|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
14.3.2013 20:34:33   
bojanica7
mishice, a na sta mislis kad kazes budjenje? i ja recimo ne bih volela da budim dete da piski. al kao u snu mi je ok kad piski. da se ne budi... sta znam. bolje mi je da spava u gacama nego u pelenama.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 8:50:06   
cockic
mi smo se odvikli od nocneuser posted image brze nego sto sam mislila,ja tek htela na prolece.ali zbog alergije u predelu pelena ja pocela ranije.i evo 4 noc nije niti piskio niti se upiskiuser posted image ja ga pitam u toku noci dva puta.on kaze nece i to je touser posted image mada njemu je i vreme da nekoristi uopste pelene,evo za malo vise od mesec dana ce 3 godineuser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 8:52:01   
cockic
mada zvanicno prolece ce jos malo,ali ja racunam prolece kad je temperatura oko 20 stepeni i preko user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:00:47   
Snelle
U časopisu Baby planeta sam pročitala sledeće:
"....ne treba buditi dete noću da se izmokri, već ga ostaviti da spava sa pelenama ili u postelji obezbeđenoj od vlaženja. Iako se buđenjem deteta može postići da postelja i dete ostanu suvi, to nepovoljno utiče na uspostavljanje dnevno-noćnog ritma sna i lučenje supstance vazopresin, što odlaže sazrevanje voljne kontrole mokrenja."

autor prof. Mirjana Kostić, pedijatar i šef centra za hemodijalizu i transplataciju bubrega u Dečijoj bolnici u Tiršovoj

Nakon ovoga, definitivno sam odlučila da dete neću noću buditi. Naučiće ona već sama da se kontroliše.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:02:28   
Shishica
Pa i ja se mislim cim skinu pelenu i ostanu u gacama skontace. Kada je Ema imala boginje skidala sam je u gacama da spava da joj ne bi i tu izbile i naucila se da ne piski i onda na moru se poremetilo sve i vratim joj pelenu..

Sad sve cekam da prestane u pelene, ali nece, sve dok zna da ih ima i da moze u njih..


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:08:36   
bojanica7
hm, snelle, bas ti hvala. i meni je palo na pamet da bi se mozda onda stvorila navika da u odredjeno vreme piski. mislim, ja joj eto dam da piski u ponoc, a mozda bi i izdrzala do jutra. evo veceras cu probati, pa javljam kako je.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:15:04   
Shishica
Tja.. to vam ja stalno bre pricam, ali neeee Shishica je mala, ne zna ona nistaaaa..ko shisha Shi! Hm!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:25:27   
cockic
e a meni je peki imao ujutru mokru pelenu,ja mislim da necemo tako lako uspeti ali eto.oseti da je u peleni ili ne.on meni pred spavanje popije dosta vode,nekad i nocu ali retko.pa se opet neupisli.

ja sam u vrticu sad u ponedeljak rekla da dnevnu nekoristi odavno za spavanje.i oni rekli ok vise mu nedonosite pelene.nije mi jasno zasto im uopste i nose kad lepo mogu da ih ponude da piske pred spavanje i resen problem.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:27:09   
cockic
e jedno pitanjce da li je lakse devojcice odviknuti ili gresim.ja vec lenu sad planiram na nosu.mozda zurim nemam pojma.ali bas bi volela dnevne da izbacimo do septembra.nocna nema veze do kad ce biti aktuelna.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:29:57   
bojanica7
shisho, izvini! user posted image mislim, ja prvo i dalje tesko razlikujem sta znaci po nekome budjenje. mislim ja je nikad ne biihh budila da je pitam jel joj se piski, i da ustane i gleda i piski. nekako kontam da bi se stvorial navika da se budi nocu... a ovo da je stavim kroz san da piski mi je bilo ok... a i drugkcije je bre kad procitas da to kaze pedijatar, ovo ostalo su neka nasa laicka misljenja...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:32:17   
cockic
ja malo omasih temuuser posted image pitah vas ovde za odvikavanje od pelena.ali reko kad ste vec ovdeuser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 9:39:27   
Shishica
Bojanice user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.3.2013 10:02:29   
bojanica7
cockic, ja verujem da lakse skidaju. takos am skontala iz svoje okoline. ali opet skroz je individualno, vidis kako je mata cinerellin lako skinuo s godinu i po. a tvoja cerkica je po meni taman! ja planitram svoju martu sledece godine, kad bude imala eto godinu i dva meseca, da navikavam, pa do sepmtembra verujem da ce nauciti. evoj edan podstrek. mog brata cerka je u maju skinula pelene, nekoliko dana pre rodjendanauser posted image i to joj je odmah skinula i nocnu. sto ja obavezno planiram da uradim zajedno sledeci put.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
19.3.2013 13:10:12   
minna

IZVORNA PORUKA: cockic

e a meni je peki imao ujutru mokru pelenu,ja mislim da necemo tako lako uspeti ali eto.oseti da je u peleni ili ne.on meni pred spavanje popije dosta vode,nekad i nocu ali retko.pa se opet neupisli.

ja sam u vrticu sad u ponedeljak rekla da dnevnu nekoristi odavno za spavanje.i oni rekli ok vise mu nedonosite pelene.nije mi jasno zasto im uopste i nose kad lepo mogu da ih ponude da piske pred spavanje i resen problem.


