|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
15.5.2009 13:51:50   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 13:58:39   
Lu
Ajme,kad sam ugledala 3 stranice znala sam o čemu se radi,nije to samo neka mala promjena u ponašanjuuser posted image
Draga moja,cure su ti rekle sve,divno je što imamo muža,dijete,dom,novac...trebamo uživati u svemu tome i trebamo sebi malo udovoljiti,jer i muž sebi udovoljava a i dijete će kad tad a ovo vrijeme će proći.
Zato glavu gore,ne plači nego se smij,jer vjeruj mi imaš razloga za smjeh i sreću.
Ti si jedna divna mlada žena,majka,ne dozvoli da utoneš u samoću,da u samoću jer ti ne uživaš u mužu a čini mi se da imaš divnog muža i oprosti što ću ti reći i nadam se da ćeš shvatiti da ako tako nastaviš i dijete će ti postati samo obaveza,
zato uistinu potrudi se da izađeš iz kolotečine!

Ne može nam nitko dati recept ali svi ovi savjeti mogu dati smjernice.
I sama sam kao što znaš u istoj situaciji s tim da ja viđam muža mjesečno vikendom,svako veče legnem sama u krevet u 9 sati nakon što spremim malog u krevet,prije mi je to teško padalo ali više ne, zato što se radujem što će moj sin da se igra sa djecom do 12,ja ću to vrijeme da iskoristim kako želim,volim vrt i svoje dvorište,volim svog psa volim otići s malim u šetnju,volim otići u kupovinu,radujem se što će mm doći sljedeći vikend,pripremam se za njega,smišljam što ću mu kuhati,kako ćemo se igrati s malim,zamišljam njih dvojicu...

Možda sve ovo zvuči ipak obično ali nabroji sebi stvari koje te vesele,koje voliš i na njih se skoncentriraj a ne na ono što ne voliš jer tako samo razmišljaš negativno.

Zapamti da nisi rijedak slučaj,sve žene koje ne rade padnu u istu situaciju,jer dođe vrijeme kada obaveze prevaziđuje oduševljenje djetetom ali tada treba reagirati a ne nastaviti šutke i dobro je što si ovo podjelila s nama jer sad znaš da nisi jedina.
Za početak upiši malog u vrtić i ja sam i nemoj zbog toga da osjećaš krivnju,malo zanemari okolinu.

Ma znaš jedva čekam da se počnemo družiti,sve će biti dobrouser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 14:00:13   
Ana RR
Bravo Lu! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 14:08:38   
bebać
Sve vas volim vi ste divna podrška,drago mi je što sam vas našlauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

za LU poseban ljubac,nemojte biti ljubomorne user posted image user posted image user posted image i jedva čekam da te upoznamuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 14:11:13   
Anoniman
ja se ne mijenjam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


mislim vidjela sam samo temu ...ogromna je nisam citala i pojma nemam sta je u njoj

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 14:16:08   
Sneža
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ja se ne mijenjam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


mislim vidjela sam samo temu ...ogromna je nisam citala i pojma nemam sta je u njoj


user posted image Vuk dlaku menja ali cud nikakouser posted image


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 15:36:39   
Rina
Evo i mene za promene user posted image
Jao bebac sad vidim da i ja imam problem mada nikad o ovome nisam na ovaj nacin razmisljala!!
Ne radim vec skoro 5 godina (!!!),dete, kuca, pa jos i zavrsavam neku skolu vanredno (ucim sama kuci, saljem domaci mailom a ispite imam 2x godisnje) Inace sam hiperaktivna osoba,samostalna, dinamicna i uvek za promene jer mrzim jednolicnost,uvek sam za akciju. E sad smislim ja uvek nesto sto me cini srecnom da ispunim dan ali gledano na duze staze osecam da mi fali samostalnost a ne da sam ko parazit...a muzic divan u svakom pogledu i prasta mi razne hirove!!! I tako cesto sam nesto nezadovoljna a nisam bas skontala da je problem u tome,ok sad cekamo drugu bebicu ali definitivno cu da preduzimam nesto posle kad malkice poraste user posted image

< Poruku je uredio Rina -- 15.5.2009 15:38:14 >

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 15:40:05   
Lu
Ajmo mi osnovati klub očajnih kućanicauser posted image
Lu
Bebać
Gagi
Rina
???

