|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 15:41:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

E Vuko, vidi se da si na zapaduuser posted image  

Ovako ja to gledam: ne bih da mi je muz od onih koji voli da zabada svuda nos; ne bih volela da vise voli da riba kadu nego da sedne na motor da se provoza, ili da vise voli da pegla nego da igra kosarku.  ALI, kad mi treba pomoc, volela bih da se uvek sam seti i vidi.  Ali ne seti se, jbg, mozda je genetika, mozda je odgoj, MADA mi svekrva kaze da ga je odmalena ucila da pomaze, jer mu otac nije takav.  Ja cu mog sina uciti da pomogne, ali ga necu odgojiti da bude papucar, ako me razumete? 

Kad vidi da je zena prezauzeta, neka bar pita sta moze da uradi da joj olaksa.  MM se stvarno pokazao od kada sam u frci bila sa skolom, trudnocom itd.  Spremi, napravi veceru, kupa dete.  Ja kad mogu sama odradim.  Pre neko vece sam rascistila kuhinju, on je napravio svima veceru, i tako, pomazemo se.  Ali verujem da nece nikad biti od onih koji ce u slobodno vreme ici da riba kupatilo, i to je ok, sta sad, nije smak sveta.

Nisam sigurna da je zlatno pravilo da kod nas muski nista ne rade...Znam Amerikance (koji obicno vaze za veliku pomoc), koji su uzas uzas lenji...nas drug nista ne pomaze svojoj zeni, ni oko kuce, ni oko bebe...tako da....


Ni žene ne peglaju i ne ribaju zato što ništa više od toga ne vole da rade. Ja više volim da idem u bioskop i pozorište ili na koncert nego da peglam, al neko mora i da popegla. Isto važi i za mm.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 15:41:27   
NadaR
Ja vise volim kada oriba kuhinju .user posted image On to sve generalno i sve se sija .
Ne kuva nesto posebno . Smucka kafu , isprzi jaja , napravi omlet , palacinke Misku za dorucak i slicno.



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 15:41:34   
blesavko
Jedino sto mm napravi jesu pljeske i pomfrit i ponekad svinjska dzigerica...pa dobro i to je nesto user posted image .



_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 15:45:25   
Verus
Ah, pa ne kazem ja da on ide da se voza a ja da peglamuser posted image  ne pegla niko, osim ako mi treba neka kosulja-pegla masina za susenje vesa i to je dovoljno.  Mislim da se treba podeliti i odraditi jer stvari se MORAJU uraditi  u kuci  a i u zivotu u kojima nikod od nas ne uziva. 

Al da mi muz voli vise u slobodno vreme da pegla i riba kadu nego da radi nesto drugo, mislim da bih se zabrinula.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 15:49:30   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava

Sad kad vidim sta sve racunate u kuvanje, ispade da moj i nije bas da ne kuva. Zna da napravi, kokice, da isprzi jaja, da napravi razne omlete, palacinke, pasulj, palentu i valjda jos ponesto. Ume i da skuva kafu a ne pije je.

I sigurno ce tako da bude i u buducnosti, mislim na vase sinove kad vidim sa kojim tonom pricate o muskarcima u kuhinji, kao o slonovima u prodavnici porcelana. I pitam se stvarno, dokle? Odkud ta raspodela i zasto se sve tako slepo drzimo nje? Nama varjaca, njima daljinski?

A opravdanja tipa: moj muz mnogo radi su samo izgovori. Rade i mnoge zene dosta pa opet kujna i celo domacinstvo obicno lezi na njima. Ispadne da su oni lenstine ako im svaki posao tako tesko pada (zena koja radi kad dodje kuci obicno se ne vadi na posao).

Mozete se sad naduriti na moje komentare, ali kazem vam - moje licno misljenje nadam se da nece biti uvredjenih...user posted image



