|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
8.3.2015 22:38:06   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: milicicak

Za veceru je pojela 1 malo parce pite sa mesom za 45 minuta!!! I popila 210ml mleka!!!
Opet zeza sa hranom :(

milicicak moja je pre neki dan pojela svega dva stapica slana (i to joj u ocajanju dam uvece jer nije nista jela) ujutru je polizala samo med sa parceta hleba i uvece popila pola solje jogurta i nista pod milim Bogom ceo dan ma ni ni. Rucak liznula nije. Tako da ja vidim da moja pojede i za 45 min parce pite s mesom ja bih se krstila i levom i desno i zahvaljivala bogu. Danas je pojela tri ona fish fingersa i to je to. Ja nemam pojma odakle joj "goriva" za njene akcije. Majke miuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
10.3.2015 23:45:20   
Bibilib
Moj M je veceras pojeo dve virsle (iako nisam za to) i popio casu jogurta i ode decko sit u krevet....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 6:24:37   
Ana RR
I Marko sporo jede ali to je zdravije (tesim se).

Nego, danas je ceo dan trazio da jede. Za dorucak omlet od dva jaja i sira, dva parceta bageta, solja jogurta, posle toga iskuka da mu mm da kinder jaje. Pojeo i seo na krevet pored mene i pita I sta cu ja sada da jedem? user posted image jbt, ja ne pojedem dva jajeta a on posle toga pita sta ce da jede. Nista, isecem mu jabuku, pojeo, trazi krekere, to mu vec nisam dala. Za rucak pojeo pun tanjir supe, posle nekih sat vremena pojeo dva karabatka sa rostilja i kukuruz uz to, popio casu soka, pojeo vocni puding i posle pola sata trazio bananu sa keksom. Ja ne znam gde mu je posle stalo mleko i krekeri.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 14:40:50   
Modessty
Ana bre to je super što traži da jede! user posted image
Mene Danilo iznenađuje u poslednje vreme. Na primer pojede sendvič pa posle pola sata traži čokolino. To mi je novina! user posted image

< Poruku je uredio Modessty RR -- 13.3.2015 14:41:32 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 14:46:57   
NadaR
Anči ,uživaj dok traje.:-)
M ima te faze. Nekad ga moram bukvalno otjerati od frizidera a onda opet zanekoliko dana ga moram moliti da pojede bar jedan normalan obrok.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 19:42:41   
Ana RR
Nado, i ja verujem da je faza. Videćemo kakav će biti kad dođemo u Bg, ovde je svež vazduh, planinski, valjda i to utiče.

Mod, i Mare često traži čokolino posle jela ali mu ne dam user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 19:51:06   
veselicaa
Moja A. kada dodje iz skole,jede toliko da se ja i muz samo gledamo user posted image Evo jutros je pojela dva topla sendvica,casu jogurta,posle toga dve kiflice sa zdenkom i sigurno 5,6 manjih napolitanki i casu soka od drena.Verovatno zbog toga sto rano ide u skolu,skoro svaki dan imaju neki pismeni,ima fizicko svaki drugi dan pa potrosi dosta energije i ogladni.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 21:35:20   
Sanjica26 RR
Mod ti kao da pricas o Teodori. Jedan dan je pojela tri slatke palacinke. Posle toga je trazila sendvic. Mm i ja smo bili sokirani. Naravno da smo joj dali.user posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 21:36:48   
superm
I moj mladji sin voli da klopa, sve! Stariji oduvek zeza!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 21:39:33   
Sanjica26 RR
starija deca zafrkavaju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2015 21:42:16   
superm
Da, maze naše...Oni su nase velike bebeuser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 7:13:22   
Misha i Ljisha
E kako nisam pisala ovde vec duze vreme a jos smo u toj nejelo fazi od juce bas imam vesti. Mozda cete pomisliti da sam luda, mozda cete mi natovariti socijalnu sluzbu na vrat al evo da vam ispricam sta se juce desilo.

