|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
17.8.2011 17:41:52   
saska89
uhhh super nadam se da ce mi lek pomoci oko regulisanja ovulacije i naravnouser posted image hehheeh zelim vam da ugledate user posted image user posted image sto preeeeee user posted image divne ste zaista,pozicuser posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: oggt i insulin
20.8.2011 20:24:27   
maca821
Drage moje treba recite mi koji su simptomi insulinske rezistencije, evo sta se meni desava, kada sam jako gladna ja pocnem da se tresem i moram odmah da jedem da bi to prestalo, ponekad mi se to desi i kada na prazan stomak popijem recimo slatku kafu polse kratkog vremena ja pocnem da se tresem i moram da jedem. Da li to ukazuje na problem sa insulinom? Sta vi mislite? Inace imam povisen TSH-10.27 idem uskoro kod endokrinologa.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu saska89)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: oggt i insulin
20.8.2011 20:48:31   
GRGA
Joj maco zaista ne znam............nadam se da ce se naci neko da ti to objasni!

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: oggt i insulin
20.8.2011 21:03:46   
plačljiva
MACA821 ,ja sam recimo svake noći ustajala i jela...Uradila sam ogtt test sa insulinemijom i potvrđena mi je insulinska rezistencija.Od decembra sam na sioforu ali od bebe ništa...

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: oggt i insulin
20.8.2011 23:53:57   
meyo
maco imala sam te odvratne tresuce napade gladi
nisam znala sa cim da povezem i ispostavilo se da jeste Ir.
nije ti ona vezana za probleme sa stitnom i TSH barem da ja znam
vec uz PCOS jesi radila ti ove polne hormone?? I skoro bila na UZ kod ginekol.

od kad sam na terapiji za IR: -siofor gladi nema i apetiti mi se smanjio ali kilice slabo odlaze al polako valjda hoce.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 1:02:05   
maca821
Nisam radila ali planiram 3dc da ih uradim. Ja nocu ne jedem, nemam napade gladi samo ako ne jedem ceo dan onda se tresem.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 8:28:45   
plačljiva
MACA OGTT sa insulinemijom možeš raditi bilo koji dan ciklusa...Važno je da ne jedeš predhodne večeri posle 8,i da ne piješ sokove predhodne večeri posle 8,možeš samo vodu da piješ i sutra ujutru u laboratoriju.Znači nije vezan ogtt za dan ciklusa.Ja sam radila 15 dc...

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 8:35:15   
maca821
U utorak idem endokrinologu za TSH, pa ka dobijem planiram da uradim polne hormone 3dc a uradicu i OGTT. Sad me zanima da li je to ok.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 8:40:00   
plačljiva
Naravno da je ok.Obavezno radiš ogtt sa INSULINEMIJOM.To je moj problem što nisam trudna 3 godine...Ja idem da mi ova nova doktorka koriguje terapiju...Pila sam manje siofora nego što treba...user posted image  Ali ne odustajem od VTO...Krećem posle odmora u oktobru sa papirologijom...user posted image

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 9:46:38   
ksenija81
Placljiva, koja je tvoja dijagnoza u celoj ovoj prici? Sta znaci kad su ti povecane vrednosti? Malo mi je ova tema nejasna, a htela sam da uradim taj test onako kao treblao bi...

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 9:57:06   
plačljiva
Moja dijagnoza je insulinska rezistencija,tj.vrednosti hormona insulina su mi veće nego što treba,tako da kažu da žena sa Insulinskom rezistencijom nema ovulacije...user posted image  Onda se pije lek siofor(što ja pijem) i kao uspostavljaju se O i dolazi do trudnoće...To je sitan uzrok,ali mnogo problema stvara...user posted image  Ostali hormoni su mi ok...Mnoge devojke su ostale user posted image sa ovim lekom,a ja pijem već 8 meseci i jedno veliko NIŠTA...user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 11:26:10   
GRGA
Zene moji rezultati su blago zalosni--

Gtt nalaz

glukoza pre opterecenja.............5,5

Posle 60min.......................4,4

Posle 120min.................5,3

posle...................6,1



hrmonski status-insulin

10.5(pre opterecenja)
.................................................................<27