Mislim da su to za muževe koji puno rade pisale žene koje ne rade. Ja ne radim, i sasvim je logično da se ja bavim kućnim poslovima dok mm radi na poslu. Dete nije samo moje i o njemu brinemo podjednako, jer to nije posao. A ne vidim zašto bi on kuvao ili spremao kad ja imam ceo dan na raspolaganju a on provodi 10-12 sati na poslu. I tako će biti dok ne počnem da radim. A kad on ima slobodne dane, poslove delimo.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 15:54:42   
Verus
Bravo Nedjo.  Raspodela poslova nije samo to da teramo muzeve da rade po kuci jer, boze moj i mi radimo.  Naravno, kad i zena radi, a mora da stigne i sve drugo i TREBA da pomogne!  Ali mi se pomalo ka** kad cujem nezaposlenu zenu (a pogotovo one koje su SAME izabrale da ne rade, i da im stay at home mom bude posao), kako kuka sto joj muz ne pomaze i rogusi se, a on rinta ceo dan da njoj omoguci da bude kuci sa detetom.  Logika mora da prevagne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 15:56:47   
Jeca*
moj muz radi razne kucne poslove, ali u kuhinji kuva samo kafu. I to ja ne znam da li sam 2 kafe skuvala od kako smo u braku, on uvek kuva kafu meni ili meni i sebi i gostima....ali sve ostalo od kuvanja radim iskljucivo ja i nemam zelju da mi se u to petlja, a ni on user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 15:56:58   
vukosava
Nedjo to sto ti kazes je tipicno za zene. Oni zaboga puno rade. Pa svako ko radi puno radi. I onaj ko sam sedi kuci puno radi, cesto mnogo vise jer je radno vreme mnogo duze od osam sati. U mojoj kuci ja radim, muz je kuci sa detetom i opet ja sam ta koja kuva jer on nema pojma i treba mu sto godina. Kad sam pocela da zivim s njim nije znao ama nista  da napravi sam niti da uradi u kuci. Tipican gospodin sin is srpske porodice sa dva muska deteta gde majka sve zivo radi. Kuci - hotelska usluga. Meni su trebale godine da promenim dosta stvari i promenila sam. Ali opet primecujem te uloge koje su nam nametnuli, mi smo zaduzene za varjacu, oni za daljinski.

Verus, veruj mi ja ne znam nikog ko uziva u ribanju kupatila. Ja licno vise volim da igram kosarku nego bilo kakvo raspremanje ili kuvanje... A taj koji bi u slobodno vreme uzivao u ribanju kupatila, bilo da je musko ili zensko ima sto bi ovi rekli OCD. A sto se tice Amerike i Srbije - ista je to prica. Samo sto se ovde biti domacica zove stay-home-mom da zvuci romanticnije. Masa zena ide korak dalje - homeschooling tako da stvarno rade 24/7.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:00:38   
Verus
Ja gledam brak kao timski rad, a svaki tim se razlikuje.  Mislim da bi bilo bezobrazno od mene da sam odlucila da ne radim, i da od muza koji dodje umoran kuci ocekujem da stavi kecelju i pravi veceru, kad ja imam ceo dan da to odradim.  Ocekivala bih od njega da se poigra sa svojom decom koju nije video ceo dan i kojeg oni nisu videli, a ne da lati varjace.  Al ja to tako gledam.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:00:54   
NadaR
Uglavnom im treba dati priliku da se oprobaju u svim disciplinama . user posted image
Kaze moja kuma > Kum, njen muz nikada nije smuckao bebi AD. Ja user posted image pitam sto.

- pa eto , pogrijesice on to nesto , ja znam bolje .
Mislim se , e pa kada znas , ustaj svaka 3 sata sama . user posted image

Treba ih ukljuciti u sve .



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:03:28   
Jeca*
e to je radio, kad treba user posted image  ali i ja sam u pocetku za sve poslove imala stav da ja radim bolje pa sam kao bila u fazonu: nemoj dušo ja ću, ali srećom pa sam na vreme shvatila da je to pogrešan stav. Prvo i on se oseća i loše i nesposobno, pogotovo ako je tip kao moj muž koji želi max da pomogne, a kao drugo, sve padne na moja pleća što na duže staze nikako ne valja. Znači kompromis i timski rad! Pa kom opanci kom obojci user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:03:44   
Verus
Mislim da je ovo tipicno za mnoge majke, ili bar nas koji volimo da sve kontrolisemo sami.  Ja sam se tek opustila kad smo ostali sami, jer on joj kuva dorucak svako jutro, presvlaci, vodi u jaslice.  Tad sam tek videla koliko moze i koliko je dobar u brizi oko deteta....
IZVORNA PORUKA: Nada RR

Uglavnom im treba dati priliku da se oprobaju u svim disciplinama . user posted image
Kaze moja kuma > Kum, njen muz nikada nije smuckao bebi AD. Ja user posted image pitam sto.

- pa eto , pogrijesice on to nesto , ja znam bolje .
Mislim se , e pa kada znas , ustaj svaka 3 sata sama . user posted image

Treba ih ukljuciti u sve .



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:04:33   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Znači kompromis i timski rad! Pa kom opanci kom obojci user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:05:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ah, pa ne kazem ja da on ide da se voza a ja da peglamuser posted image  ne pegla niko, osim ako mi treba neka kosulja-pegla masina za susenje vesa i to je dovoljno.  Mislim da se treba podeliti i odraditi jer stvari se MORAJU uraditi  u kuci  a i u zivotu u kojima nikod od nas ne uziva. 

Al da mi muz voli vise u slobodno vreme da pegla i riba kadu nego da radi nesto drugo, mislim da bih se zabrinula.