Elem D i ja u basti. I ja raduckam i okrenem se kad vidim ona jede zemlju (to je prosle godine probala i vise nije jela nemam pojma sta joj bi) i kazem joj "sreco zemlja se ne rucka". I tako nastavim ja sa radimi i okrenem se opet da bacim pogled na nju a ona opet, i ja opet kazem i tako par puta. I onda sam naprasno odlepila i pocela da vicem "jedes zemlju a stvari koje treba da jedes neces, ja kuvam svaki dan, supu nisi pojela mesecima, zasto ne jedes supu, zemlja se ne jede" i sad ja tako drobim i kazem joj "trk u kucu da te ne vidim" ona jadna sve valjda u šoku i krene u plac i da trci u kucu. Udje u kucu i krene da ulazi obuvena i ja"izuj se odmah ne ulazimo obuveni u kucu, prljave su ti patikice" ona jadna brzo seda na tu komodu u predsoblju izuva se i sve to uz jecanje. Ja "brzo na pranje ruku i umivanje" i ona trk u kupatilo i sredim je. I kad je izasla ja i dalje drobim i drobim i bio mi mladi luk u kuhinji onako odmah pored ruke sto se kaze, i ja njoj "ovo se ruca a ne zemlja izvoli jedi!" (znaci sve vreme se dernjam) i ona uzme jadna taj luk i onako uz jecaje ga jede i gricka a ja drobim sta se sve jede "supa, meso, krompir, boranija grasak, krastavci, riba....." Ona i dalje jeca i jede luk. Onda mi je na momenat bilo zao pa sam je onako drsko ali bez vikanja pitala da li hoce jogurt, kaze da uz jecaj i hoce na nosu. Popila jogurt obavila i otisla da spava (i jos je valjda jadna zbog stresa trazila da je nunamuser posted image ). Dobro bi tu meni zao medjutim ja napravila rucak, ispekla ribu i nisam namerno htela krompir da pecem jer krompir uvek hoce da jede. I probudi se ona sve super vesela, sedne za sto vidi ribu da sam joj "otrebila" i krene da place da nece to da jede i gura tanjir. Meni mrak na oci. I pitam je "jel hoces zemlju da jedes?" kaze ona meni "da" i ja vala zene moje uzmem tanjir, izadjem napolje, zajtim zemlje u tanjir i donesem joj na sto da jede zemlju. Jel hoces zemlju e pa evo ti zemlja ja odlepila. i nista krene ona da jede zemlja ma skoro da cokce koliko joj je ukusno da sam ja jos vise odlepila. I ja tu krenem da je pitam sta se sve jede da mi nabroji, i pitam da li se jede zemlja kaze ona DA. Ma majku ti tvoju uff.... I ja nju posaljem u cosak u drugu sobu da je ne vidim. Naravno krece dranje najstrasnije stoji u cosku i dernja se. Pustila sam je neko vreme da place i onda sam je vikala iz kuhinje da li hoce da jede ribu? Kaze Da. Dodje ona do mene do stola i stoji i ja joj stavim ribu u usta doduse ostade joj na usnama i ona samo pljune ni liznula je nije, i ja je opet posaljem u cosak u drugu sobu. Ona sve vreme jeca. Pitam je nakon nekog vremena ponovo da li hoce da jede ribu ona opet kaze da, ovaj put joj ne "promasim" usta i vidim ne zvace i lepo naredim "zvaci, progutaj!!!" sve to ona uz jecaje. I pitam je "da li ti se svidja riba?" i ona kaze "ne" i onda je lepo pitam "da li zelis nesto drugo?" hoce, " da li hoces slanine?" hoce. (inace sad mi ni slaninu nije jela mesecima) i sve pet ja naseckam slanine ona porucka, samu slaninu i ja joj donesem krastavac. Nece. (inace je ranije krastavce obozavala) I ja je oteram u cosak opet sve iz pocetka. Vrati se i onda joj dam krastavac pojela ga je kao da je jela belgijsku cokoladu. dobila je jos solju jogurta i jela je i malo hleba. Toliko mi zene moje nije pojela mesecima MESECIMA!!!!
Danas iskreno ista taktika, za rucak je omrazena boranija.

Zene ja sam toliko skrenula od kuvanja i razmisljanja sta cu joj kako uvaliti da pojede sta da skuvam, trosim abnormalno puno novca na hranu da je to neverovatno, sad trosim i energiju u basti na hranu a ona NISTA! ma odlepila sam. Rekla sam mm ili cu prestati uopste da kuvam (a kuvam svaki dan drugo jelo osim za D koja sve manje i manje namirnica jede i trenutno jede mozda svega 5 namirnica) i bacam hranu kao idiot, trosim struju vreme i sve ostalo

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 7:25:30   
mali_mis
Ljiso user posted image
Normalno je da popuser posted image brines se za nju.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 7:30:20   
milicicak
MiLj user posted image
Ne znam sta da ti kazem... Batali kuvanje jedno vreme stvarno, zamrzni par corbica da imas u zamrzivacu cisto da ima da pojede nesto corbasto i daj joj slanine, luka, sveze voce i povrce, bar toga ima u basti.
Kod moje ne pali kazna i teranje na silu, krene da place pa se ispovraca...
Drzi se, sta da ti kazem user posted image
Mi muku mucimo sa doruckom i vocem, ostalo je ok. I uvela sa Plazmu, njenoj sreci nema kraja
I zaboravih, neka deca jedu zemlju... Znam da mi se drugarica zalila kako nije mogla svog klinca kad je imao oko 2 godine da ostavi ni sekund bez nadzora u parkicu, isao je okolo i kopao zemlju i stavljao u usta...

