|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:26:01   
Lu
Razumijem te Lady412,nisi ti svojom voljom bez posla niti si zbog toga manje vrijedna ili tvoje dijete od zaposlene trudniceuser posted image

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:27:41   
Anoniman
Niko nije rekao da su nezaposlene žene manje vredne, već da se zna zašto zaposlene žene dobijaju na mesečnom nivou novac, a zašto nezaposlene ne.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:28:31   
Lady412

IZVORNA PORUKA: lu

Razumijem te Lady412,nisi ti svojom voljom bez posla niti si zbog toga manje vrijedna ili tvoje dijete od zaposlene trudniceuser posted image



Napokon da neko razume. user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:31:42   
Lady412

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Niko nije rekao da su nezaposlene žene manje vredne, već da se zna zašto zaposlene žene dobijaju na mesečnom nivou novac, a zašto nezaposlene ne.


A zasto dobijaju? user posted image Trudne su i jedne i druge. Trebalo bi da sve imaju neku nadoknadu od drzave, kada su vec placale razne poreze. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:34:13   
Anoniman
Zato što mi taj novac dobijamo jer smo zaposlene, doprinosimo privredi (u nekakvom već obliku), dobijamo PLATU na koju plaćamo POREZ NA DOHODAK, pa na osnovu toga dobijamo 65% plate posle kada se porodimo.

A država stimuliše sa tih 40000 što je Ana napisala.

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:35:12   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Niko nije rekao da su nezaposlene žene manje vredne, već da se zna zašto zaposlene žene dobijaju na mesečnom nivou novac, a zašto nezaposlene ne.

Pa Tasha u  odnosu na državu očito da jesu manje vrijedne,
još jedan od šugavih zakona,čini mi se da i u Bih nezaposlene trudnice ne dobivaju ništa a porodilje isto ne dobivaju ni jednokratnu naknadu ako im muževi imaju veću plaću od minimalcauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:38:14   
Anoniman
Kod nas svi dobijaju jednokratnu naknadu.

Ne mogu biti jednake žene koje plaćaju porez na dohodak i koje ne plaćaju!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:40:25   
Anoniman
dobijaju Lu dodushe mizeriju 120 KM ili 60 Eura 12 mjeseci .... bili zaposleni muzevi ili ne ...bili na minimalcu ili ne

dok zaposlene dobijaju oko 230 Eura ili ili 460KM

ovo se odnosi na porodilje ...za trudnice ne znam ( i ne znam kako je od kantona do kantona govorim za sarajevski kanton)


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 20.5.2009 15:41:31 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:40:44   
Lady412

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zato što mi taj novac dobijamo jer smo zaposlene, doprinosimo privredi (u nekakvom već obliku), dobijamo PLATU na koju plaćamo POREZ NA DOHODAK, pa na osnovu toga dobijamo 65% plate posle kada se porodimo.

A država stimuliše sa tih 40000 što je Ana napisala.


Kada si trudna i kada ti lekar prepise da ne radis, tada nista i ne doprinosis, a sem toga i ja kada sam zaposlena placam te poreze i prireze, pa je red da i dobijem nesto od drzave, a ne samo daj, pa daj,... A ne za uzvrat - nista kada je meni potrebno da sirim moju porodicu.
No,... Razlicita su misljenja, pa tako i ja tvoje uvazavam, ali ne podrzavam. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:42:16   
Ana RR
Drugari, raspravljate se oko nečega što ne možete promeniti! Tako je kako je, ništa tu ne možemo. Svako ima svoje mišljenje i ćao đaci!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:42:48   
Anoniman
Ali u čemu je problem Lady ako si zaposlena? Ili si sada ostala bez posla? Kako su te otpustili ako si trudna? Tuži ih!

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:43:45   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ali u čemu je problem Lady ako si zaposlena? Ili si sada ostala bez posla? Kako su te otpustili ako si trudna? Tuži ih!




Uze mi reč iz usta!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:45:03   
Anoniman
na žalost to sa tužbom je obično skuplja pita od tepsije ... al uvijek je bolje i to nego nista ... narocito ako su te otpustili kada su saznali da si trudna

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:45:22   
Lu
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

dobijaju Lu dodushe mizeriju 120 KM ili 60 Eura 12 mjeseci .... bili zaposleni muzevi ili ne ...bili na minimalcu ili ne

dok zaposlene dobijaju oko 230 Eura ili ili 460KM

ovo se odnosi na porodilje ...za trudnice ne znam ( i ne znam kako je od kantona do kantona govorim za sarajevski kanton)


Ja nisam dobila ni tu mizerijuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:46:19   
Anoniman
pa jesi li prijavljena na biro Lu?????????? jer ako nisi ne mozes ni dobiti

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:48:16   
Lady412
Ovde sam da bih procitala misljenja i iskustva sa raznih strana o navedenoj temi.
Problem,... To je bilo pitanje sta da rade nezaposlene trudnice? Tema se prosirila na stalno zaposlene trudnice i ne zaposlene trudnice. Razlicito je. Za stalno zaposlene je lako,... Ali za nas,... user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:49:19   
Anoniman
pa Lady jesu li te otpustili?????????????????????

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:50:55   
Lady412
Ostanes bez posla, saznas da si trudna i sta onda? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:52:36   
Anoniman
nadam se da ti muz radi ... cuvaj trudnocu ... a bice posla ... prezivi se svasta ...jbg...sretno u svakom slucaju

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:52:46   
Anoniman
Prijaviš se na biro i dobijaš pare sa biroa. Jesam dobro shvatila?

Kaže sara:

Ja vam mogu samo dodati informaciju da ako ste na Birou i primate novcanu nadoknadu (ostali ste bez posla i pisali su vam da ste tehnoloski visak), mozete otvoriti bolovanje predkraj ugovora (obavezno pre isteka) i imate pravo na trudnicko i porodiljsko kao da ste zaposleni, samo sto vam doprinose i staz uplacuje Biro (odnosno socijalno).


(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:53:42   
Ana RR
Tasha, baš sam to htela da iskopiram!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:55:14   
Anoniman
tashke ovo bi mogla postavit i na naslovnoj strani ...jer mislim da ima dosta otpustanja... pa bi moglo koristiti

kod nas se nakon otkaza moras u roku mjesec dana prijaviti na biro ...pretpostavljam da je i u srbiji rok slican

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:56:03   
Ana RR
Da isto je tako.. ja sam se posle otkaza prijavila i imala sam pravo na novčanu naknadu, još uvek je i primam..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 15:57:23   
Anoniman
Javiću guppy-ki.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 16:02:00   
Lady412
Slazem se - postavite obavestenje. Vazno je ! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here