|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dnevni san
11.7.2010 23:47:50   
sanji
Mi još uvek vodimo bitku oko dnevnog spavanja i tako će biti sve dok ne prebacimo na dva spavanja! Ja se već pomirila sa tim! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Dnevni san
11.7.2010 23:49:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Ja sam stvarno zbunjena>
citam u knjizi da bebe uzrasta teinog spavaju tri puta dnevno (ukupno oko 5,6 sati)
i da se spavanja od po pola sata i ne racunaju u spavanje...

Moja tea spava
11h, 14h, 17h
ali uvek uvek uvek uvek uvek 20 minuta...maksimum 25..
.

ja ne znam ....i ne mogu da joj produzim to..
probudi se sasvim orna za igru...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Tashke; IZ TEME: NASUMICE IZABRAN DAN

Listam Radosnicu, i naletim na ovo. Sa Lukinih 4 meseca sam zapisala kako je izgledao njegov dan.

1.novembar: 20-21h 180ml mog mleka + 60ml Bebelac

-spava-

2. novembar:
7.15h. sisa - spava do 9h;
10h. ide malo kod prabake; 2 kašičice soka od šargarepe, 60ml Bebelac; kaki;
     Šetnja - spava 30-40min;
11.30h, kaki; 10ml soka od šargarepe;
14.45h. sisa; spava 45min;
16h. 110ml Bebelac;
16.30h. kaki;
16.45h. 30ml vode; igra se;
18.30h. 90ml Bebelac; spava 30min;
19.30h. kupanje; (čak piše i da je jedna drugarica prisutna... )
20h. 200ml mog mleka + 20ml Bebelac;

-spava-

3.novembar:
7h. sisa + 30ml Bebelac;




To je draga znači, 3x na dan, 30-45min. user posted image

< Poruku je uredio Tashke -- 11.7.2010 23:50:29 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Dnevni san
12.7.2010 0:14:18   
Anoniman
tasha citala sam ja ovaj tvoj nasumican dan i pre...kad bi tea odvalila samo jednom 45 mminuta ja bih user posted image user posted image user posted image

hvala ti...

nije ona ni umorna ni nervozna..ocigledno je takva

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Dnevni san
12.7.2010 0:19:39   
Anoniman
Samo htedoh reći da je i Luka spavao po malo... a htela sam prvo da ti napišem da joj ukineš 3 spavanja i prebaciš je na dva... sve sreća pa sam virnula u ovu temu i videla da sam sve pozaboravljala i da je rano. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Dnevni san
12.7.2010 0:23:22   
Didy
Nisam čitala prethodne postove, ali evo da se nadovežem na temu.
Oti, moje dete je vrlo malo spavalo otkako se rodilo, tj, uvek mnogo manje od onoga što sam nalazila u knjigama da bi trebalo da spava u tom uzrastu. Mislila sam da ja negde grešim, da nema dobre uslove, pavila muklu tišinu, zamračivala sobu... On nije nikad bio od onih beba koje samo spavaju i jedu (možda prve dve nedelje). Sećam se da je sa dva meseca odspavao samo jedan sat u toku dana, jer smo imali goste i njemu je bilo jako zanimljivo. Ludela sam, dok nisam shvatila da je, jednostavno, takva beba. Sa pola godine mi je spavao dva puta u toku dana po sat vremena. Sa nepunih godinu dana samo jednom u toku dana. Sada spava od 22 do 7h ujutro i jednom u toku dana sat i po do 2 sata i to je sve. Jednostavno sam se pomirila sa time da je takav. Sreća pa ja nisam spavalica, a ni mm, pa se nekako uklopimo u njegov ritam.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Dnevni san
13.7.2010 13:32:10   
Anitaaa
Mateja je od pre 2 meseca prešao na spavanje jednom u toku dana,obično zaspi oko 12,12:30 i spava sat ipo-dva a uveče  ide na spavanje oko osam,pola devet.Ujutru se budi oko 7 pola 8 i to odgovara i meni i mm.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Dnevni san
20.7.2010 11:57:06   
Jele
Uroš već jako dugo spava dva puta dnevno po sat ili sat i po. Uveče leže oko 9 i vikendom spava do pola osam ili osam ujutru, pa onda prvo dnevno spavanje oko 11 do 12.30, pa drugo posle ručka od 16 do 17 ili 17.30 zavisi, pola sata gore dole. Preko nedelje ga budim oko 06.15 ujutru da se spremamo kod bake i deke jer moram na posao, pa mu se onda dnevno spavanje i obroci pomeraju za dva sata napred. 

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Dnevni san
21.7.2010 18:04:19   
Nena81
Ajde mamike dajte neki savet

kada su vasa deca izbacila skroz na skroz spavanje preko dana ?

Meni sin pokusava ovih dana da izbaci, al ja mislim da nije spreman, jer je dosta aktivan u toku dana
nisam ni ja spremna jer sam sama sa njih dvoje po celi dan.
Onda mi je uvece u 18h gotov spava na nogama.
Od vrucine je nervozan jos ako ne spava bude haos
Sta raditi ?


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Dnevni san
21.7.2010 18:19:25   
lanajelena
Neno ne znam sta da ti kazem,Lana nekad hoce da spava popodne nekad nema sanse da je nateram...ako spava onda je puna energije do 2 ujutru a ako ne onda mi se njari celo vece ili zadrema u pola osam i probudi se u 23 i nastavlja da se igra...najbolje je kad ide u vrtic onda ima neku naviku jer se tamo dovoljno ne naspava...kuci zna da odrapi po tri sata i to je budimo user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Dnevni san
30.7.2010 7:57:45   
minavb
IZVORNA PORUKA: Unica

una je juce za ceo dan odspavala 2h i to 4 ture po pola sata. prevrsitala je posle uvece dok nije zaspala koliko je bila premorena.  a izmedju dremki je kenjkala nikad gore. mislim da nismo imali gori dan od jucerasnjeg. 