A znaš li neku ženu koja voli u slobodno vreme da pegla i da riba? Ja ne. I za ženu bih se podjednako zabrinula kao i za muškarca.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:08:11   
maca821
Mm jako lepo kuvauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:08:45   
Verus
user posted image  gae, ne kapiras sta hocu da kazem.  "Draga, sta cemo da radimo danas?  Hajde da ribamo kupatilo!".  Tog tipa.  Pa naravno da ne ribam kadu u slobodno vreme.  Radje bih ostavila prljavu kadu i otisla sa mm na kafu ili u setnju.  Ali pricam o tim "o toliko zeljenim" muskarcima koji bi sve odradjivali.  Gluposti, pa za to je pomocnica, ili podela poslova.  Veruj mi da mi je puno trebalo da mi dodje iz dupeta u glavu.  JA ne mislim da meni muz treba da bude kucna pomocnica, ponavljam da je sve timski rad i da se obaveze trebaju deliti.  Ali bih sebe smatrala gotovankom, ako sedim kuci i ne radim, i cekam da mi isti taj muz koji stavlja hleb na sto riba kadu.  Ne znam jel me razumes?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:15:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja gledam brak kao timski rad, a svaki tim se razlikuje.  Mislim da bi bilo bezobrazno od mene da sam odlucila da ne radim, i da od muza koji dodje umoran kuci ocekujem da stavi kecelju i pravi veceru, kad ja imam ceo dan da to odradim.  Ocekivala bih od njega da se poigra sa svojom decom koju nije video ceo dan i kojeg oni nisu videli, a ne da lati varjace.  Al ja to tako gledam.


Ja sam upravo o timskom radu i govorila, a govorim sa aspekta zaposlene žene. Kad sam ja ceo dan kod kuće naravno da ja pozavršavam sama kućne poslove, ali isto važi i za nejga. Ali kad oboje dođemo sa posla ne sedi on da čeka da ja nešto uradim. Kada smo oboje kod kuće sve radimo zajedno, ako spremamo kuću, podelimo se ko će koju prostoriju i razletimo se us trelce, ako kupamo dete, jedno će da spremi vodu i ostalo a drugo dete i preobuku, ako uspavljujemo dete jedno će da je ljulja dok drugo spremi mleko, ako je dan za tonu veša jedno će da širi opran dok drugo uključuje sledeću mašinu...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:17:34   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja gledam brak kao timski rad, a svaki tim se razlikuje.  Mislim da bi bilo bezobrazno od mene da sam odlucila da ne radim, i da od muza koji dodje umoran kuci ocekujem da stavi kecelju i pravi veceru, kad ja imam ceo dan da to odradim.  Ocekivala bih od njega da se poigra sa svojom decom koju nije video ceo dan i kojeg oni nisu videli, a ne da lati varjace.  Al ja to tako gledam.


A da ti radis a on ne? Jel bi isto ocekivala?

Jel sve ovo sto si rekla za timski rad u obrnutoj situaciji i dalje vazi, samo zamenjenih uloga?

< Poruku je uredio vukosava -- 28.12.2011 16:19:00 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:18:08   
Anoniman
Verus, ali zar postoje takvi muškarci? Ja ne poznajem niti znam za takve muškarce a kao što rekoh ni za takve žene... Nije mm željan kućnih poslova, imamo mi milion lepših stvari da radimo, al što se mora, radi se zajednički. Kao što rekoh, oboje imamo ista prava i na varjaču, i na sunđer i na prljavu pelenu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:18:14   
Anoniman
Vukosava, ti meni sad hoćeš da kažeš da je ok da ja nemam posao, da mi dete ide u vrtić od 7:30 do 15h, da mm radi od 8-18 pri čemu mu treba 1h do posla i 1h natrag, i da on, kad dođe kući, treba da kuva, pegla, riba kupatilo?!?!?! To je izrabljivanje i kastracija muškarca, pa zašto se onda ženio ako će on i da privređuje, i da radi po kući i da usput brine o detetu? Jednostavnije bi mu bilo da s vremena na vreme plati nekoj teti 50 evra i ne mora da sluša "boli me glava" i "dobila sam". Ja imam možda sve ukupno 3-4 sata dnevno baš posla, ne razumem, ako pola toga uvalim njemu, treba da širim guzicu ispred tv-a ceo dan? Dakle, pričam o mom slučaju, i zaista smatram da bi sve što ne podrazumeva sklanjanje svog tanjra kad završi sa jelom i ubacivanje prljavog veša na predviđeno mesto bilo razmaženo i sebično tražiti od čoveka koji 12h dnevno stoji na nogama.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:25:11   
Verus
Naravno, ako on ostaje kuci a ti sljakas, treba da pomogne maximalno.  Shvatam da mozda nisu snalazljivi koliko i mi (ili volim da mislim da smo superiornijeuser posted image ), ali bih ocekivala da je stavio ves da se pere, da pristavi veceru, a ti mozes da zavrsis ili nesto tako.
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja gledam brak kao timski rad, a svaki tim se razlikuje.  Mislim da bi bilo bezobrazno od mene da sam odlucila da ne radim, i da od muza koji dodje umoran kuci ocekujem da stavi kecelju i pravi veceru, kad ja imam ceo dan da to odradim.  Ocekivala bih od njega da se poigra sa svojom decom koju nije video ceo dan i kojeg oni nisu videli, a ne da lati varjace.  Al ja to tako gledam.


