|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dnevni san
26.8.2011 0:18:20   
Brana
Moj Laki ima jednu dremku preko dana,obicno to bude izmedju 15h ili 16h do 18h i to je to.. user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Dnevni san
26.8.2011 2:16:36   
Brand new mama
Bi li ja mogla tvoje djete usvojiti? Moj frajer spava citavih sat vremena,a i ovaj majusni nije neka spavalica.Samo super spavaju nocu.
Ali bez dnevne dremke,I. ne moze da funkcionise

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Dnevni san
26.8.2011 8:18:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivaj
Ima li neko ideju kako da nateram dete da spava preko dana-dati rakije,vina,caja od maka i sl.?user posted image


Nema vajde user posted image user posted image user posted image Pre par nedelja sam pravila kolač sa makom i razmišljala se da li da mu dam ili ne (svašta sad već pričaju-ispadne da dete više ništa ne sme da jede dok ne krene na faks! user posted image ) i ja mu tutnem kolačić pred popodnevnu dremku- spavao je samo 50 minuta... Znači još kraće nego inače. Nema efekta!!! user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Dnevni san
26.8.2011 14:20:28   
*milica*
znaci nismo jedini koji ne spavaju lepo preko dana....

stefi maksimalno sat ipo vremena i to od 11 do 12 sati i onda ceo dan bude kmezav i nervozan....
a ni nocu ne spava kako bi trebalo, s obzirom da ima 19 meseci i da bi vec trebalo da spava celu noc bez budjenja...nekad se probudi samo jednom, da bi popio mleko a nekad svakih pola sata...

no, skrenuh sa teme...sorry...

sofija i dalje (tri i po godine) zna lepo bda odspava danju...

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Dnevni san
26.8.2011 16:41:09   
ivaj
nina,nije ti 'upalio' taj mak zato sto nije bio u tecnom stanju a to se ne racunauser posted image

Uspavala sam jelenu malopreuser posted image Bilo je tesko i verovatno slucajno ali nema veze.
Videcemo sutra kako ce biti.

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Dnevni san
28.9.2011 15:07:19   
NadaR
 Milos vise nece nikako da spava tokom dana.
Onda od 17 krece zurka, postaje hiperaktivan , kao da se boji da ce odmah zaspati ako uspori sekund . user posted image

U 20:30 je vec komiran  u krevetu.


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Dnevni san
28.9.2011 17:49:50   
Verus
Helena i dalje spava danju, u proseku sat i po do dva.  U jaslicama spavaju od 12-14h, tako da i kuci spava u isto vreme.  Juce je npr. spavala 2 sata i 10 minuta, a noc pre toga je spavala 11.5 sati!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Dnevni san
28.9.2011 17:56:47   
Anoniman
Kad ne ide u vrtić Neša spava (neki presek) od 21 do 07, pa od 13 do 15. Retko kad manje od toga, a nekad zaspi pre 21, ustane posle 7 pa spava od 12 do 15.
Kad ide u vrtić, spava od 20:30 do 6:30, pa u vrtiću prvi zaspi i poslednji se budiuser posted image

Sve u svemu, mnogo jede, mnogo trči i mnogo spavauser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Dnevni san
30.9.2011 9:25:23   
Olga75
zvercica spava preko dana sat - sat i po i to joj je dovoljno da se oko 21 uspava. Par puta se desilo da nije spavala , bilo je ravno katastrofi , njarila se , svadjala i besnela do 19 i onda sedeci zaspala user posted image
mislim da im je taj sam potreban bar do pete godine


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Dnevni san
30.9.2011 9:28:59   
Lu
Moj R. će uskoro da napuni 5 i zaista vidim da mu je san ponekad potreban, on sam legne kad je umoran i odspava 2-3 sata, kad ne želi ja ga ne silim.
Mislim da zavisi koliko je dijete aktivno u toku dana, recimo na moru kad dođemo s plaže, nakon tuširanja odmah zaspi i morali smo ga buditi za večeru i poslije skakanje po trampolinu i toboganima.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Dnevni san
30.9.2011 9:48:12   
NadaR
Taman kada sam pisala da M. ne  spava preko dana , on je opet poceo user posted image

Izgleda da je bila samo neka faza od nekoliko dana .


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Dnevni san
30.9.2011 12:52:31   
gagana83
Mi preko dana spavamo po 2 sata, ponekad i duze.
U vrticu ih stavljaju na spavanje posle 12, kada je kuci zaspi malo kasnije.
Nocu spava od 9-9.30 do 8.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Dnevni san
7.10.2011 8:59:49   
Anoniman
I tako... Nakon lošeg noćnog spavanja i neposlušnosti u svakom smislu gde sam juče zakukavala, evo me i ovde user posted image

Mihajlo je juče ustao u 7h i legao u 21h bez ijednog dnevnog sna user posted image I da, zaspao je kao da si ga u glavu udario maljem, ali sve do minut pred spavanje on je orcao po stanu, skakao, divljao, o lošem ponašanju neću da gnjavim opet... Delovalo je da može tako još satima! Nadam se da je ovo bio usamljeni slučaj.... Joj, jako i njemu i meni treba tih njegovih sat i po dnevnog sna!!! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Dnevni san
7.10.2011 13:22:06   
ivaj
nina,to je bilo samo juce.

