|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
24.4.2010 14:25:32   
Lu
Možeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 9:42:12   
Anoniman
MOja Teodora ima upalu uha..

Danas smo bili na redovnoj kontroli, danas joj je dva meseca...
Ona vuce onu kijavicu i kasalj i danas je pregledao ORL.

Dali su mi SINACILIN sirup i PARACETAMOL protiv bolova.

Molim majke da obrate paznju ukoliko im dete bude prehladjeno na simptome...navode se i na Ringeraji medju clancima ali evo:

- sekret iz usiju..teodora je imala ali ja sam mislila da je to normalno
- vukla je usi- ja sam mislila da joj se spava
- ponekad vrisne- ja sam mislila da su grcevi ili da se nesto uplasila




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 9:45:25   
*Alexx*
OTI, ali kako to nije videla pedijatar kad si je vodila pre neki dan na kontrolu?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 9:52:00   
Anoniman
Alexx ne znam/...

ja sam nju vodila 7.5. da vidi sta je sa njom.
DR je rekla da je sve ok..

mada iskreno, tea je poslednja tri cetiri dana nervoznija i ima taj vrisak ponekad tako da mozda tada nije prehlada jos bila sisila u uho...pretpostavljam,,,lupam.

A mozda i nije..ne znam,.
danas me poslala kod ORL i ova odmah videla...vise levo nego desno.

uh.
sad citam ovu temu od pocetka pa se pitam: kako izgleda reakcija na penicilin,...vidim da se MERYEN plasila toga ali je hvala bogu bilo sve ok...

Pentaxim danas nije primila jer cekamo da izleci uho...

JOj, i ciscenje slinaca i dalje...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 9:57:04   
*Alexx*
A da, meni se činilo da ste bili pre dva-tri dana kod pedijatra. Beš mu miša, dobro si primetila, a i kažu da su upale uha relativno česte kod beba. Biće sve OK, sad kad prima lekiće.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 10:05:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

A da, meni se činilo da ste bili pre dva-tri dana kod pedijatra. Beš mu miša, dobro si primetila, a i kažu da su upale uha relativno česte kod beba. Biće sve OK, sad kad prima lekiće.


naravno...

i zao mi sto je samo 500g napredovala...user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 10:07:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI


uh.
sad citam ovu temu od pocetka pa se pitam: kako izgleda reakcija na penicilin,...vidim da se MERYEN plasila toga ali je hvala bogu bilo sve ok...






Alergija na antibiotik KLIK

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 10:08:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI



i zao mi sto je samo 500g napredovala...user posted image



Nemoj razmišljati o tome. Sada će da ozdravi za koji dan, i sve će biti super!

Uvek sam se radovala kada napokon saznaju šta mi je sa detetom i napokon dobije lek, znala sam da je to početak kraja naših muka. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 10:11:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: OTI



i zao mi sto je samo 500g napredovala...user posted image



Nemoj razmišljati o tome. Sada će da ozdravi za koji dan, i sve će biti super!

Uvek sam se radovala kada napokon saznaju šta mi je sa detetom i napokon dobije lek, znala sam da je to početak kraja naših muka. user posted image



tacno tako...osecam se i ja bolje sada nego sam htela samo da javim zenama da obrate paznju na neke simptome koje sam gore navela a pogresno tumacila...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 10:13:42   
Anoniman
Neka si, i treba. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Dete boli uho
14.5.2010 23:31:59   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

A da, meni se činilo da ste bili pre dva-tri dana kod pedijatra. Beš mu miša, dobro si primetila, a i kažu da su upale uha relativno česte kod beba. Biće sve OK, sad kad prima lekiće.


naravno...

i zao mi sto je samo 500g napredovala...user posted image


Pa moguce da je od toga...ne brini se....
Kad sisa beba napravi vakum i od tog pritiska je jos vise boli uvo...mozda je to razlog sto je dobila samo 500g.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Dete boli uho
23.7.2010 15:20:02   
usamljena
Evo i nas dve dosle od dr-a. Kaze upala uha!
Prosle sedmice je imala kasalj ali grlo nije bilo crveno tako da nismo pili antibiotike vec samo caj i Prospan sirup. Juce je vrisnula u snu i plakala je 5 minuta, ja sam mislila da je nesto ruzno sanjala. Danas ista prica, ali nepodnosljivi plac.Presvlacila sam je i nije mi dala da joj dotaknem "cicu". Ja sam mislila da je neka urinarna infekcija kad na kraju uho!
Una cesto dira usi, pitali smo dr za to ona nam je rekla da je tUna cesto dira usi, pitali smo dr za to ona nam je rekla da je to neka faza kod bebe. Pregledala joj je usi i zaista je sve bilo ok, tako da meni to cackanje usiju ne moze biti jedan od mogucih znakova upozorenja. - ovo je bilo nekad pre.
Jedino to sto je danas jako plakala i nema apetit. Skoro nista nije jela danas. Dobili smo kapi za nos i sirup- a da napomenem da joj nosic redovno cistim Nisita kapima
user posted image Sve u svemu uzas.
Je li neko pokusao sa ovim lukom na pocetku teme? Teta u apoteci mi rece da zagrejem nesto vuneno i da joj stavim na usi. Je li iko to pokusao ?
Malo OT- u svemu tome je vagaju i kazu 8 100 user posted image Mislim da je to jako malo mada ni vaganje nije moglo biti tacno jer se user posted image vrtila