Vanja je juce spavao dva puta po pola sata. Bio je uzasno umoran i onda je oko kupanja vristao kao da mu ko zna sta radimo. Zaspao je dok je jeo, onda se opet probudio i koprcao do 22:20. Ne znam vise kako da ga uspavam, nece ni na ruke, ni u krevetcu, ni uz muziku, pesmu, ljuljanje...ma nista.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Dnevni san
30.7.2010 8:01:50   
Trcosava
Mina nemoj brigaš, proći će. Izgleda da sve bebe imaju period da ne spavaju. Znam da mi je Ana jednom spojila da 12h nije ni oka sklopila - dodaj da je od tih 12h jedno 10 prevrištala....

Kupanje - videćeš kako će da prestane da se dere uskoro.

Jel ti odspavao noć makar?


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Dnevni san
30.7.2010 8:08:53   
caca81
Draga Mina, teško je kod tako malih beba uspostaviti neki ritam, svakako da je to iscrpljujuće i za tebe i za njega, ali vremenom će biti bolje. Ono što ti ja savetujem, jeste da teoretski napraviš plan spavanja i jela, i da ga se koliko-toliko pridržavaš. Dakle, da se okvirno zna kad jede, kad je budan i kad spava...user posted image  

< Poruku je uredio caca81 -- 30.7.2010 8:09:40 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Dnevni san
30.7.2010 8:57:47   
minavb
Ima raspored jela, ali spavanja nikako. Nocu spava, to nije problem, ali danju nikako. Samo se koprca. Dremne pola sata i probudi se.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Dnevni san
30.7.2010 9:05:07   
*Alexx*
Andrej je jedno vreme spavao tri-četiri puta po pola sata. Mene je to izluđivalo! Taman krenem da uradim nešto (pa makar to bilo i da upalim TV da ispraznim mozak), on se budi. Ali sve oni to sami regulišu! To su sve faze, koje će proći user posted image Vreme je promenljivo, malo vruće, malo nije vruće, a nije ni njima lako, ubrzano rastu, ko zna šta ih sve muči.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Dnevni san
30.7.2010 9:06:32   
*Alexx*
Sad je u fazi prelaženja na jedno dnevno spavanje. Juče je spavao dva i po sata, do pola 2 - ne pitajte me koliko je bio nervozan oko 7-8 uveče user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Dnevni san
30.7.2010 9:10:26   
minavb
Ta vecernja nervoza je najgora
user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Dnevni san
30.7.2010 9:49:24   
LillyT
Bas sam juce citala ovu temu, a i zalila se na chat-u, meni Lara ne spava nista tokom dana. Kada dremne to cini otvorenih ociju, a nesto je pocela i ranije da se budi. Posle tesko zaspi, ma uzas zivi, tesi me sto nije jedina, ali to bas i nije za utehu user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Dnevni san
30.7.2010 9:55:07   
minavb
Evo, sad je dremnuo pola sata i eno ga koprca se.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Dnevni san
9.9.2010 16:22:29   
gagana83
Hm...mislila sam da Una spava malo preko dana za svoj uzrast ali sad citam ovu temu i vidim da dosta beba njenog uzrasta spavaju toliko.
Ona vec vise od mesec dana preko dana spava jednom i to najcesce oko 1.5 sat,retko 2 sata.
Uvece zaspi oko 21 i budi se oko 9h ali se u toku noci budi i igra se sama u svom kreveticuuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Dnevni san
9.9.2010 16:24:49   
*Alexx*
Andrej još spava po dva puta, ali se budi oko pola 7-7 (zaspi oko 21-22h). Dođe mu na isto.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Dnevni san
9.9.2010 17:04:27   
NadaR
 Milos je prosao sve ove faze > da ne spava nikako , pa u nekoliko tura po dvadesetak minuta, pa dva puta po 2 sata ...
Sad spava od 13-15  i navece u 21 ide u krevet!



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Dnevni san
4.10.2010 14:24:55   
Anck Su Nmaun
 Nadjoh temu!
Moja beba spava po 4 puta dnevno po pola sata -sat!
Znam da ce se to postepeno smanjivati... bas kao sto sad Nadin  spava to samo popodne...od kad to?
Mada verujem da ce ona sama napraviti svoj ritual kako i sta kao sto je i ovo, jer kad se rodila bilo je dana  da po ceo dan ne zaspe!




< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.10.2010 14:26:18 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Dnevni san
4.10.2010 14:29:38   
mihi
Moj Miloš je kao većina beba spavao od nekoliko puta dnevno do 10 meseci kada je preša na spavanje 2X dnevno. Sa godinu ipo je prešao na jednokratno dnevno spavanje. I sad spava od 13 do 16 nekada i malo duže, i uveče od 9 do pla dest zaspi i spava ujutru do pola 8 ili 8.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Dnevni san
4.10.2010 14:30:47   
Anck Su Nmaun
E bas me to interesovalo kad se to menja user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Dnevni san
4.10.2010 14:34:38   
Lu
IZVORNA PORUKA: mihi

Moj Miloš je kao većina beba spavao od nekoliko puta dnevno do 10 meseci kada je preša na spavanje 2X dnevno. Sa godinu ipo je prešao na jednokratno dnevno spavanje. I sad spava od 13 do 16 nekada i malo duže, i uveče od 9 do pla dest zaspi i spava ujutru do pola 8 ili 8.

I moj isto tako, još uvijekuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here