ti kažem da verovatno može i za manje para. Ipak, ne verujem da za 15 hiljada može. Sećam se da su nama neke slične priče pričali. Kad počneš da radiš, tek onda vidiš kako pare odlaze... Sećam se da smo bili uradili temelje i mm otišao na stovarište, vraća se i kaže - Odustajemo! Sve je duplo skuplje nego što su mi pričali i nego što sam računao.
Ne znam šta bih ti rekla. Mm je podneo najveći teret, sve je sam organizovao i ganjao se s majstorima. Ja sam s druge strane odlepila jer sam po ceo dan bila sama sa Stefanom. Zaista su potrebne velike žrtve. I da, nismo ništa na "mobu" radili, ta vremena su prošla, za sve smo plaćali majstore. Mm zna dosta toga sam, ali jednostavno nije imao vremena...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:44:58   
Didy

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: verolino

Didy, a koliko vam je para trebalo da sagradite kucu???Pitam, zato sto cujem razlicite informacije koje se krecu od 15000-50000evra....user posted image


Neko se useli u nedovršenu kuću pa postepeno radi ostalo, mada se niko ne može useliti u kuću koja nema prozore, kupatilo i ostalo, da ne pričam o grijanjuuser posted image


Mi smo prizemlje sredili tip-top, od poda do plafona, potkrovlje smo spremili za krečenje i uveli grejanje u celu kuću. Ostaće nam da se okreči potkrovlje, namesti parket i uradi gornje kupatilo, što će mm polako, svakog dana pomalo, pošto sve to zna... I ostaće nam spoljna fasada i ograda do ulice, to ćemo na proleće. Stavili smo prozore, vrata i roletne na celu kuću, što ti dođe skoro 10 000 evra.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:45:21   
Anoniman
Hvala Didy i Lu...
Sad sam malo progutala knedlu, ali izguracemo mi to...Mir niko ne moze da nam plati, a u ovoj kuci se guramo kao pacovi u tesnoj kutiji...I ne mogu vise...user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:46:04   
Lu
Eh Didy i sama sam sve to prošla ali bukvalno sama, mm je zarađivao a ja sam sve kupovala i sa majstorima baratala,trudna... kad se samo sjetimuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:47:53   
Lu
IZVORNA PORUKA: verolino

Hvala Didy i Lu...
Sad sam malo progutala knedlu, ali izguracemo mi to...Mir niko ne moze da nam plati, a u ovoj kuci se guramo kao pacovi u tesnoj kutiji...I ne mogu vise...user posted image

user posted image
Jesmo te pecnule, ali bolje da znaš na što se pripremaš i ne odustaj, ja ne žalim sve to za ovu uživanciju koju imamo... želim i tebi puno srećeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:48:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy


Stavili smo prozore, vrata i roletne na celu kuću, što ti dođe skoro 10 000 evra.user posted image



PVC je smrt za dzepuser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:49:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: verolino

Hvala Didy i Lu...
Sad sam malo progutala knedlu, ali izguracemo mi to...Mir niko ne moze da nam plati, a u ovoj kuci se guramo kao pacovi u tesnoj kutiji...I ne mogu vise...user posted image

user posted image
Jesmo te pecnule, ali bolje da znaš na što se pripremaš i ne odustaj, ja ne žalim sve to za ovu uživanciju koju imamo... želim i tebi puno srećeuser posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:51:55   
Didy

IZVORNA PORUKA: verolino

Hvala Didy i Lu...
Sad sam malo progutala knedlu, ali izguracemo mi to...Mir niko ne moze da nam plati, a u ovoj kuci se guramo kao pacovi u tesnoj kutiji...I ne mogu vise...user posted image


To je i nama bio glavni motiv, s tim što smo mi od prvog dana podstanari (4 godine), pa zato hoćemo da se preselimo što pre, jer ovde plaćamo stanarinu i račune, a i tamo nam već stižu računi.user posted image A još ja ostala bez posla, a sad još i trudna...
Sve se izgura, draga, ako znaš zbog čega. Moraš samo biti spremna na velike žrtve. Mm jedva viđa i mene i dete, stalno je umoran, neispavan, društveni život nam nije baš nula, ali jeste jedinica na skali od 100. Nadam se da će sve doći na svoje kad budemo svoj na svome.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:53:16   
Didy

IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Didy


Stavili smo prozore, vrata i roletne na celu kuću, što ti dođe skoro 10 000 evra.user posted image



PVC je smrt za dzepuser posted image


PVC je zlato naspram punog drveta koje je hteo mm.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 9:55:03   
Didy

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Eh Didy i sama sam sve to prošla ali bukvalno sama, mm je zarađivao a ja sam sve kupovala i sa majstorima baratala,trudna... kad se samo sjetimuser posted image


Lu, skidam ti kapu. Svaki put kad zamislim šta sve mm radi, pomislim da ja to sama ne bih mogla.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 22:34:36   
LillyT
Joj, čitam sada sve to za kuću.... hm. Mi bismo prodali stan, kupili plac i nabacili kuću (montažnu), ali nikako ne možemo da sklopimo računicu. Podigli bismo i neki manji kredit, a otvorili i ambulantu... Kada vidim šta se sve treba platiti, ne mili mi se iz stana, ali Lara sve više prostora zauzima...

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 22:44:12   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Snelle

Elem, pošto smo mi za varijantu kredita sa fiksnom kamatnom stopom, mm kaže da država za te kredite ne daje subvenciju user posted image
Nego, bilo bi lepo kad biste mi preporučili iz svog ili tuđeg iskustva neku banku, jer ih danas ima mali milon i teško je odlučiti se, a i veliki posao je ići od jedne do druge i raspitivati se o njihovim beneficijama. Ako ne sme ovde, primam i pp user posted image


Kad sam ja dizala stambeni (2006.), bile su subvencije na fiksnu kamatu u CHF. Imala sam kredit u Raiffeisen-u, to je bilo najpovoljnije (sve sam obišla što se dalo obići tada).
Kako sada stoje, ne znam.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 22:46:32   
maja19
Mom mi smo uzeli 2008 subvencionirani kredit kod Komercijalne banke nije fiksna kamatna stopa ali do dana danasnjeg a vec smo isplatili 32 rate, rata je ista u evrima...e sad sto evro skace sta da se radi..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here