|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 19:27:55   
mamaraja
Ovdje u Crnoj Gori je slično kao u Srbiji, samo su kamate još crnje. Dramatične! Proizvod toga je da je tržište nekretnina mrtvo i ubrzo će mu i godišnji parastos. Od Ulcinja do H.Novog ima nekih 10000 stambenih jedinica (minimum) različitog kvaliteta izrade, koje još uvijek zvrje prazne. Podgorica još minimum toliko, pa vi vidite. Doduše, osim banaka ovdje i investitori imaju jednak dio krivice, a bogami i vlasnici čuka i krševa po primorju koji svoje placeve cijene kao da su u San Remu ili Monaku. Ako se krene od početka, placevi su precijenjeni nekih 5 puta (500%), na to investitori dodaju svoju zaradu, koja se takođe kretala u faktoru 1:5 i tako dođete do cijene kvadrata od 3000 e, a uloženo je 500 do 700e u izgradnju, opremu i papire. Sve u svemu, lijep posao kojim su se bavili ljudi svih profesija, pekari, ljekari, apotekari, advokati, ugostitelji, trgovci... ko god je imao neku kintu i vezu u banci koja će mu omogućiti kredit. Nije se pitalo za uslove jer su tu bili Rusi sa koferima dolara (prljavih!). Onda je Jevropa rekla da batale te trange-frange poslove, da mora sve legalno, preko banaka, uplate-isplate, porijeklo para... I tu je sve puklo. Sada na jugu CG i PG imate mnogo sijedih investitora koji zvanično prodaju kvadrat po par hiljada, a u četiri oka i ispod tauzenke (!) I to je skoro pravilo. Samo da se pokriju anuiteti jer banka prijeti aktiviranjem hipoteke. A banke i advokati, zna se što su. Ja to nazvala prodaja stanova na akcijuuser posted image , kao ono salama i šamponi u MAXI-ja, TEMPU.
Ajde pozdrav svima!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 20:36:20   
Verus
vidim ja, razlicite drzave a sve to ista govna!

(odgovor članu mamaraja)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Stambeni kredit
12.6.2009 22:02:22   
Dora
IZVORNA PORUKA: prase


Mislim, znam da je ovo jako crn scenario, ja u suštini nisam tako negativna osoba, ali imam prirodnu potrebu da razmotrim ubedljivo najgori scenario kada se upuštam u nešto što nosi rizik. Na primer, ako mi neko traži pare na zajam, dajem samo ako znam da mi ne znači ništa da mi nikada ne vrati. Odmah pretpostavim da te pare nikada više neću videti, pa tek onda razmišljam da li sam spremna na to ili ne. Obično mi vrate, ali nekoliko njih i nije vratilo. Opet, gde bih ja bila sada da sam imala neku određenu namenu za taj novac, koja mi je neophodna? Jedno je da blefiram kada igram poker u šibice, a drugo je da se nategnem za najbolji mogući scenario i pristanem na uslove koji mogu da mi bukvalno upropaste život, sa sve idejom da to valjda neće da mi se desi. Verovatno sam malo odrasla, pa sam prestala da verujem da se loše stvari dešavaju tamo nekim nepoznatim ljudima...



user posted image potpisujem!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Stambeni kredit
16.9.2009 8:00:09   
bonita
ja i mm muz smo bili u banci i razmisljamo,najkasnije do kraja god da uzmemo kredit za stan.
trenutno smo u 2sobnom stanu i placamo ga 525e.plis struja,tel,i na kraju god jos neke doplate,za grejanje i vodu,sto izadje nenormalno.
Po meni je bolje placati ratu kredita,koja ce nam biti oko 700e ali nakon (da kazem 25god)stan je nas.
uvek se moze desiti neki rizik,ali ipak imas stan kao pokrice,u slucaju da dodje do ne ppredvidjenog.
Pogotovu,sto mozemo uzeti 4 soban stan.Ima i ovde nekih subvencija od drzave,ali to se mora rapitati.



_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Stambeni kredit
17.9.2009 10:39:05   
Anck Su Nmaun
I mi smo trenutno  u frci sa stanom....cekali smo ovu subvenciju..koja valjda treba da bude usvojena ove nedelje ako vec nije... nije lose...placa ti drzava prve tri godine i poslednjih 5... mada se o tome vec par dana privca na svim dnevnicima!

Da li ste se raspitivali po bankama ..sta mislite koja je naj povoljnija?

Ja sam bas juce htela da prosetam po bankama al eto nisam stigla!

