|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
22.10.2009 16:51:50   
LillyT
Uf, kakva prica. Ja se dvoumim izmedju DM i Zvezdare, ali nemam insajdere nigde, samo znam iskustva okolnih trudnica.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
22.10.2009 17:10:31   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: Katerina

KATASROFA JE U SVEMU OVOME ŠTO DOKTOR U OPŠTE NE MISLI DA JE POGREŠIO I ŠTO U OPŠTE NIJE KAŽNJEN. I čak naprotiv ubedio je familiju da je sve u redu i da to nije ništa strašno.A to što beba liči na monstruma i što otežano jede i što će morati da ima mnogobrojne operacije kasnije ... JEDINO PITANJE POSTAVLJAM : KAKAV ĆE ŽIVOT IMATI TO DETE I NJEGOVA PORODICA ( MAJKA KOJA TEK TREBA DA IMA JOŠ DECE) Ali zahvaljujući dr Zoranu Lončaru eto .... lekari nizašta neodgovaraju.
I samo ne znam otkud mu zvanje doktora sigurno je debelo platio za diplomu.


Izvini,mozda sam ja malo bez veze upala, ali da li ti stvarno mislis da je tako uzasno imati vucju celjust i da je ta beba i na svaki drugi nacin onemogucena da sutra normalno zivi? danas se operacije vucje celjusti rade ranije nego prije 30 godina i ja licno znam osobe koje su sjajni ljudi bez obzira sto "lice na monstrume"(a i ja sam imala blazi oblik vucje celjusti). Da li bi bilo bolje rijesenje da se sve bebice koje nece izgledati idealno jednostavno abortiraju?Moja mama je mene rodila sa 22 godine i eto-desilo se,zbog nedostatka folne kiseline,najvjerojatnije.Nadam se da ce bebini roditelji biti normalni ljudi koji svoju bebu nece oznaciti kao "monstruma"vec ce je odgajati da postane dobra osoba. Znam osim toga jednog djecaka koji nema sve prstice na rukicama,a li je jedan od najbistrijih djecacica koje sam vidjela.I njega je trebalo abortirati?Mislim,cisto pitam?A kakav je taj doktor kao osoba-ne znam, ali je u pravu da te stvari nisu "nenormalne" i nisu strasne.Sorry,ali stvarno za plakanje da se razmislja na taj nacinuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Katerina)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
22.10.2009 17:48:52   
mihi
Izvini, BN mama, ali beba sa vučijom čeljusti ima težak problem sa ishranom. I  mora se hraniti oprezno jer može da aspirira tečnost i da se uguši. Ne može da sisa. Ja ne mislim da takvu decu treba abortirati ali je OBAVEZA lekara da to saopsti roditeljima o tome se radi a odluku o abortusu tj indikacijama za abortus posle 10. nedelje donosi etički komitet, koga čine lekari, psiholozi, genetičari......

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
22.10.2009 18:21:29   
Brand new mama
Mihi,znam da je ozbiljan problem-kao sto sam rekla i sama sam imala taj problem-nisam dojena ni minut i jurene su posebne cucle i ne znam kako sam sve hranjena.Ali,zar je Katerina prisla tom problemu sa medicinske strane?Samo kako je to dijete problem i kako je toj porodici(da ne navodim dalje-vec sam citirala) Mozda sam ja kreten i mozda ste svi u pravu.OK,rekla sam vec da nisam komentarisala doktora(eh,da je jedini bilo bi nam lako),vec komentatora.Ali,kao sto su rekli vec nekom,a sigurno ce sutra reci i drugima sutra sa tim problemom,bez obzira koliko diploma imaju i koliko jezika znaju:"Znas,ali ovde trebas da radis sa ljudima"
U pogresnoj sam temi i nemam zelju da se raspravljam,samo sam morala da odreagujem