Nema sanse da ce izbaciti dnevni san,mali jeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Dnevni san
7.10.2011 13:27:16   
SUPER MAMA
Sto je lepo kad deca spavaju.Ovo moje cudo od 2 godine evo sada ima tri zanci do dan danas ako je odvedem i ne smestim u krevet ne bi ni zaspala.Desise ponekad da preskoci evo kao danas i niti je nervozna niti joj se spava nit nista nepokazuje nikakve znake pospanosti a ima rutinu i oko jela i spavanja uvece znam da ce zaspe u 19huser posted image

zanimame recitemi jel normalno dete sa 3 godine da izbaci dnevni san?
Doktorka kaze da im je potreban ali ovo moje dete ne da se ne spava joj se sem ako je ja na moju inicijativu neodneme u krevet.
Ne znam sta da radim dali je to znak da ce prestati da spava?Pojma nemam.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Dnevni san
7.10.2011 13:37:41   
Anoniman
Super mama sad ću te jako utešiti ovom pričom mojih prijatelja  user posted image - njihova ćerka od prvog rođendana nije spavala preko dana!!! Strašno! Sad joj je 6 godina i dalje spava samo noću.

Inače Miša ima vojničku rutinu... Nego juče ženica što ga čuva malo kasnije krenula sa njim iz parkića kući i on zadremao na par minuta u kolicima, dok su stigli kući, ona da ga spremi za dremku, on se razbudio i nije bilo šanse da zaspe ponovo! Nadam se da je danas džonja(o) user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 7.10.2011 13:38:03 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Dnevni san
7.10.2011 14:16:10   
SUPER MAMA
Hvala na utehu ninauser posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Dnevni san
13.10.2011 18:28:45   
Olga75
M danas nije spavala popodne , sad je u toku kmeeee , hocu ovoo , neeecuuu , kmee user posted image
cekam da se smraci nacisto , pa tusiranje i zaspace verovatno skoro u kadi user posted image



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Dnevni san
13.10.2011 20:50:21   
Snelle
Mi još uvek spavamo dva puta dnevno. Zar nije velika za spavanje dva puta user posted image A danas, prvi put do sada, samo jednom i to 45 minuta user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Dnevni san
13.10.2011 20:54:41   
Verus
Pa jeste, mogla bi da spava 1x ali duze; npr podnevno spavanje pa jedno 2 sata?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Dnevni san
13.10.2011 21:33:37   
Snelle
Probala sam danas da joj pomerim spavanje za kasnije i rezultat je, kao što napisah, spavanje od 45 minuta user posted image
Ne vredi, njoj je potrebno da spava dva puta dnevno i to je to u dogledno vreme.


< Poruku je uredio Snelle -- 13.10.2011 21:36:03 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Dnevni san
13.10.2011 21:35:23   
ivaj
Snelle,bolje bi bilo da spava jednom.Naravno ako bi to njoj odgovaralo.

Ja sam Jelenu ''izvezbala'' da spava jednom jer me je jako nerviralo njeno spavanje dva puta od po sat vremena.
Par dana je bilo mucenje,ali posle se navikla.

Svaki dan po malo produzavas odlazak na spavanje.

Pisale smo u isto vreme.
Nema veze,doci ce to na svoje. Znas vec ono pravilo da deca sto su ''izmucenija'' manje spavaju.Cim se navikne na taj ritam ona ce lepo spavati.


< Poruku je uredio ivaj -- 13.10.2011 21:37:04 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Dnevni san
13.10.2011 21:38:37   
Lu
IZVORNA PORUKA: Snelle

Mi još uvek spavamo dva puta dnevno. Zar nije velika za spavanje dva puta user posted image A danas, prvi put do sada, samo jednom i to 45 minuta user posted image

A zašto bi bila velika, tek joj je 16 mjeseciuser posted image
Ako tako djetetu paše nek spava, mislim ja ne bi ukidala djetetu spavanje ako vidim da mu se spava...
Moj je spavao sa otprilike 18 mjeseci 1x ali da je htio nastaviti i dva puta nema šanse da bi mu ukinula spavanje.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Dnevni san
13.10.2011 21:44:33   
Snelle
Lu, jedini problem je u tome što drugi put zna da zaspi i oko 17h, pa spava do 18, 18:30, što znači, da se ona pita, za noćni san ne bi legla pre 12h. I svako veče se u 22h borim da spava, što mislim da je prekasno za tako malo dete.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Dnevni san
13.10.2011 21:49:57   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ivaj

Ja sam Jelenu ''izvezbala'' da spava jednom jer me je jako nerviralo njeno spavanje dva puta od po sat vremena.
Par dana je bilo mucenje,ali posle se navikla.



A što te nerviralo? Mislim, ako joj se spava zar je bitno da li je jednom po 2 sata ili dva puta po sat vremena?
Je l' to zbog noćnog spavanja?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here