|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:26:42   
Lady412
Ne rade sve zene kao stalno zaposlene,... Pa me zanima imaju li ne zaposlene zene neku novcanu nadoknadu? Koliko i kome se za to treba obratiti? user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.5.2009 14:31:31 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sta dobijaju ne zaposlene trudnice?
20.5.2009 14:28:44   
Sneža
Pa ja mislim najbolje da odes u Biro,i sve se raspitas na pravom mestu.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:29:30   
Ana RR
Draga, nezaposlene trudnice, odnosno porodilje u ovom slučaju, imaju pravo na jednokratnu pomoć u iznosu od 40 000 dinara, posle porođaja. Ali pošto sve to još uvek nije izašlo u Službenom glasniku, nije još ni zaživelo!

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.5.2009 14:32:26 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:31:46   
Lady412
Htela sam da vidim da li ovde ima neko iskustva sa tim, jer ja nisam sigurna,... Ipak, ako se nema posao nije fer da se mesecno ne dobija neka nadoknada od drzave ili grada kao sto to dobijaju stalno zaposlene trudnce. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.5.2009 14:33:15 >

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:33:19   
Lady412
40 000 je malo,... user posted image Malo toga moze sa tim parama da se priusti bebi,... user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.5.2009 14:34:49 >

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:34:28   
Ana RR
Ako si nezaposlena i sa biroa primaš novčanu naknadu, onda imaš pravo na produžetak primanja ako zatrudniš u tom periodu, samo im doneseš potvrdu o bolovanju od lekara. Ali ako nisi primalac novčane naknade, koliko ja znam ništa se ne dobija, na žalost.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.5.2009 14:35:11 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:36:15   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:36:50   
Anoniman
Nemojte da se ljutite, ali ja ne vidim ni jedan dobar razlog zašto bi neko ko je nezaposlen dobijao mesečno neki novac. Za jednokratnu sumu mi je ok, dobijamo je i mi koje smo zaposlene.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.5.2009 14:38:15 >

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:37:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana80

user posted image


Ispravljam naslov teme user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:38:53   
Lady412
Hvala za predlog da pogledam na birou,... Mozda, ipak, ima neke nade,... Samo me cudi kako drzava misli da nema bele kuge, ako ne pomaze zeni koja je trudna i ne zaposlena?user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:40:29   
Ana RR
Aaaaa, sad videh user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:40:37   
Anoniman
Sasvim je jednostavno, treba da pomaže ženu pre nego što postane trudna.
Jednostavno, to ne bi bilo fer prema ženama koje su trudne i zaposlene, i iz toga bi proizašlo da bi žene samo sedele kod kuće i rađale decu, pa što da rade pobogu, država će da plati... Imali bismo onda neki drugi problem, zar ne?

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:42:31   
Ana RR
Iz teme Beograđankama 100% porodiljsko napisala Sara09

Ja vam mogu samo dodati informaciju da ako ste na Birou i primate novcanu nadoknadu (ostali ste bez posla i pisali su vam da ste tehnoloski visak), mozete otvoriti bolovanje predkraj ugovora (obavezno pre isteka) i imate pravo na trudnicko i porodiljsko kao da ste zaposleni, samo sto vam doprinose i staz uplacuje Biro (odnosno socijalno).


To je ono što sam i ja htela reći.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:44:34   
Lady412
Kako nema razloga? Zar zene koje nemaju stalni radni odnos ne trebaju da radjaju decu? Pa radjaju ih u ovoj drzavi, a ova drzava uzima stalne poreze i prireze, a da ne daje na ne zapaoslene trudnice? Drzava uzima gde stigne, pa treba i da da novac !user posted image

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:47:10   
Anoniman
Ali šta ti uzima draga ako si nezaposlena?

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:47:17   
Ana RR
Jbg, kakva država takvi i zakoni...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:47:32   
Lady412
Ne mozes da radis zbog trudnoce, zar ne? Zna se koliko su vazna prva 3 meseca trudoce. Sem toga radis, a kada zatrudnis onda nisi u mogucosti i tada trazis novcanu pomoc. user posted image

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:47:37   
sara09
Da prosirila sam temu tamo. A ustvari odgovor vise odgovara ovoj temi. Bravo Ana taman sam htela da povucem odgovor i ovde.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:49:46   
Anoniman
Jao ne želim... naše babe su njivu kopale celu trudnoću...

Idem. ćaos

(odgovor članu sara09)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:50:12   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sara09)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:50:32   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sasvim je jednostavno, treba da pomaže ženu pre nego što postane trudna.
Jednostavno, to ne bi bilo fer prema ženama koje su trudne i zaposlene, i iz toga bi proizašlo da bi žene samo sedele kod kuće i rađale decu, pa što da rade pobogu, država će da plati... Imali bismo onda neki drugi problem, zar ne?


dobar rezon user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:53:09   
Lady412
Drzava stalno uzima. Odes kod lekara participacija, dok imas neki radni odnos uzimaju za zdravstvo,... To su samo neki od primera, a ima koliko hoces,... Tako da treba i da da. user posted image

(odgovor članu sara09)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 14:57:25   
Jeca*
Daleko od toga da branim drzavu, ali drzava te i stimulise da radis... Sa druge strane, znam koliko je tesko naci posao, ali onda treba pricekati sa trudnocom. Ipak, ako se dogodi, jbg, pomiris se sa tim da ti sleduje samo jednokratna pomoc...i to je nesto! u nekim drzavama, tipa u Australiji, ne placaju ni porodiljsko...pa mnoge zene se porode i odmah vrate na posao, da bi preziveli. To je kapitalizam!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:01:53   
Lady412
Ne znam cime me stimlise,... Nema posla, otpustanja,... A ovamo kukaju za belu kugu,... Kakva je stimulacija? I ne mozes do veka cekati. Zna se do kada se moze radjati. Mislim da trudnoca treba biti zeljena , a ne ako se desi - desi. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:03:25   
Lady412
Sem toga svaka je drzava prica za sebe. Pogledaj na pozitivnije, a ne na negativnije (losije). user posted image

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here