|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   LCHF dijeta
25.1.2012 8:52:57   
*Alexx*
Vidim da se poslednjih dana na forumu pojavljuje LCHF dijeta. Koliko sam googlala, poenta je u niskom unosu ugljenih hidrata, a višem unosu masti (verovatno sam previše pojednostavila). U receptima se pominju i maslac i parmezan i prženje... Pošto se u dijetama obično takve stvari izbegavaju, zanima me na kom principu funkcioniše ovaj način ishrane, pa neka me neko prosvetli user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 9:06:16   
snješka
klik

Alexx, ja mršam ovakvim načinom ishrane i super se osjećam. Pročitaj izbor tekstova na ovom blogu, ima svašta i jako je logično i realno. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 9:15:01   
minavb
Kao što već rekoh, ovo nije loša ishrana ali imam primedbe. Znam nekoga ko radi po ovom principu, i jelovnici su malo teški za moj ukus, tj previše je mesa, ali svakako ima uspeha.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 9:21:11   
snješka
Mina, a meni baš odgovara, jer sam ja pravi mesojed. Mada imam periode kada jedem pretežno povrće, više nego voće. Ja inače ne podnosim baš najbolje tjestenine i bijelo brašno, nadmem se kao žaba, baš mi bude gadno i jedva to prevarim.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 9:28:56   
minavb
Ja meso jedem jednom nedeljno u najboljem slučajuuser posted image . Ne zameram to, zameram to što ima previše masti i skoro da uopšte voća nema. Inače, idealno je kada se za termičku obradu koristi kokosovo ulje. Jeste skupo ali traje dugo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 9:33:41   
snješka
Obzirom da maslinovo i kokosovo ulje jedem samo ja (ostatku se ne sviđa) može mi trajati dugo. Mada ja smanjujem masnoće na minimalno potrebno.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 9:51:43   
minavb
Pametno. Imam par zanimljivih recepata ako ti trebauser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 9:52:48   
snješka
Šalji. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 10:01:48   
minavb
Ovo mi je omiljena fora-
"HLEB"
- 5 belanaca dobro umutiti i kada je sneg cvrst ubaciti i jedno zumance
- odokativno natrpati zacine (persun, beli luk u prahu, kari, djumbir, persun, origano)
- dodati 4-5 kasika mlevenih oraha (ili badema ili mix) ja ih prvo malo ispečem
Srednje veliki plah se oblozi papirom za pecenje i ovo se izruci unutra, i pece na laganijoj temperaturi dok ne porumeni (ne treba mu puno). Pecnica unapred zagrejana. Gotov hleb iseći na kocke kao tost hleb i mogu se praviti sendviči. Ja npr izmiksam oceđenu tunu sa Ella sirom i time premažem parče, preklopim drugim, umotam u foliju i eto proteinskog obroka sa nezasićenim mastima.



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 10:03:41   
snješka
Odličan recept, hvala ti.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 10:04:39   
minavb
imam kući još, poslaću ti user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: LCHF dijeta
25.1.2012 10:46:40   
snješka
Super, hvala. Taman da unesem malo živosti u ovaj moj jelovnik. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: LCHF dijeta
19.2.2012 22:56:02   
World
upisujem se zvanicno na ovoj dijeti sam citava 2 dana... user posted image

na dijeti sam generalno od prije desetak dana, ali sam jela i integralni hljeb i nisam jela masno...
sad prelazim na lchf u kompletu pa da vidim kako ce to izgledati, za sada je ok... nisam gladna, sto je najvaznije..

ima li neko nekih malo konkretnijih iskustava?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: LCHF dijeta
22.2.2012 6:35:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: snješka

klik

Alexx, ja mršam ovakvim načinom ishrane i super se osjećam. Pročitaj izbor tekstova na ovom blogu, ima svašta i jako je logično i realno. user posted image


Ja se ustvari ovako nekako i hranim, nisam ni znala za ovo nego sam onako po svojoj nekoj logici izbacila većinu UH, sokove i slatkiše poslije trudnoće i dojenja, i smršavila 17kg za tri mjeseca
Ja jako volim meso, povrće i mliječne proizvode i to sebi ne uskraćujem.
Kad sam fizički jako aktivna jednostavno imam potrebu da se najedem inače moje tijelo ne bi izdržalo napor a uspijem da se najedem i bez UH.user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: LCHF dijeta
22.2.2012 6:39:14   
Lu
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja meso jedem jednom nedeljno u najboljem slučajuuser posted image .

A ja ga NE jedem jednom nedeljnouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: LCHF dijeta
7.12.2012 22:12:54   
meyo
a jel imaju negdje konkretni primjeri i jelovnici ??

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: LCHF dijeta
11.3.2013 22:35:59   
World
evo nakon nekog vremena mogu sad da dodam sopstveno iskustvo.. za 2,5 mjeseca pridrzavanja sam skinula 10 kg i sredila insulin, bez gladovanja.. user posted image
i ostala trudna... user posted image
a onda sam pocela malcice da varam, pa kad sam se porodila da varam malo vise... e sad cekam da prestanem da dojim pa da se vratim na ishranu.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: LCHF dijeta
11.3.2013 22:51:22   
Anoniman
world, stvarno si sredila insulin? jesi li ga proverava pre i posle ovog nacina ishrane? jako me zanima, znas da i mene to muci.. user posted image

ne znam da li se smeju ovde ostavljati linkovi, ali pogledajte blog vitki gurman, odlican je!