< Poruku je uredio usamljena -- 23.7.2010 15:25:32 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Dete boli uho
23.7.2010 15:28:05   
*Alexx*
Usamljena, bitno je da si ti reagovala, odvela je kod dr, dr joj dala lekiće, i biće sad sve OK user posted image  user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Dete boli uho
23.7.2010 15:36:26   
usamljena
Hvala ti draga. Sva sam vise .... Ionako slabo jede, sad jos gore zbog tih usiju Ali kao sto kazes, valjda sam na vreme pa nece biti gore. Ne znam kako da joj taj sirup dam a da ga ne povrati jer sirupe povraca. Moram videti moze li sa cajem ili sl. Hvala ti mnogo user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Dete boli uho
9.8.2010 9:17:55   
Vučko.ba.
Vako, prije pet dana Dino je prvi put za svoje dvije godine života popio sirup, Zinat radi upale grla.
Medjutim kako čini mi se slini jedno pola godine, a nastavio je i poslije antibiotika, u subotu na nedjelju je snažno vrisnuo u snu, pa se smirio, pa je opet počeo jako plakati. Malo sam ga pipkala, i onda mi na um pade da pipnem desno uho-nema reakcije, lijevo-trzaj i plač
Ujutru u nedjelju odemo do dezurnog doma zdravlja po uputnicu za klinički centar koševo za ORL
uglavnom dijagnoza Upala srednjeg (i lijevog i desnog) uha
kako ja imam alergiju na penicilin, terapija je :
- sumamed 3 dana po 5 ml
- kapi za nos
- i bisolex za iskašljavanje 12 kapi svakih 8 sati

najvjerovatnije da je taj sekret iz nosa i grla na kraju došao do uha

e sad radi sumameda odgodiću vrtić jer se ne preporučuje uzimanje antibiotika narednih 6 mjeseci, al me plaši šta ako sumamed ne pomogne

samo da čovjek nije miran

p.s. MIHI hvala baby user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 9.8.2010 9:26:49 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Dete boli uho
9.8.2010 9:35:32   
Podrum Š.
Nisam stigla da pročitam sve postove na ovom forumu.
Kao mala sam konstantno imala upale srednjeg uha. Ljudi od toga ništa više dete ne može da boli. I može da se da na ozbiljno. Neću da nabrajam šta sve, ja sam na kraju završila sa parezom fascijalis (ne znam kako se stručno piše). U svakom slučaju oduzeto mi je bilo pola lica, uz puno muke se sve vratilo na staro.
Veoma je važno da dete pije prepisane antibiotike i da redovno, ali redovno čistite od sekreta (da ne bi baš išlo na uho)
Što se tiče bola, najviše mi je pomoglo to što smo napravili kesicu i u nju stavili morsku so, to smo potom zagrejali i stavili na bolno uvo. Pomaže, ali se mora često grejati.
Pozdrav!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Dete boli uho
9.8.2010 9:41:47   
Vučko.ba.
jao hvala Podrum što me podsjeti na sol user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Dete boli uho
9.8.2010 9:46:34   
Podrum Š.
user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Dete boli uho
9.8.2010 13:16:16   
Vučko.ba.
evo sve o tom famoznom Sumamedu --KLIK

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Dete boli uho
21.8.2010 0:49:04   
Tatamata


Sprečite upale uha kod dece

Većina dece u prvoj godini života preboli barem jednu upalu uha. O tome koliko je to opasno, koji su uzroci i kako da na vreme ovakvu upalu prepoznate govori Dušan Pavlović, otorinolaringolog iz Centra za sluh i ravnotežu.

Pročitajte ceo tekst...


(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Dete boli uho
28.10.2010 22:18:10   
marince1
David je 2 .dana bio kunjav,tuzan i imao teperaturu.
I veceras nam orl konstatovao upalu srednjeg uva user posted image
Dr je sumnjala na reakciju na vakcinu,ali nam je orl objanio da je zbog vakcine pao imunitet i to je dovelo do ovga.
Dobili antibiotik i kapi za nos.
Valjda ce biti bolje,2 noci nismo spavali user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Dete boli uho
28.10.2010 22:26:25   
Ana RR
Uh.. miš mali user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Dete boli uho
28.10.2010 22:32:47   
sneza24
Marinče biće bolje sad kad uzima antibiotik.
Inače ni mi skoro da nespavamo,Davidu curi nos pa nemože da diše pa se budi 100 puta.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Dete boli uho
28.10.2010 22:38:11   
usamljena
Mi smo drugim povodom otisli kod dr i ispostavilo  se da bejbi ima upalu, levo uho. Nema povisenu T, ne place, ne cese se, ama bas nikakvih simptoma- slucajno znaci saznamo. Iskreno, ne znam uopste odakle joj upala! Uglavnom antibiotik (koji jedva popije) i kapi!

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Dete boli uho
6.12.2010 13:00:03   
Diabla
Ne spadam ovdje, ali me brate boli uho da sam dijete. Imam upalu srednjeh uha, cijelu noc nisam spavala. I zdrelo mi je crveno. Jadna djecica kad ih boli, tek ih sad razumijemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here