|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
21.5.2015 20:52:19   
JACIKA77

da li neko moze da mi protumaci rezultat radila sam ogtt test sa insulinemijama Glukoza:

0' 5.2 mmol/L
30' 12.4 mmol/L
60' 9.3 mmol/L
90' 9.2 mmol/L
120' 5.7 mmol/L

Insulin:

0' 12.3 mIU/l
30' 82.7 mIU/l
60' 7.7 mIU/l
90' 82.9 mIU/l
120' 3.6 mIU/l

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: ogtt i insulin
21.5.2015 23:26:48   
nata11
A granicne vrednosti su?

_____________________________





(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: ogtt i insulin
21.5.2015 23:29:53   
JACIKA77
glukoza 3.1-5.5 a insulin 3.0-26.0 cudan mi je ovaj skok pa pad pa opet skok i pad insulina a i posle 120min je bio cetiri puta manji nego pocetni

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: ogtt i insulin
21.5.2015 23:40:57   
World
ma nema teorije da su ti tacni ovi nalazi insulina, osim ako nisi nesto konzumirala usput.. moguce je da bude na taste zeru veci, npr. ako si pila vodu i sl. ali ovo je bas drasticna razlika.. i kakav pad i skok usred mjerenja..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: ogtt i insulin
21.5.2015 23:43:04   
JACIKA77
nista nisam jela od 18h predhodnog dana i to jutro nisam ni jela ni pila vodu...zato mi nije i jasno kako je toliki pad i rast...radila sam na VMA

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: ogtt i insulin
21.5.2015 23:46:17   
amdn
i ja isto nista ne razumem za insulin.
mislim da ti je glukoza ok prvi ti je 5.2 i poslednji 5.7
meni je slicno znaci pada, ali za insulin nemam pojma, ja nisam to vadila
a ja sutra idem po nalaze TSH za stitnu, nadadam se da mi nece povecati dozu

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: ogtt i insulin
21.5.2015 23:55:17   
World
ma glukoza joj je ok, ali ovaj insulin totalna enigma.. napisi nam kad budes isla na pregled sta dr kaze za ovo, bas me interesuje..



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: ogtt i insulin
26.5.2015 22:02:59   
JACIKA77
Bila sam kod endokrinologa i dobila sam terapiju GLUCOPHAGE tbl 500mg ujutru i uvece i dijeta sa smanjenim unosom ugljenih hidrata i lipida...HOMA mi je 2.8 rekla je da je to blaga insulinska rezistencija

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 11:18:46   
jess021
Jacika, super sto si dobila terapiju, sve ce se to srediti.
Sta ti je rekao dr za vrednosti insulina?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 11:42:55   
Maraj
Jacika super sto imas terapiju.
Samo da ti kazem moja drugarica je radila 2 vto drzavno u N.Sadu nisu uspele. Onda je 3.privatno radila i tu su joj otkrili insulinemiju pred vto. Uz terapiju ta 3.vto je uspela. Dakle, cvrsto verujem da je ovo razlog tvog do sadasnjeg neuspeha. Samo se pridrzsvaj terapije i bice sve ok.
ne moram da ti ponavljam da i dalje pizdim sto dr drzavno pre vto ne proversvaju nista! Vec cekaju par neuspelih vto user posted image uzas

< Poruku je uredio Maraj -- 27.5.2015 11:44:18 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 11:55:40   
World
samo ti smanji UH, a lipide ostavi na miru.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 12:26:15   
JACIKA77
Slabo je pricala rekla nesto ona gleda samo pocetnu vrednost,izracunala taj HOMA i rekla da je to blaga insulinska rezistencija i dala mi terapiju i rekla za dijetu iako mi nije uopste rekla sta to smem a sta ne smem da jedem...moram sama da nadjem koja hrana ima ugljene hidrate i lipide

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 12:29:24   
JACIKA77
I dr kod koje sam bila na konsultacijama za trecu vto kaze da je moguce da je to uzrok,cekam da uradim sve te analize sto mi je dala pa da vidimo da li treba jos neka terapija jer su mi nasli i da mi je povecan protrombin 2

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 12:31:36   
Maraj
Ma super jacika. Samo kad si ti krenula. Sad na leto da to sve pozavrsavas pa od jeseni u nove pobede.user posted image

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 12:33:47   
Maraj
I da pogledsj sts su devojke unazad pisale. Bas bezveze neka dt. Ksko ti nije rekla sts da jedes. Gkedaj ds smanjis kolko mozes ili izbacis skroz beli hleb, testenine, pirinac, krompir, slatkise skroz izbaci voce umereno. Samo citruse i kisele jabuke. Ni tu ne preteruj. Bananu zaboravi

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 12:43:51   
World
pa evo pisah ja konstantno kroz temu koja ishrana ide za IR, ja sam svoj insulin lijepo sredila.. pa malo prelistaj.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 13:01:27   
JACIKA77
Hleb jedva i jedem krisku dve i to sam sada pocela razani,slatkise i voce ne jedem uopste,jedino krompir,pirinac to volim...stalno kada kuvam nesto sa seckanim mesom ja dodam ili krompir ili pirinac...sta sada da jedem user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 13:42:43   
World
Jacika, i riza i krompir imaju puno skroba, izbaci to.. nema neke vece razlike sto se tice UH u odnosu na hljeb.. Idi na temu LCHF pa prelistaj.. ima svasta lijepog da se jede, ja evo vec odavno izbacila sve te stvari i imamo svaki dan da jedemo normalno.. user posted image
evo i tortu napravih.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 13:52:27   
JACIKA77
Koja je to tema...ja se slabo ovde snalazim od skoro sam tu mozes li da mi ovde stavis link da ne bih trazila kao ludak user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 13:55:12   
World
Evo je KLIK

Imas i na fb nekoliko grupa, pa uskoci user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 14:01:16   
JACIKA77
Hvala ti World user posted image ja sam totalno neupucena u vezi ove problematike...nisam znala do sada da sam i tu falicna user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 14:09:20   
Masha0801
Zdravo devojke, zene i mame :), odradila sam ogtt i dijagnostifikovana mi je IR, jedan endokrinolog mi je predlozio terapiju po pola tablete ujutru i uvece, cini mi se glukofaz, a drugi mi je predlozio da promenim nacin ishrane narednih par meseci pa da ponovim ogtt, da vidim da li se stanje poboljsalo. Da li neka od vas ima iskustva sa tim da je poboljsala stanje bez terapije? Jos uvek ne planiram trudnocu. Izvinjavam se ako moja pitanja malo strce, i svima vam zelim puno srece :) Hvala

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 14:27:53   
World
I opet ja.. sve sam probala.. user posted image
I sa terapijom i bez.. user posted image
Mada duboko vjerujem da ima jos zena, samo se ne javljaju.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Masha0801)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 14:32:27   
Masha0801
I da li ti se stanje poboljsalo samo promenom nacina ishrane i povecanjem fizicke aktivnosti? :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: ogtt i insulin
27.5.2015 14:40:41   
World
Pa sad da te ne lazem, od fizicke aktivnosti sam samo hodala, nisam ti bas neki aktivista po tom pitanju.. user posted image
Ishrana mi je glavna, i sad se tako hranim i povremeno uradim nalaze, odlicni su.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Masha0801)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here