< Poruku je uredio milicicak -- 13.5.2015 7:34:35 >

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 7:34:54   
Misha i Ljisha
Meni je stvarno zao ona nikad nije dobila batine i nikad je ne bih tukla zbog jela tj nejela ali mi je juce tako pukao film. Ona je dobro i poslusno dete ja stvarno ne mogu dusu da gresim. Pa eto i sve me poslusala uz jecaje da mi ju je bilo jako zao sve vreme jer place i sve slusa. Ma dusa me bolela ali me je stvarno jaaaaako iznervirala. Pokusala sam da je izgladnjujem da je ne nudim ceo dan dok ne zatrazi, nije zatrazila. Cak se i zali i pokazuje na zeludac da je boli tiba znaci od gladi ali ona ne trazi da ruca. Jednom ali samo jednom mi je trazila da jede palacinke i to mislim vise jer voli sa mnom da ih muti i da bude pored mene dok ih pravim. Ali ja sve pravim sa njom sta god i ona uvek misli da mi pravimo palacinke. A kad je pitam sta sve ide u palacinke covece zna sve sastojke. Napravimo npr neke "zdrave kolace" sve super dok ih pravimo kad ih napravim nece, proju isto tako, ma sve sve. Nemam pojma sta joj bi da jede griz prosle nedelje nije ga jela pa brat bratu pola godine. al ja uredno sve nudim s vremena na vreme. Mislim da covek svisne

Milicicak njoj je sad evo posle vise od godinu dana palo na pamet da opet jede zemlju. Znaci juce je to bilo prvi put nakon one bebece faze da sve stavlja u usta. Medjutim nju taj cosak "radi". Svega par puta je bila u cosku ali iskreno sve mislim da ga primenjujem stalno za jelo. Bila je u cosku zato sto je otimala igracke bata Nikoli i to je bila dva puta u cosku u dva dana zaredom i sad npr ako neko uzme njenu igracku bez pitanja ona njih tera u cosakuser posted image (mog drugara iz Belgije terala u cosak jer je uzeo njenu knjigu da lista). I mislim da je bila u cosku jer je jos nesto skrabala i jos jednom jer je trpala novcice u usta. i to je to od coska. Cak ne moram da budem sa njom u sobi vec samo da je posaljem u cosak u drugu sobu i ona stoji bez problema ne mrda i place. Ma pametna nisam.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 13.5.2015 7:39:22 >

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 7:42:16   
tekilica
Ljiso, tacno znam kako se osecas. Dok citam tekstove strucnjaka na tu temu svi oni savetuju da se dete ne stresira, da hranu ne prihvata kroz stres jer tako stvara vecu odbojnost. Ih, znam i ja tako da trabunjam. Evo, i sada mogu da vas slazem kako se mi lepo hranimo, zato sto prihvatamo hranu iz zadovoljstva, kako jedemo zato sto je zajedno spremamo, kako uzivamo da ruckamo sve zato sto bla, bla, bla. Ma, kako. Svaki Boziji dan histerisem, ali nista drugo ne mogu. Nije mi jasno odakle snage da se igra celog dana, a da nista ne uzme da jede. Pritom, kad kazem nista bas mislim tako. Dorucak je neretko jedini posten obrok koji ima. Svaki dan kuvam razlicite stvari da moze da izabere. Nista! I jos vise siznem kad mi kazu da je to period takav. Izvinite, ovo traje dve godine! Dakle, ne moze se sve po propisu! Zaplacem i ja jer brinem sto ne unosi vitamine i hranu koja joj je potrebna. Doduse, nije me toliko isprovocirala kao tebe tvoj bebac. Znam da nas ima mnogo, ali da znate njenu kilazu, znali biste o cemu govorim i znali biste zasto je moja muka veca od mnogih. Kao - Nista ne jede-, a dete kao bumbar. Ma, kako da ne!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 7:47:32   
Misha i Ljisha
Moja gubi na kilazi. Znaci imala je 14,7 pa 14,2 sad ima ispod 14 doduse to je oko 13,9 nije strasno ali ocito gubi jer sto ti kazes ceo dan juri igra se bez problema a ne jede. Zato joj turam uglavnom ono sto znam da ce pojesti. Dorucak vrtimo med i hleb sa cajem, palacinke i tunjevinu sa crnim i belim lukom kuvanim jajetom i pavlakom. Neretko samo popije jogurt i to je to. Za rucak ili samo trazi meso (i to iskljucivo pohovano belo meso ili cevape nista drugo) ili jede samo krompir i to samo peceni krompir i to sad ovaj matori mladi krompir nece. Vecera nam je haos, mesim trudim se svasta skoro svaki dan palim rernu, pravim kolace sa orasima lesnicima suvim grozdjem i kojecime od tih zdravih stvari samo da joj uvalim nesto, voce nekad danima ne jede. Ma ne znam zene sta da radim.