3.4(60 min)...................................<27

<2.0(120 min posle opterecenja)...........<27


Moze li nko ovo meni da protumaci:)user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 13:18:52   
meyo
Grgo ja ti mogu reci da je meni insulin bio preko 55 .. ako ti nesto znaci ja se bas u ovo en razumijem al mi djeluje ok. jer kaze ispod 27 a tebi je uvijek tako ...

placljiva koja doza siofora je bila bjese jednom ili dva put..

maco obavezno insulin kao hormon radi meni je moj endokr. rekao da OGTT test nista sustinski ne znaci koliko vrijednosti i kretanje insulina... za prikaz postojanja IR...

mislim da ce i meni trebat veca doza jer pijem dva mjeseca i nista se ne desava..

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 16:02:27   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: plačljiva
kažu da žena sa Insulinskom rezistencijom nema ovulacije...user posted image

a ko to kaže???user posted image
Insulinska rezistencija je poremećaj koji  je jedan vidi dijabetesa. Može da bude praćen PCOSOM,a li i ne mora. Ja nemam PCOS,a imam IR i imam redovne ovulacije.
Velike količine insulina koje se luče iz pankreasa,ometaju impaltaciju,slabe kvalitet jajne ćelije,i kao takva,ometa ostajanje u 2.stanju.Taj višak insulina čini da se glukoza nepravilno razgrađuje,pa se zato i osećaju gore napomenuti napadi gladi.Ona ne mora podrazumevati,ali često je praćena povećanjem telesne mase,i to od struka naviše,i kažu da žena sa obimom struka većim od 80 treba da se pozabavi sobom-načinom ishrane.
Lečenje se ne uspostavlja samo metforminima (glucophagom koji ja pijem,ili sioforom),već izmenom režima ishrane. Jedenje po malo,ali na 3-4 sata,hrane sa niskim glikemijskim sadržajem,i naravno,bez slatkog! Bez masnog! Jer IR podrazumeva povišene vrednosti lipidnog statusa-holesterola (hdl i ldl)
Maco, pošto već u utorak ideš kod endokrinologa,a ne znam odakle si i gde ideš,moja preporuka ti je da porazgovaraš sa dr o ovom problemu,i ako si iz BG,uzmeš uput da to odradiš ljudski na Kliničkom centru,na Institutu za endokrinu,a u okviru jednodnevne bolnice,jer se krv vadi pre opterećenja glukozom,pa pola sata,sat,sat ipo ,dva i dva ipo sata, nakon opterećenja.
U svakom vađenju treba i glukoza i insulin da se odradi,a za potpunu sliku o IR se rade i 2. dan ciklsua,pored standardnih hormona i 17-oh progesteron,androstedion,testosteron...
Grga, kao što si i sama primetila,glukoza ti je o.k.,ali insulin-NE
On posle opterećenja treba da skoči,da bi razgrađivao glukozu,a tebi pada,nemaš ga u dovoljnim količinama...i to je poremećaj insulina. Kad imaš kod endokrinologa? Javi šta ti je rekao.


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 16:06:49   
degu
Parižanka hvala ti na ovom divnom objašnjenju user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 16:58:32   
GRGA
Parizanka hvala na super objasnjenju..............Ja bih trebala sutra ici u Visegradsku na konskultacije --STA DALJE???I onda cu,,posto nemam uput otici i do endokrinologa i sv eplatiti....Tako mi je lakse...pa cu vam javiti sta mi je rekao!!!!

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: oggt i insulin
21.8.2011 17:05:41   
GRGA
Drga parizanka kai mi da li znas nesto o antimilerovom hormonu--Meni je bas povisen-----7.00!!!