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: LCHF dijeta
11.3.2013 22:56:16   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: snješka

klik

Alexx, ja mršam ovakvim načinom ishrane i super se osjećam. Pročitaj izbor tekstova na ovom blogu, ima svašta i jako je logično i realno. user posted image


Ja se ustvari ovako nekako i hranim, nisam ni znala za ovo nego sam onako po svojoj nekoj logici izbacila većinu UH, sokove i slatkiše poslije trudnoće i dojenja, i smršavila 17kg za tri mjeseca
Ja jako volim meso, povrće i mliječne proizvode i to sebi ne uskraćujem.
Kad sam fizički jako aktivna jednostavno imam potrebu da se najedem inače moje tijelo ne bi izdržalo napor a uspijem da se najedem i bez UH.user posted image


I ja sam izbacila slatkise,sokove,grickalice,beli hleb ali jako sporo gubim kilazu,za mesec dana tri kg..a inace ne jedem meso osim pileceg filea i takodje ne jedem suhomesnato,pastete,majoneze i slicno ,nikad nisam ni jela tu tesku hranu..u trudnoci se ugojila 13 kg i sad muku mucim da to skinem etouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: LCHF dijeta
13.3.2013 23:52:27   
Anoniman
sanchy, mislim da je ok tri kilograma za mesec dana. i ne valja naglo mrsaviti, veruj mi, iz iskustva govorim. samo budi istrajna i ubaci neku fizicku aktivnost, bar 2x nedeljno.

hajde zene, ima li jos nekoga da se ovako hrani?
ja nisam lchf-ovac, ali sam jako smanjila UH i slatkise.

world, draga, kako ide?

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: LCHF dijeta
26.3.2013 13:12:52   
World
evo me.. user posted image

sto se tice ishrane, mogu reci da je meni bas pomoglo, ali sam se bukvalno pridrzavala svega po lchf-u... otprilike 2 x mjesecno sam sebi dozvolila neke lazanje recimo ili nesto sto i nije bas dobro, ali sta cu.. user posted image

moj rezultat za 2,5 mjeseca je 10 kg manje, odlican insulin i ovo
user posted image

user posted image

u trudnoci nisam jela slatkise nikako, ali mi je pred kraj insulin podivljao, uglavnom bila sam na sioforu citavu trudnocu.. kad sam se porodila pocella sam opet da jedem slatkise, a i zbog dojenja sam bila vrlo ogranicena po pitanju namirnica, tako da nisam mogla da sprovodim nikakav rezim ishrane, sto je dovelo do toga da se ponovo udebljam nekih 6-7 kg.. user posted image

elem, danas odlucih da pokusam ponovo, bice tesko prvih nekoliko dana, kao i ranije, ali nema veze.... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: LCHF dijeta
26.3.2013 14:21:56   
Anoniman
ijao user posted image user posted image user posted image

jesi li nakon porodjaja proveravala insulin ponovo?
ovde vazi pravilo (doduse za one trudnice koje su imale gestacijski dijabetes, ne IR) da se ogtt ponavlja 6 nedelja nakon porodjaja.
jesi li bas potpuno izbacila hleb i ostale zitarice? ja se trudim da od rucka pa na dalje budem malo strozija, po lchf-u, a pre podne jedem razeni hleb, integralni pirinac isl..

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: LCHF dijeta
26.3.2013 14:29:40   
Jole84
Svete rezultat ti je divan user posted image user posted image ko šiša kilograme user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: LCHF dijeta
26.3.2013 15:03:40   
World
hvala jole user posted image

sad se ne smijem zapustiti sto zbog insulina, sto zbog novih pokusaja... user posted image

macaki, radila sam insulin nakon 40 dana od porodjaja, bio mi idealan, ne znam kako i zasto.... mozda zbog dojenja, ko zna... mislim da mi je negdje bio pocetni oko 7 a zadnji oko 9, ne sjecam se sad tacno, ali u svakom slucaju nikad nije bio bolji... sad nisam skorije provjeravala opet,, ali vjerovatno se i pokvario bar malo zbog slatkisa....
a nisam jela zitarice nikako, mozda prvih 5-6 dana pravila integralni hljeb sa sjemenkama i jela po krisku dnevno, samo dok se nisam malo navikla...nakon toga sam skroz izbacila, a pravila sam ja sebi i 'slatkise' samo bez secera, sa dozvoljenim namirnicama, nisam uopste gladovala...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: LCHF dijeta
26.3.2013 16:26:58   
Anoniman
bravo! tvoji postovi mi deluju tako optimisticno! user posted image
mozes li tamo na temi, ili ovde.. napisati neke recepte i primer tvog dnevnog jelovnika?

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here