|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergije na hranu
17.4.2018 15:49:37   
Queen Lady
Drage mame. Da li je neka od vas vodila dete u Tirsovu kod doktorke K.M. (pulmologa). Igrom slucaja nismo uspeli da odemo na zadnju kontrolu, a na zadnjem izvestaju su nam napisali da ponesemo uput od pedijatra (pre toga smo isli bez uputa). Pa ne znam kakva je sada procedura, a postala sam vrlo skepticna sa pulmologom iz Kragujevca. Ako neka zna da li postoji mogucnost i da se doktorki posalje mail, i da li uopste lekari iz Tirsove rade konsultacije preko mailova?

Unapred hvala zene


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 21:04:18   
bubulence
Moje mladje dete je imalo alergiju na gluten (znaci ne celijakiju nego alergiju), na jaja i mleko... I sve je to proslo sa oko 2 god i 2 meseca... Ponavljali testiranje, sve bilo ok.

Veceras se sva ali sva osula, kao nikada do sada. Mm je odmah odveo na hitnu, dobila dve injekcije i sirup. Rekli su da se javimo u ponedeljak pedijatru i da se obavezno ponove testovi, jer je aregija bas bila jaka. Da li je moguce da se neka od ovih alergija vratila? Juce je pojela jedno kuvano jaje, jutros je pojela par zalogaja kajgane. 

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 21:06:09   
vocicana
Bubulence, kod lekara pa na testiranje ponovo, mozda je nesto novo, pa je tako naglo odreagovala, sada pocinje sezona tih alergija.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 21:16:32   
bubulence


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Bubulence, kod lekara pa na testiranje ponovo, mozda je nesto novo, pa je tako naglo odreagovala, sada pocinje sezona tih alergija.


Da, planiram vec u ponedeljak da odemo privatno, jer smo ranije cekali i po 2 meseca terninu NS

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 21:19:12   
vocicana
A kako su testirali alergiju kod deteta? Ne zanm kako rade, kod mene su kozne probe, a za privatno iz krvi znam da su mojoj mladjoj sestricini uradili pre navrsene 2-ge godine jer je bilo strasno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 21:38:05   
bubulence
Njoj su prvi put radili negde sa 9 meseci, drugi put sa 11, pa sa 18 meseci. Samo jednom su joj iz krvi, dva puta su joj na ruke kapali (zaboravila sam kako se to zove). Ona npr nikada nije imala reakciju na jaja, a testovi pokazivali burne reakcije. Na mleko pokazivalo slabu reakciju, a ja joj stavim kap mleka na ruku, ona cela bude  u crvenim jakim pecatima... Strasno za videti.Kada smo ponovili posle drugog rodjendana, nije polazivalo reakcije, onda smo polako uvodili te namirnice u ishranu i nije bilo problema

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 21:40:34   
milicicak
Bubi, ne moze alergija na jednu stvar da nestane pa da se vrati. Ako ste radili prick ili IgE iz krvi i bilo je negativno onda je alergija prosla.
Inace, desavaju se ponekad te jako burne reakcije na nesto jednom i nijad vise posle. Ja bih pre sumnjala na neki aditiv ili nesto tako.
I kad sam ovde da napisem... Izgleda da je i V alergican na mleko, mnogo manje i drugacije od mini bube ali definitivno mu smeta...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 21:43:53   
bubulence
Sve je vise dece koja su netolerantna na laktozu, to nam je rekla nacelnica u decijoj bolnici, ali je rekla i da im mleko nije mnogo bitno u ishrani...

Znaci draga mislis da je nesto novo? Ne znam sta bi bilo ali cu je svakako odvesti. Cisto da ja budem mirnija jer za 3 meseca necu moci da se set_am sa njom po doktorima

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 21:49:34   
milicicak
Bubi, proveri samo koliko mora vremena da prodje od uzimanja antihistamina do testa...
Nije kod V laktozna intolerancija, reaguje kao Rositin D, ima proliv i sluzave stolice bez koprivnjace...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 22:03:26   
vocicana
Joj muke, kako treba, sta treba. Samo da to prodje bez nekih komplikovanih daljih desavanja. Javi sta se desava

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 22:41:17   
bubulence


IZVORNA PORUKA: milicicak

Bubi, proveri samo koliko mora vremena da prodje od uzimanja antihistamina do testa...
Nije kod V laktozna intolerancija, reaguje kao Rositin D, ima proliv i sluzave stolice bez koprivnjace...