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Stambeni kredit
17.9.2009 12:16:04   
misha
To svakako treba iskoristiti. Ne znam dal bih smela da napišem koju banku nikako ne preporučujem? Da me ne tuže posle za negativnu reklamu. Na žalost živim u gradu gde nema novogradnje, ništa se ne zida, niti je u planu, pa nikako ne mogu da računam na taj kredit.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Stambeni kredit
17.9.2009 13:03:27   
Anck Su Nmaun
napisi napisi user posted image user posted image da znam da ne svracam hiihih ... al sam cula neku pricu da uslov mora biti da ste prijavljeni na taj stan  tj da se vodite kao da zivite tu i da se ne sme izdavati?? zna li neko nesto o tome??

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Stambeni kredit
17.9.2009 13:10:07   
viking
Da, ne smeš da izdaješ stan što je i logično jer ti ga daju po povoljnim uslovima da bi mlade porodice rešile stambeno pitanje a ne da bi zarađivale. Takođe, en smeš ni da ga prodaš određen broj godina (ne znam tačno koliko) i ne smeš da budeš vlasnik neke druge nekretnine.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Stambeni kredit
17.9.2009 13:49:34   
misha
Koliko ja znam, to se odnosi na stanove u izgradnji ili na novogradnju. Znači, ne može da se dobije kredit ukoliko nije stan u ove dve kategorije. E sad, ukoliko je u izgradnji, ne možeš da se prijaviš na toj adresi dok ga ne izgrade, logično, tako da nisam baš sigurna za taj uslov, i naravno da ne možeš da ga prodaš odredjen broj godina. Nisu još počeli sa realizacijom tih kredita, ali čim počnu sve banke će znati da ti objasne kako do kredita. S tim da zaobidješ ovu moju u širokom luku...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Stambeni kredit
28.11.2009 5:19:42   
Anoniman
Jel zna neko neku dobru i kvalitetnu agenciju za nekretnine?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Stambeni kredit
28.11.2009 9:43:01   
*Alexx*
Mi gledamo oglase, pa šta nam se sviđa, pozovemo. Uglavnom dobijemo agenta, a ionako se oni svi između dogovaraju.
A za te subvencionase kredite - čula sam da se odobravaju samo za Belvil naselje, a za ostalu novogradnju ih je jaaakoooo teško dobiti.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Stambeni kredit
28.11.2009 10:20:45   
Ana RR
Alexx,bitno je da je novogradnja i da kupuješ direktno od investitora.
Zgrada mora biti 80% završena da bi mogla da predaš papire za kredit.



< Poruku je uredio Ana RR -- 28.11.2009 10:25:51 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Stambeni kredit
28.11.2009 10:39:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Alexx,bitno je da je novogradnja i da kupuješ direktno od investitora.
Zgrada mora biti 80% završena da bi mogla da predaš papire za kredit.




bas tako. nema veze koje je naselje u pitanju.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Stambeni kredit
28.11.2009 10:47:21   
*Alexx*
Znam, ja sam kažem šta sam načula, pa sad... naravno, sve je to rekla-kazala. Mi ćemo ionako u starogradnju.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Alexx,bitno je da je novogradnja i da kupuješ direktno od investitora.
Zgrada mora biti 80% završena da bi mogla da predaš papire za kredit.




_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Stambeni kredit
13.8.2010 10:06:27   
Vučko.ba.
navodno od 1.1.2011.godine počeće se odobravati stambeni krediti bez žiranata , naravno stan ili kuća koja se kupuje ide pod hipoteku , kao i do sada al bar će ljudima olakšati da ne traže žirante.... pa mislim logično...sad kontam pa ja nikome na svijetu ne bih bila žirant na ogroman iznos na 10,15,20 ili više godina

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Stambeni kredit
13.8.2010 10:58:38   
ksenija81
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Mi gledamo oglase, pa šta nam se sviđa, pozovemo. Uglavnom dobijemo agenta, a ionako se oni svi između dogovaraju.
A za te subvencionase kredite - čula sam da se odobravaju samo za Belvil naselje, a za ostalu novogradnju ih je jaaakoooo teško dobiti.


