|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
30.12.2008 13:19:35   
djura007
Drage mame, moj sin je sa 14 meseci počeo imati problema sa ušima, dva ili tri meseca, lekari opšte prakse su ga kljukali antibioticima, buljili u krvne slike iz kojih ništa nisu videli itd. Sve je počelo kad sam primetila da mu curi sluz iz uha. Posle tih par meseci mučenja po domovima zdravlja, u trenutku očajanja otišla sam sama i tražila uput za bolnicu. Po preporuci roditelja koji su se isto tako patili sa svojom decom, otišli smo direktno u pokrajinsku bolnicu, kod doktorke Vlaški. Dečija bolnica nema dovoljno jak mikroskop kao pokrajinska, pa vam savetujem da ne gubite vreme tamo. Doktorica je radila paracintezu, to je bušenje opne u kojoj se skupi šlajm tj. sluz u ušima, jako je bolno i traumatično za dete, a i za roditelje. Posle je usledilo 6 reparacinteza. Poenta moje priče je da vaše dete nema upalu uha, nego možda ima urođen problem kao moj sinčić. Uzak mu je kanal kroz koji cirkuliše vazduh između uha i grla i zbog toga se gnoj skupljao u ušima prilikom i najmanje prehlade. Operacija je, po rečima pomenute doktorice, rutinski zahvat, prilikom kojeg se ugrađuje cevčica koja će proširiti taj kanalčić, a kasnije će je organizam sam izbaciti. Operacija se radi pod totalnom anestezijom i zakazuje se u proseku 6 meseci unapred, a privatno košta oko 500 eura. Doktorica nam je zakazala operaciju za 21 Oktobar 2008., ali je ujedno bila veliki protivnik te operacije. Kažem vam, 7 puta ukupno smo išli na "bušenje ušiju", maltretirali i dete i sebe, ali smo poslušali savet doktorice, koji je bio da odvedemo dete na neku planinu ili more da se kanalčići prošire sami od čistog vazduha, barem na tri nedelje. Bili smo u mogućnosti da ga odvedemo na more (u Hrvatsku, jer je mnogo čistija od C.Gore) na samo sedam dana. Davili smo ga, bukvalno, od jutra do mraka u moru, sva sreća, pa mi dete obožava vodu i tako smo rešili problem. Naravno za operaciju nije bilo potrebe!!! Zato vam svima savetujem da kontaktirate nekog od doktora ili doktoricu Vlaški iz pokrajinske bolnice, nemojte gubiti vreme i mučiti se kao mi po domovima zdravlja.
Nadam se, da sam vam bar malo pomogla ovim savetom, iako sam vam sve "laički" i ukratko ispričala.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dete boli uho
30.12.2008 13:52:58   
Anoniman
Hvala djuro! Dobrodošla! user posted image

(odgovor članu djura007)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dete boli uho
30.12.2008 14:41:27   
guppy RR
Veoma zanimljiva informacija!! Hvala!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dete boli uho
21.2.2009 21:23:58   
nadalina
dobar dan mame i tate,

moja klinka od 4 godine je prije 3 mjeseca uradila paracentezu oba uha jer je uslijed nakupljenog sekreta (alergijskog porijekla) oštećen sluh. to je sada ok. ona dobro čuje, popravlja izgovor jer dosta glasova nije čula pa ih je drugačije izgovarala.
ali moje pitanje je slijedeće: da li nakon tog zahvata dijete može uranjati potpuno glavu u vodu?
npr, kod kupanja u kadi. ona voli kupku sa mnogo pjene i velike količine vode, pri čemu voda uslijed potapanja uđe u uši i njoj to sada, nakon zahvata, stvara neprijatnost i paničan strah. da li neko ima iskustva sa tim cevčicama?

(odgovor članu djura007)
Direktna veza do poruke: 29
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 21:26:56   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu nadalina)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dete boli uho
21.2.2009 21:34:26   
NadaR
dobrodosla skoro pa imenjakinjouser posted image
Nemam iskustva s tim! Konsultuj pedijatra, mislimda bi taj strah mogao biti problem kasnije npr. za more...
Nadam se da ce ti neko dati adekvatan savjetuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dete boli uho
23.2.2009 8:37:50   
nadalina
hvala djevojke!
ovih dana ćemo imati kontrolu kod dr Komazeca u NS, pa ću razriješiti i tu misteriju.user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dete boli uho
23.2.2009 8:39:33   
Anoniman
Javi i nama nadalina da i mi znamo. Ja se nadam da je u pitanju samo strah koji ćete prevazići.

(odgovor članu nadalina)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dete boli uho
24.3.2009 16:23:29   
nadalina
Zdravo devojke!
Bili smo kod dr Komazeca, ali sam ja potpuno zaboravila da se javim. Uho se ne bi trebalo kvasiti, u smislu nekog ronjenja i sl. Malo potapanja je ok, ali ne previše. To što se ona boji kad joj voda udje u uho je zato što je to za nju novi zvuk, odnosno prvi put ga čuje na pravi način i ta "buka" je zapravo plaši. Ništa strašno. Inače na kontroli je sve bilo ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dete boli uho
24.3.2009 16:39:24   
afrodita
Nisam ranije naisla na ovu temu.
Moja Maja kada je imala 3 godine operisala
je desno uho, a na levom je bila samo probusena
bubna opna.
Na stotine inekcija...sirupi i iz jedne bolnice u drugu.
Tacnije iz Suboticke bolnice isti dan po otpustu otisla
sam u Novi Sad gde je odma uradjena operacija.
Zamislite doktorovu recenicu:
STA STE CEKALI DO SADA
kada sam rekla da sam pre podne izasla iz bolnice
nije mogao da veruje.
Mislim da su majke nekad mnogo pametnije od lekara,
tacno me je nesto vuklo da proverim jos jednom kod
drugog lekara.