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
22.10.2009 19:31:29   
mihi
BN mama, ma daleko od toga da se raspravljamo, samo razgovaramo ja te razumem i napisala sam da to nije razlog za abortus i da ni medicinska komisija to ne bi odobrila, ali ja sam insistirala da lekar treba ako vec to vidi na UZ da informise roditelje. A da ovo komentarisem navela me Vuckova prica sa fb da je lekar video na UZ da beba nema obe ruke i nije rekao roditeljima, ja sam  za to da lekar mora da saopšti roditeljima istinu o njihovoj bebi a ne da to krije od njih.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
23.10.2009 22:23:41   
lenka manekenka
zdravo svima,
ja sam nova na ovom forumu,..ali me je ova tema bas zaintresovala iz razloga sto sam ja svoju celu trudnocu vodila u cacku,..inace sam cacanka udata u bgd,..kada sam presla ovde vec sam bila u 9mes.
nikoga nisam poznavala od doktora vec kada sam dobila porodjajne bolove krenula sa uputom za D.M,..bez ikakvog predhodnog pregleda,..mislim pred porodjaj
porodio me je Dr.Dragan Antic,..sve proslo ok
ja za sve njih imam samo lepe reci od doktora do spremacice,...user posted image
moje iskustvo je prelepo i bolnicu D.Misovic svima od srca preporucujem
Sve najbolje vam zelimuser posted image


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
26.10.2009 14:40:58   
buhla
Ja imam za danas zakazan kod dr Loncara i necu ici. Nevezano samo za ovo sto je keterina rekla, nema potrebe da mi on kao i dr iz doma zdravlja vode trudnocu. dovoljan je jedan lekar. A ostajem pri tome da se jednog dana porodim u DM.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu lenka manekenka)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
2.11.2009 18:01:33   
mejra81
Zna li neko da mi kaze kolike su sanse da se porodim u DM?
Svi pricaju o tome kako nema mesta, da li zbog toga sto idu preko veze ili stvarno nema mesta!
Ja kad sam ih pitala, rekli su mi da se to bas retko desava( Ja vec znam tri slucaja u skorije vreme) I da mislim pozitivno...user posted image


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
3.11.2009 11:49:57   
LillyT
'ajmo zene, dajte nam neka iskustva i savete kako da se ubacimo u DM. Cini mi se da ce i ovde morati novac da mi otvori vrata tog porodilista, ali mi tada dodje da nekoga ubijem od besa i nemoci. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
3.11.2009 11:54:42   
buhla
hm, meni je nelogicno ako imas uput za tu bolnicu i dodjes da se tu porodis da ce da te vrate! Mislim da nemaju na to pravo, cak iako nemas svu papirologiju, analize, ne smeju da vrate trudnicu, pa gde ce da se porodi na ulici!?
Ja sam cula da moras da imas karton kod njih da bi te primili. Ja sam bila jednom, i mislim da cu tek kad udjem u deveti da odem ponovo (ako se ne predomislim u medjuvremenu da promenim porodiliste!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
3.11.2009 12:07:29   
LillyT
Nelogicno jeste, ali u praksi je moguce (nazalost user posted image ). Posalju te u Front ili Visegradsku, tu uvek ima mesta. Za Front sam cula sve najgore (sto ne mora da znaci da je tako), a u Visegradskoj sam bila (doduse, na drugom spratu, na operacijama)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
3.11.2009 14:13:19   
mejra81
Znam devojku koja je celu trudnocu vodila u DM, dosla da se porodi i rekli joj nema mesta( imaju valjda samo tri porodjajna stola i 25 kreveta).
Druga je imala zakazan carski rez kod njih i nekoliko dana pre toga pukne joj vodenjak i naravno nema mesta!
I meni je ne logicno da te setaju ali izgleda da je tako! Boli ih uvo!
Ja sam krenula kod njih, bila sam vec dva puta, imam karton i jos mi sreca treba ili veza?user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
12.11.2009 20:05:23   
mazuljak
Mozda je ovo i za temu "Kamperski vodic za porodiliste", ali posto izgleda da se i to razlikuje od porodilista do porodilista, napisacu ovde.

Za (eventualni, ocigledno) prijem u DM treba U KESI (ne prihvataju se torbe, tasne i sl.) poneti:
- 2 peskira
- mrezaste uloske i gace
- licna kozmetika
- eventualno plasticna casa
i nista vise... kada i ako zatreba jos sta, donece se posle... tako kazu...

