|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAK
8.4.2011 10:36:22   
jance
evo da napisem update sta se desava sa svekrom....
juce je posle podne bio skroz dobro, skoro ko da je onaj stari. jedino je evidentno da nevidi vise, samo onako nesto kao mutno, ali i to slabo.
no svekrva kaze da se nocas opet jako gubio, nisu spavali tamo negde od 3 sata i jutros se probudio opet sa jakom glavoboljnom...
samo bi bilo dobro da svekrva ne prica svima sta se desavalo sinoc i sve to, jedva sam muza i devera juce prizvala pameti.. taman sam ih smirila kad sam rekla da je bolje, pa sada ako cuju ovo, nece biti dobro... dever je uzeo slobodne dane jer se jako potreso, a mm je radio ceo dan..iskreno mislim da ova mm varijanta sa tim da on ipak hoce da radi je mnogo bolja, nego za devera koji sedi kuci i samo razmislja.... a i oboje su juce uvece vec izgledali mnogo bolje i srecnije, barem se meni tako cinilo...
no videcemo sta ce biti danas i za vikend...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: RAK
8.4.2011 10:38:16   
maakki
Jance mnogo mi je zao sto u ovakvoj situaciji prolazis jos jednu dramu, ali Ciklama ti je sve lepo rekla, mozda stvarno deluje sebicno, ali u tvojoj situaciji i nije, moje misljenje je da ima njih dovoljno da se brinu o tvom svekru, a ti da se brines o sebi i bebici. Sto se tice TM sigurna sam da mu je tesko, ali bi ga s vremna na vreme trebalo podsetiti i na tvoju odnosno vasu situaciju, mozda ga to malo povrati.

Samo ti nama pisi sigurna sam da ti je lakse kada podelis sa nekim, a mi smo tu da ti damo pozitivne energije koliko god ti treba.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: RAK
8.4.2011 10:49:27   
jance
hvala user posted image duso...
svesna sam ja toga svega, al su ti svi oni muski u ovoj familiji osetljivi kad najmanje treba kanda... evo dever se vec nacrtao kod nas, nisam stigla svekrvi ni da kazem, a ona mu je vec sve ispricala...
a stavila je svekru infuziju a on se gubi, hoce da je izvadi.. ovaj to sve gleda... uf, kako bi ih sve tako kolektivno istukla! samo da probaju mm da jave, neznam sta cu da im uradim! 
kanda sam ja jedina u celoj situaciji koja ne pravi dramu od svega... ponasam se ko da se eto mozda covek samo malko zaboravio, pa je i njemu odma lakse, bas se vidi, odma se smiri..
ok. razumem da je njima svima jako tesko da ga gledaju takvog, jer su to sve oni do sada pripisivali starosti, pa nisu pridavali tome znacaja, pa im izgleda ko da se stanje naglo pogorsalo... no kad pogledas unazad, i nije....


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: RAK
12.4.2011 20:45:09   
maakki
Jance kako nas narod kaze on je ipak njihov, ali ako prave takvu paniku oko njega onda bi bilo bolje da ga smeste malo u bolnicu, da se svi kolektivno malo saberu i razrade strategiju za dalje, mnogo je lakse kada sva ta situacija nije u kuci, pa se ne gleda non stop. e sad vi znate kako bi se to najbolje moglo izvesti.
Verujem ja da ti pazis na sebe ali ipak je to stres, ne treba ti, a ovo ce sve da prodje kako vec mora da prodje, kako je meni dr mog oca rekao "njemu pomoci sada vise nema, a ja moram da mislim na vas, vi ostajete, a ne bih voleo da mi za nedelju dana budete pacijent na odelenju" i moram da priznam da je bio u pravu. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: RAK
14.4.2011 18:16:47   
moja ciklama
vidim ja, jenče da je tvoj svekar u terminalnoj fazi, ili grešim?
Teško da će bolnica da ga primi u toj situaciji, moju mamu nisu hteli..

Znam, koliko je teško, ali moraš da misliš na sebe!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: RAK
14.4.2011 19:07:13   
jance
pa svekar je ovih dana malo bolje, kaze da mu se razbistrilo, vec bi on i kola da vozi, al naravno kljuceve nece naci....

sto se familije tice , mm je usvojio misljenje : samo da se dugo ne muci... za ostale ne znam, svako se nekako spontano vratio svojim problemima pa ni ne prave vise takvu halabuku od toga...
i jeste ciklamo, to je poslednja faza, pitanje je sta ce onkoloska komisija reci, dal ce operisati u takvom stanju ili ne... opet i on ima vec blize 70g, u bolnicu ga nece primiti, svu terapiju je primao kuci, dolazila medicinska sestra...

ja sam uspela da sacuvam hladnu glavu u celoj situaciji, koliko sam god mogla, pa cu videti...jeste on sada blago naporan, on bi da radi, sece drva, vozi u grad, a mi mu nedamo, pa se svima okolo zali kako smo ga mi privezali za krevet, al sam ja rekla, da ako treba i to cu da uradim. pa kad ostanem sama sa njim, pa da mi slucajno negde padne, ostace tamo gde je dok svekrva nedodje jer ja njega tolkog niti smem, niti imam snage da dizem! tako da smo sveki i ja zavele diktaturu sada!