Mi smo do skoro nosili za spavanje u vrtic, pa su mi rekli da vise ne donosimo jer ostaju suve, a onda se upiskio 2 dana za redom i opet su mi rekli da donosimo, one misle da se mozda prehladio...
Nocna nam je jedno jutro suva, sledece mokra, sledece opet suva, pa 2 jutra mokra, pa opet suva, a nema veze sa kolicinom tecnosti koju popije pred spavanje...cekam leto pa cemo pokusati

a da li devojcice ranije skinu pelene, ne znam jer nemam devojcicu, ali mislim da devojcice generalno sve brze urade, progovore, udju u pubertet...brze sazre, ali ni to nije pravilo naravno

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
19.3.2013 13:22:53   
lesica
Kao i za sve-svako dete je posebno i kao takvom mu treba prilaziti. Ne sekirajte se,skinuće svi noćne pelene kad budu spremni za to. Bez obzira da li su devojčice ili dečaci.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
20.3.2013 8:01:33   
Anck Su Nmaun
Jutros preeepuna pelena da je i probilo, mokra i pidzama user posted image eto...toliko o napretku za skidanje nocne....

Javljam se za par godina kad se mozda pokrenemo s mrtve tacke user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
20.3.2013 8:12:27   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: Snelle

U časopisu Baby planeta sam pročitala sledeće:
"....ne treba buditi dete noću da se izmokri, već ga ostaviti da spava sa pelenama ili u postelji obezbeđenoj od vlaženja. Iako se buđenjem deteta može postići da postelja i dete ostanu suvi, to nepovoljno utiče na uspostavljanje dnevno-noćnog ritma sna i lučenje supstance vazopresin, što odlaže sazrevanje voljne kontrole mokrenja."

autor prof. Mirjana Kostić, pedijatar i šef centra za hemodijalizu i transplataciju bubrega u Dečijoj bolnici u Tiršovoj

Nakon ovoga, definitivno sam odlučila da dete neću noću buditi. Naučiće ona već sama da se kontroliše.


Moje smo budili i po 2 tri puta nocu, posto mm ima obicaj da ustaje milion puta u toku noci tad i nju/njega podigne na nosu. Oni ni nemaju pojma da sede na nosi i neznaju da smo ih budili. Njega smo krace budili i brze se odvikao, jednostavno smo smanjivali budjenje, prvo dva puta pa jednom i sad vec dve tri nedelje ga ne budimo i ne upiski se.

Somunu kome skidas pelenu?

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
20.3.2013 14:15:11   
minnica
Mini sam izbacila noćnu pelenu mesec dana nakon dnevne. Od početka je nisam budila, već je spavala na mušemici onoj, pa se tako ponekad upiškavala u toku noći, a sad jako retko. Inače, ona pije oko 250ml mleka pred spavanje, a ako joj se desi da popije više ili da se nalivala vodom preko dana, onda je stavim (potpuno uspavanu) da piški na nošu još jednom, recimo oko ponoći. Ne verujem da to može nešto loše da se odrazi na njen razvoj.

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
14.4.2013 21:20:53   
Anck Su Nmaun
Da se pohvalimo... vec 10 tak dana se sama pocela buditi po jednom nocu da trazi da piski nisam je ni jednom ja budila, cak nekad se i ne budi ali pelene su suve! user posted image Ja joj ih ipak jos uvek stavljam ali nadam se da je to to! user posted image

Prety , o Tari pisem!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 14.4.2013 21:22:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
14.4.2013 21:36:32   
Ivanka 75
Ja mislim da posle praznika skinemo i noćnu pelenu, ovih dana izbacujemo flasicu iz toootalne upotrebe pa će i manje piti tečnosti, tj mleka uveče. I dosad se dešavalo da joj je pelena ujutru suva iako popije barem 300ml mleka uveče.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
14.4.2013 21:45:56   
Sanjica26 RR
Mi smo pre dve nedelje prestali da pijemo mleko. Kad se probudi ujutru bude joj suva pelena. Preko dana joj ne oblacimo pelenu i probudi se da piski ili kaki.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.4.2013 8:30:31   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

ovih dana izbacujemo flasicu iz toootalne upotrebe pa će i manje piti tečnosti, tj mleka uveče. I dosad se dešavalo da joj je pelena ujutru suva iako popije barem 300ml mleka uveče.



Ja o tome vec duze vreme razmisljam, i probala sma, ona popije soljicu mleka i dosta joj je, ali seka pije iz flasice pa onda trazi i ona user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.4.2013 8:44:46   
Ivanka 75
Joj Anck i ja sam zbog vas o tome razmišljala user posted image
Evo noćas nije plakala uopšte za flašicom, samo se okrenula na stranu, rekla "laku noć" i zaspala.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.4.2013 8:57:38   
Modessty
Ivanka ne čekaj, skini joj odmah. Nemoj doduše očekivati da se neće dešavati s vrmena na vreme da se noću upiški. Za početak stavi neku mušemicu ispod čaršava, onako za svaki slučaj. I kad počne noću da se vrti onda znaj da je to znak da joj se piški.
Evo nama se noćas desilo da nam se Danilo upiški tokom noći. I probudio se uplakan i viče mamaaaa ja sam se upiškioooo. user posted image Sva sreća pa dušek nije uopšte ukvašen, jer se umato u ćebe pa je ono sve upilo

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
15.4.2013 9:12:49   
bojanica7
bravo, sanjicee!!!user posted image friska tetkice!!!user posted image
mi evo suvi vec desetak daana. jedom joj nudimo oko jedan, kroz san piski. a probacemo da joj ne ponudimo, mozda se nece upiskiti, ko zna...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...
NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here