|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 10:52:02   
Jeca*
olga, meni je mama davno rekla, ako dete nece da jede osim *** daj mu onda da jede to sto hoce. Znaci, pravi joj krompir kako zeli i uz krompir pokusaj da joj podvalis jos nesto, pa polako. Moj rodjeni brat je godinu dana jeo iskljucivo PUTER I HLEB I KRAŠ EKSPRES.  Ma svaki dan jedno te isto. Prolupali smo. Ali mama ga je pustila i jednog trena mu se smucilo i malo po malo poceo da jede sve. Danas jede sve i kao od brega je odvaljen (ima 25 godina). Znaci...polako i nek bude po njenom a ti polako to koriguj da ne primeti. DEca su opasna user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:06:02   
Anoniman
Ja ne radim tako kao većina.
Jede kad je gladan. To ne znači da može da preskoči obrok, niti znači da može da večera u 16h, ali nema satnicu za obrok. Dakle, nekad se probudi u 7 i hoće odmah da doručkuje, nekad neće do 8, 8 i 30. Nekad hoće da ruča u 14h, nekad u 16, zavisi koliko je spavao i šta i koliko je užinao. Večera...nekad tik pred spavanje, oko 20h, a nekad sat vremena ranije.
Ali meni to uopšte nije problem, ni ja nisam uvek u isto vreme gladna, i nekada mrljavim, kao i on. Ali on jede apsolutno svaku namirnicu. Desi mi se da mu sipam ručak kad se probudi, i on uzme zalogaj i kaže da neće. Ja ga pustim pola sata, i onda mi sam traži da jede. Ne znam...ne opterećujem se toliko hranom, zdrav je i prav, ješan, bucmast...i ako izmrljavi ceo dan, neće mu biti ništa, a neće imati averziju prema hrani.
I ima faze kad hoće testo svaki dan, kad hoće krompiriće svaki dan...ja mu pravim, ali uz ono što sam naumila za taj dan.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:17:58   
Lu
IZVORNA PORUKA: prolece

Čitam vase priče i shvatam da je moja ćerka, prava krofna. user posted image Ima 16 meseci 13.5 kg i 80 i neki cm (nismo je skoro merili, sa nepunih godinu dana imala je 80cm)

Moj R je 12 mjeseci imao 13-14 kg a sad sa 4 god. 20.
Djeca poslije navršene godine, u prosjeku za godinu dobijaju koliko su do godine za mjesec, znači 1-1,5 kg.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:29:32   
Jeca*
Nedjo, pa razmisljas isto kao i ja. Kad sam rekla da je rucak uvek u isto vreme to ne znaci da cu ga buditi. Ako ustane subotom u 16h jesce kad ustane. Ali vodim racuna da neki red postoji. E sad, juce je celooooo popodne grickao jafu. Kako prodje uzme ...i i to mi je ok, to mu je sad ukusno i slatko.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:33:25   
Anoniman
Pa to i mislim, ja ga opušteno ponekad pustim da jede slatkiše popodne, iako znam da će zbog toga slabije večerati. Nije ljubitelj slatkiša, retko traži čokoladice, i onda mu dam kad traži. Jako, ali jako sam pazila prvih 18 meseci, i zato sad neću da ga primoravam da jede ništa što ne želi, i puštam ga, vrlo često, da izmišlja i izvoljeva.
Jeco, Neša nekad neće da jede kad se probudi popodne, i po sat-sat i po ne bude gladan...na to sam mislilauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:34:07   
Jeca*
ma sto su stariji vise zezaju, znam sve! pa sinovi su nam vrsnjaci user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:36:39   
Anoniman
Ma da, i obojica piju na flašicuuser posted image user posted image user posted image Ma, to su meni sve slatke muke, nek je on meni živ i zdrav, neka deca odrastu na keksu i mleku, a on jede i povrće, i meso, ma sve. Pa ako će nekad da me zeza, neka ga.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:37:41   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Nedjo, pa razmisljas isto kao i ja. Kad sam rekla da je rucak uvek u isto vreme to ne znaci da cu ga buditi. Ako ustane subotom u 16h jesce kad ustane. Ali vodim racuna da neki red postoji. E sad, juce je celooooo popodne grickao jafu. Kako prodje uzme ...i i to mi je ok, to mu je sad ukusno i slatko.