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 15:40:46   
Rina
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 15:41:01   
Anoniman
ma kakve očajne ....bež tamo ba .... ebes ameriku

vi ste vesele .... mi smo balkanci ... udri brigu na veselje

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 16:24:13   
bebać
Ja jesam očajna,ali ne žalim sama sebe...svjesna sam da imam probleme,i da ne bi napravila još neke...moram nešto poduzeti...prije nego sve ode u piuser posted image user posted image user posted image user posted image ponekad kivim svog muža,hoću da sve bude po mom,ali ko mi je kriv što se ne snadjem u ovome svemu još malo dok ne nadjem posao,ništa mi niko nije zabranio...a ja se često osjećam tako ograničenomuser posted image user posted image user posted image usled svog tog nakupljanja ponekad mi fali i djevojački život(Nije da ovaj ne volim)nego bi ja malo prolunjala,ali da se vratim ovbome što imam..ali to tako ne možeuser posted image valjda sam upala u kolotečini klasične kućanice

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   [Obrisana poruka]
15.5.2009 16:42:35   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 16:50:00   
Verus
Tasho, zasto ne bi priznala da si bila u krivu, tj. nisi bila u pravu ako SAMA ti znas da je to tako?  Pokusavam da to razumem, jer ne shvatam da neko moze (osoba koju poznajem) nesto uraditi, reci sto nije bilo u redu, i onda se praviti lud/luda umesto reci "nije bilo u redu, zajeb*** i izvini"?  Meni to nikad nije bilo jasno....a hocu da razumem jer to samo deo licnosti ili sta?
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Postoji mogućnost da se menjam, prilagodim, ali nikada neću priznati da je to zbog toga što sam bila u krivu, ili da je to zbog nekoga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 16:54:36   
bebać
IZVORNA PORUKA: gagi

Dosao moj mm prije sat vremena sa posla donio mi veliki buket cveca i kupio mi sat pricali smo i razgovarali i sve se vratilo na svoje mjesto shvatili smo da je problem bio u nama ali smo ga resili na najljepsi moguci nacin toliko se sad raduj da ne znam sta cu od sebeuser posted image user posted image


Gagi ne znam kakav ste problem imali,ali mi je drago što ste ga riješili???Jel da nema boljeg osjećaja na svijetu(naravno posle zdravlja)user posted image user posted image user posted image user posted image sad uživaj,i večeras kad djeca zaspu vise izmirite još više


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 16:56:12   
bebać
IZVORNA PORUKA: Rina

Evo i mene za promene user posted image
Jao bebac sad vidim da i ja imam problem mada nikad o ovome nisam na ovaj nacin razmisljala!!
Ne radim vec skoro 5 godina (!!!),dete, kuca, pa jos i zavrsavam neku skolu vanredno (ucim sama kuci, saljem domaci mailom a ispite imam 2x godisnje) Inace sam hiperaktivna osoba,samostalna, dinamicna i uvek za promene jer mrzim jednolicnost,uvek sam za akciju. E sad smislim ja uvek nesto sto me cini srecnom da ispunim dan ali gledano na duze staze osecam da mi fali samostalnost a ne da sam ko parazit...a muzic divan u svakom pogledu i prasta mi razne hirove!!! I tako cesto sam nesto nezadovoljna a nisam bas skontala da je problem u tome,ok sad cekamo drugu bebicu ali definitivno cu da preduzimam nesto posle kad malkice poraste user posted image


