|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 15:46:08   
emicaa
Mene najvise nervira sto ovaj moj nece meso.Jede pileca krilca.Bukvalno samo to od mesa hoce.Ne racunajuci u to gore spomenute cevape j kobasice

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 19:24:46   
Rosita
Emice, isto. Čim oset_i meso, pljuje.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 19:35:39   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Maraj

Olga ona kaze da ce da povrati a ne povrati.
Ali moj L stvarno povrati

ajoj user posted image
možda nekih začina, nešto, ne znam. Svi mi smo imali nešto što ne volimo pa smo morali
ja džigericu nisam mogla da vidim a moja mama je bila u faz: to je dobro za krv. Svaki četvrtak ona je pravila tu kletu džigericu, ja sam plakala, povraćala i jela. Vrlo mučno je to bilo. tako me je terala da jedem iznutrice iz supe, skuva supu u njoj se kuvaju i srca, želudci, džigerice pileće. Ja se grozim i moram da jedem. Jer bila sam nežni cvetić lošeg gvožđa i osetljiva.
Sad mi ni khm,khm ne fali ali to ne mogu da jedem nikako. To pojede ili matori ili Dobrica, njemu je svaka supa praznik user posted image
Hoću da kažem, povraćala sam čim mi se nešto ne sviđa kad sam bila mala a sad , mogu da pojedem cipelu samo da je pržena user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 19:51:40   
Misha i Ljisha
Ja ovde mogu do sutra da vam pisem. Bubi D je sa godinu dana isla u nasty i cupola per je od luka i jela. Paprika jela kao jabuke. Na sve sve. I ondanodjednom sve manje i manje namirnica.  Ja to be mogu da vam o pisem. Dete koje se davilo u spanacu I pecenoj paprici sa belim lukom odjednom nece nista. 
U vrticU kovala planove i strategije sa vaspitacicama bila kod gastroenterologya i psihologa (pisala sam urazgovorima) nema koje taktike nisam probala. I ima nagon za poveacanjem za sve sto je ljigavo ajd tako da kazem. Znaci samo hrskavo jede. Npr papriku koja je usahnula nece pojesti nema sanse. I samo svezu je i jede. Ma uzas dete koje nisi mogao oterati od tresanja i visanja nije pojela tresnju godinama. Ja sam luda i sludjena. Psiholog kaze ne terati je. Al ona bi mogla opusteno biti gladna evo is samo prosle nedelje je bar 3 puta otisla bez vecere u krevet ili je pojela jabuku pre spavanja. 


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 21:33:59   
Misha i Ljisha
Evo probudila se sa sve nagonom za povracanje. Danas sam je naterala da jede luk. To toliko utice na njenu psihu da ja to vama ne mogu da opisem. Sad je kukala i sve rigala iz sna. ☹


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 21:58:40   
Maraj
Ja jednom nedeljno na meniju (za rucak) imam spagete bolonjeze. I to L jede 2-3 dana . Ostale dane u nedelji...razbijam glavu , sta bi jeo. Ili supu s knedlama, ili mu jaja isprzim. Ne znam vise ni ja sta da mu dam kad nista drugo nece. Sve mu je "bljak". Al bar da proba , pa da kaze eto, ne svidja mi se. On nece ni da proba.
A sto ljisa kaze, ranije je sve jeo. I malo po malo on je izbacio skoro sve od namirnica

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 22:00:26   
Sanjica26 RR
Ljiso, nemoj to da joj radis. Pusti je malo. Ne vredi je terati ako ima nagon za povracanjem. I plus ako to utice na njenu psihu.