I da ona nije mrsava. Ali nema stomacic vise ( ima samo kad joj je naduvan ili kad ne kaki a kako da kaki kad nista corbasto nece cim vidi nesto zeleno odmah vice bljak-verujem da je to pokupila u vrticu zato je sad retko i saljem u vrtic jer tamo nista ni ne jede vise nekad samo suvog hleba kad je bas jako gladna) noge su joj se stanjile ali ima i dalje obrascice i sta ja znam. Pa necu vise da cekam da mi dete gubi jos na kilazi. Ona treba da raste i da bude zdrava a od cega da bude zdrava ako ne jede????

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 13.5.2015 7:49:56 >

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 7:56:32   
bubulence
ljiso, znam da si pricala da ces je voditi kod dr, jeste li bili?
meni deluje kao faza ali kod vas vec dugo traje...
moj savetj e da svaki dan ponudis nesto novo a ako nece ipak daj ono sto znas da voli i da ce pojesti

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 8:06:22   
tekilica
Jaoj, neka nam je Bog u pomoci, jer nista drugo ne pomaze. Sto je najgore od svega,ja uopste nemam pojma gde gresim! Mame cija deca jedu sve obroke, dajte neki dobar praktican savet! Sta jos da probamo da uradimo?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 8:08:55   
bubulence
nista, neko dete voli da jede, neko ne. mi Emi branimo, bukvalno je teramo od stola i tako je od prvog dana, da moze jela bi 24h dnevno... nije to sve nezdravo, ona jede mnogo voca i povrca, bas mnogo ali jede i ostalo i evo sa skoro 4 god ima 22kg...

< Poruku je uredio bubulence -- 13.5.2015 8:09:34 >

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 8:08:58   
superm
Moj sin, ima 22 meseca, ne pije mleko. Dojila sam ga do 18 mes. Ali zato pije jogurt i kiselo mleko.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 8:15:49   
Sanjica26 RR
Nama to traje vec cetiri godine. Nije faza, nego jednostavno nece da jede. Upadne u fazu kad hoce da jede sve, ali to je jako retko. Vide joj se rebarca koliko je mrsava. Sa cetiri godine ima 14 kg i krvna slika joj je super. Jos uvek se nerviram jer napravim gomilu jela i ona jede dva sata samo supu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 8:24:54   
bubulence
covece moja Ema je 8 kg teza od Teodore a mladja pola godine... koliko je Teodora visoka?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 8:27:35   
Misha i Ljisha
Bubulence tako i radim. Svaki dan nudim drugo. Mene nervira sto ona ni ne lizne hranu znaci ne proba vec odmah kategoricki vice bljak. ja samo hocu da ona bar proba svaki put pa nek kaze da joj nije lepo. pa muz mi nedavno poslom bio u Bg i bili na rucku u hotelu Moskva i kaze da je moja ragu corba pojam za njihovu. Ma ona je zaboravila sve ukuse kunem vam se. Evo doruckovala je. Dala sam joj pekmeza na hlebu to inače nece ni da proba (a inace palacinke sa tim istim pekmezom uredno jede) i gura jutros od sebe i krece da se njari. Posaljem je opet u cosak,posle par minuta je pitam hoce li jesti kaze da, sedne i opet isto i opet cosak kad je opet pristala i probala pojela je dva i po parčeta. DVA I PO! Ja samo hocu bar toliko da ona proba. ovih dana ce da dobija stalno sve sto odbija da vidi da joj ne dajem otrova vec ukusnu hranu.

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.5.2015 8:36:22   
Sanjica26 RR
MLj tako radi i Teodora. Nece ni da proba. Onda kad posle milionite molbe proba kaze da joj se svidja. Majku mu stara naravno da je lepo. Juce je morala da jede, jer je mm bio kod kyce i kod njega nema cile mile.
Bubi nismo se skoro merili. Kad bude dosla izmericu je. Cesto je merim jer ona cim vidi vagu staje na nju. Gvozdje joj je super. Ma bolhu krvnu sliku ima od mene.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here