Hocu, hvala na savetu. Tako je moja Masa reagovala na brasno. Odmah dobije kao proliv koji je u stvari sama sluz. I nije imala koprivnjacu. Nju je imala samo od mleka

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Alergije na hranu
23.3.2019 22:41:53   
bubulence


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Joj muke, kako treba, sta treba. Samo da to prodje bez nekih komplikovanih daljih desavanja. Javi sta se desava
 

❤️

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 1:00:54   
Ana RR
Bubi,Marko je pre 3 godine imao užasnu urtikariju, ceo trup je bio prekriven. Do IMD u autu je već počeo da kuka da mu nešto smeta u vratu (počelo da ga guši ali nije znao da objasni). Hitno primljen, dobio injekcije, i narednih nekoliko dana smo svako veče bili u nekoj klinici jer je urtikarija izbijala. Nikad nisu ustanovili šta je to bilo. Na prvim testovima se ništa nije pokazalo, tek letos je test pokazao reakcije na više toga ali ni jedna vrednost nije bila uvećana toliko da bi došlo do reakcije kakvu je on imao. Ono što ja primećujem, a što se desilo i nekoliko dana pre izbijanja te urtikarije, je da reaguje na ujed bube. Alergo test pokazuje reakciju na otrov bubašvabe i ose ali njega su ujele one male crne bubice, što ih ne vidiš u travi. Letos mu je cela potkolenica bila natečena i tvrda od ujeda, a isto tako je imao i tada pre urtikarije. Hoću da kažem da ne mora da bude hrana, može da reaguje i na nešto potpuno drugačije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 1:02:08   
Ana RR
Zaboravih da kažem, mora da prođe minimum 2 nedelje od uzimanja antihistamina a poželjno je i duže.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 9:11:42   
Sanidej
Slicna prica sa urtikarijom, samo sto sam tada bila student. Iskljuceni najcesci alergeni, inhalacioni i nutritivni.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 9:32:15   
bubulence
Danas nema nista... Ali dobro, sinoc 2 boce i sirup, jutros sirup...

Idemo ujutro prvo kod pedijatra da vidimo sta ce da kaze... 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 9:33:26   
bubulence
Zaboravih da dodam,, njoj je poslednji put na testu pokazalo da ima alergiju na grinje i duvanski dim. Ali sam sigurna da ovo ne moze biti od toga.. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 10:29:40   
Sanidej
Kod nutritivnih alergena jos i moze nesto da se preduzme, ali kod inhalacionih..tesko je izbeci ih. Znam ljude koji su celog zivota mislili da su alergicni na bobicas_to voce, ispostavilo se da je alergija na pesticide.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 11:24:41   
vocicana
Joj stvarno jeste istina, negde nesto mozes da uradis, negde ne mozes ni da utices. Imala sam ljude alergicne na duvanski dim, nisam znala da postoje takve alerg reakc, mada ono kada pogledas, to moze da bude na bilo, bilo sta.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 11:31:51   
Rosita
Da li je moguće da neka hrana ne da nikakvu reakciju oku vidljivu, a da bude respiratorni alergen?



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Alergije na hranu
24.3.2019 12:40:42   
milicicak
Rosi, tesko da moze. Ali pitaj dr na kontroli

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Alergije na hranu
26.3.2019 8:33:46   
Peace*
Kada sam vodila Marka na poslednju kontrolu na mleko, dr je rekla da ima tako jaku alergiju na mleko da ni ne pokušavam da mu dajem.
Onda je pojasnila da alergija uopšte ne bi morala da se ispolji u vidu urtikarije ili proliva, već bi mogla da dovede i do alergijskog rinitisa ili pak do pojave bronhitisa / pogoršanja astme, što bi kao posledicu moglo imati neadekvatan razvoj pluća.
Tako da, Rosi, po ovome, odgovor bi bio DA.
Takođe, postoje i ukršene alergije između inhalatornih i nutritivnih alergena KLIK.
Imala sam baš dobru tabelu, ali je nemam više u telefonu, pokušaću da nađem ovde na forumu, ne znam da li ću naći jer sam baš davno kačila to.

< Poruku je uredio Peace* -- 26.3.2019 8:37:20 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Alergije na hranu
26.3.2019 10:38:53   
Ana RR
Tash, sećam se te tabele, baš sam je i ja tražila ali nisam je našla.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Alergije na hranu
26.3.2019 10:41:58   
Rosita
Ispisah duži post. Uf, teške reči to za pluća :(. Vadili smo ige danas pa ćemo videti.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Alergije na hranu
26.3.2019 11:01:26   
pari
Alergija na neku hranu u tom slucaju moze da se manifestuje i kao kasalj npr.?Razmisljam sad o mojoj mami koja u isto vreme ima jak kasalj i problem sa crevima...mozda je alergija na neku hranu? Ili mm koji ima s vremena na vreme dijareje i nista drugo od simptoma...znaci i to bi mogla biti neka alergija ili mozda intolerancija ( ako ima neke razlike)?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here