Rina ti si mene nasmijala ovim postom,ono fora ti se sjetila da bi mogao biti problemuser posted image user posted image user posted image user posted image draga ako ti uživaš u svemu tome,nema tu problema pa taman radila nešto sasvim lijevo...bitno ej da si sretna i da nikog ne povredjuješuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 17:03:00   
Verus
bebac nisam stigla jos sve procitati....razumem te u neku ruku, imam poznanicu (bila prijatelj vise NE) koja isto tako, ima sve sto pozeli, muz dovoljno zaraduje da ona ostaje kuci sa detetom koje je sada vec godinu dana staro, trosi, radi sta zeli, i nije srecna...ne  samo sto nije srecna, totalno je nesrecna, i kad moram tako reci, iz te svoje mizerije se pretvorila u skota od coveka.  Lose se odnosi prema svima, a ja sam kao prijatelj verna, i da se razumemo, uvek je bia cudna, ali ja mislim da se prijateljima oprasta i prihvate se kakvi su. medjutim, toliko je bila losa prema meni da sam ja rekla DOSTA i prekinula sve odnose.  Poenta je da se ti sama moras iscupati iz toga.  Ne daj da te to pretvori u onu odvratnu osobu koja mrzi sv i koju svi mrze.  A i brak ce ti biti los-njen je jako los al iona ni ne zna koliko joj j emuz  nesrecan, on siroma prica nama.  Mislim daje jedini razlog sto je jos sa njom to dete, koje nije ni zeleo iz pocetka....uzas.
TI moras naci nesto raditi, trazi aktivno posao, u medjuvremenu radi nesto sto je korisno a ne trosis novac (ja sam protiv ne potrebnog razbacivanja, i nemoj me pogresno sada shvatiti, lako je potrositii ako nisi zaradio, vec kada sam zaradis tesko novac, onda si oprezniji, to znam iz licnog iskustva).  Renoviraj stan, okreci ga sama, radi tako neke male, korisne sitnice....ako imas sat dva gde malog ostaviti, volontiraj u bolnici, radi bilo sta sto te ispununjava....moram sad ici ali pisat cu ti jos....
IZVORNA PORUKA: bebać

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image baš mi je loše,izvinite što vas tušim...ne znam s eizborit sa ovim stanjem a tako traje odkako sam se porodila,problem postoji,a ja ga samo potiskam i odgadjam,nikako da ga riješim

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 17:11:49   
Verus
bravo snezno, eto, dodajem i ovo na moj post.
IZVORNA PORUKA: Sneža

IZVORNA PORUKA: bebać

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image baš mi je loše,izvinite što vas tušim...ne znam s eizborit sa ovim stanjem a tako traje odkako sam se porodila,problem postoji,a ja ga samo potiskam i odgadjam,nikako da ga riješim

Bebac,bas mi je zao se tako osecas,ali ja sam misljenja da se sve zene koje ne rade,a kuci su sa detetom vise-manje tako osecaju,neispunjeno,nesto im fali,nesrecne su a nema pravog razloga za nezadovoljstvo,videces da cim se zaposlis bice bolje!Zato sam UVEK za to da zena radi,pa makar i za neku tricavu platu ali da RADI!!!Mnogo se bolje osecamo kad se ujutru spemimo,pa lepo obucemo,pa malo smiknemo,pa bre steta nas je ovako lepe pametne,pune zivota drzati u kuciuser posted image


(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 17:16:29   
Verus
Bebac rekla si da ti je tako od porodjaja, da li si razgovarala sa nekim, mozda je i postpartum depresija? Mada slabo znam sta o tome i koliko to dugo traje....
IZVORNA PORUKA: bebać

Moram da vidim još tu opciju,nešto moram...danas sam baš pukla...razmišljala sam da potražim psihijatra,ako ništa da stovarim ovo sve što mi pritišćeuser posted image user posted image user posted image user posted image najgorew je ujutro ustat i pitat se kako danas da provedem dan...u suštini nikakvih obaveza...ali ja to sve tako crno gledam...neko bi pogleao ljepšu stranu toga!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 17:17:31   
bebać
znam....treba mi posao,tražim ga više od pola god. ali ništa nema.....bila sam an nekim konkursima,zvali su me,ušla sam u uže krugove,a niko me nije primio...gubim i volju i strpljenje

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 17:20:47   
bebać
Verus ako misliš na stručno mišljenje NISAM,mada sam htjela...još sam sada dobra...neka 3 mjeseca posle poroda su bila najgora...čak sam lupala stvari po kući,ne sve..ali par stvari sam pokršila od muke od čega ne znamuser posted image user posted image user posted image user posted image nemojte pomislit da sam neka ludjakinja,ali KUĆA kao kuća i domaćinstvo i majčinstvo sve mi je teško palo...mislim da sam znala da ću se opvako osjećat i da će ovako biti ne znam dal bi sve opet isto..RODILA BIH SERGEJA OPET,ali ne pod ovim uslovima