Kod nas je ručak u 12, a poslije ručka spava, sad nekad spava nekad ne, uglavnom kad ustane poslije dnevnog spavanja, jede čoko kuglice, nesquik, sa mlijekom (kao užinu) to sam traži i poslije toga nekad jede jabuku, kolače ili slatkiše a večera oko pola 7...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:39:01   
minavb
Uvek sam pricala da mu necu davati slatkise i grickalice, ali iz ove prespektive, neka jede sta god, samo neka jede.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:39:01   
Anoniman
Lu, ja na glavu da se postavim neću ručak završiti u 12user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:46:43   
Jeca*
luka doruckuje oko pola 9, kao i u vrticu. Onda je uzina pre spavanja (vockica neka). Spava od pola 12-12 do 14-15h...pustim ga vikendom da se odmori koliko želi. Onda je ručak. Užina popodne obično oko 17h...zavisi kad on zeli i sta gricka, i vecera je oko 20h. I naravno mlekce pre spavanja user posted image  ali cini mi se sve manje kolicinski

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:48:01   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja

Lu, ja na glavu da se postavim neću ručak završiti u 12user posted image user posted image user posted image

Kod mene je već gotovuser posted image
Znaš kako, mm jede prvi obrok u 12 (osim kad je kod kuće vikendom), tako je navikao na poslu (nezdravo ali eto) a R. u vrtiću doručkuje u 8.30. a ruča u 11.45, tako da sam se i ja prilagodila njimauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:48:57   
Lu
Jeco a kad Luka ruča u vrtiću?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:49:48   
Jeca*
posle spavanja. Tamo ih bude u 13:30 i rucak je u 14:00

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:51:28   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

posle spavanja. Tamo ih bude u 13:30 i rucak je u 14:00

Hm, a kod nas u vrtiću spavaju poslije ručka oko 12.30 i onda dobiju užinu, voće, kolače.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 11:53:38   
Jeca*
Isto kao kod mog sestrica u vrticu, ali iskreno meni je logicnije ovo kao kod luke. Bolje da spavkaju pa ruckaju nego da spavaju punih stomaka i rano mi nesto rucak. Ja dodjem po njega u 16-16:30...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 14:46:53   
Vučko.ba.
i u svim našim vrtićima ovdje je ručak oko 11 i 45 i onda od 12 do 14 odmor ili ti ga spavanje pa užina


elem imaju neki red koji sam kolko tolko uspjela uspostaviti
doručak između 8 i 9, do 12 grickaju neko voće jer stvarno vole, ručak u zavisnosti od 13 (ako ne spavaju) pa do 15h, (ovaj dio važi za vikend) onda oko 17h neka kao uzina i izmeđ 19 i 20h je večera

ne žalim se , moglo bi količinski više al jbg

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 15:18:19   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Kod nas je ručak u 12,


ma ti si zmaj žena definitivno user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 15:58:57   
NadaR
Milos ima 3 glavna slana obroka + ujutru kada ustane i uvece pred spavanje mlijeko!

Tajming nam nije strogo odredjen , trudim se da bude u priblizno isto vrijeme, ali nekada pomjeri spavanje, a nekada u to vrijeme nismo kuci!

Izmedju pojede 1-2 jabuke ili banane u toku dana , plazmu , kinder cokoladicu ili krem bananicu!

Nije bas lud za mesom ,to moram da mu sitno isjeckam , stavim kecap i tako ce jedino pojesti!

Od mlijecnih proizvoda moze ama bas sve , sve sireve , jogurt , sta god mu dam!

Jedimo sto ne voli i nikada nije htio je riba user posted image





_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 17:01:08   
Anoniman
Ima Luka tri obroka, uvek ima doručak, ručak i večeru, samo što je probirljiv. Na kraju pojede što stavim pred njega, ali to ide uz užasna natezanja. user posted image Ima i užine tipa palačinka, kolač. Al je mršav pa mršav. Razmisliću o tom b-vitaminu, Jeco. Ptaću pedijatra šta o tome misli. I Luka pije vitamine, Pikovit sa prebiotikom. 

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 17:09:55   
Anoniman
I ja znam Tašo za b vitamin, da pojačava apetit baš jako, Luka je već velik, on sigurno sme, naravno, u dogovoru sa dr.
A je l' ti Luka u fazonu da hoće samo nezdravu hranu (tipa stalno bi jeo testa, mesa i krompira, kolače) ili voli i povrće i voće, ali samo određeno od svega?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 18:38:41   
Jeca*
naravno da sme. Moj Luka je pio taj beviplex kad je imao onaj stomacni virus pre par meseci, po nalogu lekara. To mu je ojacalo organizam i pojacalo apetit jer tad danima nista nije jeo. Beviplex je zakon!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 21:01:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja


A je l' ti Luka u fazonu da hoće samo nezdravu hranu (tipa stalno bi jeo testa, mesa i krompira, kolače) ili voli i povrće i voće, ali samo određeno od svega?



meso, meso, meso. user posted image može spanać.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 21:07:35   
Anoniman
user posted image Bar da nešto možeš da mu uvališ od povrća...pa on povrće onda baš ne voli, znam da si ti stroga po pitanju (ne)jela, i ako će radije da ostane gladan nego da pojede nešto što kaže da ne voli...Ne možeš da mu uvališ ni u fazama kad jede?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
22.2.2011 23:21:53   
Anoniman
Ja nisam rekla da ne jede ostalo, već da ne voli. user posted image Ne teram ga da jede grašak (mrzi ga) i boraniju po nekada oprostim, ostalo se jede. Meni je svejedno dal će doručak jesti do ručka, ručak do večere, a večeru do ponoći, ali od stola ne ustaje dok ne pojede što mu je u tanjiru (ili makar većinu onoga što mu je u tanjiru). user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here