(odgovor članu nadalina)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dete boli uho
21.4.2009 0:23:16   
Anoniman
Prehlada se brzo pretvori u upalu uha KLIK

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dete boli uho
20.5.2009 14:11:26   
Lu
Kako provjeriti sluh kod "malog djeteta"user posted image
Moj Roko mi u posljednje vrijeme često ponavlja mama šta si rekla,
Mene je to prvo nerviralo pa sam govorila,saslušaj mamu do kraja a sad sam se počela malo brinuti.
Kad sam ga pitala jel me čuje dobro,kaže ne čujeuser posted image
Pokušavam ga pitati nešto dok me ne gleda nekad odgovori a nekad kaže opet mama šta si reklauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dete boli uho
20.5.2009 14:13:38   
Anoniman
Ne znam zaista, pitaj lekara. Mada mislim da je faza čim ti ipak po nekada odgovori. Mislim da je njegova nepažnja u pitanju kada pita šta si rekla.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dete boli uho
20.5.2009 14:20:02   
Lu
Ja se iskreno nadam da je faza ili da se igra samnom jer dok ga nisam pitala nije rekao da ne čuje...nemam pojma,možda postoji neki način da se kroz igru provjeri da li stvarno ne čuje ili se igra takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dete boli uho
20.5.2009 15:40:48   
afrodita
IZVORNA PORUKA: lu

Kako provjeriti sluh kod "malog djeteta"user posted image
Moj Roko mi u posljednje vrijeme često ponavlja mama šta si rekla,
Mene je to prvo nerviralo pa sam govorila,saslušaj mamu do kraja a sad sam se počela malo brinuti.
Kad sam ga pitala jel me čuje dobro,kaže ne čujeuser posted image
Pokušavam ga pitati nešto dok me ne gleda nekad odgovori a nekad kaže opet mama šta si reklauser posted image


Postoji kod ORL timpanogram i provera sluha.
Kod orl mozes proveriti pa i ako je faza, bices mirnija
ako prekontrolises.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 14:57:50   
Lu
Je li vam se ikada desilo da vam dijete ima na ulazu u ušni kanal,na vanjskoj školjki kao malo natečenu i crvenu bubuljicu,bolnu na dodiruser posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 14:59:02   
Jeca*
ne, ali imala sam ja user posted image  to mnogo neprijatno boli user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 15:00:19   
Anoniman
Nije se desilo Luki, ali jeste meni. To boli kao sam đavo, nemoj pokušavati da iscediš dok se vrh ne zabeli, jer nećeš uspeti. (Ustvari, ne znam ni da li bih dirala uopšte Luki, sebi uvek iscedim).

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 15:03:09   
Lu
Znaš Jeco,to ima moj Roko ustvari već je skoro prošlo,juče mu iskočilo a evo sad se dosta smanjilo.
Pipkala sam ga oko uha i malo štapićem to ga ne boli,kaže da ga boli samo kada mu tu bubuljicu diram,ustvari nije to bubuljica nego otečeno mjesto.
Sad me malo kopka da li ga trebam odvesti na pregled(čitala sam članak u prvom postu,pa me malo strahuser posted image )

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 15:18:07   
Jeca*
da ga ne maltretiras po lekarima, moj savet ti je da, ako ga ne boli uvce i ako je sve ok, da ga pustis jos dan dva. Mozda mozes malo da namazes povidon jodom, da se sasuši, pa prati

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 15:21:22   
Lu
Ma i ja tako mislim,evo nagovorila sam ga da ga uslikam,ako vididte,znači to je isključivo na vanjskoj strani ušne školjke
user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 15:27:25   
mihi
Lu, to je otitis externa, najčešće uzrokovan, stafilokokom ili gljivicama.  Moj savet kod lekara da se uzme bris, možeš ti da ukapavaš i OTOL H gde ima antibiotika i komponente koja deluje na gljivice, to tinja i tek na kraju boli, da li ti klinac ide na plivanje to deca obično zarade na bazenu? Moj stariji sin je upalu uha spoljašnjeg doneo s mora prošle godine  tinjalo je 15 dana i onda je počelo ludački da ga boli. Bolje ga povedi kod dr da uzmu bris i da se leči prema antibiogramu. Mom Luki su stavili gazu sa Gentokulinom u uho 24h i posle smo još 5 dana ukapavali.  Leči se lokalno.

< Poruku je uredio mihi -- 30.11.2009 15:29:38 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 15:31:17   
Lu
Ne ide na plivanje.
Kako misliš Mihi da su mu stavili gazu u uhouser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 15:35:35   
mihi
Natopili gazu gentokulin kapima i gurnuli peanom u uho skroz jer to je crveno i unutra skroz duž spoljašnjeg ušnog kanala a ti to ne vidiš vidiš samo ovo spolja. To super pomogne.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dete boli uho
30.11.2009 15:41:59   
Lu
A jooooj Mihi meni to zvuči strašnouser posted image
Mislim, ko me pita ako bude moralo ali možda neće...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here