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: RAK
14.4.2011 19:12:10   
moja ciklama
da ti kažem biće BOLJE, neću, jer će biti teže..
Kažem ti da moraš da misliš na sebe, ljubim te..čuvaj se..

ako ti mogu, razgovorom pomoći, tu sam..

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: RAK
14.4.2011 19:20:48   
mirks
cancertherapy.tv www.cancertherapy.tv

moj otac je umro od raka...kasno sam videla ovaj sajt....i nisam mogla da verujem i pitala sam se Boze da li je istina da je to bas tako (jednostavno)...ali i svedoci koji su ozdravili govore...pogledaj jako je korisno....svako dobro Bog dao svima...

< Poruku je uredio mirks -- 14.4.2011 19:21:37 >

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: RAK
15.4.2011 11:18:12   
pepino
IZVORNA PORUKA: mirks

cancertherapy.tv www.cancertherapy.tv

moj otac je umro od raka...kasno sam videla ovaj sajt....i nisam mogla da verujem i pitala sam se Boze da li je istina da je to bas tako (jednostavno)...ali i svedoci koji su ozdravili govore...pogledaj jako je korisno....svako dobro Bog dao svima...


Ovu informaciju sam i ja juce dobila i nisam pametnauser posted image
Moze biti da je istina,ali da u odredjenim slucajevima pomaze
Moze biti da je obicni prevarant
Tesko je odluciti se na ovako nesto kad znate da postoji rizik da naskodite nekom najblizem i jako je tesko doci do ovog covjeka a i naci nekog ko ce rizikovati i usuditi se da daje tu sodu,jer ovaj Dr. to vise ne smije raditi,on samo daje upute,ne znam...user posted image
Negdje postoji lijek za Rak,sigurna sam,da li ce nam ga ,,dati,, ikada vidjecemo...

(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: RAK
15.4.2011 12:03:28   
Iwana87
Pipino,moja tetka je nasla neku "dijetu"koja traje 40 dana,ali je nije izdrzala do kraja.Ne znam tacno o cemu se radi sad,ali mogu da pitam.Ona je vec bila u krajnjoj fazi i srce nije moglo da podnese.Znam da se ne jede nista,blenda se persun jedna casa,jedna casa beli luk,jedna cvekla,ima dosta toga i te case ispijes.Pamtim i da je odvratno,ali jbg covek se i za slamku hvata.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: RAK
15.4.2011 12:23:29   
pepino
Ivana hvala ti,nije potrebno,imamo mnoge dijete,ali ne znam sta se moze is mije i sta bi moglo pomoci,jako je tesko odluciti....

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: RAK
15.4.2011 12:26:53   
minavb
Brojsova dijeta, tj ishrana po Brojsu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: RAK
11.5.2011 20:59:48   
jance
nesto me vec danima muci, jeste najverovatnije jako glupavo, al muci me..
dali ljudi koji idu na zracenje i sami zrace?
mislim, svekar je dobio zracenje i krece 23-ceg, al nece tamo lezati, nego cu moarti da ga vozim svaki dan jer nema ko drugi, a jako se brinem zbog zracenja, i zbog moje trudnoce i bebice....
fakat je da nemam kud, al eto bojim se, a ne znam gde takve informacije uopste da saznam user posted image


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: RAK
11.5.2011 21:09:12   
Verus
People who receive external radiation are not radioactive. You'll be able to have normal contact with family and friends after you leave the treatment room.

ovo je za spoljnju radijaciju, kaze da nema brige....ja gde radim imamo masinu za iradijaciju krvi, i koristila sam je sve do 27 nedelje kada sam prestala da radim, i to su tako male kolicine (nosimo posebne detektore oko vrata) da je sve bilo OK, a radila sam tu od kada sam zatrudnela. 

Mislim da je sasvim bezbednouser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: RAK
11.5.2011 21:10:14   
minna
Nemoj da brines, oni ne zrace

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: RAK
11.5.2011 21:11:32   
jance
hvala zene na brzom odgovoru user posted image
smiriste me


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: RAK
12.5.2011 7:59:03   
Shishica
Pocela sam da citam temu od prve strane... placem ko kisa.. sad me uhvatiste kad treba da dobijem..

Zenice user posted image user posted image

Ja imam veliki strah jer je deda mog muza i otac mog muza preminuo od raka.. i mnogo, ali mnooogo me je strah za MM user posted image user posted image

A da ne objasnjavam kako je i sta bilo.. samo da kazem da je svekar zaspao pod anestezijom i navodno se nije ni budio..ne znamo tacno da li je dosao k svesti ili ne.. ali mislim da je bolje tako nego da se mucio jos nedeljama sa bolovima koji su najjaci kod pankreasa.. a sve je to bilo na pocetku moje trudnoce..