(ne racunam papirologije, od toga licna karta, zdravstvena knjizica, uput, rezultati Hbs, vag. i cerv. brisa, krvna grupa i Rh)

Pa mozda nekome dodje korisna ova informacija...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
12.11.2009 20:10:54   
mejra81
Meni koristi!!!!
Ja taman mislila da spakujem u torbu!
Znaci spavacica,bade mantil...ne treba...
Jel se i ti poradjas tamo?
Ja kad sam pitala sta treba da ponesem, rekli su mi treba da dodjete!user posted image

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
12.11.2009 20:15:24   
mazuljak
Ne treba... Bas samo ovo. Meni je to usput rekla neka sestrica kad mi je radjen CTG. A da li cu se tamo poroditi, ne znam, nadam se. user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 10:18:54   
LillyT
A sto kesa?!? Koja je fora sa torbama, meni je bas jadno kada sve stavim u kesu, ma koliko lepa bila user posted image

Ne mogu da verujem da nema bas nekoga ko se porodio skoro u DM-u, bas bih da cujem neka svezija iskustva.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 10:36:53   
mazuljak
Ne znam sto, ali tako je... A ja ako uspem da se porodim tu, javicu kako je bilo... (ne bi trebalo dugo da se ceka taj raport... user posted image )

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 12:55:05   
mejra81

IZVORNA PORUKA: LillyT

A sto kesa?!? Koja je fora sa torbama, meni je bas jadno kada sve stavim u kesu, ma koliko lepa bila user posted image

Ne mogu da verujem da nema bas nekoga ko se porodio skoro u DM-u, bas bih da cujem neka svezija iskustva.



Ovo sam i ja pomislila user posted image
Mazuljak nadam se da cu sacekati tvoje iskustvo.
A ti LillyT ces imati dva!user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 13:00:24   
LillyT
IZVORNA PORUKA: mejra81


IZVORNA PORUKA: LillyT

A sto kesa?!? Koja je fora sa torbama, meni je bas jadno kada sve stavim u kesu, ma koliko lepa bila user posted image

Ne mogu da verujem da nema bas nekoga ko se porodio skoro u DM-u, bas bih da cujem neka svezija iskustva.



Ovo sam i ja pomislila user posted image
Mazuljak nadam se da cu sacekati tvoje iskustvo.
A ti LillyT ces imati dva!user posted image


Sada bih vas zagrilila, ali mi ne rade smajlici user posted image

Buhla i ja cemo da cimerisemo, eno, dogovorile smo se, ja cu je sacekati user posted image

Jedino ne znam kako cu da nosim kesu user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 13:08:33   
mejra81
Ja cu da stavim u kesu od maxi-ja user posted image
I to cu dve tri da spakujem, pa nek se cude....user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 13:17:14   
buhla
hihihihi
i ja cu one providne belu plavu i rozle i u svaku po jednu stvar! user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 13:23:07   
mejra81
Stvarno, bez veze! Ja cu da spakujem u kesu pa cu kesu da stavim u torbu, pa ako ne moze
samo cu je izvuci iz torbica!
Najbolje da uvijem u maramu i stavim na motku, pa na rame!!!user posted image
Mislim, stvarno....

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 13:29:21   
LillyT
IZVORNA PORUKA: mejra81

Stvarno, bez veze! Ja cu da spakujem u kesu pa cu kesu da stavim u torbu, pa ako ne moze
samo cu je izvuci iz torbica!
Najbolje da uvijem u maramu i stavim na motku, pa na rame!!!user posted image
Mislim, stvarno....


user posted image user posted image user posted image crvena marama na bele tufne....

Znaci Buhla, ti ces onu na strafte, ti Mejra uzmi one eko iz Maxija, a ja cu one crne za smece


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 13:35:28   
mejra81
E pa LillyT nemoj da zezas!
Mi u providne, a ti u one crne da se ne vidi nista! Jos njih ima i velike
a mi moramo po tri cetiri komada da nosimouser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
13.11.2009 13:37:03   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: mejra81

Stvarno, bez veze! Ja cu da spakujem u kesu pa cu kesu da stavim u torbu, pa ako ne moze
samo cu je izvuci iz torbica!
Najbolje da uvijem u maramu i stavim na motku, pa na rame!!!user posted image
Mislim, stvarno....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Zašto morate skinuti lak sa noktiju pre po...
Jedno od najvažnijih pravila za trudnice koje dolaze na porođaj je da ne smeju da imaju lakirane nokte, gel ili trajne n...



Click Here