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: oggt i insulin
22.8.2011 8:24:39   
saska89
ja nisam imala bas nikakve simptome a insulin mi je 210!!!!pijem gluformin od jula i vec ovog meseca sam dobila tacno u dan!!!inace sam dobijala dva puta godisnje i imam pcos (dr kaze da posle par kutija se regulisu ovulacije) user posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: oggt i insulin
22.8.2011 8:25:35   
saska89
inace ogtt sam radila u visegradskoj

(odgovor članu saska89)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: oggt i insulin
22.8.2011 11:51:21   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: GRGA

Drga parizanka kai mi da li znas nesto o antimilerovom hormonu--Meni je bas povisen-----7.00!!!

Grga,taj AMH preko 5 ukazuje direktno na PCOS,tako,da bar sad znaš šta ti je činiti...Ako si radila VTO,sigurno si imala preko 10 jajnih ćelija. Žene sa PCOS-om često u stimulacijama dođu do hiperstimulacije-daju veliki broj jajnih ćelija,ne baš dobrog kvaliteta,i često imaju problem,koji se naravno reguliše-hiperstimulaciju-naduvenost stomaka usled slobodne tečnosti od velikog broj,neretko i preko 20 jajnih ćelija.Ali ono što sam mogla primetiti svoji angažovanjem oko svih ovih stvari, primećujem da žene sa PCOS imaju više uspešnosti u postupcima VTO.
Devojke,nema na čemu,tu smo s tim razlogom,jedna drugoj da pomažemo da što pre ostvarimo svoj cilj!user posted image


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: oggt i insulin
23.8.2011 12:01:47   
Vockica
Drage moje, ako moze neko da mi protumaci, mada mi se cini da u meni, ima secera,mnogo, mnogo vise nego sto trebauser posted image
radila SAM ogtt -insulin je
0 minuta 10,3
30 minuta  79,8                         A REFERENTNE VREDNOSTISU OD 5- 25
60 minuta 219
120minuta 105
180 minuta 32,1

A TEST OPTERECENJA JE:
GLUKOZA UZORAK I JE 4,5
GLUKOZA UZORAK II JE 8,2             A REF.VREDNOSTI SU 0D 3,9 DO 6,1
GLUKOZA UZORAK III JE 7,4
GLUKOZA UZORAK IV JE 5,3
GLIKOZ UZORAK V JE 5,2

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: oggt i insulin
23.8.2011 12:41:35   
ksenija81
Molim vas objasnite mi sta se tacno radi...
Ogtt sa insulinom, koliko puta se vadi krv, da li svaki put kad vade mere i insulin?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Vockica)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: oggt i insulin
23.8.2011 13:05:58   
Vockica
Ksenija81, ja sam pre 7 dana radila ogtt u Visegradkoj, savesujem ti da odradis tamo ili nekoj drugoj drzavnoj ustanovi, jer su rezultati najverodostojniji..Prvi dan je prijem u bolnicu i u toku tog dana ne smes da jedes nista sem njihove hrane, bar ne bi trebalo, zbog rezultata i poslednji obrok sme da ti bude u sedam uvece a vodu smes da pijes do deset uvece..Sledece jutro ti vade krv. Vadi se pet puta i dokse ne zavrsi vadjenje ne smes nista da jedes ili pijes, eventualno mallo vode.Vadjenje krvi traje od osam ujutru pa do jedanaest. Prvi put ti vade krv u osam, pa odmah posle toga daju ti da popijes glukozu(veruj mi nije nista bljak vec slatka tecnost, malo vise slatka), zatim ti vade u pola devet pa u devet pa u deset i zadnji put u jedanaest i to je sve..Na osnovu uzorka krvi oni rade i test opterecenja i insulin..Tako je bar u Visegradskoj.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: oggt i insulin
23.8.2011 15:16:30   
meyo
saska e blago tebi
ja sam na sioforu dva mjeseca i tacno toliko vec nisam dobila to me tako frustrira pojma nemas

koju dozu si uzimala??

(odgovor članu Vockica)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: oggt i insulin
23.8.2011 22:31:11   
Parižankaa
Voćkice,žešća insulinska rezistencija.Jesi li zakazala endokrinologa? I glukoza ti je visoka.Trebalo bi da izbaciš slatkiše-skroz,ali i masno,belo nbrašno i sve od njega...ima poseban režim ishrane sa hranom sa manjim glikemijskim  indexom .

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here