A da ti radis a on ne? Jel bi isto ocekivala?

Jel sve ovo sto si rekla za timski rad u obrnutoj situaciji i dalje vazi, samo zamenjenih uloga?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:25:22   
Anoniman
Nedjo, niko nije rekao da jedan treba da radi sve. Vi ste se tako podelili i to je ok, i ja sad kad sam na porodiljskom mnogo više radim po kući nego mm. Kad ima slobodan dan onda se podelimo, inače danima kad radi ja sve sama pozavršavam. Ali kad idem na posao onda je druga priča. Pitanje je samo da i ti radiš da li bi i dalje bilo tako i da li bi od njega očekivala sve što ti sad radiš da si ti zaposlena a on ne radi. Ja sam i to prošla, godinu i po dana smo bili u poziciji da samo ja radim, tada je on radnim danima završavao sve kao ja sad, a vikendom smo delili poslove...



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:26:02   
Ana RR
Moj ne ume da kuva ali voli da gleda kako spremam pa onda on ponekad to isto napravi. E sad, problem je što ja većinu jela spremam odokativno pa kad treba da mu dam tačne mere on poludi jer svaki put kažem pa onako, po ukusu user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:26:21   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Vukosava, ti meni sad hoćeš da kažeš da je ok da ja nemam posao, da mi dete ide u vrtić od 7:30 do 15h, da mm radi od 8-18 pri čemu mu treba 1h do posla i 1h natrag, i da on, kad dođe kući, treba da kuva, pegla, riba kupatilo?!?!?! To je izrabljivanje i kastracija muškarca, pa zašto se onda ženio ako će on i da privređuje, i da radi po kući i da usput brine o detetu? Jednostavnije bi mu bilo da s vremena na vreme plati nekoj teti 50 evra i ne mora da sluša "boli me glava" i "dobila sam". Ja imam možda sve ukupno 3-4 sata dnevno baš posla, ne razumem, ako pola toga uvalim njemu, treba da širim guzicu ispred tv-a ceo dan? Dakle, pričam o mom slučaju, i zaista smatram da bi sve što ne podrazumeva sklanjanje svog tanjra kad završi sa jelom i ubacivanje prljavog veša na predviđeno mesto bilo razmaženo i sebično tražiti od čoveka koji 12h dnevno stoji na nogama.


Ti onda ne radis 24/7, imas vremena dok je dete u vrticu tako da ne spadas u kategoriju koja radi non stop o kojoj pricam. Ali verovatno si spadala u tu kategoriju pre nego sto ti je dete krenulo u vrtic. Ako te izdrzava sasvim je ok da tvoj deo posla bude odrzavanje kuce.

Ja vise mislim na muskarce i zene koji oboje rade. Ko je tad zaduzen za sta?

A ako zena radi a muskarac ne radi, jeli situacija ista?

Naravno da je drugacije ako dete ide u vrtic, to je ipak nekoliko sati bez cuvanja deteta i vreme koje moze da se iskoristi za razne druge stvari.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:27:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Naravno, ako on ostaje kuci a ti sljakas, treba da pomogne maximalno.  Shvatam da mozda nisu snalazljivi koliko i mi (ili volim da mislim da smo superiornijeuser posted image ), ali bih ocekivala da je stavio ves da se pere, da pristavi veceru, a ti mozes da zavrsis ili nesto tako.
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja gledam brak kao timski rad, a svaki tim se razlikuje.  Mislim da bi bilo bezobrazno od mene da sam odlucila da ne radim, i da od muza koji dodje umoran kuci ocekujem da stavi kecelju i pravi veceru, kad ja imam ceo dan da to odradim.  Ocekivala bih od njega da se poigra sa svojom decom koju nije video ceo dan i kojeg oni nisu videli, a ne da lati varjace.  Al ja to tako gledam.


A da ti radis a on ne? Jel bi isto ocekivala?

Jel sve ovo sto si rekla za timski rad u obrnutoj situaciji i dalje vazi, samo zamenjenih uloga?



A zašto je u redu da žena treba da poradi sve a muškarac nek pristavi večeru da je žena završi kad dođe s posla?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prebranac (bez brašna)
photo
Ringerjin kuvar: guppy RR
Pita sa mesom
Ringerajin kuvar: lelaigor



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here