Maraj, navukli ste se na spagete 😉

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 22:08:34   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Evo probudila se sa sve nagonom za povracanje. Danas sam je naterala da jede luk. To toliko utice na njenu psihu da ja to vama ne mogu da opisem. Sad je kukala i sve rigala iz sna. ☹




Sto je natera bas luk da jede.retko koje detw to voli.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 22:13:43   
emicaa
D proba,ne zato sto hoce nego ga natjeram.ako mu se ne svidja pustim ga,ali cesto proba nesto i odluci da mu se svidja.
I kod njega je najveci problem gvozdje,mjesecima vec mora uzimati i kapi za gvozdje 

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 22:14:16   
Maraj
Sanjice...strasno. al ajd tu mi bar meso i paradaiz sos pojede uz testo.
Ne znam ...eto sva deca vole picu. On nece. I kad vidi u crtaćima da se jede pica, on kaze da i on voli picu. A laze lopov mali, kad mu das, nece ni da je lizneuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 22:18:42   
vonavoj
Maraj,a cevape i pljeskavice?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 22:23:54   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Maraj

Sanjice...strasno. al ajd tu mi bar meso i paradaiz sos pojede uz testo.
Ne znam ...eto sva deca vole picu. On nece. I kad vidi u crtaćima da se jede pica, on kaze da i on voli picu. A laze lopov mali, kad mu das, nece ni da je lizneuser posted image



Ma, super je to. Secas se da sam ti onomad rekla da je ona dr Vesna rekla da deca treba da jedu spagete dva do tri puta nedeljno. Eto ja deci ne dajem tako cesto. Isto vole to. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 22:51:10   
Rosita
Ni moj ne podnosi picu. Luk u životu ne bi probao, papriku... Od svežeg povrća jede krastavac i kupus. Cveklu smo progurali, barenu. Kuvano insistiram, uglavnom jede. Pastu sa brokolijem obožava, tako jede brokoli... 


Mali pljuje 50% hrane, ali to svedem na 25 % jer odmah po zalogaju dajem vodu ili ceđenu pomorandžu ili biljno mleko... Eto tako se dovijam, tad ne izbaci.
Maraj, a da pođeš od tih špageta kao osnove pa da dodaješ i proguravaš još nešto... Da daješ jelu neobično primamljivo ime, da pričaš da to obožava taj i taj crtani junak, da Pera i Mika pojedu tri tanjira, pa sve kroz priču i teatralno- a da znaš šta mi je rekla Perina mamaaaa? Aa, on juče pojeo čak toliko i toliko ( pa uvalite zalogaj)- to su fore koje su kod nas palile 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2019 23:12:28   
Ana RR
Moj Marko tek od skoro jede picu. Ranije je jeo samo kada ja napravim ali njemu umesto paradajz sosa namažem pavlaku. Palačinke isto ne voli tj eventualno pojede jednu sa nutelom kada je raspoložen. Ali voli američke, mada isto samo sa nutelom. Luk u životu ne bi pojeo (i ne čudim se, ja ga nisam nikako volela, tata je spremao za mene klopu bez luka i to ne kada sam bila kao Marko već u srednjoj školi. Mama to nije radila, kod nje je bilo ili jedi ili do viđenja, drugo nema). Evo danas muke oko musake sa spanaćem. Sve je vadio spanać iz mesa i na kraju ni pola nije pojeo, a inače regularnu musaku obožava. Naopako dete ali šta da radim, na mamu je takav user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 5:38:35   
Misha i Ljisha
Sanjala je. Ona ne jede nista od testa. Znaci je jede spagete makarone ni sa cim. Ne jede kiflice pite i td. Jede pogacice s cvarcima i slatki kroasan. Me jede jaja ne voli picu nece kecap. Obicno bi deca trpala kecap na sve. Lazanje ne jede ma nista slicno. Meni je muka od kuvanja toga sta ona jede a i to sto jede bude za stolom sat vremena. Uzasna je na hrani 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 8:26:01   
Maraj

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Maraj,a cevape i pljeskavice?