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 18:03:00   
Verus
bebac, secam se da si i pre pricala da ti je sve to tesko palo..i ja znam da mi iz dve crtice koje jedva cekamo da imamo te muke, mozemo to teze razumeti, ali ja shvatam na sta ti mislis kada to kazes....tebi je to sve mozda doslo ne planirano, i teze ti je pala promena zivota, dok eto, ja izlazim od svoje 14 god, sve i svasta sam prosla i videla, na izlazila se sita, sto mm kaze, mogao bi da sedi kuci svako vece a da izadje jednom u 6 meseci.  Tad smo shvatili da smo spremni za bebu, al eto, jos nas nece.

Ako ti opet krene lose, pricaj sa nekim.  Ja sam bila u teskoj depresiji godinu dana (ne zbog porodjaja, dece jos nemam), ali od bolesti, i znam kako je to strasno....prepoznala sam se u tvojim recima kad kazes da ne zelis ni ustati ujutru jer znas kakav te dan ceka....ja sam se budila ujutru i pocelo bi srce brzo da mi lupa i da me udara anksioznost zbog dana preda mnom.  Iskreno, zezanje i divne devojke ovde na RR su mi PUNO pomogle.  Pocela sam opet da vezbam, jos uvek puuuno jedem ali zdravije.... probaj teretanu, duuge setnje, MORAS sebe izmoriti fizicki da bi ti bilo lakse, i to sve dok ne nadjes neki posao, mada nije u butiku toliko lose, znam da se ne zaradi puno, ali mozda da radis pola radnog vremena?  Nesto od ujutru do rano popodne, pa onda po Sergeja u vrtic....

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 18:11:57   
gracija
Hej bebac,glavu gore.I ja sam bila u tom nekom periodu pa je proslo.Valjda sve zene kad tad prodju kroz tu fazu.Pronadji sebe u nekim sitnicama(koje zivot znace) i pocni da dises punim plucima.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 18:12:39   
bebać
Moram Verus,moramuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image fakat imam sve u životu,ali eto nemam to neko unutrašnje zadovoljstvo,i ono mi en da da pozitivno gledam tu lepu stranu svega....Udala sam se sa 21,malo sam poznavala supruga,i Sergeja sam htjela odmah..oduvijek sam voljela bebe,vidjela sam ans kao super roditelje,ima divne uslove i ostala sam trudna posle mjesec i pol,baš kao što sam htjela...ali nisam razmišljala o sjedenju doma bez društvenog života bez posla....o jednoličnim danima....ne kažem iam i finih stvari...odemo mi skupa svagdje negdje,smijemo se...šetamo sa Sergejom....ne često(zbog posla m)ali imamo...a meni ej dosadilo samo čekat et divne trenutke naše,da mi ej da sebi sama napravim da uživam u svemu i nečemu svome(POSAO ili SL)...nisam tip za kuće(samo) nikako...nešto moram da vidim...nekako ovo mi je sve kulminiralo

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 18:19:30   
Anoniman
Bebac jesi li ti bila zaposlena pre nego sto si se udala i rodila dete?
Kako si do tada provodila vreme? Mozda ti nedostaju devojacki dani pa ti je tesko to da priznas. Meni je u pocetku bilo tesko da se naviknem na ulogu majke, da imam "obavezu" 24h dnevno. Gledala sam kako moje drugarice izlaze uvece, idu preko dana na bazen, idu na rekreaciju, kafenisu po 2-3 sata dnevno i bilo mi je malo krivo. Ali sam se osvestila i uvidela da imam mnogo vecu srecu pored sebeuser posted image .


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da se menjate....
15.5.2009 18:27:59   
bebać
Jesam radila,od 18 god.prvo u jednoj piceriji aonda sam otvorila svoj butik.I zatvorila ga kad sam ušla u 9ti mesec trudnoće,jer se ne bi isplatilo da sam nekog zaposlila pa mu plaćala i platu i osiguranje,a i svejedno ne bi mogla mrdnut od Sergeja po rodjenju.Nemam nikakve pomoći ,ni mame ni svekrve...ma nikoga od svoje rodbine,niko ne živi ovdje gdje i mi.

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here