Pa kad ne veruju investitorima koji nista ne urade do kraja...
I mi polako ulazimo u pricu o subvencionisanim, posto se mm bavi geodezijom i saradjuje sa mnogo investitora tacno zna kvalitet i nacin gradnje kao i koreknost istih.
Gradjevinska direkcija Srbije gradi stanove u NS tj. zavrsava zapocete vojne, ali dok mi ne ispunimo sve uslove... Razgrabice se svi stanovi. Inace, sendvich zid i jako funkcionlni stanovi... Mislim da grade nesto u i BG pa pogledaj za to ce garant lako odobravati kredite.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Stambeni kredit
24.8.2010 13:57:54   
Anoniman
Mi smo trenutno u akciji skupljanja papira....ali za kredit za gradnju kuce...idemo polako pa kako bude....mislim da ce nam najmanji problem biti dizanje kredita....papirologija za plac je najobilnija...nikad kraja...user posted image

(odgovor članu ksenija81)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Stambeni kredit
25.8.2010 8:00:54   
NadaR
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

navodno od 1.1.2011.godine počeće se odobravati stambeni krediti bez žiranata , naravno stan ili kuća koja se kupuje ide pod hipoteku , kao i do sada al bar će ljudima olakšati da ne traže žirante.... pa mislim logično...sad kontam pa ja nikome na svijetu ne bih bila žirant na ogroman iznos na 10,15,20 ili više godina



Uhh Vule , bila bi , bila bi ... Kad bi Meri ili Dino nesto trebali ..user posted image
I moj tata je bio takvog misljenja pa onda kad je nama trebao zirant > ko drugi nego tatauser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Stambeni kredit
1.9.2010 10:39:59   
*Alexx*
Ovo baš ne spada u stambene kredite, ali evo informacija o onom stambenom kompleksu koji treba da se gradi na mestu kasarne "4. juli" u Bgd:
KLIK


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 14:24:32   
Snelle
Mm i ja planiramo da podignemo stambeni kredit. Planiramo da kupimo stan u zgradi koja je izgrađena pre 3 godine i to kupujemo direktno od banke jer je stan zaplenila čoveku koji nije mogao da otplati kredit. Interesuje me da li postoji mogućnost da se za ovakav stan dobije subvencija države ili ne, s obzirom da zgrada nije u izgradnji?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 14:38:21   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Snelle

Mm i ja planiramo da podignemo stambeni kredit. Planiramo da kupimo stan u zgradi koja je izgrađena pre 3 godine i to kupujemo direktno od banke jer je stan zaplenila čoveku koji nije mogao da otplati kredit. Interesuje me da li postoji mogućnost da se za ovakav stan dobije subvencija države ili ne, s obzirom da zgrada nije u izgradnji?

Mislim da moze nema veze sto nije u izrgadnji. Na te kredite se samo malo vise ceka, bar je tako bilo pre dve god. kad smo mi uzimali.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 14:50:58   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Snelle

Mm i ja planiramo da podignemo stambeni kredit. Planiramo da kupimo stan u zgradi koja je izgrađena pre 3 godine i to kupujemo direktno od banke jer je stan zaplenila čoveku koji nije mogao da otplati kredit. Interesuje me da li postoji mogućnost da se za ovakav stan dobije subvencija države ili ne, s obzirom da zgrada nije u izgradnji?


Snelle, kako ste došli do tog stana? Oglašavaju li se oni ili?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 14:53:46   
viking
Ja znam za sajt www.dobos.rs, tu se oglašavaju stvari uzete sa lizinga i javnih nabavki...

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Snelle

Mm i ja planiramo da podignemo stambeni kredit. Planiramo da kupimo stan u zgradi koja je izgrađena pre 3 godine i to kupujemo direktno od banke jer je stan zaplenila čoveku koji nije mogao da otplati kredit. Interesuje me da li postoji mogućnost da se za ovakav stan dobije subvencija države ili ne, s obzirom da zgrada nije u izgradnji?


Snelle, kako ste došli do tog stana? Oglašavaju li se oni ili?



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 19:34:23   
Snelle
Alex, ja sam saznala od brata, moj brat od prijatelja, a prijatelj je saznao od....jako duga priča user posted image Elem, pošto smo mi za varijantu kredita sa fiksnom kamatnom stopom, mm kaže da država za te kredite ne daje subvenciju user posted image
Nego, bilo bi lepo kad biste mi preporučili iz svog ili tuđeg iskustva neku banku, jer ih danas ima mali milon i teško je odlučiti se, a i veliki posao je ići od jedne do druge i raspitivati se o njihovim beneficijama. Ako ne sme ovde, primam i pp user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Stambeni kredit
18.1.2011 19:41:19   
*Alexx*
Auuu, Snelle, tezak ti je to izbor. Moras da ides od banke do banke i da se raspitujes oko pogodnosti. Znam sigurno da je EFG uzasna, nekoliko ljudi se zalilo na njih.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here