Ni to user posted image
Hteo je jedan perio cevape. Sad opet ne.
Kazem vam vristi i ima nagon za povracanje.
Najgore sto se i mi sad hranimo katastrofa. Vrtim te spagete na svakih par dana samo da bi on jeo, pa to bude i nama na meniju.
Ne znam sta da radim
Mislim da se mozda zato i razboljeva cesto u poslednje vreme. Jer ne jede nista u vrticu. Pa mu verov.opadne imunitet. Ne stavi nista u usta dok ne dodje kuci oko 16h. Tj pojede za rucak hleb...eto samo to u vrticu.
Gadljiv je jako
Evo caj npr voli. Dajem mu sa medom kojj cesto ima mrvice saca u sebi. Joj to kad vidi vristi po kuci "mama mrvica je u caju" i nece da pije dok ne izvadim "mrvicu"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 9:22:00   
Rosita
Isto i moj D za čaj. Mrvice kad vidi šanse nema. Ubedili smo se jednom da pije na slamku i da ona sprečava prodor mrvica - tako sa 3 g npr.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 9:26:30   
Sanjica26 RR
Bas su komplikovani. Kad procitam vase postove shvatim da T nije losa. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 11:03:43   
Rosita
Ma da. Samo beli slez od prirodnih, sporiš u kompaktnom cvetu... Pio je sa medom godinu dana sigurno pre vrtića čaj i nikad bez gunđanja. Odustali smo. Sad med i vodu ujutru uzme.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 20:24:16   
Maslacak15
ja iskreno i dalje ne razumem koncept da se dete tera da jede ili pije. Sigurno da i mene nervira kad izvoljevaju ali prosto ja ne mogu da teram dete da jede nesto sto nece. Ni ja ne jedem nesto sto mi se ne dopada. Mogu da probam da ih nagovarim i eventualno da kazem dok ne rucas ( nesto) nema slatkis ali da isterujem pravdu forsiram i kaznjavam necu. I nije mi problem da spremim sarmu koju jedemo muz i ja i nijedno moje dete je evo nije probalo do sadauser posted image . Ponudicemo Ani sledeci put, da vidimo sta kaze.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 20:32:49   
pari
I ja slicno funkcionisem...nudim,pitam...kazem da slatko moze tek posle rucka...Ja isto dosta toga ne jedem...neke stvari ne volim,neke zbog stomaka...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 21:00:11   
Misha i Ljisha
Ja se nekad uhvatim da kuvam 3 rucka. Ali bukvalno. Za P za D i za nas. A neretko bude nesto i po mojoj zelji. Npr potaz od bundeve niko osim mene ne jede (pardon jede P moj trenutni saboracuser posted image dokle ce ne znam)

I meni je problem jer ceo Boziji dan provedem u kuhinji. Ribaj sklanjaj pravi daj uzinu. Mi tonu novaca trosimo na hranu ali tonu. Kod nas uvek ima bar 3 vrste voca svezeg, i uvek ima salate. I mm i ja volimo i voce i povrce i volimo da se dobro i zdravo jede i onda imamo D koja jede svega par namirnica. I naravno da cu da je teram da jede jer ne jede nista ko svet. I naravno da cu da branim slatkise i grickalice i kojesta. Sokove ni ne kupujem ako ima domaci ima ako nema ima vode ili eventualno cedevite. A da spremam pa da bacim nesto tipa eto pite sa sirom koju jedem samo ja. Nema sanse. Ja sam se ionako ugojila "od greote" greota baciti pa greota baciti.E vala bas me briga. Porucim kod mame sarmu i te stvari pojedem jednu dve ili jedno il dva parceta i to je to.


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 21:01:22   
emicaa
Ma meni je bitno da proba pa ako nece sta da mu radim.
Ovaj inace samo vodu pije.Ne postoji tad sokic,caj ili bilo sta drugo sto bi probao 😂

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 21:31:59   
Maraj
Moj L pije ili vodu ili caj ili domaci sok
Navadio se sad na cokoladno mleko ali u domacoj radinosti. On i ja ga pravimo.
Maslačak moram ga terati . On sene bi setio da jede. Ali bar da hoce da proba. Njemu je hrana "bljak" a ni ne proba je
Ok mi je da nesto nevoli
Ali ne moze da kaze da nesto ne voli a da to nije ni probao

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2019 22:18:26   
Misha i Ljisha
Tako je Maraj. Mora se terati da bar probaju. Reklo smo D svako dan ima da proba nesto novo. Znaci dve kasicice graska nisu tragedija. Nisam je ja terala da pojede pun tanjir protiv njene volje vec samo da proba.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here