Mnogo teska tema.. ljubim vas..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: RAK
23.5.2011 13:14:46   
jance
bio je danas svekar na oznacavanju u Kamenici, da mu oznace mesta koja ce zraciti, i vratili su ga nazad jer ima previse kila..
iskreno ni sama ne znam sta da mislim o tome, niti gde tu da nalazim krivca.. s jedne strane, mogu da budem ljuta na sve silne lekare koje su posetili do ovog dana, mogli su da mu kazu da mora da pripazi na to.. a opet je pitanje dali bi oni to slusali? mogu da budem ljuta i na njih same, pa da im popujem o zdravoj ishrani i fizickoj aktivnosti, al kad ni mene niti bilo koga drugog do sada nisu slusali, ko mi garantuje da ce sada slusati?
uglavnom, svekar se inace jaako ugojio, nije vaga mogla da izmeri tacno koliko, ima vise od 120kg.. a u Kamenici su rekli da ce ga primiti kad bude imao 110 ili manje...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: RAK
30.5.2011 13:27:42   
jance
jos jedan update o mom svekru. danas je svekrva bila kod neurologa pa sada imamo konacne i tacne informacije. ovako: da smrsa, tesko ce moci jer jedan od tumora pritiska centar za glad, cak su nam rekli da ce samo nastaviti da se jos vise goji, samim time svaka nada za zracenje otpada jer naravno tako nece uspeti da smrsa do zeljenih 100kg nikako.
drugo: treba da ocekujemo u skorije vreme da ce mu krenuti epilepticki napadi, pa je odma dobio i lek za to, da to odlozimo sto je vise moguce.
trece: postace kazu jako svadjalacki nastrojen, ljut i vredjace sve oko sebe kako rak bude napredovao. ovo me je jako rastuzilo i zabrinulo, jer je on inace uvek bio izuzetno veseo i prijatan covek, druzeljubiv, uvek nasmejan. na kraju krajeva, moracemo mi koji mu zivimo u neposrednoj blizini nauciti kako da (ne) reagujemo na njegove uvrede, sto ce biti jako tesko, ponajvise zato sto smo svi vec na kraju zivaca zbog cele situacije. ja cu morati da se distanciram od cele situacije kako god znam i umem, jer mi takve stvari bas i ne trebaju sada nikako.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: RAK
30.5.2011 13:40:32   
mikica sa
user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: RAK
30.5.2011 13:59:31   
bokicans
Jance mog svekra su vratili kuci ,rekli su da od strane mfh hirurgije ne moze više nista da urade,a 3 zracenje ne moze organizam da podnese,posto ima okok 46,7 kila.Kaze da oseca da mu ide prema glavi na levoj strani (a toga se svi plašimo jako),i spusta ne levu ruku.Vec jako tesko jede tj sipa u grlo,ma ne znam...........user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: RAK
30.5.2011 14:08:48   
jance
bokice eto bukvalno da ne znas sta je gore... il im je premrsav il im je predebeo ko moj svekar. jesu makar neku terapiju prepisali?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: RAK
30.5.2011 22:02:43   
bokicans
Nema vise ni terapije,samo trodone,i zodole a kada mu to vise ne bude pomagalo onda po kapi morfijuma.Tri puta je operisan ,dva puta zracen ,vilicna kosta i pljivacne zlezde,sve mu je povađeno.user posted image

Ali eto moja baba operisana pre 8 godina ,otklonili joj dojku o nekoliko cm debelog creva,odbila je zračenje i eno je,vija se sa zivinom po dvorištu,zove mene 8 puta dnevno ali da kucnem u drvo super je ,da je ne ureknem.

A jance ti se malo kloni od svega koliko god mozes,idi u prirodu ,na Dunav,set_aj ,uzivaj ,Mazi stomak...user posted image


< Poruku je uredio bokicans -- 30.5.2011 22:04:29 >

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: RAK
30.5.2011 23:38:50   
jance
mom svekru trodon od starta ne pomaze za glavobolje inace, svekrva mu otprilike svaki drugi dan daje injekcije novalgetola, to mu ipak pomogne.

inace moja baka je operisala rak grlica materice kad je imala oko 55 mislim, sad ima 80 i jos uvek ide sama peske na pijacu, deda je isto godiste, operisao rak debelog creva pre 3 godine i vozi bicikli svaki dan. cela poenta je ne predati se.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: RAK
26.11.2011 14:51:30   
Silvi TD
tuzno je kad znas da nekog uskoro nece biti, ja jos uvek nisam svesna sasvim da moj otac nece jos dugo, da nece docekati da vidi unuke u obdanistu, o skoli da ne govorim...dani su u pitanju...predao se.
citajuci vase postove osecam neku vrstu podrske, a tako mi tesko pada sve ovo... i stalno govorim sebi da moram biti hrabra zbog dece... al i ja sam dete, njegovo...i volim ga. user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here